V oblasti

  Dětský pokoj Cena

  Kolik stojí dětský pokoj? Dětský pokoj na míru je asi o 30% dražší, ale také mnohem kvalitnější než ten typový. Umožňuje lepší využití prostoru a vytváří příjemnější prostředí pro vaše děti a prakticky je vybízí, aby si v něm hrály. Poraďte se s návrhářem interiérů, zjistěte, jaké jsou všechny skryté možnosti při zařizování dětského pokoje. Poté nechte výrobu nábytku na některém z našich truhlářů, který ji dokončí do 1 do 4 měsíců. Cena koupě a montáže dětského pokoje, který se skládá z postele, skříně, stolu a komody, vyrobených z překližky, se pohybuje mezi 20.000 a 70.000 Kč.

  Komu svěřit dětský pokoj? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným interiérovým designérům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za nábytek do dětského pokoje


  Cena nábytku v dětském pokoji. Cena za dodání a montáž dětského pokoje. Cena zahrnuje postel, skříňku, stůl a komodu. Cena za dřevotřísku.

  20000.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  50000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Dětský pokoj

  Jak jste využili tyto informace?

  DĚTSKÝ POKOJ - VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  1. Dětské pokoje - obecně

  Narození dítěte je nejšťastnějším okamžikem pro každou rodinu. Po týdnech očekávání, nejistoty, touhy, obav apod. se nové miminko konečně ocitne ve svém domově. Místo, které pro něj vytvoříte, musí být útulné, klidné a bezpečné, aby byl tento krásný začátek bezstarostný a radostný. Rozhodně musíte mít na paměti, že dítě nebude stále miminkem a vše kolem něj bude časem muset "vyrůst". Proto by mohlo být dobré na to pamatovat při plánování vybavení dětského pokoje.  V ideálním případě by všechna řešení, která vymyslíte, měla být flexibilní a spojená s modulárními kusy nábytku, které budete moci v následujících letech sestavovat, rozkládat a kombinovat podle potřeby.

  detske-pokoje.jpg
  Modulární nábytek je ideální řešení do dětského pokoje

  1.1   Definujte potřeby dítěte 

  Statistiky ukazují, že velká část našich rodin žije ve městech a v bytech s malou rozlohou. Pod jednou střechou často žije několik generací. Proto musí být dětský pokoj, stejně jako ostatní části bytu, multifunkční a mimořádně praktický, aby vyhovoval různorodým potřebám členů domácnosti.

  Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají k dispozici prostor pro dětský pokoj, níže uvádíme několik základních tipů, které vám při jeho zařizování jistě pomohou.

  1.2 Kompletní nebo částečné vybavení pokojíčku

  Většina rodičů se rozhoduje pro kompletní vybavení pokoje určeného pro novorozence, zejména pokud se jedná o první dítě. Někteří se snaží respektovat fenomén růžové a modré barvy - růžová je barvou dívek a modrá barvou chlapců. V několika světových jazycích dokonce existují definice výše uvedených barev a jejich odstínů - baby pink a baby blue. Pokud jde o nábytek, k základním kusům patří: postýlka, přebalovací pult, komoda, skříň, police, stoleček a jídelní židličky. Doporučovali bychom však přírodní materiály, jemné tóny a tvary, bez výrazného osvětlení a lesklých detailů, které by mohly dítě rušit.

  1.3 Rozměry dětského pokoje

  Jako první doporučujeme dobře změřit místnost, ze které plánujete udělat dětský pokoj, a udělat si náčrtek. Často se vyskytnou minimální odchylky, které znemožňují pozdější správné umístění nábytku. Proto je nejlepší udělat si náčrtek se všemi rozměry a polohou oken, dveří, zásuvek, vypínačů a svítidel. Tak budete vědět, kam co umístit. Pokud nedůvěřujete své intuici nebo se prostě nemůžete rozhodnout, vždy máte možnost poradit se s architektem nebo interiérovým designérem.

  Samozřejmě vždy existuje možnost přenechat design pokojíčku odborníkovi.

  2. Nábytek do dětského pokoje

  Jakmile budete mít sestavený seznam priorit (pokud jde o výběr kusů nábytku, dalšího vybavení a osvětlení), pak budete s největší pravděpodobností přesně vědět, zda v pokojíčku ponechat i něco starého, nebo koupit vše nové. Máte před sebou dvě možnosti: buď koupit hotový nábytek, nebo si jej objednat na míru. Samozřejmě bude záležet na různých okolnostech: dostupný rozpočet, jak moc pospícháte atd. Truhlářské výrobky, i když jsou dražší, jsou obecně trvanlivější než ty tovární, a co je mnohem důležitější: absolutně zapadnou do prostoru a jsou vyrobeny podle vašich představ, ať už jde jen o materiály, barvu nebo tvar. 

  Vzhledem k množství dodavatelů nábytku na trhu pro vás nebude snadné si vybrat. Proto doporučujeme, abyste se obrátili na naši platformu. Spolupracujeme totiž s firmami a truhláři, jejichž reference a hodnocení zákazníků si můžete prohlédnout na webových stránkách daibau.cz. Stačí vyplnit online formulář se základními informacemi o požadovaném projektu a brzy obdržíte nabídky od zainteresovaných dodavatelů se všemi podrobnostmi.

  2.1. Uspořádání nábytku v dětském pokoji

  Uspořádání nábytku v dětském pokoji může být klíčové pro to, aby si dítě mohlo vytvořit pohodlné a inspirativní prostředí pro hraní, učení a odpočinek. Mějte na paměti, že děti potřebují dostatek místa pro pohyb, takže se snažte minimalizovat množství nábytku v pokoji. Použijte multifunkční nábytek, jako jsou postele s úložným prostorem, nebo nábytek, který může sloužit víceúčelově, jako například stolek s příručními zásuvkami. Pokud vaše dítě navštěvuje školu, bude potřebovat místo pro učení a psaní úkolů. Ideální je umístit stůl a židli poblíž okna, aby mělo dostatek přirozeného světla. Pokud má dítě velké množství hraček, knih a oblečení, můžete zvolit skříně a police s dostatkem úložného prostoru. Můžete použít otevřené police, aby byly hračky a knihy vždy snadno dostupné.

  2.1.1. Pokoj pro batole

  Vaše objetí je pro novorozené dítě celý svět a nic jiného ani nepotřebuje. O něco starší, batolící se nebo chodící dítě potřebuje chráněné kouty a měkké povrchy, které předejdou zranění. Mnozí výrobci nábytku mají speciální řady právě takových chráničů, které zabraňují tomu, aby miminka při svých prvních krůčcích a hrách narážela do ostrých hran a rohů desek, postýlek, televizních skříněk a dalšího nábytku. Pořiďte si je, určitě vám ušetří spoustu starostí a problémů. Nezapomeňte ani na zábrany na schodiště a záslepky do zásuvek!

  Postýlka a houpací křesílko, ve kterém matka kojí a uspává dítě, jsou považovány za nezbytné kusy nábytku. Patří k nim také přebalovací pult s veškerým potřebným příslušenstvím. Po ruce by měla být také komoda se zásuvkami na plenky a oblečky. Co se týče materiálů, samozřejmě je vždy lepší přírodní, a pouze pokud to nejde jinak, kompozitní nebo umělý. Osvětlení by mělo být tlumené. V noci se v pokojíčku často svítí, proto si můžete pořídit buď jednu lampu s více funkcemi (intenzita světla se nastavuje stmívačem), nebo několik různých lampiček - nástěnných, stojacích a stolních.

  2.1.2. Pokoj pro dívky a chlapce

  Děti rostou a každý rok potřebují do svého dětského pokoje něco jiného a nového. Kromě postele a několika kusů nábytku pro uložení oblečení je zapotřebí alespoň jeden box na hračky. Existují nastavitelné postele, které "rostou" s dětmi, nebo rozkládací pohovky, které mají často přistýlku a spodní úložné prostory pro uložení ložního prádla nebo jiných věcí. Pokud máte děti dvě - ideální volbou je palanda. Pokud máte k dispozici více místa, může být součástí vybavení křeslo, houpačka nebo tzv. lazy-bag (vak naplněný nějakým měkčím materiálem, který může být skvělým a jedinečným místem odpočinku pro malé nezbedníky).

  Pokud máte doma neposedné děti, které chtějí stále objevovat nové věci, doporučujeme pořídit dětské zábrany na schody, postele, dveře apod., které je ochrání před nárazy, pádem z postele apod. Existují také bezpečnostní záslepky na zásuvky, bezpečnostní zámky na skříňky apod. Jsou různých tvarů, velikostí, pro různé účely. Lze je použít prakticky na vše v domě, co by děti neměly otevírat a co pro ně představuje nebezpečí. Malé děti také rády lezou například na skříně se zásuvkami, na komody nebo na různé police, které jsou často nestabilní, mohou se velmi snadno převrátit a způsobit dětem vážná zranění. Abyste tomu předešli, doporučujeme připevnit veškerý nábytek, spotřebiče nebo televizory, u kterých hrozí riziko převrácení, ke zdi. Prevence je rozhodně lepší než léčba.

  Děti obvykle dávají při hře přednost podlaze, proto jim pořiďte silnější a měkčí koberec, nejlépe z přírodních materiálů. Existují také zvýšené dětské postele, které se podobají palandám, ale jedná se o jednolůžka.  Protože je postel vyvýšená, dítě se do ní dostane po žebříku, spodní část lze využít jako úložný prostor, hrací plochu nebo k umístění psacího stolu. 

  Osvětlení je v tomto věku důležitější, protože dětem se před spaním buď čte, nebo si s nimi hrají, proto je nejlepší mít "strategicky" rozmístěno více lampiček podle toho, co děti rády dělají.

  2.1.3. Pokoj pro školáky

  Podle odborníků je nástup do školy více stresující pro rodiče než pro děti. Dbejte proto na to, aby vás alespoň z dětského pokoje nebolela hlava. Pokud jste některé postele a skříně koupili nebo vyrobili, když byly děti menší, můžete nyní tyto kusy nábytku osvěžit "serióznější" barvou nebo potáhnout novou fólií. Možná by se dětem líbily kreslené postavičky místo králíčků nebo medvídků. Pokud máte možnost, vyjděte jim vstříc. Úložný prostor na hračky se postupně zaplní knihami a školními potřebami. Pokud pořizujete nové kusy nábytku, je nejlepší, když jsou modulární, složené z prvků, které lze podle potřeby kombinovat. Stejně tak se doporučuje anatomická, přesněji řečeno ergonomická židle, ať už čalouněná, nebo ne, která pomáhá udržovat správné držení těla. Opěradlo, sedák a područky takové židle jsou obvykle nastavitelné podle výšky a věku dítěte.

  2.2 Nábytek z prodejny

  Při zařizování ložnice se pochopitelně můžete rozhodnout pro průmyslový nábytek od více či méně známých značek. Pokud máte nějakého designéra nebo firmu obzvlášť rádi, budete vždy chtít vlastnit něco, co vyrobili. Lidová moudrost „dvakrát měř jednou řež“ platí určitě i v tomto případě. Po smontování se totiž může stát, že kus nebude zrovna nejvhodnější a vy se můžete dostat do problémů. Nezapomínejte ani na optické a světelné vjemy spojené s velikostí a barvami.

  2.3 Najděte si svého truhláře

  Pokud má místnost nestandardní tvar nebo velikost, nebo pokud máte rádi originální kousky, nezbývá než najít dobrého truhláře. Ten, kterého si vyberete, nejprve provede prohlídku a dohodne s vámi všechny podrobnosti. Možná se vyskytne problém, který sami nedokážete vyřešit - například nosný sloup uprostřed místnosti. Odborná rada nebo nápad někoho zkušenějšího pomohou situaci zachránit. Nábytek na míru je navíc kvalitnější a odolnější, i když bude jistě dražší. I když ne vždy tomu tak je. Řemeslník může dražší materiál (masivní dřevo) použít jen na viditelné části, zatímco na zadní části a vnitřek mu postačí papundekl a dřevotříska.

  Na druhou stranu můžete mít starší nebo starožitné kusy nábytku, které stojí za to zachránit. O možnostech oprav a restaurování se můžete poradit s dobrým restaurátorem nebo čalouníkem. Možná se vám jejich řešení zalíbí.  Určitě získáte velmi kvalitní kus nábytku, který bude zářit novým leskem a vydrží minimálně jednou tolik let jako v době opravy.

  3. Nábytek a další vybavení dětského pokoje

  3.1. Co koupit hotové a co si objednat na míru?

  Je jasné, že pořízení největších kusů nábytku do dětského pokoje - postele a několika skříní - je největší investicí. Pokud jste si vybavení dětského pokoje dobře naplánovali a držíte se dané koncepce, ostatní věci se řeší snáze. Snažte se vyhnout nutkavému nakupování, nepřehánějte to a raději pořiďte dítěti méně věcí, abyste nakonec neměli spoustu zbytečností jen proto, že byly roztomilé nebo v akci. Vše kolem miminek by mělo být příjemné, plyšové, teplé, měkké, hezké. Pokud se jedná o školáky nebo teenagery, možná byste mohli udělat výjimku a nechat dítě, aby si vybralo podle svého vkusu. Dost možná budete výběrem příjemně překvapeni. Ne všechno musí být barevně, tvarově, materiálově a stylově kompatibilní. Přenechte kreativitu na dítěti a uvidíte co se stane.

  3.2 Kombinace tvarů a barev

  Starší děti, školáci a teenageři, budou mít jistě nějaké vlastní nápady. Vaším úkolem v těchto situacích je být "hlasem rozumu" a uskutečnit nákup v rámci reálných možností a ekonomicky splnitelných požadavků. Když se rozhodujete, jaké tvary a barvy kombinovat, je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou věk dítěte, jeho osobnost a zájmy, a celkový styl bytu. Zde je několik tipů, jak vybrat vhodné tvary a barvy pro dětský pokoj:

  1. Zvažte věk dítěte: Pokud máte malé dítě, můžete se rozhodnout pro jednoduché tvary a jasné barvy, které mu pomohou rozvíjet zrakové a smyslové schopnosti. Pokud máte starší dítě, můžete se rozhodnout pro více složité tvary a subtilnější barvy, které budou odpovídat jeho věku a zájmům.
  2. Zaměřte se na výtvarné zájmy dítěte: Pokud má vaše dítě rádo konkrétní téma, jako jsou například sporty nebo zvířata, můžete zvážit použití tvarů a barev, které s tímto tématem souvisejí. Například pokoj se sportovní tématikou by mohl mít stěnu ve tvaru fotbalové branky nebo basketbalového koše, zatímco pokoj se zvířecí tématikou by mohl mít stěnu s obrázkem džungle nebo zvířat.
  3. Kombinujte jasné a subtilní barvy: Používání jasných a výrazných barev může dětský pokoj oživit a vytvořit veselou atmosféru. Zároveň ale může být dobré použít i tlumenější barvy, které mohou pomoci vytvořit pocit klidu a pohody. Například můžete zvolit bílou, světle modrou nebo zelenou pro stěny a doplnit je jasnými a výraznými barvami prostřednictvím doplňků jako jsou polštáře, koberce nebo záclony.
  4. Používejte různé tvary: Používání různých tvarů může pomoci vytvořit zajímavý vizuální efekt v pokoji. Například můžete kombinovat čtverce s kruhy nebo trojúhelníky s obdélníky. Pokud máte na stěně jednoduchý vzor, můžete zvolit nábytkové doplňky s jiným tvarem.
    

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Dětský pokoj

  Dobrý den,

  poptáváme dětský pokoj: postel skříň, úložné prostory, knihovna. 47160 Kč do 78600 Kč

  ........

  Dětský pokoj

  Dobrý den,

  poptáváme vymyslet pokoj pro sourozence patrova postel skříň, stůl.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

  Děkuji
  23580 Kč do 39300 Kč

  ........  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Dětský pokoj?
  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Dětský pokoj cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  518+ společnostmi pro Dětský pokoj
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena