V oblasti

  Plechová střecha Cena

  Kolik stojí plechová střecha? Cena kovových střech a střešních krytin závisí na kvalitě kovu, typu ochrany (měď, zinek, hliník-zinek) , typu povlaku a samozřejmě na dodavateli. Cena kovové střechy bez izolace se pohybuje od 250 do 400 Kč/ m2. Pečlivým plánováním můžete snížit stavební náklady. Střešní konstrukci klempíř pokryje plechovými krytinami. Dobří mistři jsou velmi zaneprázdněni, proto je důležité si je včas zarezervovat.

  Komu svěřit instalaci plechové střechy? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům plechových střech - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za plechovou krytinu


  Cena plechové krytiny. Cena za plechovou krytinu, trapéz T4. Cena krytiny bez izolace.

  220.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  300.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  400.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Plechová střecha

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Vlnitá průhledná deska

  Cena za vlnitou průhlednou desku. Cena vlnité průhledné desky, 1250x920 mm, tloušťka 1,2 mm.


  kus

  Kč/kus

  Zastřešení z polykarbonátu

  Cena střešní krytiny z polykarbonátu. Cena polykarbonátové desky, tloušťka 16 mm, průhledná, šířka 210 cm, délka 300 - 600 cm.


  m2

  Kč/m2

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Kovová střecha - vše, co potřebujete vědět

  1. Plechová střecha - co potřebujete vědět?

  Plechové střešní krytiny jsou stále dostupnější. Proto jsou  více žádané pro všechny tvary střech a zejména pro ty ploché. Kromě plechových plochých / zakřivených desek nyní existují i kovové dlaždice, které je velmi obtížné odlišit od tradičních střešních krytin z cihel, betonu apod. Pokud vás zajímají výhody plechových krytin, uvádíme několik zajímavých faktů:

  Plechová střešní krytina je nyní velmi dostupná a poskytuje majitelům řadu výhod
  Plechová střešní krytina je nyní velmi dostupná a poskytuje majitelům řadu výhod

  1.1. Kovové střechy jsou stále více žádané

  Až donedávna jsme mohli vidět plechové střechy pouze na skvěle designovaných budovách a komplexních architektonických projektech. Nyní tomu tak není. Díky lepším, levnějším a snadnějším výrobním procesům se kovové střešní krytiny staly dostupnějšími, takže se s nimi stále častěji setkáváme také v soukromých domech. Podle stávajících statistik ze stavebnictví se tržní podíl plechových střešních krytin v posledních letech zvyšuje tempem 3% ročně a v současné době činí 15% trhu. Naproti tomu podíl betonových a cihelných střešních krytin klesá téměř stejným tempem a nyní činí přibližně 59% všech instalovaných střech.

  1.2. Plechovou střechu lze instalovat přes stávající střešní krytinu

  Plechová střešní krytina může být instalována přes stávající střešní krytinu, která nemusí být odstraněna, pokud to výslovně nevyžadují místní stavební předpisy. Popravdě řečeno, odstranění starého materiálu je vždy žádoucí, ale je to spojeno s vyššími náklady. Kromě toho se stává, že se mezi starým a novým kovovým krytem vytváří vodní pára, která může později způsobit plísně a hnilobu částí střechy. Tomuto potenciálnímu nebezpečí lze zabránit konstrukcí ventilačních pásů.

  1.3. Kovová střecha není o nic hlučnější než klasická

  Zdá se, že existuje zakořeněný předsudek, že kovové střechy jsou hlučnější než jiné. To by znamenalo, že kapky deště nebo krupobití na kovový povrch rezonují silněji. Toto ale není pravda, za předpokladu že je krytina správně nainstalována. Kovová střecha je instalována na tvrdý povrch a střecha plus izolace pod ní vytvářejí zvukovou bariéru směrem k vnitřku budovy. V interiéru domu tento šum tedy prakticky nebudete vnímat.

  1.4. Kovová střecha nepřitahuje blesky

  Existuje další předsudek ohledně kovových střech, a totiž, že silně přitahují blesky. Tento předpoklad nebyl nikdy experimentálně ani statisticky potvrzen. Kovové střechy tedy nijak nezvyšují riziko úderu blesku. Pokud navíc blesk zasáhne střechu pokrytou kovem, zpravidla se nestane nic hrozného neboť kov je méně hořlavý než běžné střešní materiály. Vzhledem k tomu, že kovová střešní krytina je jak elektrickým vodičem, tak nehořlavým materiálem, lze říci, že je to jedna z nejbezpečnějších variant, která je v současné době k dispozici. Důvod, proč kovové střechy nepřitahují údery blesku, je jednoduchý: blesk vždy hledá nejbližší a nejpřímější cestu k zemi, takže stromy, telefonní sloupy a podobné struktury jsou pro něj obvykle mnohem lepší cíle. Střecha je izolovaným konstrukčním prvkem, který nemá žádné přímé spojení se zemí, proto neexistuje vědecký důvod pro častější dopad na kovovou střechu než u cihel, betonu nebo bitumenu.

  1.5. Plechová střecha je z dlouhodobého hlediska levnější než jiné střechy

  Dodavatelé plechových střešních krytin nabízejí stejnou záruku jako pro nejlepší bitumenové střešní materiály (asi 30 let), i když z praxe je známo, že plechové střechy mohou vydržet více než 50 let. Proto se téměř nikdy nestane, že by se střecha musela u jedné generace obyvatel domu měnit znovu, zatímco bitumen se musí měnit alespoň dvakrát. Kovová krytina téměř dvakrát dražší než bitumen, ale z hlediska životnosti se investice vyplatí.

  1.6. Kovová střecha je ohnivzdorná, nehnije a není požírána škůdci

  Jedním z důvodů vysoké poptávky po kovových střechách je jistě skutečnost, že je ohnivzdorná. Vzhledem k rostoucí výstavbě, zejména ve vysoce urbanizovaných oblastech, se budovy přibližují k sobě a nebezpečí přenosu požáru se tak zvyšuje. Není proto divu, že roste poptávka po ohnivzdorném materiálu, a když dodáme, že hmyz pro kov nepředstavuje hrozbu a že nebezpečí jakéhokoli fyzického a chemického poškození je minimální - ziskovost takové investice je zaručena.

  1.7. Plechová střecha odráží teplo

  Studie ukazují, že kovové střešní krytiny odrážejí sluneční záření a teplo, což může snížit roční náklady na vytápění a chlazení o 10 až 25%! V podnebí, kde jsou náklady na chlazení vyšší než na vytápění, může být kovová krytina potažena třpytivými nebo granulovanými povlaky, což zvyšuje reflexní vlastnosti střechy a zlepšuje její energetickou účinnost.

  1.8. Minimální sklon kovové střechy

  Často panuje mylná představa, že kovová střešní krytina je vhodná pouze pro strmě skloněné střechy. Plechová krytina může skvěle fungovat i na rovných střechách. Tento typ střešní krytiny má zvýšené nepromokavé švy. Na odtékání vody je zapotřebí pouze mírný 8% sklon střechy.

  1.9. Silné kroupy mohou poškodit plechovou střechu

  I když je nesporným faktem, že kovové střešní krytiny jsou odolnější než jakékoliv jiné, nejsou nezničitelné. Největší hrozbou pro ně představuje silné krupobití. Nejcitlivější jsou hliník a měď, zatímco nerezová ocel je tvrdší a odolnější vůči nárazům. Menší kroupy mohou jen zřídka způsobit problém.

  1.10. Montáž a opravy kovových krytů

  Instalace kovové střešní krytiny se v žádném případě nedoporučuje pokud nemáte dostatek zkušeností a nářadí; je to odborný a velmi náročný úkol, který vyžaduje technické znalosti, zkušenosti a speciální nástroje. V případě opravy, což se stává opravdu jen vzácně, bude také lepší najmout si odborníka.

  1.11. Kovová střecha je recyklovatelná

  Přestože je kovová střecha velmi odolná, přijde čas, kdy ji bude nutné vyměnit a poté ji budete moci prodat jako recyklovatelnou surovinu.Kovova strecha

  2. Jak najít správného pokrývače?

  Kvalita plechové střechy do značné míry závisí na odborných znalostech, zkušenostech a dovednostech pokrývače. Hledání takového řemeslníka můžete zahájit na internetu nebo požádat prodejce kovových střešních krytin o doporučení kvalitního řemeslníka. Samozřejmě můžete takového pokrývače hledat také na našich stránkách Daibau.cz. Zašlete dotaz některé z osvědčených firem nebo jednotlivci, se kterými spolupracujeme. Když pošlete dotaz prostřednictvím našeho webu, obdržíte nabídky od několika poskytovatelů najednou. Můžete ihned zkontrolovat odkazy a doporučení a komentáře předchozích zákazníků. Doporučujeme, abyste se rozhodli pro ty poskytovatele, kteří na svou práci nabízejí alespoň pětiletou záruku. Pokud během této doby nedojde k problémům se střechou, je nepravděpodobné, že k nim dojde později.

  3. Různé typy kovových střešních krytin

  Každý kov má určité vlastnosti, výhody a nevýhody, jako jsou trvanlivost, barva a cena. Rozhodněte se, který z nich odpovídá vašemu rozpočtu a je vhodný pro klima, ve kterém žijete.

  3.1. Ocelová střecha

  Ocelová střešní krytina je nejtvrdší, nejoblíbenější a také nejlevnější volbou. Aby se zabránilo korozi, ocel použitá pro tuto střešní krytinu musí být namočena v zinku (pozinkovaná ocel) nebo potažena slitinou hliníku a zinku. Pozinkovaná ocel může mít stříbrnou barvu a může být také natřena, aby byla ještě více chráněna a prodloužena její životnost. Takováto střecha může trvat 30 až 50 let.

  3.2. Hliníková střecha

  Lehčím, měkčím a dražším kovem pro výrobu střechu je hliník v několika stejných stylech reliéfu. Pod vrstvou barvy - a hliník je téměř vždy něčím natřený - je obtížné rozlišit, o jaký materiál jde. Hliník je lepší volbou pro pobřežní oblasti a oblasti, kde jsou kyselé deště, protože nerezaví. Taková střecha může také vydržet 30 až 50 let.

  3.3. Měděná střecha

  Měď je nejstarší druh kovu používaný k zastřešení. Používá se – dá se říci – od nepaměti. Měděná střešní krytina je nejodolnější a tedy nejdražší ze všech materiálů. Je velmi vhodná, protože se snadno řeže a zpracovává. Pro měděný kryt je také velmi důležité, aby v průběhu času získal patinu světlé, modrozelené barvy, která vypadá obzvláště krásně. Na rozdíl od jiných kovů, kde je důležitá tloušťka nebo profil, je pro měď důležitá hmotnost na metr čtvereční. Zní to skoro neuvěřitelně, ale měděná střecha může vydržet asi 200 let.

  3.4. Střecha z nerezové oceli

  Původní železná střešní krytina, která se v Evropě používala v 18. století, byla pokryta plechem a olovem. Dnešní verze bez olova - nerezová ocel mezi dvěma vrstvami plechu - je odolná vůči všem druhům povětrnostních vlivů a nepotřebuje ochrannou vrstvu barvy. Nelakovaná nerezová ocel má matně šedou barvu a její životnost je asi 100 let.

  3.5. Pozinkovaná střecha

  Podobně jako měď, i zinek je přirozeně odolný vůči rzi a dalším atmosférickým vlivům a není nutné ho kvůli ochraně dodatečně natírat. Díky své pevnosti a odolnosti proti korozi se velmi často kombinuje ve slitině s titanem. Je snadné jej tvarovat a zpracovávat jak nám vyhovuje. Postupem času dostane zinek, stejně jako měď, patinu krásné modrošedé barvy - stačí se podívat na slavné pařížské střechy! Trvá však kratší dobu - „pouze“ 80–100 let.

  4. Údržba plechovych střech

  Kovová střecha nevyžaduje téměř žádnou údržbu a snadno se čistí. Nevýhodou však je, že jsou snadno poškrabatelné. Pokud je střecha natřená barvou, v průběhu času začne barva praskat a odlupovat se, takže je třeba ji obnovit. Kovové střechy jsou obecně samozřejmě vodotěsné, ale na spojích mohou časem začít prosakovat. Pokud k tomu dojde, uvědomte si, že k tomu nedochází kvůli netěsnosti střechy, ale kvůli kondenzaci, ke které dochází v důsledku nesprávné instalace střešní krytiny resp. v důsledku špatně provedeného ventilačního pásu. Proto je zásadní, aby řemeslník, kterého si najmete, byl vysoce kvalifikován a měl velké zkušenosti. Kov je velmi specifický materiál pro střešní krytinu a pro správné umístění musí řemeslník znát jeho fyzikální a chemické vlastnosti a to, jak se bude chovat v určitém okamžiku a za určitých podmínek; v tomto smyslu je důležité vzít v úvahu zejména jak se bude roztahovat a stahovat v průběhu času.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Plechová střecha?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Plechovou strechu RD

  Potřebuji sundat starou krytinu - eternit a dat Lindab. Povolenia ohledně eternitu má pán vybavené. Realizace je možná hned. 365490 Kč do 609150 Kč

  ........

  Vyměnit střešní krytinu

  Vymenit střašni krytinu chalupy, jedná se o plechovou krytinu. Poprosim kontaktovat emailom. 271170 Kč do 451950 Kč

  ........

  Rekonstrukce střechy

  Potřebuji odstraňit střešní tašky,na starou dřevěnou konstrukci uložit plechou krytiny + montáž okapů, sklon 45, foto v příloze. 153270 Kč do 255450 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Vymena stresni krytiny, sedlova strecha ,asi 120m
  Plechová střecha, Rychvald

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Výměna krytiny na rod. domu, 242m2
  Plechová střecha, Proseč

  6300 Kč do 10500 Kč

  Cena, Plechová střecha 2 garáže, 2x20m2
  Plechová střecha, Turnov

  630 Kč do 1050 Kč

  Cena, Kompletni rekonstrukce strechy na bytovem dome, 200m2
  Plechová střecha, Tanvald

  5400 Kč do 9000 Kč

  Cena, Plechova strecha, 120m2
  Plechová střecha, Pucov

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Plechová střecha, 130m2
  Plechová střecha, Kelč

  13500 Kč do 22500 Kč

  Cena, Plechová střecha, 50m2
  Plechová střecha, Brod nad Dyjí

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Plechová střecha na zahradní domek, cca 15 m čtverečních
  Plechová střecha, Cetoraz

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Plechová střecha u RD, 160m2
  Plechová střecha, Nový Bydžov

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Dokončit střechu,
  Plechová střecha, Oslavany

  4050 Kč do 6750 Kč

  Cena, Plechová střecha na chatu Havránek, cca 60 m2
  Plechová střecha, Kolomuty

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Položit plechovou střechu., 187 m čtverečních
  Plechová střecha, Strání

  5400 Kč do 9000 Kč

  Cena, Nová střecha na bytový dům, obytný dům, na ploše 150m2
  Plechová střecha, Ústí nad Labem

  11340 Kč do 18900 Kč

  Cena, Střecha sklon 12st, garaz plocha, 150 m2
  Plechová střecha, Mníšek pod Brdy

  7650 Kč do 12750 Kč

  Cena, Falcovany plech na sedlovou strechu s vikyri a uzlabim, 150 m2 cca
  Plechová střecha, Rejdice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Oprava plechové střechy,
  Plechová střecha, Chrast

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Zateplení stávající střechy , položení nové plechové střechy, 90 m2
  Plechová střecha, Zádub

  5400 Kč do 9000 Kč

  Cena, Provizorně opravit a posléze rekonstruovat střechu na starém dome., 180 m²
  Plechová střecha, Vlachovo Březí

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Novou střechu na pergolu, plocha 16,40 m, 1 komín rozměr 3,75 x 4,35
  Plechová střecha, Mělník

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Výměna staré krytiny za novou., 600m2
  Plechová střecha, Modřec

  8100 Kč do 13500 Kč

  Cena, Kompletní zhotovení střechy , 120m2
  Plechová střecha, Opava

  5940 Kč do 9900 Kč

  Cena, Kompletní plechovou střechu, cca 200 m2
  Plechová střecha, Radovesnice II

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Vymena krytiny a stresnich oken, kontrola krovu, 120m2
  Plechová střecha, Beroun-Město

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Plechová střecha na stodolu, 80m2
  Plechová střecha, Staříč

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Pokrytí pozinkovanou plechovou krytinou střechy 3x2 m + okapy 16 m , 6m2, okapy 16m
  Plechová střecha, Nýdek

  630 Kč do 1050 Kč

  Cena, Výměna střechy, vsazení oken 3 ks včetně oplechovaní, 400 m2
  Plechová střecha, Krásné Údolí

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Výměna eternitu na garáži za plech, 50m3
  Plechová střecha, Týniště nad Orlicí

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Výměna krytiny na skladovaci hale., 160 m2
  Plechová střecha, Zlosyň

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, zateplení střechy, nová krytina, cca 100m2
  Plechová střecha, Bechyně

  10800 Kč do 18000 Kč

  Cena, plochá střecha na garáži s lepenkou, oplechovat., 50m2
  Plechová střecha, Studeněves

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Výměnu staré krytiny z pozink. plechu,
  Plechová střecha, Janov nad Nisou

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Plechová střecha, Po popisu
  Plechová střecha, Znojmo

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Rekonstrukce střechy, 164 m2
  Plechová střecha, Šenov

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Konstrukce šikmé pultové plechové střechy, 140m2
  Plechová střecha, Valašské Klobouky

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Rekonstrukci stávající střechy, 221 m2
  Plechová střecha, Kralupy nad Vltavou

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Nová plechová střecha, 180m2
  Plechová střecha, Častrov

  2070 Kč do 3450 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Plechová střecha cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  390+ společnostmi pro Plechová střecha
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena