S radostí odpovíme na Vaše dotazy

Pokud máte dotaz týkající se projektu, zašlete nám Vaši poptávku a my Vám zavoláme v průběhu jednoho dne. Pro všechny ostatní nejasnosti si přečtěte často kladené otázky a odpovědi na ně. Pokud jste ani tam nenašli odpověď na Vaši otázku, tak nám prosím zavolejte.

Obecně o Daibau

1. Proč bych měl používat Daibau?


Daibau všem těm, kteří staví nebo renovují, usnadňuje vyhledávání dodavatelů a zároveň snižuje riziko. S několika kliknutími vyplníte poptávku a my Vás spojíme s ověřenými firmami, které odpovídají vašim potřebám. Takto si ušetříte spoustu času a vyhnete se možným problémem při realizaci.

2. Je tato služba placená?


Tato služba je pro uživatele zcela zdarma. Neúčtujeme si žádné provize! Stránka je financována výhradně z předplatného našich poskytovatelů a dodavatelů.

3. Provádí Daibau výstavbu a renovaci?


Daibau není ani stavební společnost ani zhotovitel, stejně tak nenabízí návrhářské či projektové služby. Daibau se stará o informování, edukaci a spojování investorů a dodavatelů.

4. Proč bych měl poskytnout informace o mně a mém projektu?


Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Všechny informace o projektu a Vaše kontakty se zobrazují pouze dodavatelům, které jsme vybrali a jsou vhodní pro Váš projekt. Čím více informací zveřejníte, tím větší může být odezva zainteresovaných firem, a tím rychleji se budete moci dohodnout na realizaci.

Poptávka

Jak mohu odeslat poptávku?


Odeslání poptávky je jednoduché. Je zapotřebí pouze vyplnit online formulář. V každém políčku formuláře, jsou na základě zvolené kategorie uvedeny otázky, které by Vám měly pomoci vytvořit co nejlepší popis Vašeho projektu.

Proč potřebujete moje telefonní číslo a e-mail?


Telefonní číslo je povinným údajem, protože každou poptávku zkontrolujeme telefonicky. Položíme Vám další otázky a případně doplníme chybějící údaje. Telefonní číslo, na kterém jste k zastižení je důležité také proto, aby se Vám mohli dovolat i zainteresovaní dodavatelé. Aktivní e-mailové adresa je rovněž povinná, protože Vám na ni chodí všechny zprávy týkající se projektu. Dbejte na to, abyste uvedli kontakty osob, které znají podrobnosti projektu a jsou zodpovědné za jeho realizaci.

Pro které činnosti mohu podat poptávku?


Daibau zastřešuje 220 kategorií pro výstavbu a renovaci. Poptávky můžete podat prakticky na všechny služby spojené se stavební činností a projektováním. Pro určité kategorie, budeme potřebovat před zveřejněním více informací jako jsou plány, seznamy prací a další dokumenty.

Nevím přesně, co potřebuji. Mohu přesto podat poptávku?


Daibau se zabývá realizací. Pokud jste se ještě nerozhodli, co potřebujete, obraťte se prosím na naše mediální centrum, které je určeno pro usměrnění a pomoc před výstavbou či renovací. Pokud potřebujete jen poradit, tak Vám můžeme poskytnout kontakt na dodavatele, který Vám pomůže.

Zajímá mě pouze orientační cena. Mám odeslat poptávku?


Pokud chcete vědět pouze orientační cenu, tak Vás nasměrujeme na investiční cenovou kalkulačku pro všech 220 kategorií v systému. Pokud plánujete realizaci a budete nejprve chtít vědět, jaké jsou rozdíly mezi různými možnostmi, můžete se o tom poradit s námi. Poptávku můžete podat jen pokud máte dostatek informací o tom, co přesně chcete.

Nejsem si jistý, jestli budu potřebovat službu. Je takový projekt zajímavý?


Pokud jste ještě v počáteční fázi rozhodování o tom, zda tento projekt vůbec budete realizovat, tak Vás nasměrujeme na naše mediální centrum a investiční cenovou kalkulačku. Jakmile jste si jisti, že budete výstavbu nebo renovaci realizovat, vyzveme Vás, abyste ještě jednou podali poptávku. Pokud jste již podali poptávku a zjistili jsme, že realizace ještě není aktuální, projekt nebude odeslán do databáze. Můžete ale nastavit datum, kdy Vám můžeme opět zavolat a aktualizovat projekt.

Moje poptávka ještě nebyla zveřejněna. Něco není v pořádku?


Denně dostáváme hodně poptávek, z toho důvodu se může stát, že jsme Váš projekt přehlédli, za což se Vám předem omlouváme. V takovém případě nás prosím kontaktujte. Je zde možnost, že jsme se vám v posledních dnech pokusili zavolat. V takovém případě ihned po neúspěšném volání vám zašleme zprávu na Váš e-mail. Pokud nám zavoláte zpět, poptávku zveřejníme okamžitě.

Dostal jsem zprávu, že jste nenašli dodavatele. Co mám dělat?


Navzdory velké síti poskytovatelů a dodavatelů, se kterými aktivně spolupracujeme, se může stát, že nikdo z nich neprojeví zájem. Obvykle mají společnosti menší zájem během sezóny, zvláště, pokud má Váš projekt menší rozpočet. V některých případech, když potřebujete velmi specifickou činnost a Váš projekt je odlišný, se stává, že v databázi vhodnou společnost nemáme vůbec. Pokud chcete, můžete se obrátit na svého administrátora a budeme se snažit, aby byl i takový projekt v budoucnu úspěšně realizován.

Dostal jsem zprávu, že nemáte dostatek informací, co mám dělat?


Podrobný popis je velmi důležitý, pokud chcete, aby bylo hledání vhodných firem úspěšné. Pokud zjistíme, že jste neposkytli dostatek informací o projektu, aby dodavatelé mohli přiměřeně reagovat, tak Vás požádáme o doplnění. Obšírný a srozumitelný popis, náčrtek a obrázky aktuálního stavu nebo referenční případy postačují na to, aby společnosti rychle reagovali. Když si myslíte, že jste odpověděli na všechny naše doplňující otázky, můžete zavolat svému administrátorovi a nechat ho zveřejnit poptávku.

Dnes jsem podal podobnou poptávku jako minule, proč jste jí nezveřejnili?


Pokud jste poptávku podali ještě jednou, protože se Vám poprvé žádný dodavatel neozval, obě poptávky spojíme a přidáme nové potenciální společnosti. Jelikož vždy hledáme vhodné a místní firmy, pak podáním nové poptávky, nemůžeme zaručit, že najdete zcela nové dodavatele a že odezva bude výrazně lepší. Daibau není inzertní stránka, na níž by opětovné zveřejnění inzerátu přineslo lepší výsledky.

Výběr dodavatele

Čekám ještě na plány a seznamy, mohu je nahrát později?


V případě novostaveb nebo projektů, kde je potřebná dokumentace, můžete plány přidat dodatečně a o tom uvědomit i dodavatele. Přílohy můžete mazat nebo přidávat v průběhu celého procesu koordinace s navrhovanými dodavateli.

Několik dodavatelů projevilo zájem. Jaký je další krok?


V každém případě doporučujeme, abyste dodavatelům, kteří projevili zájem, zavolali a ověřili si, zda jim vyhovuje termín realizace. Pokud je dodavatelů více, na základě jejich hodnocení si vyberte nejlepšího. Hodnocení uvidíte kliknutím na ikonu hvězdičky. Ty, kteří podle Vás nejsou vhodní, můžete vymazat ze seznamu kliknutím na tlačítko vymazat a vyberte důvod proč je odstraňujete.

Žádný dodavatel mi neodpověděl. Mají firmy vůbec zájem?


Dobří dodavatelé jsou, zejména během vrcholu sezony, velmi zaneprázdněni. Přestože je o Vašem projektu uvědomíme prostřednictvím e-mailu, SMS a mobilní aplikace, může se stát, že Vaší poptávku jednoduše přehlédnou. Pokud se Vám během několika dní žádný dodavatel neozval, doporučujeme Vám, abyste jim zavolali znovu. Pokud jde o projekt větší hodnoty, a odezva byla nedostatečná, tak se prosím obraťte na administrátora, a on ověří, v čem je problém.

O můj projekt je příliš velký zájem, můžete odstranit poptávku?


Pokud je o projekt příliš velký zájem a volalo Vám mnoho dodavatelů, kliknutím na tlačítko zastavit vyhledávání zrušíte vyhledávání nových uchazečů a zúčastněných firem. Poptávka pro ostatní firmy v našem systému, které ještě na projekt nereagovaly, již nebude viditelná. Opětovným kliknutím můžete pokračovat v hledání. Pokud poptávka již není aktuální, pošlete prosím zprávu dodavateli a ukončete ji.

Dodavatelé nejsou vhodní k realizaci projektu. Můžete mi pomoci?


Pokud jste zjistili, že dodavatelé nejsou vhodní k realizaci projektu, můžete se obrátit na administrátora, který se pokusí nalézt vhodnější.

Chtěl bych jiné dodavatelé. Co mám dělat?


Vždy doporučujeme všechny místní dodavatele, kteří odpovídají specifikacím a velikosti projektu. Pokud si myslíte, že dodavatelé nejsou vhodní k realizaci Vašeho projektu, můžete to oznámit správci, který se pokusí je nahradit. V některých případech vám nové dodavatele nemůžeme zajistit. (podmínky užívání). V souladu se sledováním kvality, každou písemnou reklamaci ověřujeme jak na straně dodavatele, tak na straně zákazníka. Pokud zjistíme, že dodavatel dostal dvě oprávněné reklamace, které nevyřešil, tak ho vyloučíme ze systému na dobu neurčitou.

Provádění a hodnocení

Kterého dodavatele si mám zvolit?


Při výběru dodavatele se nezaměřujte jen na nejnižší cenovou nabídku. V Daibau podporujeme kvalitu, proto Vám doporučujeme, abyste si dodavatele vybírali ne na základě nejlevnější nabídky, ale podle odbornosti, porovnání referencí a jejich hodnocení.

Pokud vezmete v úvahu i kvalitu a profesionalitu dodavatele, v budoucnu se vyhnete mnoha problémům jako jsou zvýšení nákladů v důsledku odstraňování chyb.

Vybral jsem si dodavatele. Co teď?


Pokud jste si vybrali dodavatele, dalším krokem je, podepsání jeho písemné nabídky. U projektů s vyšší hodnotou doporučujeme uzavřít stavební smlouvu. Většina poskytovatelů bude vyžadovat předem zaplacení zálohy nebo nákladů na materiál.

Mám požadovat o vyfakturování služeb?


V každém případě je nutné, abyste si za každou provedenou službu vyžádali fakturu. Nejen, že to vyplývá ze zákona, ale faktura Vás chrání i jako spotřebitele. Faktura je důkazem o poskytnutí služby. Pouze na základě faktury můžete uplatnit reklamaci a požadovat odstranění zjevných a později i skrytých závad.

Dodavatel začal s pracemi. Co dělat?


Pokud jde o práce, pro které se podle zákona nevyžaduje dokumentace ani stavební dozor, doporučujeme, abyste důvěřovali dodavateli a jen občasně zkontrolovali soulad mezi dohodou a realizací. Pokud zjistíte, že dodavatel během prací udělal chybu, měli byste ho na to okamžitě upozornit, protože je povinen ji odstranit. Při realizaci fasády a pokrývačských prací, požádejte o doklad o použití systémových řešení. Nicméně, nedoporučujeme, abyste kontrolovali jeho práci do takové míry, že mu začnete překážet. V takovém případě může udělat chyb ještě více.

Dodavatel dokončil práce. Jak mohu napsat hodnocení?


Pokud dodavatel ukončil práce, prosíme Vás, abyste ukončili poptávku a dali nám vědět. Pak napište hodnocení. Prosíme Vás, abyste ohodnotili jeho kvalitu, ochotu poradit a cenu. Stejně tak, je potřebný kratší popis aspektů, které byste chtěli pochválit ale i těch, které byste jim naopak chtěli vytknout.

Proč potřebujete hodnocení?


Daibau je systém, který neustále pracuje na transparentnosti českého stavebního trhu. Jakékoliv hodnocení, i negativní, slouží k rozdělení společností na kvalitní a nekvalitní. Vaše hodnocení pomůže všem ostatním, kteří staví či renovují, aby byly spokojeni s realizací nebo naopak, aby se špatné společnosti vyhnuli.

Proč mi ještě posíláte e-maily, pokud jsem již dokončil projekt?


Pokud se poptávka neukončí ani kliknutím na tlačítko Ukončit poptávku, znamená to, že jste systému ještě nenahlásili, že projekt již není aktuální. Zašleme vám na e-mail výzvu, abyste nahlásili jaký je stav projektu. Hned, když ukončíte poptávku a ohodnotíte dodavatele, systém Vám přestane posílat e-maily pro daný projekt.

Kdo je zodpovědný za chyby při realizaci?


Daibau není poskytovatelem služeb projektování, výstavby a renovace, proto nenese odpovědnost ani za případné chyby. Shromažďováním hodnocení a vyloučením nekvalitních dodavatelů zajišťujeme, aby byly v naší databázi pouze ověřené společnosti. Nemůžeme však ručit za práci těchto společností. Za chyby je zodpovědný dodavatel, který práci vykonal. Základem na uplatnění reklamace a následnou žádost o odstranění chyb a náhradu škod je faktura, smlouva a veškerá příslušná dokumentace.

Hledáte dodavatele
pro vaši stavbu nebo rekonstrukci?

Zdarma pošlete poptávku na získání místních ověřených poskytovatelů služeb

      Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
      © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena