V oblasti

  Střešní okna Cena

  Kolik stojí střešní okna? Cena střešních oken, popř. světlíků závisí na jejich velikosti, materiálu ze kterého je vyroben rám, počtu, způsobu otevírání (nízké, střední nebo vysoké) a samozřejmě na dodavateli. U střešních oken je nejdůležitější jejich montáž, která zahrnuje suchou instalaci a omítání. Dodací lhůta je obvykle 7 až 30 dní a ceny se pohybují mezi 5.000 - 11.000 Kč / m2, takže za střešní okno o rozměrech 80x160 cm byste zaplatili zhruba 8.500 Kč. Dalších zhruba 2.500 Kč je zapotřebí za přepravu a montáž, a dalších 2.000 Kč vyčleníte za práce související s následným zpracováním.

  Komu svěřit instalaci střešních oken? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům střešních oken - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Rychlá poptávka - najděte mistra snadno a zdarma!
  Poslat poptávku

  Cena za střešní okno


  Cena střešního okna. Cena za dodávku a montáž střešního okna je 80 x 160 cm.

  9500.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  12500.00 Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  17000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Střešní okna (2024)

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Střešní okno, montáž na položenou střechu

  Cena za RAL montáž oken podle standardů se vším vhodným těsnícím materiálem, na střeše, která není přišroubovaná k latím, Bramac, Decro.


  kus

  Kč/kus

  Střešní okno, montáž na upevněnou střechu

  Cena za RAL motáž oken podle standardů se vším vhodným těsnícím materiálem, na střeše, která není přišroubovaná k latím, Bramac, Decro.


  kus

  Kč/kus

  Střešní okno, demontáž

  Cena za demontáž střešního okna na střechu, která není přišroubována k latím, Bramac, Decra.


  kus

  Kč/kus

  Cena světlovodu pro ploché střechy

  Cena světlovodu. 1x světlovod s pevným připojením pro plochou střechu, sklon 0-15 °, TCR, ø 14.


  kus

  Kč/kus

  Cena světlovodu pro šikmé (strmé) střechy

  Cena za svetlovod.1x světlovod s pevným připojením proprat šikmé (strmé) střechy, náklon 35-45 °, s rovným krytem TLR, ø 14.


  kus

  Kč/kus

  Cena za klasické dřevěné střešní okno

  Cena za klasické střešní okno, rozměry 78 x 98 cm, standardní výkyvné dřevěné střešní okno s ventilačním otvorem, konečná povrchová úprava lak na vodní bázi, Thermo plus (kalené vnější sklo).


  kus

  Kč/kus

  Cena za klasické plastové střešní okno s dřevěným jádrem, kalené vnější sklo

  Cena za klasické poplastované střešní okno s dřevěným jádrem, rozměry 78 x 98 cm, standardní výkyvné poplastované okno s ventilačním otvorem, konečná povrchová úprava lak na vodní bázi, Thermo plus (kalené vnější sklo).


  kus

  Kč/kus

  Cena za klasické plastové střešní okno s dřevěným jádrem, standardní bezpečné zasklení

  Cena za klasické poplastované střešní okno s dřevěným jádrem, rozměry 78 x 98 cm, standardní výkyvné poplastované okno s ventilačním otvorem, konečná povrchová úprava lak na vodní bázi, Safety plus (standardní bezpečné zasklení).


  kus

  Kč/kus

  Cena za klasické plastové střešní okno s dřevěným jádrem, třívrstvé zasklení

  Cena za klasické poplastované střešní okno s dřevěným jádrem, rozměry 78 x 98 cm, standardní výkyvné poplastované okno s ventilačním otvorem, konečná povrchová úprava lak na vodní bázi, Energy Star (třívrstvé zasklení).


  kus

  Kč/kus

  Cena za panoramatické dřevěné střešní okno, standardní bezpečné zasklení

  Cena za panoramatické dřevěné střešní okno, rozměry 78 x 140 cm, středně a horne integrované střešní okno s otevíráním dole, bezbarvý lak, Safety plus (standardní bezpečné zasklení).


  kus

  Kč/kus

  Cena za panoramatické dřevěné střešní okno, třívrstvé zasklení

  Cena za panoramatické dřevěné střešní okno, rozměry 78 x 140 cm, středně a horne integrované střešní okno s otevíráním dole, bezbarvý lak, Energy star (třívrstvé zasklení).


  kus

  Kč/kus

  Cena za panoramatické plastové střešní okno s dřevěným jádrem, standardní bezpečné zasklení

  Cena za panoramatické poplastované střešní okno s dřevěným jádrem, rozměry 78 x 140 cm, středně a horne integrované střešní okno s otevíráním dole, bezbarvý lak, Safety plus (standardní bezpečné zasklení).


  kus

  Kč/kus

  Cena za panoramatické plastové střešní okno s dřevěným jádrem, třívrstvé zasklení

  Cena za panoramatické poplastové střešní okno s dřevěným jádrem, rozměry 78 x 140 cm, výklopné a výkyvné střešní okno s otevíráním dole, bezbarvý lak, Energy star (třívrstvé zasklení).


  kus

  Kč/kus

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Střešní okna - vše, co potřebujete vědět

  1. Střešní okna - co potřebujete vědět?

  Bez ohledu na to, zda chcete v podkroví instalovat nová střešní okna nebo vyměnit ta stará, výrazně to ovlivní celkový dojem prostoru, energetickou účinnost i celkovou hodnotu domu. Proto je důležité vědět, jaké možnosti máte k dispozici.

  Střešní okna propouštějí až o 30% více světla než běžná okna!
  Střešní okna propouštějí až o 30% více světla než běžná okna!

  1.1. Sklon střechy

  V závislosti na sklonu vaší střechy se na montáž oken použijí různé montážní sady a instalační postupy. Vestavěná montážní sada zajišťuje nepropustné těsnění mezi střešním oknem a střechou. Váš dodavatel správně posoudí, která montážní sada a které střešní okno je nejvhodnější z hlediska sklonu vaší střechy, konstrukce, střešní krytiny a rozhodne, jaký je nejvhodnější postup pro montáž okna.

  1.2. Poloha střešního okna

  Při výběru místa pro střešní okno se nejprve podívejte na polohu a trajektorii slunce během dne. V případě, že nemáte možnost volby a okno nebo okna mohou být pouze na jednom místě, bude nejdůležitější dobře vybrat typ okna, aby bylo zajištěno dostatečné osvětlení prostoru.
  Okna směřující na sever nejsou nikdy dostatečně osvětlená, proto se ujistěte, aby byla co největší, aby zachytila co nejvíce denního světla a tepla. Okna orientovaná na východ budou ráno vystavena přímému slunečnímu jasu, což může být skvělé pro kuchyň nebo ložnici, podle toho, čemu dáváte přednost. Na západě bude slunce odpoledne a podvečer hřát, takže jsou ideální do obývacího pokoje. Okna orientovaná na jih budou osvětlena po celý den, což je nejlepší pro pracovny a pro místnosti, kde trávíte nejvíce času.

  1.3. Izolace a větrání

  Nejnovější modely střešních oken se vyznačují inovativními způsoby ventilace, které vám umožní užít si čerstvého vzduchu i když je okno zavřené. Na některých typech oken jsou ventilační otvory / kanály, které umožňují cirkulaci vzduchu přes filtry bez otevření okna. Takováto okna jsou mimořádně pupulární ve Skandinávii. K dispozici je také speciální síť, který pomáhá chránit před hmyzem, zejména v létě, kdy se to hmyzem jen hemží. Různé varianty zasklení oken ovlivňují také tepelnou izolaci. Písmeno „U“  označuje tepelnou účinnost, proto při výběru oken nezapomeňte prověřit jeho hodnotu . Čím nižší je hodnota „U“, tím lepší tepelná izolace a lepší ochrana vnitřního prostoru.

  1.4. Rolety, žaluzie a ostatní stínicí prvky

  Střešní okna propouštějí až o 30% více světla než standardní okna. Je to většinou fantastická věc, ale někdy je nutné místnost zatemnit, aby byl pobyt v takovémto interiéru příjemnější. Většina výrobců střešních oken také nabízí žaluzie a rolety, které přesně odpovídají jejich typu oken. Existují také stínicí prvky, které snižují energetické ztráty až o 20 procent. Existují také tzv. „blackout“ rolety, které zcela ztmaví místnost, což je ideální například pro ložnice, pokud si ráno chcete přispat a nechcete, aby vás budil sluneční svit.

  2. Najměte si odborníky

  Instalace nových nebo výměna starých střešních oken není práce, kterou byste měli dělat sami. Tato práce vyžaduje odborné znalosti, dovednosti a zkušenosti, ale také vícero párů rukou, takže v každém případě budete potřebovat pomoc. Každý „kutilský“ experiment by vás nakonec mohl vyjít mnohem dráž. Není však špatné být dobře informován o všech aspektech a možnostech instalace, které vám mohou být k dispozici. To vám také výrazně usnadní dosažení dohody se smluvními partnery a jejich případnou kontrolu.

  3. Typy střešních oken

  Při výběru střešních oken je nejdůležitější vybrat přesně ty, které vyhovují jak střeše, tak vašim potřebám. Abychom vám usnadnili rozhodování, představíme vám typy oken a jejich vlastnosti.

  3.1. Klasické střešní okno

  Klasické střešní okno má rukojeť pro otevírání a zavírání nahoře nebo dole. Pokud je rukojeť zvednutá, lze pod okno umístit kusy nábytku, aby byl ponechán dostatek prostoru pro manipulaci a čištění. Tento typ okna se otáčí kolem své osy, takže jej můžete otočit a umýt část, která směřuje ven.

  3.2. Panoramatické střešní okno

  Taková okna se otevírají směrem nahoru, a proto musí být přístup k nim vždy otevřen. Z bezpečnostních důvodů musí být spodní okraj okna umístěn minimálně 110cm, maximálně však 150cm od podlahy, abyste jej mohli bez problémů otevřít. Panoramatická okna propouštějí dostatek světla a tepla i čerstvého vzduchu a jsou také energeticky efektivní. Taková okna přinášejí do podkroví dojem vzdušnosti a pohodlí a samozřejmě krásný výhled.

  3.3. Seskupení střešních oken

  Aby bylo možné vytvořit dojem co největší prostornosti, vzdušnosti a lehkosti, lze sestavit dohromady několik menších oken. Mohou být umístěny vedle sebe nebo jedno nad druhým. Okna v architektuře slouží nejen jako otvírací prvky, které umožňují přechod interiéru a exteriéru, ale i k dosažení efektu větší přirozenosti a nespoutanosti. Pokud je strop ve vašem domě vysoký nebo alespoň vyšší než je průměr, můžete umístit střešní okno nad to obyčené a jsme si jisti, že se vám toto řešení bude líbit.

  3.4. Střešní balkon nebo terasa

  I v podkroví lze leckdy postavit balkonu nebo terasu, čímž tuto místnost učiníte prostornější a méně klaustrofobní a umožní vám to užívat si slunce a odpočívat na čerstvém vzduchu. U těchto zásahů je nejvhodnější instalovat střešní okno, které má na spodní straně dvířka; tato dvířka se otevírají dovnitř a horní část okna se vysouvá nahoru. Střešní balkon určitě poskytuje více světla, více čerstvého vzduchu, ale také přímý kontakt s vnějším prostředím. Nevyužitou část střechy lze téměř vždy použít na terasu nebo balkon.

  3.5. Speciální střešní okna

  Na trhu najdete také speciální střešní okna, například:

  - verze pro neobytné části podkroví

  - střešní okna, která slouží pro přístup na střechu

  - okna s otvory / kanály pro ventilaci obytných prostor, která současně slouží pro přístup na střechu

  - okna s kopulemi pro ploché střechy

  - šachty pro odvod kouře z budovy, které splňují bezpečnostní požadavky

  - světlíky pro ploché a vlnité střešní krytiny a světelné tunely pro ploché střechy

  4. Materiály pro střešní okna

  4.1. Lakované dřevěné rámy

  Lakované a impregnované dřevo je bezpochyby nejpoužívanějším materiálem pro střešní okna. Pro tato okna se většinou používá borovice a dub, které jsou před montáží rámu hluboce impregnovány a poté potaženy akrylovým lakem, který nepoškozuje přírodní prostředí. Dřevěná okna jsou nejlepší pro suché místnosti. Z vnější strany jsou dřevěné rámy obvykle chráněny hliníkovým profilem.

  4.2. Dřevěné rámy s polyuretanovým povlakem

  U místností s velkou vláhou jsou dřevěná okna s polyuretanovým povlakem vždy lepší volbou, protože jsou odolná proti vlhkosti i UV záření. Tato okna jsou vyrobena z buku a dubu a jsou o něco dražší než lakovaná, protože jsou podstatně odolnější.

  4.3. PVC okenní rámy

  Velmi populární a vyhledávaná jsou okna, vyrobená z profilů z PVC. Jsou složená z několika komor, které neumožňují tvorbu tzv. tepelných mostů. Tato okna mohou být i větší, protože jsou lehčí než dřevěná, a to i když jsou vyztužena hliníkovou nebo ocelovou výztuží. Jsou skvělá tam, kde je vlhkost opravdu velká, jako jsou koupelny, kuchyně, bazény nebo technické místnosti. Sehnat se dají v různých barvách a designech a určitě najdete ta, která vám vyhovují, a to i pokud máte nějaké speciální požadavky.

  4.4. Hliníkové rámy

  Hliník se používá na střešní okna větších rozměrů nebo na okna, která jsou nějakým způsobem specifická (pohyblivé balkonové dveře, vysouvací balkony apod.). Nejdůležitější je, aby hliníkové střešní okno nemělo žádný tepelný most.

  5. Zasklení střešních oken

  5.1. Dvojité zasklení

  Okna s dvojitým zasklením a vzduchovou komorou jsou skvělým řešením za velmi rozumnou cenu. Můžete si také vybrat variantu tohoto okna s vnějším ochranným sklem, které jej chrání před krupobitím a vloupáním. Tepelná vodivost těchto skel je Ug = 1,0 W/m2K.

  5.2. Trojitá zasklení

  Mezi třemi skly se nachází dvě vrstvy vzduchu nebo plynu (argon nebo krypton). Je to dnes nejběžnější typ zasklení. Tepelná vodivost těchto skel je Ug = 0,5W/m2K.

  5.3. Čtveré zasklení

  Tento typ zasklení je velmi bezpečný a ekonomický, protože komory mezi skly jsou naplněny ušlechtilým plynem. Je pravda, že je to také nejdražší typ okna, ale v průběhu let šetří na vytápění a chlazení prostoru, takže se vyplatí. Taková okna jsou standardem pasivních a nízkoenergetických domů. Tepelná vodivost těchto skel je pouze Ug = 0,3W/m2K.

  6. Instalace střešních oken

  Profesionální instalace střešních oken je nesmírně důležitá, dokonce více než u oken běžných, protože jsou více vystavena všem atmosférickým vlivům. Kromě toho, energetické ztráty vzniklé vyříznutím kusu střechy mohou být obrovské. Protože je střecha velmi specifická konstrukce, nelze použít moderní okenní instalaci typu RAL, která zabraňuje tepelným ztrátám. Pokud je však celá práce provedena profesionálně a kvalitně, tepelné ztráty lze minimalizovat. K tomu se používá vnější izolační rám, sekundární opláštění metodou vodotěsné konstrukce a nasazení parotěsné zábrany, která ucpe všechny otvory a chrání interiér před pronikáním vlhkosti.

  6.1. Místo instalace střešních oken

  Doporučuje se instalovat střešní okna ve výšce mezi 90 a 200cm od podlahy. Výška, ve které bude okno umístěno, většinou závisí na parapetní stěně, výšce podkroví, sklonu střechy, ale také na nájemnících. Obecně platí, že každé okno je umístěno tak, aby se s ním snadno manipulovalo, výjimkou nejsou ani střešní okna. Neméně důležité je, že okno umožňuje nerušený výhled, ať už se v místnosti stojí nebo sedí. Šířka střešního okna je přizpůsobena vzdálenosti nosných sloupů a tomu, aby co nejméně zasahovala do krovu. Na šikmé střeše je okno umístěno na příčky zadní rovině střešní konstrukce, a na ploché střeše je okno umístěno na trámy.

  6.2. Sada pro montáž střešního okna

  Aby se zabránilo špatné instalaci střešních oken a problémům různých typů, vždy se doporučuje použít speciální instalační sadu. Tato sada se skládá z izolačního rámu, který je vyroben na míru a instalován těsně před umístěním okna do již vyrobeného otvoru. Tímto způsobem je izolace mezi oknem a střešní konstrukcí optimální a tepelné ztráty jsou minimální. Střešní okno se poté snadno umístí do již připraveného rámu. Instalační sada obsahuje také sekundární obložení vyrobené také na přesnou velikost pórů, které slouží k zabránění průniku vody. Kromě toho chrání okno před kondenzací, která se obvykle udržuje pod okrajem střechy. Obklad je připevněn k rámu okna a kolem něj je umístěna paropropustná fólie. Třetí část sady je parozábrana. Jednoduše se umístí kolem okna zevnitř, aby se zabránilo pronikání vlhkosti a páry do konstrukce. Tím chrání izolaci i střešní konstrukci. Parozábrana se rovněž vyrábí na míru.

  6.3. Dokončení vnitřku střešního okna

  Po dokončení instalace a ochrany střešního okna na vnější straně by měla být dokončena také vnitřní část střešní konstrukce. Kromě střechy musí být izolovány také trámy, čímž je dokončeno zpracování celého střešního otvoru a okna. Na spodní straně je lať umístěna svisle a na horní vodorovně. Tím je zajištěna optimální cirkulace vzduchu a zároveň maximální využití světla. Na latě se používají hlavně dřevo nebo sádrokarton.

   

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Střešní okna?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Střešní okna Velux.

  Potřebuji dodat a namontovat 6ks střešních oken Velux. 94320 Kč do 157200 Kč

  ........

  Výměna střešního okna

  Výměna ztrouchnivělého dřevěného střešního okna. Rám v omítce je v pořádku, rádi bychom vyměnili výklopnou část. Velikost 85x85. 11790 Kč do 19650 Kč

  ........

  Výměna střešních oken

  Nutně potřebuji vyměnit 3 střešní okna ve starším rodinném domku/jsou 30 let stará, dřevěná/ Mám vyřízenou dotaci, zaplatím obratem 58950 Kč do 98250 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Instalovat střešní okna, 2 ks
  Střešní okna, Doksy

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Montáž střešního okna, 1 okno
  Střešní okna, Čistěves

  585 Kč do 975 Kč

  Cena, Vyměnit střešní okénko, 1ks, 50x60cm
  Střešní okna, Otěvěky

  585 Kč do 975 Kč

  Cena, Výměna střešních oken ., 4 ks
  Střešní okna, Jablůnka

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Dodavka a montáž střešních oken, 1x výměna, 1x montáž nového
  Střešní okna, Havířov

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, Výměnu strešniho okna, 1ks-70x100cm
  Střešní okna, Broumov

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Dodávka a montáž střešních oken, 2x
  Střešní okna, Zdobnice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Poptávám střešní okna+zaměření a montáž, 2ks
  Střešní okna, Teplice

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Dodávka a montáž střešních oken, 2 ks střešních oken (78x57cm), 2 ks (100x77cm)
  Střešní okna, Karlovy Vary

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Dodávka a montáž střešních oken Dakea, 3ks
  Střešní okna, Brodek u Konice

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Nové střešní okno, 1ks
  Střešní okna, Plzeň

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Osazení 2 střešních oken, 2ks
  Střešní okna, Sušice

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Výměna střešních oken Velux, 4x velké a 2x malé
  Střešní okna, Úpice

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Výměna střešních oken, 4ks
  Střešní okna, Nehvizdy

  2880 Kč do 4800 Kč

  Cena, Střešní okna, 5 ks (stávající okno 84x145)
  Střešní okna, Karlovy Vary

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Vikýřové okno,
  Střešní okna, Doksy

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Vyber a montaz 2 velkych střešních oken., 68x140cm a 100x140cm
  Střešní okna, Ostrava

  1170 Kč do 1950 Kč

  Cena, Oprava střešních oken Velux, 5ks
  Střešní okna, Teplice

  675 Kč do 1125 Kč

  Cena, demontovat stávající střešní okna a vyměnit za nová, Výměna dvě střešní okna cca 78x118 cm
  Střešní okna, Roudné

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Osadit 2 střešní okna, 2 / 55cm
  Střešní okna, Čenkovice

  810 Kč do 1350 Kč

  Cena, Výměna 5 ks střešních oken, 5 ks/78x118
  Střešní okna, Chrudim

  1080 Kč do 1800 Kč

  Cena, Plastové střešní okno z jedné strany dekor, Ug 0,6, 75x115cm vč. montáže. 1ks
  Střešní okna, Svárov

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Vyměnit střešní okno,
  Střešní okna, Liberec

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Výměnu 2 ks střešních oken - rozměr otvoru cca 68x112cm,
  Střešní okna, Olomouc

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, výměna úžlabí a střešních oken, nejméně 6 střešních oken,2x úžlabí
  Střešní okna, Kocbeře

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Wymiana pokrycia dachowego montaż okien dachowych, ok 500 m kw. + ok 20 okien dachowych i 3 okna włazowe,oprawa kominow
  Střešní okna, Králíky

  18900 Kč do 31500 Kč

  Cena, Prasklý poklop výlez na střechu., 1 ks
  Střešní okna, Zborovice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Výměna dvou střešních oken, Dvě okna rozměry 60 × 60 cm eventuálně upravit
  Střešní okna, Nová Paka

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, opr. komína, 2 střešní okna, zateplení půdy, sádrokarton, 100 m2
  Střešní okna, Liberec

  5850 Kč do 9750 Kč

  Cena, Výměna střešních oken, dvě střešní okna s trojsklem MK06
  Střešní okna, Rudná

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, Výměna střešních oken - 3x střešní okno, kyvné, plastové, bílé, 78x118, 3ks
  Střešní okna, Štěnovice

  1710 Kč do 2850 Kč

  Cena, Dodání a montáž střešních oken, 3ks
  Střešní okna, Teplice

  1440 Kč do 2400 Kč

  Cena, Usadit 4 střešní okna, 4 ks
  Střešní okna, Kralupy nad Vltavou

  1440 Kč do 2400 Kč

  Cena, Kompletní montáž 2 střešních oken vč. oplechování a výměny, 2ks střešních oken
  Střešní okna, Trutnov

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Výměna střešních oken, 3ks
  Střešní okna, Protivanov

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, Instalace světlíku a střešního okna,
  Střešní okna, Liberec

  1080 Kč do 1800 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Střešní okna cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  402+ společnostmi pro Střešní okna
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena