V oblasti

  Teplotné čerpadla Cena

  Kolik stojí tepelné čerpadlo? Než se rozhodnete pro koupi tepelného čerpadla, prověřte vlastnosti vašeho domu i samotného zařízení. Nenechte se zmást cenou. Cena nesmí být rozhodujícím faktorem pro investici, která má trvat nejméně příštích 20 let. Nejdůležitějším je mít dobrý plán a vše dobře propočítané a promyšlené. Jinak by úspory mohly být menší a doba, kdy by se vám čerpadlo vyplatilo, se prodlouží. Mějte na paměti, že důležité jsou i odborné rady při výběru, způsob instalace a regulace systému. Tepelné čerpadlo je samo o sobě vynikající zařízení, ale pokud není dobře integrováno do systému, nebude fungovat správně a jeho energetická účinnost bude nižší. Cena systému s tepelným čerpadlem typu voda-voda nebo tepelným čerpadlem země-voda se pohybuje mezi 200.000 a 350.000 Kč bez distribučního systému, podlahového nebo radiátorového vytápění. Cena tepelného čerpadla typu vzduch-voda je nižší, takže nákup a instalace 8 kW čerpadla, které je vhodné pro dobře izolovaný rodinný dům, může stát kolem 160.000 Kč. Jaké jsou potom úspory na vytápění? Trojnásobné! Tedy je jen otázka času kdy se vyplatí.

  Komu svěřit instalaci tepelného čerpadla? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům čerpadel - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za tepelné čerpadlo vzduch-voda


  Cena tepelného čerpadla. Cena za dodávku a instalaci tepelného čerpadla vzduch-voda v rodinném domě, výkon 12kW.

  100000.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  180000.00 Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  220000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Tepelné čerpadlo

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Tepelné čerpadlo pro průměrný dům

  Náklady na invertorové nízkoteplotní tepelné čerpadlo s výkonem 8 až 10 kW, jako například Toshiba Esti nebo Daikin Thermo, spolu se síťovým připojením a zásobníkem se spuštěním a testováním.


  kus

  Kč/kus

  Kompletní topný systém s tepelným čerpadlem

  Cena za topný systém s tepelným čerpadlem 8kW 300 l zásobník teplé vody, přípojky a montáž.


  kus

  Kč/kus

  Kompletní topný a chladící systém s teplým vzduchem a tepelným čerpadlem

  Cena za teplovzdušné vytápění, větrání a chlazení s centrálním rozvodem, rekuperace, topným zařízení, tepelným čerpadlem vzduch-voda a nádrží 200 l.


  kus

  Kč/kus

  Cena za tepelné čerpadlo voda-voda

  Náklady na dodávku a montáž tepelného čerpadla typu voda-voda pro rodinný dům.


  kus

  Kč/kus

  Cena za tepelné čerpadlo země-voda

  Cena za dodávku a montáž tepelného čerpadla země-voda v rodinném domě včetně připojení a umístění tepelného čerpadla.


  kus

  Kč/kus

  Dodávka tepelného čerpadla


  kus

  Kč/kus


  kus

  Kč/kus


  kus

  Kč/kus


  kus

  Kč/kus

  Montáž tepelného čerpadla

  Montáž tepelného čerpadla do 10kW se vším potřebným materiálem pro připojení a upevnění do 10m, výška do 3m, 1 průlom do 40cm cihlové zdi, montáž elektřiny do 5m


  kus

  Kč/kus

  Pravidelný servis tepelného čerpadla

  Pravidelný servis tepelného čerpadla do 16 kW.


  kus

  Kč/kus

  Spuštění tepelného čerpadla

  Provzdušňování systému, nastavení regulace, teplota sanitární vody, topný okruh, řízení provozu systému a uvedení do provozu


  kus

  Kč/kus

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Tepelné čerpadlo - vše, co potřebujete vědět

  1. Co byste měli vědět před pořízením tepelného čerpadla?

  Tepelná čerpadla - energeticky efektivní způsob vytápění šetrný k životnímu prostředí
  Tepelná čerpadla - energeticky efektivní způsob vytápění šetrný k životnímu prostředí

  1.1. Výhody tepelných čerpadel

  Nižší spotřeba energie, méně emisí a výrazně nižší náklady na vytápění

  V dobře izolovaných pasivních budovách jsou náklady na vytápění, chlazení a ohřev vody až desetkrát nižší ve srovnání s použitím konvenčních ohřívačů, jako je například vytápění topným olejem.

  Nákup tepelného čerpadla je investice, která se vyplatí poměrně rychle

  Pokud si vyberete správné čerpadlo a dobrého poskytovatele, budou investované prostředky vráceny za 5 let. Je téměř jisté, že se vyplatí rychleji, než jiné alternativní typy vytápění (solární systémy, vytápění peletami atd.).

  Dlouhá životnost a prakticky nulové náklady na údržbu

  Odhadovaná životnost tepelných čerpadel je až 25 let, bez údržby a s velmi nízkými provozními náklady. V létě se používá k chlazení budovy, takže se snižují i náklady spojené s klimatizací.

  1.2. Nevýhody tepelných čerpadel

  Hluk, který kompresor vydává

  Moderní tepelná čerpadla jsou mnohem tišší (kolem 52db), stále se však nedoporučuje umísťovat venkovní jednotky vedle okna v ložnici. Pokud je venkovní jednotka umístěna alespoň 3 metry od otevřeného okna, zvuk bude sotva slyšitelný.

  Omezení

  Pro tepelné čerpadlo typu voda-voda musíme mít zdroj vody s dostatečně silným průtokem, zatímco čerpadlo typu země-voda vyžaduje dostatečně velký pozemek (musí být alespoň 2x větší než povrch budovy) na umístění pozemních konektorů. Obě tato čerpadla jsou dražší než invertory typu vzduch-voda, ale je pro ty je nutné mít určité povolení. Tepelná čerpadla země-voda a voda-voda mají oproti tomu vyšší účinnost než typy vzduch-voda. Před nákupem byste se proto měli poradit s odborníkem (designérem) o typu čerpadla, které by mohlo být nejhospodárnější a nejvýhodnější pro vaše potřeby.

  1.3. Dotace na ekologické stavební fondy

  Konečná ziskovosti investice pro nákup tepelného čerpadla může být ještě výhodnější, jelikož existuje možnost získat nenávratné prostředky ze státních dotací a ekologických fondů, jako je třeba projekt Nová zelená úsporám Ministerstva životního prostředí administrovaného Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energií v rodinných a bytových domech. Více o projektu se můžete dozvědět kliknutím na tento odkaz: https://www.novazelenausporam.cz/

  2. Výběr poskytovatelů a dodavatelů

  Výběr kvalitního poskytovatele nám zajišťuje plynulý provoz, velké úspory a dlouhou životnost tepelného čerpadla.

  2.1. Kvalitní instalace

  Správně provedená instalace čerpadla je zásadní pro jeho dobré fungování. Trh byl nedávno zaplaven obchodníky, kteří nabízejí tepelná čerpadla a bezplatnou montáž, ale ve skutečnosti nemají své vlastní odborné týmy. V případě potřeby si najmou subdodavatele resp. externí spolupracovníky. Toto není vůbec dobré řešení, protože se rozšiřuje okruh lidí odpovědných za kvalitu instalací, resp. lidí, kteří za to nenesou skoro žádnou odpovědnost. V praxi se často stává, že tito subdodavatelé používají nekvalitní a levnější stavební materiály, provádějí neprofesionální a esteticky nepřijatelné instalace a poté nereagují na výzvy k opravě a odstranění případného poškození. Proto je velmi důležité vybrat si dodavatele, který má skutečně své vlastní řemeslníky a nabízí záruku nejen na čerpadla, ale i na veškerý materiál a vykonanou práci.

  2.2. Zkušenosti předchozích uživatelů

  Neostýchejte se zeptat dodavatele, ať vám ukáže předchozí dokončená čerpadla, a zeptat se klientů, jaké jsou jejich zkušenosti.
  Osobně se tak budete moci přesvědčit o kvalitě produktu a práce, o skutečných nákladech, a o tom, jak funguje slíbená servisní podpora.

  2.3. Servis tepelných čerpadel

  Je velmi důležité, aby dodavatel měl vlastní servisní oddělení a vlastnil všechny potřebné certifikáty pro prodej a montáž tepelných čerpadel a pro dodávání náhradních dílů. Položte mu otázku za jak dlouho jsou schopni odpovědět na vaší výzvu k případné opravě. Nedoporučujeme koupi nejlevnějšího tepelného čerpadla a  najmutí nejlevnějšího řemeslníka. Montážní technik, který je také servisním technikem, obecně nemá zájem o bezplatný servis, takže byste na něj s největší pravděpodobností dlouho čekali, protože by vždy upřednostnil placenou práci.

  3. Různé typy tepelných čerpadel

  3.1. Rozdíly podle druhu energie

  Podle typu energie, která je pohání, se tepelná čerpadla dělí na již zmíněné typy voda-voda, země-voda a vzduch-voda, kde první část sousloví označuje, odkud teplo pochází, a druhá, kam je vedeno.

  Tepelné čerpadlo voda-voda

  Jedním z nejúčinnějších je čerpadlo typu voda-voda. Základní podmínkou instalace tohoto tepelného čerpadla je samozřejmě to, že se vaše zařízení nachází v terénu bohatém na podzemní vodu. Pro takové čerpadlo musí být vyvrtána studna a jsou k tomu nutná určitá povolení. Nejvyšší topný faktor tepelného čerpadla (COP) všech typů - 4,5 - má právě čerpadlo voda-voda. To  znamená, že má nejlepší poměr vstupní energie a přijímaného tepla. Například COP 4,5 znamená, že za 1 kWh elektřiny dostaneme 4,5kWh tepelné energie.

  Tepelné čerpadlo země-voda

  Druhým nejúčinnějším čerpadlem je země-voda. Jeho topný faktor je 4,0. Základní podmínkou pro instalaci takového čerpadla je větší plocha volného pozemku kolem budovy, na kterou lze instalovat kolektory. Slabinou tohoto typu tepelného čerpadla je, že pokud nejsou zásobníky umístěny dostatečně hluboko, může v nich zmrznout voda. Pokud jsou zásobníky umístěny svisle, je nutné mít povolení k vrtání studny. Sondy se kladou do hloubky 30 – 200cm.

  Tepelné čerpadlo vzduch-voda

  Podle statistik 90% tepelných čerpadel patří typu vzduch-voda. Je to proto, že se nejsnadněji instalují a cenově jsou dost výhodné. I když je jejich topný faktor 3,5, jedná se o investici velmi výnosnou, protože jsou stále mnohem účinnější než všechny klasické způsoby vytápění. Doba návratnosti je nejkratší ze všech typů tepelných čerpadel a její životnost je téměř stejná.

  3.2. Rozdíly podle typu vytápění

  Tepelná čerpadla se dají dělit i podle požadované teploty výstupní vody.

  Vysokoteplotní tepelná čerpadla

  Starší budovy, které mají horší izolaci a klasický radiátorový topný systém (teplota vstupní vody je 55-60°C), vyžadují vysokoteplotní čerpadlo, které ohřívá vodu na 80°C. Tímto způsobem je zajištěna horká voda pro radiátorové vytápění, aniž by se měnily vnitřní komponenty v samotné budově.

  Nízkoteplotní tepelná čerpadla

  V novějších a dobře izolovaných budovách, které se vytápí moderními systémy, jako jsou podlahové topení, konvektory a nízkoteplotní radiátory, lze nainstalovat nízkoteplotní tepelné čerpadlo. To ohřívá vodu pouze na 55°C. Nízkoteplotní čerpadlo lze použít i ve starších budovách, pokud jsou kompletně zrekonstruovány v souladu s požadavky energetické účinnosti, protože jsou pak vybaveny silnější izolací a lepším topným systémem.

  3.3. Rozdíly podle režimu provozu

  Monovalentní režim provozu

  Tepelné čerpadlo, které má monovalentní režim provozu, ve skutečnosti zajišťuje všechny potřeby tepelné energie jedné budovy během celé topné sezóny, aniž by bylo nutné se připojovat na jiné systémy. Teplota v monovalentním režimu odpovídá nízkoteplotnímu topnému systému a je obvykle 45/40°C.

  Bivalentní alternativní režim provozu

  V tomto případě tepelné čerpadlo pracuje jako primární zdroj energie, pokud je venkovní teplota vyšší než 0-5°C. Když však venkovní teplota klesne pod tuto mez, tepelné čerpadlo se vypne a zapne se další topný systém - nejčastěji teplovodní kotel. Systém má dva na sobě nezávislé generátory, které se střídavě zapínají podle venkovních podmínek. Teplota v bivalentním režimu odpovídá vysokoteplotnímu topnému systému a pohybuje se obvykle od 60/50°C do 80/60°C.

  Bivalentní paralelní režim provozu

  Tepelné čerpadlo v tomto provozním režimu pracuje také samostatně a není potřeba zapojit další zdroj tepla. Když venkovní teplota klesne pod 0°C, zapne se teplovodní kotel jako přídavný zdroj a oba generátory pracují současně.

  Bivalentní paralelní režim provozu - volitelný

  Tepelné čerpadlo v tomto případě funguje jako bivalentní. Při změně režimu se systém nezapne automaticky, jakmile poklesne venkovní teplota, ale pomocí regulátoru si sami zvolíme kdy se tak bude dít.

  4. Postup

  Kromě správné volby tepelného čerpadla je velmi důležité, jak a kde bude nainstalováno. Na tyto otázky vám nejlépe odpoví odborník na alternativní typy vytápění, ale také známí výrobci a dodavatelé čerpadel, kteří mají své vlastní mistry pro instalaci a servis.

  4.1. Instalace tepelného čerpadla

  Systém tepelného čerpadla se skládá z venkovní a vnitřní jednotky. Výběr místa pro instalaci vnitřní jednotky je poměrně jednoduchý, protože se nemusí umístit na nějaké specifické místo jako je např. blízkost komína nebo nádrže. V novostavbě je vnitřní jednotka umístěna většinou v suterénu. Nejnovější modely čerpadel jsou však také esteticky velmi dobře navržené, takže je můžete umístit prakticky kamkoli v domě a nikde nebudou příliš vyčnívat. Vnitřní jednotka je nejprve připojena k již zabudovanému systému vodovodního potrubí anebo podlahového či radiátorového topení. Poté je v blízkosti domu na betonový podklad namontována venkovní jednotka. Nakonec jsou obě jednotky propojeny elektrickými rozvodem. Následuje odvzdušnění a připojení obou bloků k přívodu plynu (freon).

  4.2. Ovládání tepelného čerpadla

  Když jsou obě jednotky namontovány a připojeny tak, aby tvořily uzavřený systém, jsou postupně připojeny k vodě a elektřině. Pokud je k elektřině připojeno oběhové čerpadlo, směšovací ventil a měřič teploty, nejprve se uvolní plyn z venkovní jednotky, poté se topný systém naplní vodou a odvzdušní se. Spuštění nového systému je tedy dokončeno a připraveno k provozu. Samotná údržba systému je jednoduchá. Existuje mnoho možností nastavení, ale k jejich správnému užití byste měli znát základní systémové vlastnosti. Demonstrace ovládání tepelného čerpadla ze strany poskytovatele je velmi důležitá, protože správné používání je hlavním předpokladem pro jeho správný provoz a optimální fungování.

   

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Tepelné čerpadlo?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Tepelné čerpadlo

  Potřebuji dodání ,instalaci, uvedení do provozu vhodného t.č. 4 kW 188640 Kč do 314400 Kč

  ........

  Servis tepelného čerpadla

  Potřebuji servis tepelného čerpadla 4716 Kč do 7860 Kč

  ........

  Tepelné čerpadlo geotermální instalaci na klíč

  Potřebuji geotermální instalaci na klíč 372564 Kč do 620940 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Dodávka a montáž TČ 16kW, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Voznice

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo monoblok, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Čáslav-Staré Město

  7650 Kč do 12750 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Ostrava

  9450 Kč do 15750 Kč

  Cena, Tepelne čerpadlo na radiátory, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Skořenice

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Teplovodni podlahove topeni do patroveho domu, 200m2
  Tepelné čerpadlo, Drahlín

  12600 Kč do 21000 Kč

  Cena, Servis - oprava tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Drysice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Klatovy

  7650 Kč do 12750 Kč

  Cena, Montáž komplet 14 radiator a tepelné čerpadlo lg 16kw., Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Chodová Planá

  9900 Kč do 16500 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Dolní Dubňany

  14850 Kč do 24750 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo s rekuperací Vaillant, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Dačice

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Nnahrada elektrokotle 18 kW tepelným čerpadlem, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Svojetice

  4950 Kč do 8250 Kč

  Cena, opravu bazénového tepelného čerpadla, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Trutnov

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Olomouc

  6750 Kč do 11250 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Zásmuky

  7200 Kč do 12000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Děčín

  7380 Kč do 12300 Kč

  Cena, Invertorové tepelné čerpadlo Nulit, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Havířov

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Dodávka a montáž tepelného čerpadla, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Žabčice

  7650 Kč do 12750 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Dačice

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, tepelné čerpadlo podkrovní byt, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Bubeneč

  18000 Kč do 30000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Broumov

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, vzduch,vzduch 65 m3, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Kolín

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Oprava tepelného čerpadla Thosiba estia, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Bílovice nad Svitavou

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo + podlahové topení , 100
  Tepelné čerpadlo, Jihlava

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo pro dvougenerační dům asi 200m2 , Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Dolní Sloupnice

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, TČ země -voda, + vrty, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Chlebov

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Tepelně čerpadlo vzduch-voda, 168m2, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Velká Bystřice

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Malenice

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Hořovice

  1080 Kč do 1800 Kč

  Cena, TC pro RD se strátou 4,713kW jen pro topení.s montáží., Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Morávka

  4320 Kč do 7200 Kč

  Cena, instalace tč v novostavbě rd, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Kadaň

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Dodání a montáž tepelného čerpadla v rámci akce Zelená úsporám , Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Kamýk nad Vltavou

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Brtnice

  3240 Kč do 5400 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo s fotovoltaikou na ohřev tuv, 170m2
  Tepelné čerpadlo, Němčice nad Hanou

  4320 Kč do 7200 Kč

  Cena, dodávka a montáž, Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Mělník

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Tepelné čerpadlo , topení chlazení zapojeni,
  Tepelné čerpadlo, Starovice

  3240 Kč do 5400 Kč

  Cena, Servis tepelného čerpadla carrier , Po popisu
  Tepelné čerpadlo, Sendražice

  360 Kč do 600 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Tepelné čerpadlo cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  346+ společnostmi pro Tepelné čerpadlo
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena