V oblasti

  Dřevěné schody Cena

  Kolik stojí dřevěné schody? Cena dřevěného schodiště závisí na výšce a počtu podlaží, druhu dřeva, typu konstrukce, složitosti dekorace a samozřejmě na vybraném řemeslníkovi. Cena masivního dřevěného schodiště vyrobeného na zakázku se u jednotlivých dodavatelů liší. Cena plochého dřevěného schodiště s dřevěnými schody pro jedno patro se pohybuje mezi 30.000 a 200.000 Kč.

  Komu svěřit dřevěné schody? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům dřevěných schodišť - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za dřevěné schody


  Cena dřevěných schodů. Cena za rovné dřevěné schody s dřevěnými stupnicemi, cena schodů za jedno podlaží.

  25000.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  150000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Dřevěné schody

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Dřevěná podstupnice schodů

  Cena za podstupnice schodů. Cena za lakovaná dřevěná podstupnice z masivu dubu pro schody široké 100 cm a standardně vysoké 17-18 cm.


  kus

  Kč/kus

  Dřevěný stupeň schodů

  Cena za stupeň schodů. Cena za lakovaný dřevěný stupeň z masivu dubu pro schody široké 100 cm a standardně vysoké 17-18 cm.


  kus

  Kč/kus

  Celkem:
  Zaslat poptávku >

  Kovové schody


  Kolik stojí kovové schody? Cena kovových schodů závisí na výšce a typu schodiště (rovné, zakřivené, ...

  Zkontrolovat taktéž: Kovové schody Cena

  Nerezové schody


  Kolik stojí nerezové schody? Cena schodů z nerezové oceli závisí na výšce a typu schodiště (rovné, z...

  Zkontrolovat taktéž: Nerezové schody Cena

  Jak jste využili tyto informace?

  Dřevěné schody - vše, co potřebujete vědět

  1. Dřevěné schody - co potřebujete vědět?

   

  Dřevo je vynikajícím stavebním materiálem pro schodiště
  Dřevo je vynikajícím stavebním materiálem pro schodiště

  1.1. Schodiště a parkety ze stejného materiálu

  Pokud chcete, aby schodiště, bez ohledu jakého je tvaru, bylo vyrobeno ze stejného materiálu jako parkety, můžete použít parketové desky.

  1.2. Masivní dřevo nebo dýha?

  Cena dýhových schodů se příliš neliší od ceny u masivního dřeva. Dýha, kterou lze použít na nášlapy, musí mít tloušťku nejméně 2 mm, protože by se tenčí deska kvůli každodennímu používání velmi rychle opotřebovala. Schodiště z masivního dřeva však může být mnohem odolnější než dýha - například v místech kde je velká vlhkost vzduchu. Poškození se zpravidla lépe opravují na masivním dřevu. Kromě toho je výběr druhů masivního dřeva mnohem větší. Dýha by neměla být položena na místech kde často manipulujete s vodou (například v chodbě kterou často přenášíte sklenice s vodou či láhve piva) neboť jedno vylití stačí k jejímu nabobtnání.

  1.3. Vrzání schodiště

  Schody s perodrážkou (či polodrážkou), začnou velmi rychle skřípat pokud do sebe perfektně nezapadnou. Dřevo v průběhu času schne, takže když na něj šlápnete, drážka se tře o pero a to způsobuje nepříjemný zvuk, který vám „leze na nervy“.

  1.4. Barvení a moření

  Barvení a barvení schodů se v zásadě nedoporučuje. Barva resp. nános nového povlaku na povrchu nášlapu, se díky neustálému používání rychle začne drolit a odlupovat. Opětovné malování již hotového schodiště je velmi obtížné, téměř nemožné.

  1.5. Schody na betonu

  Výrobci schodišť, bez ohledu na jejich konečný požadovaný vzhled, používají různé tloušťky nášlapů. Proto se doporučuje, abyste si při provádění železobetonové konstrukce schodiště (konstrukce AB musí obsahovat maximálně 2,2% vlhkosti před zahájením instalace) našli zkušeného tesaře nebo truhláře, aby se předešlo následným nákladům na vyrovnávání. Schody jsou na beton přilepeny speciálním lepidlem, které neobsahuje vodu. Disperzní lepidlo a jiné druhy, které obsahují vodu, mohou způsobit deformaci a popraskání dřeva! Vhodné jsou pouze ty druhy lepidla, které vytvrzují, i když jsou naneseny v silné vrstvě. Dřevěný nášlap by nikdy neměl být na beton lepen PUR pěnou. Během vysychání se totiž zmenšuje, takže když na něj našlápnete, bude rezonovat a skřípat.

  1.6. Instalace schodů

  Nedoporučuje se instalovat schody před dokončením všech řemeslných prací, protože je nelze adekvátně chránit před možným poškozením. Jedinou výjimkou jsou kovová schodiště, která jsou pokryta dokončovacím materiálem až po dokončení všech prací.

  1.7. Kovové konstrukce a schody

  Kovové konstrukce schodů nevyžadují instalaci speciálního základu. Konzolové schody lze instalovat do dřevěných a montovaných domů, protože nepotřebují betonové zdi. Doporučuje se však, aby celé schodiště bylo vyrobeno stejným dodavatelem. V případě, že jeden dodavatel provádí kovovou konstrukci a druhý dřevěné části, nemusí jejich spojení dopadnout nejlépe ani z technického, ani z estetického hlediska.

  2. Výběr dodavatelů

  Dobrý dodavatel přijde k vám domů, zkontroluje celý prostor a nabídne vám vhodné a podrobné rady i vhodná technická a estetická řešení. Stejný dodavatel by měl vyrobit celé schodiště, včetně výškového vyrovnání, betonové spodní konstrukce a montáže dřevěných nášlapů. Pokud možno zkontrolujte jeho reference a dřívější práce a vyslechněte si zkušenosti předchozích klientů. To vám řekne hodně o jeho odborných znalostech a dovednostech. Zkontrolujte také, kdy má volný termín. Před zahájením práce si vyžádejte odhad s podrobnými položkami - co přesně bude provedeno, kolik materiálu bude použito a kdy bude vše hotové.

  3. Různé typy dřevěných schodů

  3.1. Vhodné druhy dřevin

  Zajímá vás, jaké druhy dřeva jsou dobré pro výrobu schodišť? Můžeme vám říci, že je jich mnoho, i když výběr závisí hlavně na tom, v jaké oblasti žijete, jaké schody se vám líbí a jaký rozpočet máte k dispozici.

  3.1.1. Tuzemské jehličnany

  Borovice, modřín a smrk

  Mezi jehličnany mají borovice a modřín nejhustší a nejtvrdší kmen. Jsou odolné a rostou v různých klimatických podmínkách. Borovice se velmi často používá jako stavební materiál, ale také jako materiál pro výrobu nábytku. Vzhledem k vyšší hustotě kmene je skvělá pro podlahové krytiny, stejně jako pro schodiště. Kromě toho, že je borovice víceúčelová, je také snadno dostupnou a ekonomickou surovinou pro dřevo. Díky struktuře a textuře kmene borovice snáší změny klimatu a teploty, řezání, barvení, lepení a je extrémně odolná proti vlhkosti a hmyzu. Stručně řečeno, je to perfektní volba pro vnitřní i vnější schody.

  3.1.2. Tuzemské listnaté stromy

  Dub bílý, jasan, javor horský a obecný, buk, bříza, třešeň, hruška, domácí kaštan, lípa, ořech, topol, vrba
  Mezi listnatými stromy je nejběžnějším a nejoblíbenějším druhem pro výrobu schodů dub. Dub je oblíbený hned z několika důvodů, nejvíce však kvůli své krásné struktuře a světlé, bělavě šedé barvě až hnědým tónům. Stejně jako borovice je dub odolný vůči škůdcům. Bílý dub se používá na podlahy, schody a dokonce i na stavbu lodí. Dalším důležitým důvodem pro volbu právě tohoto dřeva je fakt, že se snadně zpracovává ručně i mechanicky.

  3.1.3. Dovážené dřevo

  Kanadský javor, sibiřský modřín, mahagon, wenge, cedr, iroko, teak, doussie, merbau, japonská červená borovice, zebrano
  Z ekologických důvodů nedoporučujeme užití exotických druhů stromů, které jsou ohrožené a rostou pomalu. Nelze však zapírat skutečnost, že sibiřský modřín je tím nejlepším materiálem pro vnější schody.

  3.2. Různé typy konstrukce a podkonstrukce

  Samostatně stojící schody - dřevěná konstrukce

  Jedná se o schody, které jsou vyrobeny výhradně ze dřeva. Boční nosné prvky mohou být ploché nebo zakřivené, zatímco nášlapy mohou být vyrobeny pouze z desek nebo plných schodů.

  Samostatně stojící schody - kovová konstrukce

  V tomto případě je nosná konstrukce kovová, zatímco nášlapy a přední panely jsou vyrobeny z masivního nebo dýhovaného dřeva.

  Samostatně stojící schody - skrytá konstrukce

  Jedná se o schody, jejichž konstrukce je skryta dřevěnými prvky (nášlapy a čelní desky). Taková schodiště vypadají jako by byla ve stavu beztíže.

  Betonová spodní konstrukce obložená dřevem

  Hrubá betonová spodní konstrukce může být pokryta dřevem. Doporučujeme beton ze všech stran úplně zakrýt dřevěnými deskami. Takové schodiště se snadněji udržuje, schody jsou lépe propojené a vypadají mnohem lépe.

  Zábradlí

  Zábradlí je stejně důležitou součástí schodiště jako samotné schody, proto je důležité, aby společně tvořily stylistický celek. U zábradlí se nejčastěji používá nerezová ocel, kované železo, mosaz, ale lze použít i jiné materiály, jako jsou sklo, mramor, dřevo a podobně.

  4. Způsoby zpracování dřeva

  4.1. Způsoby zpracování a ochrana

  Dřevěné schodiště je chráněno před vnějšími i vnitřními vlivy různými nátěry a barvami, technologiemi zpracování jako jsou broušení, kartáčování, pískování a další, které mu dodávají jedinečný vzhled. Zde jsou některé z nejběžnějších:

  Bělení

  Tento postup rozjasní a vyrovná přirozenou barvu dřeva a způsobí, že schody budou vypadat jednotněji a velmi moderně.

  Moření

  Moření mění barvu dřeva, ale jeho struktura a textura zůstávají nezměněné a viditelné.

  Barvení

  Barvou je dřevo chráněno a zároveň získává barvu podle vašeho výběru.

  Lakování

  Laky slouží k ochraně, ale také k zajištění tlumeného nebo vysokého lesku dřeva.

  Barevné oleje a vosky

  Použitím přírodních nebo syntetických olejů nebo vosků je dřevo tónované nebo je zdůrazněna jeho struktura a textura.

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Dřevěné schody

  Dobrý den,

  poptáváme dřevěné schody. Borovice lak dole 5 schodů točených. 94320 Kč do 157200 Kč

  ........

  Dřevěné schody

  Dobrý den,

  poptáváme vyrobit dřevěné schodiště 117900 Kč do 196500 Kč

  ........

  Dřevěné schody

  Dobrý den,

  Máme kratké,3 ramena borového schodiště. Truhlař zemřel. Mám hrubý načrtek. 47160 Kč do 78600 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Dřevěné interiérové schodiště, 1
  Dřevěné schody, Jičín

  5220 Kč do 8700 Kč

  Cena, Samonosné dřevěné interiérové schody, 6 schodů
  Dřevěné schody, Černá Hora

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Dřevěné schody, Netuším, schody nejspis do L lomené. Teď máme mlynářké a ty jsou nebezpecne.
  Dřevěné schody, Bukovinka

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Potřebuji návrh dřevěného schodiště do nového domu,
  Dřevěné schody, Příbram

  4050 Kč do 6750 Kč

  Cena, Výrobu nášlapnic a podesty na míru ke kompletnímu obložení schodiště., množství a výměra viz příloha
  Dřevěné schody, Chlumec

  2115 Kč do 3525 Kč

  Cena, Poptávám schodiště do patra ve starším domě i s montáží do výšky 218cm, 1
  Dřevěné schody, Josefův Důl

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Schodiště jedno patro s podestou, parapet na podezdívku a madla, 14 schodů, podesta, parapet na podezdívku, madla.
  Dřevěné schody, Zbuzany

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Dřevěné schody do patra.,
  Dřevěné schody, Ferdinandov

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Nacenění a realizace schodů, 1 schodisko
  Dřevěné schody, Bystřička

  6300 Kč do 10500 Kč

  Cena, Obložení masivem schody stávající případně renovace původních schodů, cca 25 schodů
  Dřevěné schody, Horní Lukavice

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Samonosné schody,
  Dřevěné schody, Sedlice

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Výměna schodů, 8 schodníc
  Dřevěné schody, Velký Šenov

  585 Kč do 975 Kč

  Cena, 15 schodů 1m mezipodesta se schodem, zábradlí - dub, 3,1x2,0
  Dřevěné schody, Zábřeh

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Vnitřní dřevěné schody s podestou,
  Dřevěné schody, Svojanov

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Obložení železobetonového schodiště dřevem - dub, 17 schodů, točité schodiště
  Dřevěné schody, Blansko

  846 Kč do 1410 Kč

  Cena, Schodiste do prvniho patra RD., 17 stupnic
  Dřevěné schody, Ústí nad Orlicí

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Osazení nášlapů a podstupnic dub FIX AA, 29 nášlapů (880x330) včetně podstustupnic cca (880x130)
  Dřevěné schody, Vladislav

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, schody vnitřní , 3-4 schody
  Dřevěné schody, Havířov

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Točivé masivní schody do výšky 5.3m.vcetne zábradlí , Šířka 100cm.ze smrkového dřeva
  Dřevěné schody, Louny

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Dvě schodiště do novostavby rodinného domu, 1xrovné 7 stupňů interiérové, 1x účko 13 stupňů garáž
  Dřevěné schody, Vrchlabí

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Schody pod terasu a zábradlí, 2
  Dřevěné schody, Čelákovice

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Nové schodiště, 1
  Dřevěné schody, Bystřice pod Hostýnem

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Dřevěná terasa a schody, Cca 3-5 schodů a terasa 2x2 m.
  Dřevěné schody, Liberec

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Nové schodiště/ renovace starého , 6 m
  Dřevěné schody, Březnice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Schodiště - masivni našlapy , 15 schodů
  Dřevěné schody, Praha

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Dřevěné schodiště , 1 patro nové schodiště
  Dřevěné schody, Most

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Dřevěné interierové schodiště, 1 kus schodiště
  Dřevěné schody, Bystřice nad Pernštejnem

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Dřevěné schody, Z přízemí do patra
  Dřevěné schody, Rejvíz

  2160 Kč do 3600 Kč

  Cena, Dřevěné schody rovné bez zábradlí , 270 cm délka 70 cm šířka s podschodnicemi
  Dřevěné schody, Plešnice

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, dřevěné schody do podkroví, 4m2 výška 2,5
  Dřevěné schody, Tábor

  1170 Kč do 1950 Kč

  Cena, drevene schody(jasan) do rodinneho domu, 1
  Dřevěné schody, Sušice

  2340 Kč do 3900 Kč

  Cena, výroba a montáž, Asi 7 stupňů. Do výšky 144cm. Schod o velikosti 65x30x3,5 cm.
  Dřevěné schody, Čerčany

  1890 Kč do 3150 Kč

  Cena, Schody do podkroví , 1 schody
  Dřevěné schody, Tábor

  1683 Kč do 2805 Kč

  Cena, Prodloužit schodiště, z 13 na více chodů
  Dřevěné schody, Suchohrdly

  630 Kč do 1050 Kč

  Cena, Obklady schodů z Buku o tloušťce 40 mm., Jedná se o 16 schodů, prvních 5 schodů je točitých a zbylé jsou jž rovné a stejné.
  Dřevěné schody, Lysá nad Labem

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Schodiště a zábradlí, návrh, optimalizace, realizace,
  Dřevěné schody, Rožnov pod Radhoštěm

  2250 Kč do 3750 Kč  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Dřevěné schody?
  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Dřevěné schody cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  443+ společnostmi pro Dřevěné schody
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena