V oblasti

  Dřevěný plot Cena

  Kolik stojí dřevěný plot? Cena dřevěných plotů závisí na druhu dřeva, základu, složitosti terénu (rovný nebo svahovitý), druhu plotu (pevný, perforovaný, vyřezávaný, vyrobený z desek) a, samozřejmě na dodavateli. Dřevěné ploty na míru a typové dřevěné ploty se samozřejmě liší cenou, takže je třeba zvážit své priority. Za dřevěný plotu vysoký 100 cm zaplatíte mezi 1.000 a 3.000 Kč / m.

  Komu svěřit dřevěné ploty? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům dřevěných plotů - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za dřevěný plot


  Cena dřevěného plotu. Cena za dodávku a montáž dřevěného plotu. Vysoký dřevěný plot 100 cm, moderní dřevěný plot.

  930.00 Kč/m

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/m

  STŘEDNÍ CENA
  3500.00 Kč/m

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Dřevený plot

  Kování, kované ploty


  Kolik stojí kované ploty? Ploty vyrobené ze železa jsou považovány za dražší a prestižnější, jsou vš...

  Zkontrolovat taktéž: Kování, kované ploty Cena

  Kovové ploty


  Kolik stojí kovové ploty? Cena kovového plotu závisí především na základu a typu oceli. Korozivzdorn...

  Zkontrolovat taktéž: Kovové ploty Cena

  Skleněné zábradlí


  Kolik stojí skleněné zábradlí? Cena jednoho metru skleněného zábradlí závisí na výšce a způsobu inst...

  Zkontrolovat taktéž: Skleněné zábradlí Cena

  Nerezové zábradlí


  Kolik stojí nerezové zábradlí? Pokud jde o ceny ocelových zábradlí, je třeba nejprve rozlišit, o jak...

  Zkontrolovat taktéž: Nerezové zábradlí Cena

  Panelové ploty


  Kolik stojí panelové ploty? Největší výhodou panelových plotů je velmi rychlá instalace a dobrá cena...

  Zkontrolovat taktéž: Panelové ploty Cena

  Plastové ploty


  Kolik stojí plastové ploty? Cena jednoho metru plotu vyrobeného z PVC se může lišit v závislosti na ...

  Zkontrolovat taktéž: Plastové ploty Cena

  Jak jste využili tyto informace?

  Dřevěné ploty - vše, co potřebujete vědět

  1. Dřevěné ploty - co potřebujete vědět?

  Dřevěné ploty – vše, co potřebujete vědět
  Dřevěné ploty – vše, co potřebujete vědět

  1.1. Co je potřeba?

  Před instalací plotu nejprve určete, proč jej vůbec potřebujete. Pokud jsou důvody čistě praktické - například musíte zajistit, aby váš pes neutekl - je velmi pravděpodobné, že vám budě stačit plot drátěný. Chcete-li však, aby chránil i vaše soukromí a byl estetickým doplňkem zahrady, budete potřebovat větší a silnější plot. Důvodů pro budování plotu je obvykle několik: ochrana soukromí, zabezpečení malých dětí, domácích zvířat a pochopitelně zanedbatelné nejsou ani estetické důvody. Bez ohledu na účel, plot je vždy praktickým a dobrým řešením.

  1.2. Správná orientace plotu

  Pokud instalujete plot za účelem ochrany vašeho soukromí, musíte určit, kterým směrem by měl být orientován. Obecně je plot nastaven tak, aby hladká a krásnější strana směřovala ven, směrem k sousedům a do ulice, zatímco strana se sloupy a nosníky je umístěna zevnitř, směrem k zahradě. Tímto způsobem se dům při pohledu z ulice zdá harmonizovanější a jeho majitel je považován za někoho, kdo má smysl pro detail.

  1.3. Přemýšlejte o materiálech

  Dřevěný plot je bezpochyby nejkrásnější ze všech plotů, které se dají sehnat, ale měli byste vědět, že jeho údržba není snadná. Dřevěné ploty vyžadují pravidelné čištění, osvěžující barvy nebo nátěry a, obecně řečeno, musíte jim věnovat velkou pozornost. Části plotu časem hnijí, ohýbají se nebo deformují, proto je nutné je vyměnit. Existují také ploty vyrobené z materiálů, které nevyžadují velkou údržbu, například vinyl, který může vypadat jako imitace dřeva. Kromě toho je máme k dispozici hliník, ocel, tepané železo a bambus.

  1.4. Kombinované ploty

  Pokud nechcete utratit příliš mnoho peněz, můžete kombinovat materiály. Například položte dřevěný plot na přední stranu domu a na boční nebo zadní stranu položte plot drátěný v kombinaci s živým plotem. Taková kombinace vám poskytne určité úspory a údržba bude snazší.

  1.5. Zkontrolujte předpisy

  Před zahájením práce prověřte, jaké jsou místní stavební předpisy a zákony. Určují hlavně výšku plotu a povinnou vzdálenost od sousedních pozemků, přístupových a místních silnic a podobně. Někde existují místní předpisy, které dokonce určují barvu a materiál plotů. Dále si zjistěte, zda je pro plánovaný plot nutné mít stavební povolení.

  1.6. Zelená je dobrá

  Svůj dům nemusíte chránit pouze klasickým plotem. Pomoci vám může zahradní architektura. Zde máme na mysli především plánované vysazování rostlin na místa, která vyžadují více soukromí. Nezapomeňte ale na předpisy a pravidla týkající se sousedova plotu a výhledu. Mimo jiné bude nutné zajistit, aby když rostliny, zejména stromy a keře, dosáhnou své plné velikosti, sousedovi nikterak nepřekážely.

  1.7. Hranice

  Musíte znát přesné místo a směr, kudy je možné vést plot. Pokud se chcete ujistit, že plot lemuje hranici pozemku (podle předpisů) a nepřechází do sousedova pozemku, zavolejte si geodeta, který může provést studii o uspořádání hranice a na místě jí řádně označit.

  1.8. Buďte dobrým sousedem

  Buďte upřímní a informujte sousedy o svých záměrech. Snažte se nezpůsobovat zbytečné konflikty z nevědomosti nebo kvůli nedostatku informací. Pokud chcete chránit své soukromí, krásný dřevěný plot je podle etikety obvykle považován za dobrou volbu.

  1.9. Přemýšlejte o klimatu

  V chladnějších severních oblastech, kde je běžné zamrzání půdy, musí mít plotové sloupky betonové kotvy. Sloupek musí být zakopán půl metru do země, aby během zimy nepraskal. Pro teplejší a vlhčí podnebí jsou materiály jako vinyl lepší volbou, protože dřevo je velmi citlivé na vlhkost. V nejchladnějších oblastech se však nejodolnější ukázaly bambus, kov a právě dřevo.

  1.10. Nechte v plotu průchody

  Z bezpečnostních, ale také z praktických důvodů, na plotu udělejte alespoň dva průchody. Pamatujte, že jedna brána musí být dostatečně velká, aby mohly projít větší vozidla a předměty, jako je sanitka, traktor nebo sněhová fréza. Průchod lze namalovat jinou barvou či jej vyčlenit nějakými dekorativními prvky. Klasický dřevěný plot s příslušnými zahradními branami je velmi praktický a zároveň příjemný na pohled.

  1.11. Vyberte si svůj styl

  Instalovaný plot můžete ozdobit dekorativními sloupky nebo dokončovacími prvky. V závislosti na stylu, ve kterém je dům vyroben, můžete zvolit nátěr pro váš plot. Zvažte výsadbu květin, aby zahrada vypadala co nejpřirozeněji. Na samotný plot můžete zavěsit květináče, nebo hned vedle něj zasadit jednoroční kvetoucí rostliny. Získáte tak malebné a přirozené prostředí.

  Dřevěný plot je často první volbou pro balkony, terasy, dvory a zahrady
  Dřevěný plot je často první volbou pro balkony, terasy, dvory a zahrady

  2. Druhy plotového dřeva

  Dřevěný plot je velmi běžnou a oblíbenou volbou pro terasy, balkony, dvory a zahrady. Nejdůležitější je zvolit vhodný typ materiálu, jelikož musí být odolný vůči vlivům vnějšího prostředí - musí si poradit jak se sluncem tak se srážkami, větrem a sněhem. Pokud zvolíte správné dřevo, usnadníte si budoucí údržbu a současně prodloužíte životnost samotného plotu. Opadavý a sibiřský modřín jsou nejlepší pro klimatické podmínky našeho podnebí, protože se jedná o stabilní a trvalé dřevo. Jiné druhy tak dobrého materiálu pocházejí hlavně z exotických druhů dřeva, jako jsou ipe, cumaru, garapa, teak, afromosia, padouk, bangkirai a podobně.

  Na plot je také vhodné chemicky a tepelně ošetřené dřevo.

  3. Dřevěný plot - vlastní výroba nebo si radši najmout profesionály?

  3.1. Najímání odborníků

  Budování plotu je obtížnější úkol, než se na první pohled zdá, proto vám doporučujeme vyhledat pomoc odborníka, tj. dobrého řemeslníka. Pokud se rozhodnete pro profesionála, nejprve se podívejte na ploty, které již udělal. Trváte-li na firmě, pravděpodobně budete muset čekat, než si na vás udělají čas. V každém případě, když nasbíráte více nabídek, budete mít jasnější představu o tom, co se nabízí a kolik to bude stát.

  4. Údržba dřevěného plotu

  Údržba dřevěného plotu je bohužel velmi náročná, zvláště pokud žijete v oblasti se silnějším větrem a častými změnami počasí. Vzhledem k tomu, že plot vypadá nádherně a doplňuje krásně udržovanou zahradu, uvidíte, že se veškeré úsilí vyplatí. Nejen, že vám poskytne soukromí, ale celý dvůr bude fungovat mnohem lépe.

  Zde je několik tipů, jak udržet dřevěný plot ve výborném stavu co nejdéle:

  - budete potřebovat vhodné vybavení pro údržbu, abyste mohli svou práci vykonávat co nejlépe a nejjednodušeji; před čištěním plotu připravte vše potřebné:

  - vysokotlaký čistič / tlaková myčka / vapka

  - ochranný nátěr na dřevo (organická rozpouštědla),

  - ochranná fólie,

  - štětec s přírodními štětinami (pro organická rozpouštědla) nebo štětec se syntetickými štětinami nebo velurový váleček (pro nátěry na bázi vody),

  - bělidlo, tj. prostředek na čištění dřeva.

  4.1. Chraňte rostliny a trávu podél plotu

  Rozhodně nechcete zničit rostliny a trávu kolem plotu, kvůli jeho údržbě. Proto doporučujeme tyto části, stejně jako zahradní nábytek nebo květináče poblíž, chránit plastovou fólií. Tlakové myčky stříkají kolem plotů a mohly by poškodit citlivější předměty a rostlinky.

  4.2. Odstraňte prostředek na čištění dřeva

  Po dokončení mytí vodou naneste čisticí prostředek nebo bělidlo. Najdete jej v každém specializovaném obchodě. Další možností je bělidlo, které se rozpouští smícháním s vodou v poměru 1:2. Potřete plot tímto roztokem a nechte ho chvilku působit. Když uvidíte, že plíseň a skvrny začaly mizet, opláchněte vše znovu dobře hadicí nebo tlakovým čističem.   

  4.3. Počkejte, až dřevo uschne, a poté jej natřete konzervačním prostředkem

  Když je dřevo popsaným způsobem důkladně očištěno, mělo by se počkat, až dobře zaschne. Pokud plot natřete, dokud je ještě vlhký, produkt nebude fungovat správně. Ochranný povlak se nanáší štětcem nebo válečkem.

  4.4. Opakujte postup

  Je na vás, jak často budete plot ošetřovat, ale čištění a ochranu byste měli obvykle opakovat každých pár let. Hodně záleží na klimatických podmínkách v daném období a také na stavu plotu. Někdy bude stačit jen mytí vysokotlakým zařízením a někdy bude stále nutné nanášet nový povlak.

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Dřevěný plot

  Dobrý den,

  poptáváme překlenovací dřevěný plot(smrk). 100 m2 141480 Kč do 235800 Kč

  ........

  Plný dřevěný plot

  Dobrý den,

  poptáváme 7 polí plotu, délka jednoho pole je 3,60m, výška 1,80m, podezdívka Best, ta by zůstala původní. Plot by se montoval na stávající železné kuny. 94320 Kč do 157200 Kč

  ........

  Koupě +montáž dřevěného plotu, výměra 20m

  Dobrý den,

  poptáváme dřevěný plot v delce 25 metrů z lakovaných strojně opracovaných rovných latí o výšce 150 cm. Včetně dopravy a montáže. 70740 Kč do 117900 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Standardní dřevěný plot, ocelové sloupky jsou ju osazeny, 8,30 bm
  Dřevený plot, Ústí nad Labem

  765 Kč do 1275 Kč

  Cena, Plot z masivního lesnického pletiva, 67 m
  Dřevený plot, Frenštát pod Radhoštěm

  1980 Kč do 3300 Kč

  Cena, Dodat a namontovat horizontalni plotovky. , 3 pole a 220x100cm, brana 2 kridla a 145x145, branka 84x145
  Dřevený plot, Říčany

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Dřevěný neprůhledný plot, 41,5
  Dřevený plot, Malé Přítočno

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Dřevěný plot neprůhledný, cca 80m běžných výška cca 180 cm
  Dřevený plot, Kněžmost

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Demontáž plotu, montáž ráhna a prken,
  Dřevený plot, Růžová

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Plot, 24m
  Dřevený plot, Olešná

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, plaňky, rýgle, výměna starého plotu, 25 metrů
  Dřevený plot, Kamenický Šenov

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Dřevěný plot, 15mx1,8m
  Dřevený plot, Jeseník

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, drěvěný plot, 20 m
  Dřevený plot, Spálené Poříčí

  2070 Kč do 3450 Kč

  Cena, Dřevěný plot, pohledově hezký z obou stran (je mezi dvěma zahradami),
  Dřevený plot, Dobřany

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, 60 metru nejlevnejsiho plotu ,
  Dřevený plot, Letiny

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, výměna starého dřevěného plotu, délka 20 metrů
  Dřevený plot, Kamenický Šenov

  1575 Kč do 2625 Kč

  Cena, Dřevěný plot s betonovou podezdívkou,
  Dřevený plot, Spálené Poříčí

  1980 Kč do 3300 Kč

  Cena, Neprůhledný dřevěný plot, 70m
  Dřevený plot, Lipová-lázně

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Plot pohledový beton 15mx1,5mx20cm, Po popisu
  Dřevený plot, Sobotka

  1305 Kč do 2175 Kč

  Cena, Montáž plotovek do plotu ze ztraceného bednění , 16poli cca 240cm/pole, výška cca 110cm. 5m vrata cca 180cm výška
  Dřevený plot, Líbeznice

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, výměna stávajícího dřevěného plotu za nový, 4pole s délkou od 3 -3,85 cm
  Dřevený plot, Záryby

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Plot s podezdivkou a sloupky, stipaný KBblok? Mezi sloupky dřevo., 45m delka, cca 18cm výška.
  Dřevený plot, Újezd

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Dřevěný plot s bránou, 6,7 m, brána 3 m
  Dřevený plot, Lipůvka

  720 Kč do 1200 Kč

  Cena, Dřevěný plot včetně sloupků a podezdívky, 12 m
  Dřevený plot, Jeseník

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, dřevěný plot bez průhledů výška 2 m, délka 21 m, 200 cm x 21 metrů délka
  Dřevený plot, Čelákovice

  900 Kč do 1500 Kč  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Dřevený plot?
  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Dřevený plot cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  171+ společnostmi pro Dřevený plot
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena