V oblasti

  Cena asfaltu

  Kolik stojí asfaltování? Náklady na asfalt závisí na přípravě podkladu a počtu vrstev. Za přípravné práce je zapotřebí vyčlenit asi 200 Kč / m2. Jedna vrstva asfaltu stojí zhruba 400 Kč / m2. Dvouvrstvý asfalt, který je tvrdší a plošší, stojí asi 500 Kč / m2.

  Komu svěřit asfaltování? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům asfaltu - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za asfaltování


  Cena asfaltování. Cena za dodávku a pokládku dvouvrstvého jemného a hrubého asfaltu. Cena za asfalt o tloušťce 5 cm a 3 cm, spolu s přípravou na štěrkopísek.

  350.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  550.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  660.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Asfalt

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Asfaltování 5 cm hrubého asfaltu, 3 cm jemného asfaltu, kompletně

  Orientační cena pokládky s předběžnou vyrovnáním terénu- bez přípravy podkladu do cca. 200m2


  m2

  Kč/m2

  Asfaltování 5 cm hrubého asfaltu, 3 cm jemného asfaltu, kompletně

  Orientační cena pokládky s vyrovnáním terénu - bez přípravy podkladu nad cca. 200m2


  m2

  Kč/m2

  Asfaltový nástřik (nátěr) pro povrchovou úpravu.

  Nástřik (nátěr) s asfaltovou emulzí před povrchovou úpravou asfaltu.


  m2

  Kč/m2

  Asfaltový odtokový kanál

  Výroba asfaltového odtokového kanálu přiměřené šířky pro správný spád podél asfaltové plochy.


  m

  Kč/m

  Bodová vpusť

  Dodávka a montáž standardní pochozí bodové vputi s kovovým roštem. Dodávka včetně připojovacího kusu pro odtok.


  kus

  Kč/kus

  Demontáž a montáž krytů

  Demontáž a montáž stávajících litinových krytů se zarovnáním do nové výšky.


  kus

  Kč/kus

  Drobné opravy asfaltu

  Cena za opravu asfaltu. Cena za opravu asfaltových trhlin. Náklady na opravu trhlin s elastickou bitumenovou studenou licí hmotou. Cena za opravu trhlin v asfaltu do 2 cm.


  m2

  Kč/m2

  Dvojvrstvový asfalt

  Dodávka a pokládka asfaltu AC 22 base B 50/70 A3, tloušťky 5 cm. Dodávka a pokládka asfaltu AC 8 surf B 50/70 A4 hrubky 3 cm.


  m2

  Kč/m2

  Jednovrstvový asfalt

  Dodávka a pokládka asfaltu AC 8 surf B 50/70 A4 tloušťky 6cm.


  m2

  Kč/m2

  Jemné vyrovnaní

  Jemné vyrovnání s přesností + - 1 cm a válcování podkladu.


  m2

  Kč/m2

  Liniová vpusť

  Dodávka a montáž liniových vpustí s pozinkovaným roštem do betonu bez položení potrubí pro dešťové vody.


  m

  Kč/m

  Manuální asfaltování

  Cena za manuálně asfaltování. Cena manuálního pokládky. Cena za manuálně asfaltování na předpřipravený povrch pro 6 cm silnou vrstvu asfaltu.


  m2

  Kč/m2

  Násyp drti

  Dodávka a instalace drti, štěrkopísku (0-32D) pro jemné vyrovnání v tloušťce přibližně 10 cm.


  m2

  Kč/m2

  Násyp štěrku

  Dodávka a montáž stěnového štěrku frakce 0-100 mm v tloušťce 40cm.


  m2

  Kč/m2

  Obrubníky

  Dodávka a montáž dvouvrstvých silničních betonových obrubníků 12x20x100 cm cementově šedá barva, příprava základů a lůžek pro montáž obrubníků, montáž obrubníků s vyrovnáváním a obbetónovaním.


  m

  Kč/m

  Odstranění asfaltu, betonu

  Strojní řezání asfaltu, odstraňování asfaltu nebo betonu o tloušťce od 11 do 15 cm, nakládání a odstraňování suti na skládku, přičemž se berou v úvahu náklady na dočasnou a konečnou skládku s předložením záznamů provozovatele skládky a terénní úpravy okolí.


  m2

  Kč/m2

  Odstranění obrubníků

  Odstranění stávajících obrubníků naložením na dopravní prostředek a odvozem na skládku spolu s zaplacením poplatku.


  m

  Kč/m

  Odstranění vymývané dlažby

  Demolice a odstraňování existující betonové vymývané dlažby, dlaždic s naložením na dopravní prostředek a odvozem na skládku, spolu se zaplacením poplatku.


  m2

  Kč/m2

  Výkop pro asfaltování

  Kombinovaný strojově-manuální široký výkop v terénu III. kategorie, hloubka výkopu do 40 cm, s nakládáním materiálu na vozidlo a jeho přepravou na trvalou skládku včetně zaplacení poplatků za skládku.


  m2

  Kč/m2

  Zahradní obrubníky

  Dodávka a montáž dvouvrstvých betonových obrubníků 8x20x100 cm cementově šedá barva, příprava základů a lůžek pro montáž obrubníků, montáž obrubníků s vyrovnáváním a obbetónovaním.


  m

  Kč/m

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Dlažba


  Kolik stojí dlažba? Dlaždiči si za svou práci účtují velmi odlišné sumy podle materiálu, podkladu, t...

  Zkontrolovat taktéž: Dlažba Cena

  Jak jste využili tyto informace?

  Asfaltování - vše, co potřebujete vědět

  1. Asfalt - co potřebujete vědět?

  Pokud jde o úpravu příjezdové cesty k domu nebo zahradě, je velmi důležité, aby vámi zvolený materiál byl stylově vhodný a v souladu s okolím. Stejně tak musí být funkční a musí vydržet velmi dlouho. Proto se mnoho lidí rozhoduje pro asfalt.

  Kvůli snadné údržbě a dlouhé životnosti se spousta lidí rozhodne vydláždit přístupovou cestu a dvůr.
  Kvůli snadné údržbě a dlouhé životnosti se spousta lidí rozhodne vydláždit přístupovou cestu a dvůr

  1.1. Výhody asfaltu

  Jednou z hlavních výhod asfaltu je rychlost jeho pokládky. Asfaltovou cestu lze na dobře připravený povrch vylít za jeden den. Dalšími důležitými důvody jsou snadná údržba a prakticky neomezená životnost. Asfalt je jedním z nejodolnějších a nejtrvanlivějších materiálů, i když je každou zimu posypán solí. Snadno se z něj čistí sníh a nezadržují se na něm písek ani kameny. Cena asfaltování je ve srovnání s jinými typy zahradní dlažby velmi přijatelná. Cena za m2 závisí na umístění, účelu, velikosti a tloušťce.

  1.2. Nevýhody asfaltu

  Ačkoli jsou jeho výhody četnější, asfalt má i své nevýhody. V létě přitahuje a vyzařuje teplo. Může se natolik přehřát, že může způsobit popáleniny, pokud na něj šlápněte bez obutí. Na vysokých teplotách se asfalt šíří, na příliš nízkých teplotách se naopak může drolit. Poté se v trhlinách hromadí voda a nečistoty a asfalt se pomalu dezintegruje. Problém nastává také v případě potřeby nových instalací a připojení. Tehdy musí být rozřezán a poté opraven. Rozdíly mezi starým a novým asfaltem zůstávají viditelné jak na okrajích, tak i v barvě. Pokud máte dlážděnou podlahu, desky se odstraní a po opravě instalace se vloží zpět na místo bez viditelných stop.

  2. Profesionální a kvalitní provedení prací

  Stejně jako v případě jiných odborných prací je důležité, aby i asfaltování prováděl zkušený a profesionální dodavatel, který poskytuje záruku jak na materiál, tak na vykonané práce. Dobře položený asfalt je zárukou jeho dlouhověkosti, proto hledejte zkušené řemeslníky, kteří budou práci provádět podle profesionálních standardů a vašich přání.

  3. Druhy asfaltu

  Volba typu asfaltu závisí na následujících faktorech:

  - účel: přístupová cesta, stezka pro chodce, dvůr apod.

  - druh zatížení: lehký, střední, těžký

  - umístění objektu

  - hodnota investice

  Bez ohledu na to, pro jaký typ asfaltu se rozhodnete, je nutný mít dobře připravený podklad, protože asfalt není samonosný materiál a to znamená, že jej nelze pokládat samostatně.

  3.1. Jednovrstvé asfaltování

  Cena jednovrstvého asfaltování je pochopitelně nižší. Je vhodné pro méně využívané dvorky a příjezdové cesty.

  Doporučené užití jednovrstvého asfaltu:

  - pro nízká povrchové zatížení (až 3,5 tuny) může být kamenná frakce 0-11 nebo 16mm a tloušťka samotné asfaltové vrstvy 5-6 cm;

  - pro větší povrchové zatížení (do 8 tun) může být kamenná frakce 0-16 mm a tloušťka samotné asfaltové vrstvy 7-8 cm.

  (Tato informace je orientační. Vhodný typ asfaltu a jeho tloušťka jsou stanoveny na místě během terénní kontroly.)

  3.2. Dvouvrstvé asfaltování

  Tento typ řešení je vhodný pro stavbu přístupových cest a dvorů, které by kromě osobních automobilů měly odolat nákladu těžších vozidel. Dvouvrstvý asfalt je kvalitnější, protože se jeho spodní vrstva skládá z kamene hrubší frakce. Takový povrch snáší zatížení lépe i při vysokých teplotách. Tenčí horní vrstvu asfaltu činí kámen s menší frakcí a její povrch je dokonale hladký. Tloušťka tohoto asfaltu je dohromady kolem 8 cm, přičemž spodní vrstvu činí asi 5 cm a horní asi 3 cm. Kromě toho, že je kvalitnější, je tento typ asfaltu také o něco dražší, ale je odolnější a vypadá lépe.

  Doporučené užití dvouvrstvého asfaltu:

  - pro střední povrchové zatížení (do 8 tun) je frakce kamene pro spodní vrstvu 0-22 mm a pro horní 0-8 / 11 mm. Tloušťka spodní a horní vrstvy asfaltu je 5 resp. 3 cm;

  - pro těžší povrchové zatížení (do 10 tun) je frakce kamene pro spodní vrstvu 0-22 / 32 mm a pro horní 0-11 mm. Tloušťka spodní vrstvy asfaltu je 10 cm a horní 3-4 cm.

  (Tato informace je orientační. Vhodný typ asfaltu a jeho tloušťka jsou stanoveny na místě během terénní kontroly.)

  4. Fáze asfaltování

  4.1. Příprava podkladu

  Pokud chcete, aby zpevněná plocha dlouhodobě a úspěšně odolávala různým hmotnostem automobilů, teplotním změnám, srážkám, kroupám, soli a podobně - je velmi důležité, aby byl byl podklad proveden správným způsobem. Jinak se můžete setkat s poklesem půdy a výmoly a prasklinami na asfaltu. Výkop pro cestu určenou pro osobní automobily je hluboký 0,6m. Pokud je pro danou oblast plánováno větší zatížení, pak i výkop musí být větší. Při kopání nesmíme zapomenout, že kvůli odtoku dešťové vody terén musí mít  pokles o 2%, tedy 2cm na metr a to na opačné straně než je dům. Vedle silnice se doporučuje instalovat drenážní mřížky. Do terénu, který byl vykopán ve více vrstvách, zalijeme asi 0,4 metru hrubých kamenů (štěrk nebo drcené kamenivo). Před naplněním každé vrstvy je důkladně zhutněte. Na zasypávání nikdy nepoužíváme odpad ze staveniště nebo velké kusy kamenů. Tento typ materiálu má velmi nerovnoměrnou velikost a tvar, nedá se dobře opracovat a vyrovnat. Po vytvrzení dolní části jí posypte vrstvou asi 0,2 metru horního zásypu z jemnějšího štěrku. Tato vrstva je finální a proto musí být zhutnělá a vyrovnaná ještě lépe.

  4.2. Pokládka asfaltu

  Jak jsme již zmínili, typ a tloušťka asfaltu jsou určovány podle účelu. Nejčastěji se pro chodníky vyrábí dvouvrstvý asfalt s drsnější spodní vrstvou 5cm a jemnější horní vrstvou 3cm silnou. Když se vylijí, musí být obě vrstvy dobře zhutněny válcem a to obvykle trvá několik hodin. Asfaltování doporučujeme provádět v době, kdy jsou venkovní teploty kolem 10°C, tj. a na začátku stavební sezóny. Asfalt tak mezi přípravou a instalací příliš nevychladne a bude se dobře válcovat, tedy hutnit. Deštivé počasí není vhodné, protože asfaltová hmota se hůře chytá na podklad a snáze se trhá. Asfalt se doporučuje pokládat jakmile je podklad připraven. Pokud je totiž podklad dlouhodobě ponechán a používán „na sucho“, bude  zcela změkčen a rozdrcen pneumatikami automobilů.

  4.3. Údržba a opravy

  Při asfaltování se opravdu nevyplatí šetřit na přípravě podkladu. Dobře zhutněný podklad a kvalitní lití a válcování asfaltu jsou klíčem k jeho životnosti. Pro odolnost je také důležité vytvořit obrubníky, resp. spojení nebo křížení s jinými materiály. Pokud obrubníky nejsou dobře provedeny, asfalt se bude drolit a časem se zlomí. Skrz povrchové trhliny bude voda pronikat do hlubších vrstev. V nejhorším případě může celá vrstva asfaltu nabobtnat a odloupnout se od země. Otvory, ve kterých je zadržována voda a jiné nečistoty, jsou mnohem častějším problémem. Postupem času se na asfaltu objeví také stopy po pneumatikách a šířící se praskliny (pokud vždy jedete po stejné trase a parkujete na stejném místě). To je dobře vidět, zejména v létě, kdy asfalt díky teplu změkne a když na něm nesmíte nechávat těžké věci, aby po nich nezůstaly žádné otisky. Asfalt může být poškozen i únikem oleje nebo jiných agresivních prostředků z automobilů. Některé z těchto skvrn nelze vyčistit; asfalt je potřeba vyřezat a nalít nový.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Asfalt?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Vyasfaltovat parkoviště

  Potřebuji položit asfalt a uvalcovat na parkovišti o rozloze 60m2 47160 Kč do 78600 Kč

  ........

  Vjezd, liniová vpust

  Montáž liniové vpusti proti zatékání vody do dvora,cca 4m,vyasfaltování označeného prostoru před vraty, asi ručně, vyrovnání s vozovkou 23580 Kč do 39300 Kč

  ........

  Asfalt + obrubníky

  Potřebuji vybudování obrubníků + položení asfaltu v nové ulici, foto v přiloze 896040 Kč do 1493400 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Asfaltování, 25m2
  Asfalt, Ostrava

  1080 Kč do 1800 Kč

  Cena, Příjzdová komunikace k RD š.3 m, délka 17 m, ca 50 m2
  Asfalt, Praha

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Položit na stávající asfalt novou vrstvu, 110m²
  Asfalt, Chudoslavice

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Položení asfaltu, 102 m2
  Asfalt, Koštice

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Asfaltování parkoviště u restaurace, 150 až 200 m2
  Asfalt, Ostrava

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Zadělání překopu, cca 8-10m2
  Asfalt, Blučina

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Zaasfaltování překopu obecní cesty, 7 m2
  Asfalt, Dobrá

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, Napojení nové komunikace na silnici, 90 m2
  Asfalt, Nový Bor

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Úprava nájezdu z komunikace přes chodník do zahrady RD., 10 m 2
  Asfalt, Domažlice Město

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Vybrat štěrk z podkladu (10cm), zhutnit, vyasfaltování příjezd k bráně, 20 m2
  Asfalt, Krupka

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Asfaltování, 200m2
  Asfalt, Stará Paka

  6300 Kč do 10500 Kč

  Cena, Asfaltování příjezdové cesty, 250m2
  Asfalt, Třinec

  4050 Kč do 6750 Kč

  Cena, Kvalitní oprava asfaltu na parkovišti, cca 30 - 50m
  Asfalt, Praha

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Asfaltova cesta, 400 m
  Asfalt, Frýdek-Místek

  6300 Kč do 10500 Kč

  Cena, Oprava asfaltové cesty, cca 20 m2
  Asfalt, Průhonice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Asfalt na cestu cca 100m2, cca 100m2
  Asfalt, Bystřice nad Pernštejnem

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Nový asfaltový povrch, 150 m2
  Asfalt, Bratčice

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Opravu prijezdove cesty k rodiněu domu, 27m
  Asfalt, Hrabová

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Asfaltová cesta, 270m2
  Asfalt, Maršovice

  4050 Kč do 6750 Kč

  Cena, Vyasfaltovat komunikaci, 15000m2
  Asfalt, Uhlířské Janovice

  225000 Kč do 375000 Kč

  Cena, Pokládka asfaltu, 1800m2
  Asfalt, Uhlířské Janovice

  27000 Kč do 45000 Kč

  Cena, Asfaltování cesty, 300m2
  Asfalt, Maršovice

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Polozit asfalt na rozbitou cestu, 800m2
  Asfalt, Dolní Rokytnice

  12150 Kč do 20250 Kč

  Cena, Vjezd a stani na auto, cca 30 m2
  Asfalt, Vyšší Brod

  630 Kč do 1050 Kč

  Cena, Vyasfaltování parkoviště, 30 m2
  Asfalt, Kovářov

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Asfaltování cesty, 300m2
  Asfalt, Frýdlant

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Oprava výtluků v komunikaci, cca 350 m2 .
  Asfalt, Olomouc

  5130 Kč do 8550 Kč

  Cena, Vjezd vedle domku 80m2, cca 80 m2
  Asfalt, Otice

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, Oprava stávajícího povrchu, 200m2
  Asfalt, Benecko

  3420 Kč do 5700 Kč

  Cena, Parkovací stání u rodinného domu, 70m2
  Asfalt, Veltruby

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Asfaltovani cesty, 3x30m
  Asfalt, Podhradí

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Položení asfaltu, cca 150m2
  Asfalt, Boskovice

  2520 Kč do 4200 Kč

  Cena, Pokládka asfaltu na účelové komunikaci, 550m2
  Asfalt, Vratimov

  11250 Kč do 18750 Kč

  Cena, Asfaltování parkoviště, 120m2
  Asfalt, Česká Lípa

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Asfaltování, 4*2 metru
  Asfalt, Mladá Boleslav

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Pokládka asfaltu, 400 m2
  Asfalt, Baška

  5850 Kč do 9750 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Asfalt cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  86+ společnostmi pro Asfalt
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena