V oblasti

  Cena asfaltu

  Kolik stojí asfaltování? Náklady na asfalt závisí na přípravě podkladu a počtu vrstev. Za přípravné práce je zapotřebí vyčlenit asi 200 Kč / m2. Jedna vrstva asfaltu stojí zhruba 400 Kč / m2. Dvouvrstvý asfalt, který je tvrdší a plošší, stojí asi 500 Kč / m2.

  Komu svěřit asfaltování? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům asfaltu - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za asfaltování


  Cena asfaltování. Cena za dodávku a pokládku dvouvrstvého jemného a hrubého asfaltu. Cena za asfalt o tloušťce 5 cm a 3 cm, spolu s přípravou na štěrkopísek.

  350.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  660.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Asfalt

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Asfaltování 5 cm hrubého asfaltu, 3 cm jemného asfaltu, kompletně

  Orientační cena pokládky s předběžnou vyrovnáním terénu- bez přípravy podkladu do cca. 200m2


  m2

  Kč/m2

  Asfaltování 5 cm hrubého asfaltu, 3 cm jemného asfaltu, kompletně

  Orientační cena pokládky s vyrovnáním terénu - bez přípravy podkladu nad cca. 200m2


  m2

  Kč/m2

  Asfaltový nástřik (nátěr) pro povrchovou úpravu.

  Nástřik (nátěr) s asfaltovou emulzí před povrchovou úpravou asfaltu.


  m2

  Kč/m2

  Asfaltový odtokový kanál

  Výroba asfaltového odtokového kanálu přiměřené šířky pro správný spád podél asfaltové plochy.


  m

  Kč/m

  Bodová vpusť

  Dodávka a montáž standardní pochozí bodové vputi s kovovým roštem. Dodávka včetně připojovacího kusu pro odtok.


  kus

  Kč/kus

  Demontáž a montáž krytů

  Demontáž a montáž stávajících litinových krytů se zarovnáním do nové výšky.


  kus

  Kč/kus

  Drobné opravy asfaltu

  Cena za opravu asfaltu. Cena za opravu asfaltových trhlin. Náklady na opravu trhlin s elastickou bitumenovou studenou licí hmotou. Cena za opravu trhlin v asfaltu do 2 cm.


  m2

  Kč/m2

  Dvojvrstvový asfalt

  Dodávka a pokládka asfaltu AC 22 base B 50/70 A3, tloušťky 5 cm. Dodávka a pokládka asfaltu AC 8 surf B 50/70 A4 hrubky 3 cm.


  m2

  Kč/m2

  Jednovrstvový asfalt

  Dodávka a pokládka asfaltu AC 8 surf B 50/70 A4 tloušťky 6cm.


  m2

  Kč/m2

  Jemné vyrovnaní

  Jemné vyrovnání s přesností + - 1 cm a válcování podkladu.


  m2

  Kč/m2

  Liniová vpusť

  Dodávka a montáž liniových vpustí s pozinkovaným roštem do betonu bez položení potrubí pro dešťové vody.


  m

  Kč/m

  Manuální asfaltování

  Cena za manuálně asfaltování. Cena manuálního pokládky. Cena za manuálně asfaltování na předpřipravený povrch pro 6 cm silnou vrstvu asfaltu.


  m2

  Kč/m2

  Násyp drti

  Dodávka a instalace drti, štěrkopísku (0-32D) pro jemné vyrovnání v tloušťce přibližně 10 cm.


  m2

  Kč/m2

  Násyp štěrku

  Dodávka a montáž stěnového štěrku frakce 0-100 mm v tloušťce 40cm.


  m2

  Kč/m2

  Obrubníky

  Dodávka a montáž dvouvrstvých silničních betonových obrubníků 12x20x100 cm cementově šedá barva, příprava základů a lůžek pro montáž obrubníků, montáž obrubníků s vyrovnáváním a obbetónovaním.


  m

  Kč/m

  Odstranění asfaltu, betonu

  Strojní řezání asfaltu, odstraňování asfaltu nebo betonu o tloušťce od 11 do 15 cm, nakládání a odstraňování suti na skládku, přičemž se berou v úvahu náklady na dočasnou a konečnou skládku s předložením záznamů provozovatele skládky a terénní úpravy okolí.


  m2

  Kč/m2

  Odstranění obrubníků

  Odstranění stávajících obrubníků naložením na dopravní prostředek a odvozem na skládku spolu s zaplacením poplatku.


  m

  Kč/m

  Odstranění vymývané dlažby

  Demolice a odstraňování existující betonové vymývané dlažby, dlaždic s naložením na dopravní prostředek a odvozem na skládku, spolu se zaplacením poplatku.


  m2

  Kč/m2

  Výkop pro asfaltování

  Kombinovaný strojově-manuální široký výkop v terénu III. kategorie, hloubka výkopu do 40 cm, s nakládáním materiálu na vozidlo a jeho přepravou na trvalou skládku včetně zaplacení poplatků za skládku.


  m2

  Kč/m2

  Zahradní obrubníky

  Dodávka a montáž dvouvrstvých betonových obrubníků 8x20x100 cm cementově šedá barva, příprava základů a lůžek pro montáž obrubníků, montáž obrubníků s vyrovnáváním a obbetónovaním.


  m

  Kč/m

  Celkem:
  Zaslat poptávku >

  Dlažba


  Kolik stojí dlažba? Dlaždiči si za svou práci účtují velmi odlišné sumy podle materiálu, podkladu, t...

  Zkontrolovat taktéž: Dlažba Cena

  Jak jste využili tyto informace?

  Asfaltování - vše, co potřebujete vědět

  1. Asfalt - co potřebujete vědět?

  Pokud jde o úpravu příjezdové cesty k domu nebo zahradě, je velmi důležité, aby vámi zvolený materiál byl stylově vhodný a v souladu s okolím. Stejně tak musí být funkční a musí vydržet velmi dlouho. Proto se mnoho lidí rozhoduje pro asfalt.

  Kvůli snadné údržbě a dlouhé životnosti se spousta lidí rozhodne vydláždit přístupovou cestu a dvůr.
  Kvůli snadné údržbě a dlouhé životnosti se spousta lidí rozhodne vydláždit přístupovou cestu a dvůr

  1.1. Výhody asfaltu

  Jednou z hlavních výhod asfaltu je rychlost jeho pokládky. Asfaltovou cestu lze na dobře připravený povrch vylít za jeden den. Dalšími důležitými důvody jsou snadná údržba a prakticky neomezená životnost. Asfalt je jedním z nejodolnějších a nejtrvanlivějších materiálů, i když je každou zimu posypán solí. Snadno se z něj čistí sníh a nezadržují se na něm písek ani kameny. Cena asfaltování je ve srovnání s jinými typy zahradní dlažby velmi přijatelná. Cena za m2 závisí na umístění, účelu, velikosti a tloušťce.

  1.2. Nevýhody asfaltu

  Ačkoli jsou jeho výhody četnější, asfalt má i své nevýhody. V létě přitahuje a vyzařuje teplo. Může se natolik přehřát, že může způsobit popáleniny, pokud na něj šlápněte bez obutí. Na vysokých teplotách se asfalt šíří, na příliš nízkých teplotách se naopak může drolit. Poté se v trhlinách hromadí voda a nečistoty a asfalt se pomalu dezintegruje. Problém nastává také v případě potřeby nových instalací a připojení. Tehdy musí být rozřezán a poté opraven. Rozdíly mezi starým a novým asfaltem zůstávají viditelné jak na okrajích, tak i v barvě. Pokud máte dlážděnou podlahu, desky se odstraní a po opravě instalace se vloží zpět na místo bez viditelných stop.

  2. Profesionální a kvalitní provedení prací

  Stejně jako v případě jiných odborných prací je důležité, aby i asfaltování prováděl zkušený a profesionální dodavatel, který poskytuje záruku jak na materiál, tak na vykonané práce. Dobře položený asfalt je zárukou jeho dlouhověkosti, proto hledejte zkušené řemeslníky, kteří budou práci provádět podle profesionálních standardů a vašich přání.

  3. Druhy asfaltu

  Volba typu asfaltu závisí na následujících faktorech:

  - účel: přístupová cesta, stezka pro chodce, dvůr apod.

  - druh zatížení: lehký, střední, těžký

  - umístění objektu

  - hodnota investice

  Bez ohledu na to, pro jaký typ asfaltu se rozhodnete, je nutný mít dobře připravený podklad, protože asfalt není samonosný materiál a to znamená, že jej nelze pokládat samostatně.

  3.1. Jednovrstvé asfaltování

  Cena jednovrstvého asfaltování je pochopitelně nižší. Je vhodné pro méně využívané dvorky a příjezdové cesty.

  Doporučené užití jednovrstvého asfaltu:

  - pro nízká povrchové zatížení (až 3,5 tuny) může být kamenná frakce 0-11 nebo 16mm a tloušťka samotné asfaltové vrstvy 5-6 cm;

  - pro větší povrchové zatížení (do 8 tun) může být kamenná frakce 0-16 mm a tloušťka samotné asfaltové vrstvy 7-8 cm.

  (Tato informace je orientační. Vhodný typ asfaltu a jeho tloušťka jsou stanoveny na místě během terénní kontroly.)

  3.2. Dvouvrstvé asfaltování

  Tento typ řešení je vhodný pro stavbu přístupových cest a dvorů, které by kromě osobních automobilů měly odolat nákladu těžších vozidel. Dvouvrstvý asfalt je kvalitnější, protože se jeho spodní vrstva skládá z kamene hrubší frakce. Takový povrch snáší zatížení lépe i při vysokých teplotách. Tenčí horní vrstvu asfaltu činí kámen s menší frakcí a její povrch je dokonale hladký. Tloušťka tohoto asfaltu je dohromady kolem 8 cm, přičemž spodní vrstvu činí asi 5 cm a horní asi 3 cm. Kromě toho, že je kvalitnější, je tento typ asfaltu také o něco dražší, ale je odolnější a vypadá lépe.

  Doporučené užití dvouvrstvého asfaltu:

  - pro střední povrchové zatížení (do 8 tun) je frakce kamene pro spodní vrstvu 0-22 mm a pro horní 0-8 / 11 mm. Tloušťka spodní a horní vrstvy asfaltu je 5 resp. 3 cm;

  - pro těžší povrchové zatížení (do 10 tun) je frakce kamene pro spodní vrstvu 0-22 / 32 mm a pro horní 0-11 mm. Tloušťka spodní vrstvy asfaltu je 10 cm a horní 3-4 cm.

  (Tato informace je orientační. Vhodný typ asfaltu a jeho tloušťka jsou stanoveny na místě během terénní kontroly.)

  4. Fáze asfaltování

  4.1. Příprava podkladu

  Pokud chcete, aby zpevněná plocha dlouhodobě a úspěšně odolávala různým hmotnostem automobilů, teplotním změnám, srážkám, kroupám, soli a podobně - je velmi důležité, aby byl byl podklad proveden správným způsobem. Jinak se můžete setkat s poklesem půdy a výmoly a prasklinami na asfaltu. Výkop pro cestu určenou pro osobní automobily je hluboký 0,6m. Pokud je pro danou oblast plánováno větší zatížení, pak i výkop musí být větší. Při kopání nesmíme zapomenout, že kvůli odtoku dešťové vody terén musí mít  pokles o 2%, tedy 2cm na metr a to na opačné straně než je dům. Vedle silnice se doporučuje instalovat drenážní mřížky. Do terénu, který byl vykopán ve více vrstvách, zalijeme asi 0,4 metru hrubých kamenů (štěrk nebo drcené kamenivo). Před naplněním každé vrstvy je důkladně zhutněte. Na zasypávání nikdy nepoužíváme odpad ze staveniště nebo velké kusy kamenů. Tento typ materiálu má velmi nerovnoměrnou velikost a tvar, nedá se dobře opracovat a vyrovnat. Po vytvrzení dolní části jí posypte vrstvou asi 0,2 metru horního zásypu z jemnějšího štěrku. Tato vrstva je finální a proto musí být zhutnělá a vyrovnaná ještě lépe.

  4.2. Pokládka asfaltu

  Jak jsme již zmínili, typ a tloušťka asfaltu jsou určovány podle účelu. Nejčastěji se pro chodníky vyrábí dvouvrstvý asfalt s drsnější spodní vrstvou 5cm a jemnější horní vrstvou 3cm silnou. Když se vylijí, musí být obě vrstvy dobře zhutněny válcem a to obvykle trvá několik hodin. Asfaltování doporučujeme provádět v době, kdy jsou venkovní teploty kolem 10°C, tj. a na začátku stavební sezóny. Asfalt tak mezi přípravou a instalací příliš nevychladne a bude se dobře válcovat, tedy hutnit. Deštivé počasí není vhodné, protože asfaltová hmota se hůře chytá na podklad a snáze se trhá. Asfalt se doporučuje pokládat jakmile je podklad připraven. Pokud je totiž podklad dlouhodobě ponechán a používán „na sucho“, bude  zcela změkčen a rozdrcen pneumatikami automobilů.

  4.3. Údržba a opravy

  Při asfaltování se opravdu nevyplatí šetřit na přípravě podkladu. Dobře zhutněný podklad a kvalitní lití a válcování asfaltu jsou klíčem k jeho životnosti. Pro odolnost je také důležité vytvořit obrubníky, resp. spojení nebo křížení s jinými materiály. Pokud obrubníky nejsou dobře provedeny, asfalt se bude drolit a časem se zlomí. Skrz povrchové trhliny bude voda pronikat do hlubších vrstev. V nejhorším případě může celá vrstva asfaltu nabobtnat a odloupnout se od země. Otvory, ve kterých je zadržována voda a jiné nečistoty, jsou mnohem častějším problémem. Postupem času se na asfaltu objeví také stopy po pneumatikách a šířící se praskliny (pokud vždy jedete po stejné trase a parkujete na stejném místě). To je dobře vidět, zejména v létě, kdy asfalt díky teplu změkne a když na něm nesmíte nechávat těžké věci, aby po nich nezůstaly žádné otisky. Asfalt může být poškozen i únikem oleje nebo jiných agresivních prostředků z automobilů. Některé z těchto skvrn nelze vyčistit; asfalt je potřeba vyřezat a nalít nový.

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Vjezd vedle domku 80m2

  Dobrý den...nevím jestli to bude pro Vás zajímavé ale zkusím se zeptat/dohodnout... zhotovení i s podložím/obrubníky- 6 cm zámková dlažba-rovná plocha okolo 80 m2 u rodiného domku -jedná se mi o zhotovení příjezdu ke venkovní garáži vedle rodiného domku-zajímalo by mne jestli bychom se domluvili a popřípadě jaká je Vaše cena za metr....uvažujeme i o asfaltu samozřejmě i se zhotovením podloží děkuji za případnou nabídku a odpověď 42444 Kč do 70740 Kč

  ........

  Pokládku asfaltu na betonový podklad

  Dobrý den,

  poptáváme pokládku asfaltu na betonový podklad bez žádných příprav, jen před podkládkou stříknout pojivo. 70740 Kč do 117900 Kč

  ........

  Pokládka probarveného asfaltu na víceúčelové hřiště

  Dobrý den,

  pokládka probarveného asfaltu na plochu o rozměrech cca 620 m2, pokládka ve dvou vrstvách do připraveného štěrkového lože. 94320 Kč do 157200 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Vydláždit případně vyasfaltovat vjezd do dvora, cca 80 m2
  Asfalt, Podolí

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Pokládku asfaltu,
  Asfalt, Benešov

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Asfaltování Překopu + Chodníky, 55 m2
  Asfalt, Český Brod

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Asfaltový povrch vjezd před domem ložený na štěrkovou vrstvu, 50m2
  Asfalt, Hrádek

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Asfalt pro prijezdovou cestu k RD která je ve svahu., 110m2
  Asfalt, Rudník

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Položení asfaltové cesty k domu, 150m2
  Asfalt, Tišnov

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Příjezdová cesta k RD, 60m x 2,5m
  Asfalt, Nový Oldřichov

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Asfalt do haly ,kde je v současné době podlaha z panelů, 490m2
  Asfalt, Provodín

  7200 Kč do 12000 Kč

  Cena, Parkoviste u domu, 110
  Asfalt, Prachatice

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Oprava asfaltu po výkopu přípojky a špatné realizace firmy předtím, cca 8m2
  Asfalt, Příbor

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Pokládka asfaltového povrchu chodní a silnice, 500 m2
  Asfalt, Praha

  12150 Kč do 20250 Kč

  Cena, Asfaltování, cca 100m2 plus 50m2
  Asfalt, Jablonné nad Orlicí

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Povrch pred prijezdovou branou, 14m2
  Asfalt, Ludgeřovice

  405 Kč do 675 Kč

  Cena, Oprava asfaltové cesty, 7 metrů prasklin
  Asfalt, Praha

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Vyasfaltovat plochu před garaži,
  Asfalt, Ondřejov

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Asfalt po výkopu cesty, 15m2
  Asfalt, Opava

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Položit vrstvu asfaltu na pripraveny podklad - zhutnena sterkodrt, 10m2
  Asfalt, Teplice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Vrchní asfaltovou vrstvu 6cm u vjezdu do haly, 5x6,3m
  Asfalt, Děčín

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Položení asfaltové vrstvy na podkladní původní beton cca 400m2, 400m2
  Asfalt, Stolany

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Asfaltování, 171 m2
  Asfalt, Louny

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Asfaltovani parkoviste, 24
  Asfalt, Přišimasy

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Realizace příjezdové cesty k domu, 73 x 3 m
  Asfalt, Kraslice

  2880 Kč do 4800 Kč

  Cena, vyasfaltování parkoviště u baráku, 250 m2
  Asfalt, Drmoul

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Asfaltování příjezdové cesty, 400 m2
  Asfalt, Hluboká nad Vltavou

  5400 Kč do 9000 Kč

  Cena, Položit asfalt na cestu, 100x2,5m
  Asfalt, Brumovice

  2880 Kč do 4800 Kč

  Cena, Oprava asfaltového povrchu 200m2, 200m2
  Asfalt, Benecko

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Zaasfaltování překopu vozovky cca 25m2, 25
  Asfalt, Jizerní Vtelno

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, asfaltovanie v 2 vrstvách, 1000m2
  Asfalt, Žďár nad Sázavou

  27000 Kč do 45000 Kč

  Cena, Parkovaci plocha pred chalupou. Povrch stara zamkova dlažba, Cca 80m2 az 100m2
  Asfalt, Hroznětín

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Silnice a pokladna komplet, Cca 315 m2
  Asfalt, Světice

  45000 Kč do 75000 Kč

  Cena, Vyasfaltování příjezdové cesty, 150 m2
  Asfalt, Frenštát pod Radhoštěm

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Vyasfaltovat okolo domu pro parkování, 140m2
  Asfalt, Praha

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Nový asfaltový povrch, 2900
  Asfalt, Stodůlky

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Zaasfaltovat cestu cca 1,5x3 m, 4,5m2
  Asfalt, Petřvald

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Nezávazná cenová nabídka pro stavbu ČEZ Distribuce,a.s., asfaltový nástřik
  Asfalt, Kostelec u Křížků

  27000 Kč do 45000 Kč

  Cena, Pokladka asfaltu, 200m2
  Asfalt, Litvínovice

  3600 Kč do 6000 Kč  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Asfalt?
  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Asfalt cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  86+ společnostmi pro Asfalt
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena