Infrapanely cena cena

Kolik stojí infračervené panely? Vytápění menších prostor nebo budov pomocí infračervených panelů (IR) je levnější než vytápění běžnými topnými systémy. Ve srovnání s radiátorem nebo podlahovým vytápěním jsou levnější, protože spotřebovávají méně energie; infračervené paprsky ohřívají tělesa v prostoru, nikoli prostor samotný, a tepelné ztráty jsou minimální. Instalace infrapanelů je také levnější a lépe a rychleji se zahřívají, což vytváří zdravější prostředí. Kromě toho jsou jejich náklady na údržbu nízké a lze je sundat a nainstalovat někam jinam, například po renovaci. Ceny infrapanelů se liší podle výkonu, velikosti a výrobce. Jejich ceny se pohybují od 4.000 do 10.000 Kč. Na konci zimní sezóny často existují speciální akční nabídky.

Komu svěřit instalaci infrapanelů? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům infračerveného vytápění - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA IR PANEL


Cena IR ohřevu. Cena za výkon IR panelu do 350 W.

4000.00 Kč/kus

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/kus

STŘEDNÍ CENA
8000.00 Kč/kus

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Infrapanely cena cena

OSTATNÍ CENY ZA INFRAPANELY

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Infratopení - vše, co potřebujete vědět

1. Infrazářiče – co potřebujete vědět?

Infračervené topení (IR) vyhřívá prostor v místnosti a ne vzduch kolem topení
Infračervené topení (IR) vyhřívá prostor v místnosti a ne vzduch kolem topení

1.1 Co je to infračervené světlo?

Infračervené světlo je důvodem proč cítíme teplo, když slunce svítí uprostřed zimního dne. Obyčejně se lidé domnívají, že pokud je teplota vzduchu chladná, ochlazuje nás. Pravdou však je, že infračervené vlny vyzařované sluncem se nerušeně šíří vesmírem a zahřívají jakýkoliv objekt, na který narazí, včetně našeho těla. Infračervené záření je forma elektromagnetického záření, které je na červeném konci rozsahu viditelného světla elektromagnetického spektra. Slovo záření si často automaticky spojujeme s tím, že je škodlivé, ale ve skutečnosti je záření pouze procesem vyzařování energie. Stejně jako viditelné světlo je infračervené záření stoprocentně bezpečné a emituje ho dokonce i naše tělo.

1.2 Konvenční vytápění domácností

Obyčejně vytápění funguje tak, že ohřívá vzduch kolem tělesa. Topné těleso většinou vyhřívá pomocí konvekčních proudů. Když se radiátor zahřeje, ohřívá vzduch přímo kolem něj, který se pak rozptýlí v místnosti a stoupá ke stropu. Při stoupání ohřátého vzduchu se za ním vytvoří podtlak, který chladnější vzduch přivede do kontaktu s radiátorem, kde se postupně ohřívá. Když se teplý vzduch začne ochlazovat, sestupuje zpět k podlaze. Tento studený vzduch se znovu ohřívá a tento proces se opakuje. Většina konvenčních topných systémů však emituje i infračervené vlny. Například, pokud jste někdy seděli v blízkosti otevřeného ohně, na tváři jste cítili pocit tepla. Když si pak dáte ruku před obličej, přerušíte tok infračervených paprsků. Namísto tepla na obličeji budete cítit teplo právě na rukou. Tento efekt je způsoben infračerveným zářením.

1.3 Vytápění pomocí infrapanelů

Vytápění pomocí infrapanelů je relativně nový způsob vytápění bytů a domů. Panely vyzařují infračervené paprsky, které pak plují vzduchem k různým předmětům v místnosti. Pohlcují paprsky a způsobují, že molekuly v nich vibrují a vytvářejí teplo.

Pokud paprsky přijdou do kontaktu s člověkem, proniknou asi 3cm hluboko do těla a způsobí pocit vnitřního tepla. I když vaše tělo není přímo v dráze paprsků, předměty (nábytek) a povrchy (podlahy, stěny) ve vaší blízkosti budou odrážet teplo zpět k vám. Elektrické infračervené panely nevyžadují speciální vedení ani odtoky, stačí obyčejná elektrická zásuvka. Můžete je namontovat vysoko na zeď nebo ještě lépe na strop a odstranit je tak z dosahu dětí nebo domácích mazlíčků. Panely lze ohřát na teplotu cca. 70 stupňů Celsia (stejné jako radiátory).

1.4 Úspora energie

Infračervené topení funguje zahříváním povrchů a ne vzduchu v místnosti (jako je to při tradičním konvekčním vytápění). To znamená, že se místnosti mnohem méně zahřívají aby dosáhly stejného tepelném efektu. Vyhřívané stěny a předměty navíc díky své hmotě zadržují teplo, které se pomalu uvolňuje do místnosti. Naopak, vzduch nemá žádnou tepelnou hmotu. V případě konvekčního vytápění teplý vzduch rychle unikne, když otevřeme dveře nebo okno. Místnost je tak třeba znovu ohřívat. Výhodou vytápění pomocí IR panelů je také to, že k dosažení plné provozní teploty potřebují méně než minutu, takže jsou mnohem efektivnější než radiátory a podlahové topení.

1.4.1 infrapanely - spotřeba energie na vytápění

Přesné náklady na spotřebu elektřiny se počítají individuálně pro každé zařízení. Náklady velmi závisí na tepelných ztrátách budovy, životních návyků obyvatel atd. Obecné výpočty ukazují, že na vytápění méně zatepleného domu o rozloze asi 150 metrů čtverečních utratí průměrná rodina cca. 2300 litrů topného oleje ročně. Při topení infračervenými panely byste za topení zaplatili o více než polovinu méně, okolo 25000 / rok. Pokud vytápíte dům plynem, přechod na infrapanely by vám ročně ušetřil asi 40%. Náklady na vytápění pomocí infrapanelů jsou podobné jako náklady na vytápění pomocí tepelného čerpadla!

1.5 Výhody a nevýhody infrapanelů

1.5.1 Výhody infrapanelů

- Dlouhá životnost (30 a více let)

- Nízká spotřeba energie

- Umožňují optimální teplotu v celé místnosti

- Mohou být výborně kombinovány s existujícími topnými systémy

- Jednotky jsou kompaktní a lze je navrhnout tak, aby splývaly s prostorem. Mohou být navrženy jako zrcadlo nebo jako nástěnná topná tělesa

- Infračervené panely nezpůsobují cirkulaci prachu a jsou vhodné pro astmatiky a alergiky

- Infrapanely zabraňují hromadění vlhkosti a tím brání šíření plísní

- Snadná instalace a údržba. Nepotřebujete kotelnu, komíny, radiátory ani jejich povinnou pravidelnou údržbu

- Nevydávají emise skleníkových plynů. Pokud jim dodáváte obnovitelné zdroje energie (sluneční kolektory), získáte 100% čisté teplo

- Metoda ohřevu je účinnější než běžné konvekční ohřívače, takže jsou nákladově efektivnější

- Infrapanely ohřívají předměty a povrchy v místnosti (stěny, podlahy, nábytek...) Tyto předměty hromadí teplo a pomalu ho uvolňují do místnosti. Navzdory průvanu nebo otevřeným dveřím zůstává místnost stále teplá

1.5.2 Nevýhody infrapanelů

- Pomocí infračervených panelů není možné ohřívat teplou užitkovou vodu. Pro tento účel musí být namontované samostatné topné zařízení (tepelné čerpadlo, elektrický ohřívač vody...)

- Pokoje není možné chladit pomocí infrapanelů, jak je to možné například pomocí tepelného čerpadla, takže musíme namontovat klimatizační zařízení

- Infrapanely jsou zhruba dvojnásobně dražší než radiátory. Díky úsporám energie se však do roku vrátí vyšší počáteční náklady a pak zůstane pouze výrazně nižší účet za topení

- Abyste pocítili skutečné výhody infrapanelů, neměli by mezi vámi a topnou jednotkou být žádné překážky, čehož není vždy snadné dosáhnout

2. Výběr dodavatele

Na trhu existuje mnoho dodavatelů infrapanelů. Doporučujeme vám, abyste pečlivě zkontrolovali kvalitu produktu, které nabízí. Vyberte si poskytovatele, který je ověřen a na trhu je přítomen mnoho let. Upozorňujeme, že společnosti mohou inzerovat produkty, které ve skutečnosti nejsou infračervenými panely! Mohou také inzerovat výrobky jako evropské, ale jsou vyrobeny v Číně a v Evropě pouze smontovány, někdy ani to ne. Takoví poskytovatelé na trhu působí rok nebo dva, nabízejí víceletou záruku, ale brzy se společnost zavře a záruka je pryč. Důsledkem špatného nákupu může být velmi krátká životnost produktu, vysoká spotřeba elektrické energie atd.

3. Typy infračervených ohřívačů

Krátkovlnná a dlouhovlnná spektra infračervených vln

Spektrum infračervených vln je široké. Známe infračervené vlny různých vlnových délek, krátkých A, středních B a dlouhých C. Infračervená sauna má zabudovaný ohřívač, který využívá infračervené vlny krátkovlnného spektra (IRA), které podporují pocení těla. Infračervené panely se spektrem dlouhé vlnové délky 5 – 15 μm (IRC) se používají k vytápění bytů, kanceláří a jiných obytných prostor. Podporuje dlouhodobé ohřívání předmětů v místnosti zevnitř směrem ven, které je nejlepším zdrojem tepelné energie. Pro nejvíce užitkových ohřívačů, jako jsou ohřívače pro hospodské zahrádky, dílny apod. se však používají infračervené zářiče s krátkovlnným spektrem.

3.2 Typy infračernevých ohřívačů podle použití

3.2.1 Infrapanely

Infrapanely se obvykle používají k vytápění nebo ohřívání obytných, bytových a kancelářských prostor. Panely lze namontovat na stropy nebo stěny.

3.2.2 Infračervené krby a kamna

Infračervené ohřívače jsou vhodné pro dobře izolované interiéry. Populární jsou i infračervené ohřívače v podobě krbů.

3.2.3 Garážová a průmyslové infračervené ohřívače

Infračervené ohřívače se dají použít i v pracovním prostředí včetně garáží a dílen. Vzhledem k vysokému tepelnému výkonu a velikosti tohoto typu ohřívače jsou vhodné řešení pro vytápění větších místností. Mezi místa, která nejvíce těží z nástěnných infračervených ohřívačů, patří nakládací doky, sklady, hangáry a další.

3.2.4 Vnější infračervené ohřívače

Externí infračervené ohřívače jsou praktickým a bezpečným řešením pro venkovní vytápění. Jsou vhodné pro použití na terasy a balkony. Často se používají k vytápění zahradních kuchyní v chladnějších měsících. Jsou vhodné i pro vytápění síní, větších větrolamů, vchodů do restaurací apod. Můžete si vybrat mezi infračervenými topnými tělesy na propan, elektřinu nebo zemní plyn.

3.2.5 Infrapanely v koupelně

Dnes se infračervené panely nejčastěji používají k vytápění nebo ohřívání koupelen, které nahradí nástěnné infračervené ohřívače, které se používaly kdysi.

3.3 Typy infračervených ohřívačů podle typu paliva

Infračervené ohřívače jsou navrženy tak, aby fungovaly efektivně bez ohledu na zdroj energie nebo typ paliva.

3.3.1 Elektrická energie

Infračervené panely a garážové nebo průmyslové infrazářiče jsou většinou napájeny elektrickou energií. Z tohoto důvodu musí být elektrická instalace správně vedená po celém objektu. Je také třeba dbát na správné rozložení topných těles (aby se dosáhlo rovnoměrné rozložení tepla) a na pevnost infrapanelů a ohřívačů ve vztahu k vytápěnému prostoru (velikost, izolace, umístění atd.)

3.3.2 Propan

Velkou výhodou propanových infrazářičů je, že jsou přenosné. Můžeme je tedy přesouvat podle toho, které místo je zapotřebí zahřát (vnitřní nebo vnější pracoviště, zahrada, terasa atd.) Umožňují prakticky okamžité zahřátí jakéhokoliv prostoru. Propanové ohřívače jsou velmi odolné a jsou určeny do náročných podmínek ve vnějším a vnitřním prostředí. Obsahují nastavitelné termostaty a ochranu před přehřátím. Umožňují rychlou instalaci a ještě více pro efektivní vytápění.

3.3.3 Zemní plyn

Existují i infrazářiče na zemní plyn, ty se však u nás nepoužívají. Jsou vhodné zejména pro venkovní použití, protože efektivně odvádějí teplo tam, kde je to zapotřebí. Umožňují instalaci systému několika ohřívačů, nastavení tepla, montáž na strop nebo na stěnu a automatické zapalování, což z nich dělá praktické řešení pro venkovní terasy resp. zahrádky restaurací. Infračervené ohřívače na zemní plyn nebo propan však musí instalovat odborně způsobilý dodavatel.

4. Infrapanely - instalace a údržba

Jednou z mnoha výhod infrapanelů je, že jejich instalace je rychlá a velmi jednoduchá a nevyžaduje větší stavební zásahy. Optimální je montáž na stropy, která rovnoměrně rozděluje infra a konvekční teplo a umožňuje maximální účinnost. I když na strop namontujete infrapanel, nebude vám zima u nohou, protože se bude vyhřívat i podlaha. Pocit tepla je velmi podobný jako u topení podlahovým vytápěním. Topné panely musí být samozřejmě dostatečně pevné. Životnost panelů je velmi dlouhá. Servis a údržba nejsou nutné.

 

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMINFRAPANELY

Dobrý den,

poptávám dodávku a montáž infrapanelů.

Potřebuji vytopit 1 pokoj 35 m2,druhý 16 m2, třetí 8 m2, další 13 m2, a poslední 12 m2.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji


900 Kč do 1500 Kč


........

TOPENÍ INFRAPANELY

Dobrý den,

mám zájem o nabídku, výpočet spotřeby a nákup a instalaci 5 ks infrapanelů.

Při současném zdražení uhlí myslím, že by toto mohlo být řešením. Nemám 45.000Kč abych mohl ním topit celou zimu.

Vyplatilo by se toto? Kolik hodin nočního proudu bych měl k dispozici?

900 Kč do 1500 Kč


........Podívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

INFRAPANELY CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

6+ SPOLEČNOSTMI PRO INFRAPANELY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI INFRAPANELY?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena