V oblasti

  Sauny Cena

  Kolik stojí sauna? Pořízení sauny je poněkud větší investice, ale když vezmeme v úvahu, jaký dopad sauna má na tělesné i duševní zdraví, rozhodně stojí za zvážení. Cena závisí na velikosti (pro kolik osob), typu (finská, turecká, japonská, infrasauna, solná, biosauna, herbal sauna...), materiálech (dřevo, keramika atd.), osvětlení, typu kamen a samozřejmě na dodavateli. Pokud si můžete dovolit saunu na míru, je to nejlepší volba. Cena dvousystémové finské sauny o rozměrech 200x200 cm se může pohybovat kolem 90.000 Kč.

  Komu svěřit saunu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům saun - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za saunu


  Cena finské sauny. Cena za dvousystémová finskou saunu s rozměry 200 x 200 cm.

  73000.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  105000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Sauny

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Finská sauna na míru

  Cena za finskou saunu na míru. Cena finské sauny na míru. Cena za dodávku a montáž finské sauny do rozměrů 140 x 140 x 200 cm vyrobené z topolového dřeva a dveře z kaleného skla, spolu se 6kW sauny kamny s kamenem na třífázový proud.


  m2

  Kč/m2

  Typizovaná finská sauna

  Cena za typizovanou finskou saunu. Cena typizované finské sauny. Náklady na výstavbu a instalaci finské sauny do 200 x 200 x 200 cm v kanadském červeném cedrovém dřevě a skleněnou stěnou s dveřmi spolu se sauny kamny na třífázový proud s výkonem 9 kW.


  m2

  Kč/m2

  Celkem:
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Sauna - vše, co potřebujete vědět

  1. Sauny - co potřebujete vědět?

  Nic se nevyrovná s pocitem uvolnění bolavých svalů v dobře vyrobené sauně
  Nic se nevyrovná s pocitem uvolnění bolavých svalů v dobře vyrobené sauně

  Vášeň pro domácí sauny se rozšířila ze Skandinávie do celého světa, protože uvolnění bolavých svalů a relaxace v dobře provedené sauně se s ničím nedá srovnat. V moderních saunách může teplota snadno dosáhnout přes 80°C, takže si po náročném dni nebo tréninku můžete dopřát půlhodinku zábavy a odpočinku a to ve vašem vlastním domově. Většina domácích saun má elektrické ohřívače, které ohřívají vzduch. Infrasauny, které pracují na jiném systému, jsou stále oblíbenější. Tak vysoké teploty však nejsou vhodné pro děti nebo lidi s určitými zdravotními problémy, proto se nejdříve poraďte se svým lékařem a zjistěte si o saunování co nejvíce informací, než se pustíte do takové investice.

  1.1. Zdravotní účinky

  Bez ohledu na to, jaký typ sauny si vyberete, bude mít řadu pozitivních dopadů na vaše zdraví.

  Zlepšuje krevní oběh - Pobyt v sauně má velký vliv na zdraví srdce a cév a obecně zlepšuje krevní oběh. Teplo způsobuje dilataci krevních cév a zvýšení průtoku krve do všech orgánů.

  Uvolňuje svaly - Zvýšená cirkulace snižuje svalovou citlivost, takže pokud po namáhavém tréninku vstoupíte do sauny, zmírníte prakticky jakoukoliv bolest.

  Snižuje stres - Podle mnoha studií saunování snižuje stres a tlumí související příznaky, jako jsou bolesti hlavy a žaludku.

  Poskytuje klidnější spánek - večerní pobyt v sauně pomáhá tělu uvolnit se a relaxovat před spaním, což zabezpečí hluboký a klidný spánek.

  1.2. Jak se sauna používá?

  1. Připravte saunu - zapněte ji a nechte ji zahřát na požadovanou teplotu. Nejvyšší doporučená teplota je 90°C.

  2. Připravte své tělo - před vstupem do sauny povinně vypijte několik sklenic vody, abyste zabránili dehydrataci. Sundejte všechny šperky, aby se neobjevily popáleniny! Vezměte si velký ručník, na který se můžete posadit, zabalit se do něj nebo setřít pot. Přečtěte si a dodržujte všechny lékařské i technické pokyny a varování, uvedená v návodu k použití.

  3. Používejte saunu podle vlastního uvážení - je dobré mít časovač, abyste v sauně nezůstali déle, než bylo plánováno. Obvyklá doba je 15-20 minut. Pokud saunu používáte častěji, zůstaňte klidně kratší dobu. Pokud pocítíte závratě, slabost nebo bušení srdce, okamžitě odejděte.

  4. Omlaďte své tělo - Když vyjdete ze sauny, počkejte několik minut a pijte hodně vody. Tělo potřebuje nějaký čas, aby se po pobytu v sauně klimatizovalo a vrátilo do rovnováhy; proto nespěchejte a nezačínejte okamžitě nějakou práci. Po finské sauně se doporučuje dát si studenou sprchu, i když i toto byste měli probrat se svým lékařem.

  1.3. Materiály pro výrobu saun

  Sauny se tradičně vyrábějí ze smrku nebo borovice. Dnes se používají i jiné materiály, včetně některých poréznějších a tvrdších dřevin, ačkoli borovice je stále nejvyhledávanější. Nic totiž nemůže nahradit skutečný zážitek z pobytu v borové sauně kvůli velmi charakteristické vůni dřeva. Borové trámy v dobře izolované sauně se velmi zahřívají a potřebujete tak sedět na tlustém ručníku, zatímco u jiných materiálů tomu tak není.

  1.4. Velikost sauny

  Sauny se pochopitelně vyrábí v různých velikostech. Některé jsou pro jednu osobu, jiné pro osm či více. Velikost, kterou si vyberete, by měla odpovídat počtu lidí, kteří jí budou používat zároveň. Kromě toho je výběr rozhodně ovlivněn velikostí dostupného prostoru a rozpočtem.

  1.5. Typy infračervených ohřívačů

  Keramika - Keramické ohřívače se zahřívají rychleji než ohřívače z uhlíkových vláken. Protože se teplo koncentruje kolem ohřívače, bude lepší, když zvolíte saunu, jejíž ohřívače jsou umístěny blíže k lavičkám.

  Uhlíková vlákna - Topná tělesa z uhlíkových vláken jsou odolnější a energeticky účinnější než keramická. Jejich povrch je plochý, takže teplo, které vydávají, se šíří rovnoměrněji.

  EMP - Infračervené sauny vytvářejí elektromagnetické pole (EMP). Keramické ohřívače generují slabší EMP než uhlíkové ohřívače. V saunách, které mají oba typy ohřívačů, je EMP nejslabší. Doporučuje se, aby expozice EMP byla nižší než 3 mG (milligaus). Kromě toho byste se měli poradit s odborníkem ohledně správné ochrany, tj. uzemnění sauny.

  1.5. Monitorovací systémy

  Sauny slouží relaxaci, pohodě a požitku z tepla, po kterém následuje rychlé ochlazení. Ne každý však dokáže odolat teplu stejně, takže pokud s někým sdílíte saunu a teplota vás přestane bavit, bude nejlepší to nepřehánět a jít ven. Kromě osobního posouzení je důležitý také monitorovací systém, ve skutečnosti zařízení, jehož hlavní součástí je termostat, který udržuje teplotu. Moderní sauny mají také moderní vybavení, které rychle dosáhne a udržuje požadovanou teplotu. Pokud se však rozhodnete saunovat se samostatně, mějte na paměti, že celý prostor musí být dobře větrán.

  2. Vyberte si kvalitní saunu

  Pokud máte vlastní saunu, můžete ji používat kdykoli a jakkoli chcete, při teplotě, která vám nejlépe vyhovuje a nikdo se vám do toho nebude plést, ani vám překážet. To je většinou rozhodující důvod pro koupi sauny, ale jakmile se rozhodnete pro tento krok, vězte, že se sauny liší v mnohých vlastnostech. Existují tzv finská sauna, infračervená sauna a parní sauna. Ostatní jsou pouze jejich varianty. Většina saun je vyhřívána na principu konvekce. Konvekční ohřívače jsou většinou elektrické, plynové nebo dřevěné. V tradiční finské sauně je ohřívač vedle stěny a ohřívá koš naplněný kameny. Tyto kameny se nalijí vodou obsahující éterické oleje a začnou vytvářet páru. Na druhou stranu IR ohřívače fungují na úplně jiném principu. V takových saunách není teplo ve vzduchu, ale je vytvářeno infračervenými paprsky ohřívače. Tyto paprsky ve skutečnosti fungují jako mikrovlnná trouba, protože ohřívají tělo zevnitř, nikoli vzduch v místnosti. Díky tomu je teplota v sauně sama o sobě nižší, není tam žádná pára ani mnoho vlhkosti. Dá se říci, že tento typ sauny je skvělý pro lidi, kteří nemají rádi páru, vysokou vlhkost nebo mají potíže s dýcháním. Samozřejmě existují kritici, kteří tvrdí, že nejde o saunu, protože jde o úplně jiný typ prostředí. Navrhujeme, abyste před zakoupením vyzkoušeli oba typy a vyhodnotili, kde se cítíte lépe. IR sauny spotřebovávají méně energie než ostatní, což není zanedbatelné, pokud jí chcete používat velmi často nebo dokonce každý den. Parní sauny mají parní generátor, který zvyšuje vlhkost v místnosti o 100%. Teplota v parní sauně je obvykle nižší než ve finských saunách (kolem 41°C), ale vlhkost vzduchu je mnohem vyšší. Kromě toho, že byste si měli nejprve vybrat mezi obyčejnou, IR saunou nebo parní lázní, měli byste se také rozhodnout o místě, kde bude, z jakých materiálů bude vyrobena a s jakým doplňkovým vybavením. O hydroizolačním a ventilačním systému, jakož i o velikosti se rozhoduje ve fázi plánování. V některých situacích budete omezeni buď předpisy, nebo prostorově či finančně. Omezení a možnosti samozřejmě také závisí na tom, zda děláte saunu uvnitř nebo venku. V každém případě vám společnost, pro jejíž saunu se rozhodnete, vysvětlí, co je proveditelné a co naopak není.

  3. Druhy saun

  3.1. Dřevěné sauny

  Tradiční dřevěná sauna, známá spíše jako finská, je „suchá“, což ve skutečnosti znamená, že je v ní nízká nebo žádná vlhkost. Je ohřívána ohněm z kamen na dřevo, které ohřívají kameny a ty pak přenáší teplo na menší místnost obloženou dřevem. Kamna mohou udržovat teplotu mezi 60° a 100°C. V každé sauně tohoto typu je povinné mít kbelík s vodou, do kterého byly přidány éterické oleje. Tato voda se nalije na horké kameny, ze kterých pak stoupá pára. Takovouto, tradiční nebo „obyčejnou“ saunu je nejlépe umístit někde poblíž domu, ale aby kouř neobtěžoval sousedy.

  3.2. Elektrické sauny

  Pobyt v těchto saunách je podobný tomu v saunách tradičních, kromě toho, že se zde používá elektrické vytápění. Stejně jako u topení dřevem jsou ohřívané kameny napojeny za účelem výroby páry. Elektrické sauny jsou vhodnější pro městské oblasti, protože se s nimi snáze manipuluje a lze je instalovat v interiéru.

  3.3. Infrasauna

  Milovníci tradičních saun se domnívají, že IR sauny nejsou sauny. Pro ty, kteří si však chtějí užít výhody sauny bez přílišného tepla, je to to pravé ořechové. Místo ohřevu vzduchu infračervené paprsky ohřívají samotné tělo. Pocítíte všechny blahodárné dopady obyčejných saun. IR sauny lze instalovat uvnitř a jsou levnější než ty klasické.

  3.4. Kouřové sauny

  Takové sauny nemají topení ani komín. Místo toho je pod kamennou hromadou zapálen oheň. Když se oheň uhasí, objeví se kouř a začne parní lázeň. Předpokládáme však, že pro tento typ zkušeností by mohlo být lepší jít přímo do Finska.

  3.5. Parní lázeň

  Takové sauny jsou známější jako parní nebo turecké lázně, tj. hammamy. Teplo se v nich získává vařením a odpařováním vody. Tyto koupelny jsou jako klasické, zcela obložené keramickými obklady nebo jiným neporézním materiálem. Horký, zapařený vzduch, který se v nich vytváří, skvěle „protáhne“ vaše dýchací cesty. V takových saunách jsou teploty kolem 60°C. Pokud se pro rozhodnete právě pro toto, bylo by nejlepší najmout si odborníka, který bude vědět, co dělat s vysokou vlhkostí a plísní.

  3.6 Masážní kabina / parní sprcha

  Pokud máte rádi teplo a ve vašem bytě nebo domě není místo pro saunu, možná budete chtít zvolit kombinaci sauny a sprchy. Tímto způsobem byste místo obvyklé měli parní sprchu, tedy jakousi sauničku. Taková sprchová kabina je ve skutečnosti stejná jako standardní, ale má příslušenství pro vytváření páry a tepla. V prodeji jsou různé typy kombinací, parní sprchy pro dvě osoby nebo luxusnější modely s vířivkami. Existují také modely, které jsou kombinací suché sauny a parní sprchy.

  4. Domácí sauny - instalace a údržba

  4.1. Instalace sauny

  Sauny se obecně snadno instalují. Instalace obvykle vyžaduje dvě osoby a pár nástrojů: šroubovák, šrouby, kladivo a gumové kladivo. Většina prefabrikovaných saun je dodávána zákazníkům v očíslovaných částech, které jsou sestaveny a spojeny s ostatními systémem „zacvaknutí“, s otvory nebo magnety. Doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli pokyny a varování výrobce a postupovali podle nich, abyste správně a bezpečně nainstalovali všechny součásti na jejich místa. Nejprve se, logicky, umístí spodní část kabiny, pak zadní stěna a boky. Když jsou všechny tři strany správně připevněny, je na řadě lavička, ohřívače a poté připojení elektřiny. Nakonec je namontována přední stěna s dveřmi a střecha. Poslední je instalace dekorativních lišt.

  Poznámka: Saunu sestavujte na místě, které je pro ní i určeno. Tím se vyhnete přenášení těžké kabiny přes celý byt.

  4.2. Sauna v interiéru

  Před instalací sauny byste nejprve měli zkontrolovat, zda je povrch zcela rovný. Doporučuje se, aby to nebyly laminátové nebo jiné měkké podlahové krytiny, ale nejlépe čistý beton, případně keramické dlaždice nebo vytvrzené parkety. V místě, kde bude sauna stát, je nutná přípojka elektřiny a možnost zajištění větrání. Sauny by neměly být umístěny ve vlhkých nebo mokrých místnostech nebo v místnostech, kde existuje možnost, že se vláha objeví, jako jsou suterény nebo půdy. Nejdůležitější je dobrá izolace, protože tam, kde je sauna chladnější, nemusí dosáhnout požadované teploty ani při silnějším ohřevu. Pokud se takový problém vyskytne, lze jej vyřešit dodatečnou izolací.

  4.3. Sauna v exteriéru

  Venkovní sauny jsou vhodné pro místa s mírnějším podnebím po celý rok. V chladných oblastech musí být sauna dodatečně izolována. Musí být umístěna na zcela rovném povrchu a pokryta střechou, která jej ochrání před srážkami a větrem. Doporučuje se, aby byla sauna kvůli napájení připojena co nejblíže k domu.

  4.4. Ventilace

  Sauny nepotřebují další ventilační kanály ani ventily. Není však špatné, aby mezi horní deskou sauny a stropem bylo několik centimetrů volného prostoru. Přestože odvzdušňovací potrubí nejsou nutná, je nutný ventilátor, který umožňuje rovnoměrné rozložení tepla a přívod vzduchu. Tato zařízení jsou zvláště důležité pro velké sauny, aby se teplý vzduch neudržoval pouze kolem ohřívače. Obvykle jsou umístěny dva ventilátory, jeden dole a druhý nahoře. Sauny, které se kupují hotové, mají ventilátory již zabudovány Pokud tomu tak není, jsou dveře vyrobeny se štěrbinou ve spodní části, aby mohl vzduch nerušeně proudit. Když se sauna zahřívá, můžete ventilátory zavřít a při vstupu je zase otevřít.

  4.5. Elektrické připojení a účinnost

  U venkovních i vnitřních saun je nutná přípojka odpovídající síly. Tato zásuvka by měla být používána pouze pro saunu. K ní nesmí být připojena žádná další zařízení a žádné prodlužovací kabely! Většina infračervených saun má napětí 110–120V, stejně jako většina domácích spotřebičů. K dispozici jsou také modely s napětím 220 - 240V, které jsou vhodné pro tradiční parní lázeň, která odpovídá finské nebo IR sauně. Zásuvky 240V jsou určeny pro pračky a sušičky, trouby, klimatizace a ohřívače vody. Každý dům má oba typy zásuvek. Starší budovy mohou vyžadovat dodatečné úpravy. V tomto případě vyhledejte pomoc elektrikáře nebo elektroinženýra.

  4.6. Příslušenství

  Výstup MP3 přehrávače & Bluetooth- Toto vám umožňuje poslouchat hudbu prostřednictvím vestavěných reproduktorů.

  Časovače / hodiny - Toto užitečné příslušenství vám umožní znát přesný čas strávený v sauně, abyste tam nezůstali příliš dlouho. Existuje i možnost natavení alarmu nebo automatického vypnutí sauny pomocí časovače, takže můžete být v bezpečí pro případ, že usnete nebo saunu zapomenete vypnout.

  LED osvětlení - LED osvětlení je nejlepší pro sauny, protože spotřebovává nejméně energie a vydrží déle.

  Ventilátory - Pokud máte příležitost, rozhodněte se pro typ sauny s vestavěnými ventilátory, protože fungují automaticky a zajišťují vyvážené větrání.

  4.7. Údržba sauny

  Pokud máte venkovní saunu, budete ji muset pravidelně umývat vodou pod tlakem. Saunu můžete chránit také nátěry proti UV záření. Nikdy však nepoužívejte lak ani barvu na dřevo! Je důležité pravidelně čistit sníh ze střechy a pod saunou, nachází-li se venku. Vnitřek můžete občas vysát, abyste odstranili prach a nečistoty. Před každým pobytem očistěte saunu, tj. lavici, opěradla, stěny a podlahu kartáčem. Jednou ročně můžete lavičku také přebrousit a odstranit případné skvrny. Skvrny můžete odstranit jak štětcem, tak jemným čisticím prostředkem. Pokud si všimnete plísní, okamžitě je odstraňte speciálním přípravkem doporučeným výrobcem sauny. Po takovém vyčištění vše dobře umyjte a nechte uschnout a vyvětrat. Pokud máte finskou saunu, musíte kameny v ohřívači čistit nejméně jednou ročně. To se provádí nejprve vypnutím napájecího zdroje a následným odstraněním kamenů. Zlomené kousky zlikvidujte a kameny omyjte vodou. Vraťte je tak, aby byly rovnoměrně rozmístěny a aby mezi nimi byly mezery. Můžete si také koupit nové, ale ujistěte se, že jsou stejné velikosti a kvality.

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Luxusní sauna

  Dobrý den,

  poptáváme super saunu 117900 Kč do 196500 Kč

  ........

  Sudová sauna

  Potřebuji dodat a namontovat sudovou saunu do délky 3 metrů - saunovací část s odpočívárnou 129690 Kč do 216150 Kč

  ........

  Venkovní sauna s přístřeškem

  Dobrý den,

  poptáváme venkovní saunu s přístřeškem 70740 Kč do 117900 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Saunu a barak, 10osob
  Sauny, Třebíč

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Zhotovení malé sauny v novostavbě (dřevostavba), Maximální rozměr 1400x2150
  Sauny, Náchod

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, dodávka + montáž parní sauny, 1
  Sauny, Pardubice

  1620 Kč do 2700 Kč  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Sauny?
  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Sauny cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  39+ společnostmi pro Sauny
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena