V oblasti

  Hodinová sazba instalatéra

  Kolik stojí vodovod? Cena vodovodu a práce instalatéra se pochopitelně velmi liší podle typu budov. Náklady závisí na vzdálenosti jednotlivých přípojek, složitosti terénu, rozložení areálu a počtu stoupaček. Cena kanalizace, za průměrný rodinný dům, je přibližně 500 Kč / m2, resp. přibližně 60.000 Kč za dům. Náklady na přestavbu instalací pro menší koupelnu by spolu s materiálem činily přibližně 27.000 Kč. Za menší práce, jako je výměna dřezu nebo baterie, by mělo být vyčleněno přibližně 1000 - 2.000 Kč za kus. Náklady na hrubé i jemné instalatérské práce v běžném rodinném domě jsou 250 - 600Kč za metr užitné plochy.

  Komu svěřit vodovod? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným instalatérům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku
  Zkontrolovat taktéž:
  Instalatérské práce, cena

  Cena za instalatérské práce


  Cena za instalatérské práce. Cena za hrubé a jemné instalace pro průměrný rodinný dům na m2 obytné plochy.

  250.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  600.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Instalatér

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Hrubé instalatérské práce na domě

  Cena za hrubé instalatérské práce pro průměrný dům, který zahrnuje dvě koupelny a kuchyň.


  kus

  Kč/kus

  Hrubé instalatérské práce v koupelně

  Cena za hrubé instalatérské práce v průměrné koupelně ve velikosti 5 m2, se sprchou, WC, vanou a koupelovým nábytkem.


  kus

  Kč/kus

  Jemné instalatérské práce na domě, montáže

  Cena za jemné instalatérské a montážní práce pro průměrný dům, vanu, sprchu, umývadla, toalety a vodovodné batérie.


  kus

  Kč/kus

  Jemné instalatérské práce v koupelně, montáže

  Cena za jemné instalatérské a montážní práce v průměrné koupelně 5 m2, se sprchou, WC, vanou a koupelovým nábytkem.


  kus

  Kč/kus

  Montáž sprchových vaniček

  Cena montáže sprchové vaničky s dodatečným pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Montáž vany, zabudování

  Cena montáže vany se zabudovaným s dodatečným pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Montáž vodovodní baterie

  Cena montáže vodovodní baterie s dodatečným pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Montáž koupelnového nábytku

  Náklady na montáž koupelnového nábytku s dodatečnými pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Klasické vodovodní potrubí, 20 mm

  Cena za klasické vodovodní potrubí s tvarovkami a zvukově izolovaným upevněním potrubí, svařování. Cena s montáží a spojováním.


  m

  Kč/m

  Klasické vodovodní potrubí, 40 mm

  Cena za klasické vodovodní potrubí s tvarovkami a zvukově izolovaným upevněním potrubí, svařování. Cena s montáží a spojováním.


  m

  Kč/m

  Čištění odtoku

  Cena za čištění odtoku. Cena čištění ucpaného odtoku.Cena za čištění odpadního potrubí, bez cestovních nákladů a práce navíc.


  kus

  Kč/kus

  Kontrola kanalizace

  Cena kontroly kanalizace s TV kamerou. Cena za kontrolu s TV kamerou in vydáním zprávy s výsledkem kontroly.


  hodina

  Kč/hodina

  Montáž kotle 120L

  Cena za montáž kotle. Cena za montáž a připojení kotle 120L, včetně instalace spojovacích potrubí a pojistného ventilu.


  kus

  Kč/kus

  Montáž kotle 50-80L

  Cena za montáž kotle. Cena za montáž a připojení kotle 50-80L, včetně instalace spojovacích potrubí a pojistného ventilu.


  kus

  Kč/kus

  Montáž WC splachovací nádržky

  Cena za montáž WC splachovací nádržky. Cena za montáž WC splachovací nádržky, splachovací nádržka pro vysokou instalaci - pod stropem.


  kus

  Kč/kus

  Podomítkový instalační modul

  Cena za podomítkový instalační modul. Cena podomítkového instalačního modulu s montáží. Cena zapodomítkový instalační modul, spolu s rámem, tlačítkem, připojením a obezděním bez montáže keramiky.


  kus

  Kč/kus

  Připojení myčky nádobí

  Cena za připojení do myčky. Cena za připojení myčky k předem připravené vodoinstalací. Cena za připojení bez materiálu a další nepředvídané práce.


  kus

  Kč/kus

  Celkem:
  Zaslat poptávku >

  Instalatérské práce


  Kolik stojí instalatérské práce? Instalatérské práce, ať už se jedná o menší zákroky nebo velké opra...

  Zkontrolovat taktéž: Ceník instalatérských prací

  Jak jste využili tyto informace?

  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Instalatérské práce - vše, co potřevujete vědět

  1. Instalatérské práce - co potřebujete vědět?

  Před zahájením práce by měly být přesně označeny všechny polohy sanitárních vedení a vybavení.
  Před zahájením práce by měly být přesně označeny všechny polohy sanitárních vedení a vybavení

  1.1. První krok: dobrý plán

  Před zahájením prací na stavbě nebo rekonstrukci části nebo celého zařízení je nejdůležitější mít podrobný a přesný plán. Pokud jde o instalatérské práce, je nejpraktičtější, když jsou všechny místnosti s odtokem vody (ať už jsou to kuchyně, koupelny, toalety, prádelny atd.) umístěny vedle sebe nebo nad sebou, na stejné vertikále. Tímto způsobem se sníží množství a délka potrubí, a tím i spotřeba materiálů. Kromě úspory peněz existují i ​​další výhody: trubky jsou kratší, mají méně kloubů a přípojek a celý systém tak funguje lépe a je snadnější na údržbu. Eventuální pozdější opravy, výměny nebo úpravy jsou jednodušší. Navíc, když jsou všechny místnosti s odtokem vody na jedné svislici, snížíme šíření hluku v budově.

  1.2. Redukce hluku, šumu a ozvěny

  Chcete-li minimalizovat hluk a zabránit jeho šíření při používání vodovodního potrubí, je důležité:

  1. Instalovat trubky přiměřených rozměrů a s co nejmenšími změnami směru

  2. Připevnit trubky ke stěnám.

  3. Upevňovací prvky a podpěry potrubí musí být vyrobeny z pružného materiálu, který nebude přenášet vibrace na zeď.

  4. Potrubí musí být izolováno lehkým elastickým materiálem.

  1.3. Odtoky

  Odtokové instalace byly dříve vyráběny z olova a jejich životnost byla kratší (40-50 let). Abrazivní čisticí prostředky je navíc nahryzávaly a ještě více tak zkracovali jejich životnost, takže při rekonstrukci je rozhodně třeba je vyměnit. Dnešní odtokové trubky jsou plastové, a proto mnohem odolnější a trvanlivější. Při instalaci takových PVC trubek je třeba vzít v úvahu jejich polohu, tj. pokles, který musí být 1% na metr, tj. 2-5 cm na 2-5 metrů potrubí. Průtok nebude dobrý, pokud je pokles větší nebo menší než tento. V důsledku nadměrného poklesu vody z potrubí odtéká voda a usazeniny v něj zůstávají. Po nějakém čase se na potrubích vytvoří povlaky, které mohou potrubí ucpat. Na svislém odtokovém potrubí ke stagnaci nedochází, protože z důvodu gravitace vše v potrubí klesá na dno. Nejlepší je použít 45-ti stupňové koleno pro připojení ke svislici, protože je průtok lepší než průtok 90-ti stupňového kolena. Usnadňuje se tak jakékoli následné čištění nebo odmašťování.

  1.4. Potrubní spojky a přípojky

  V domech a budovách staršího data se lze setkat také s trubkami z litiny nebo olova. Životnost litiny je delší než 150 let, takže takové instalace zpravidla není nutné měnit. Pokud je však k nim připojeno potrubí z PVC, je nutné pro tyto spoje použít speciální spojky a lepicí pryskyřičné pásky, které je utěsní. U novostavby  se doporučuje instalovat pouze jednu T-odbočku na odvětrání. Odvzdušňovací otvor (a zápachová sklopka) by měl mít minimálně Ø 7,5cm a slouží k uvolnění podtlaku vytvářeného v potrubí. Bez průduchu by vakuum vytáhlo vodu ze sifonu a nepříjemný zápach zbytků by se šířil prostorem. Ve starších a činžovních domech nás výška spojení se svislicemi omezuje chceme-li záchodovou mísu přemístit na jiné místo. Pokles, jak již bylo uvedeno, musí být nejméně 2%. Toto je možné vyřešit, pokud toaletu místo na podlahu nainstalujete na zeď.

  2. Profesionální a kvalitní instalace

  V novostavbě jsou instalatérské práce prováděny podle podrobných plánů projektové dokumentace jako součást mechanických instalací. K renovaci instalací ve staré budově, ať už jde o dům nebo byt, nepotřebujete takovou dokumentaci ani souhlas příslušných úřadů. Je jen důležité najmout si zkušeného instalatéra, který bude umět kvalitně a efektivně vyměňovat a instalovat vodovodní a kanalizační potrubí. Když prozkoumá stávající situaci, dá vám odhad se všemi podrobnostmi a délkou trvání práce.

  3. Druhy vodovodních potrubí

  Od konce druhé světové války se až do 90. let 20. století používaly pozinkované vodovody, jejichž životnost je zhruba 50 let. Dnes se pro výrobu trubek používá hlavně tzv alumplast. Trubky tak jsou vyrobeny ze tří vrstev hliníku a tří vrstev plastu. Jejich životnost je delší a voda v nich je čistší, protože nedochází ke korozi. Výhodou těchto trubek je i jednodušší a rychlejší instalace. V posledních letech, zejména u náročnějších zařízení, se instaluje stále více nerezových trubek, které jsou vysoce kvalitní a víceúčelové - používají se pro pitnou vodu, topení, plyn a další.

  4. Jak se vykonává instalace?

  4.1. Příprava

  Tzv. hrubé práce na vodovodní instalaci začínají dokončením nosných stěn, omítáním mezipodlažní desky a nánosem cementového potěru. Provádí-li se strojní omítání, pokládají se instalace do první, tenčí vrstvy bezprostředně po dokončení zdí. Stěny se označí ve výšce 100cm od okrajem finální podlahové vrstvy. Doporučujeme tloušťku podlahy alespoň 15cm, protože dnes se do ní instaluje stále více věcí (podlahové a radiátorové vytápění, elektroinstalace atd.). Poté jsou označena přesná místa všech sanitárních prvků (toaleta, umyvadlo, sprcha, vana, bidet, pračka, myčka atd.), protože potrubí a přípojky pro zásobování vodou a kanalizaci jsou umístěny podle tohoto plánu. To je zvláště důležité při výběru vestavěnéno splachovadla, nástěnného WC a některých typů dřezů.

  4.2. Připojení k veřejnému vodovodu

  Domácí instalace jsou zpravidla napojeny na veřejný vodovod a kanalizaci. Mezi vedeními v domě a komunálními přípojkami je na určitém místě umístěn vodoměr. Podle předpisů může být instalován do nástěnného výklenku, do podlahové šachty v budově nebo zvenku před domem. Tyto prostory mají vhodné kryty. Vodovodní a kanalizační potrubí je položeno podél stěn nebo na podlahy. Mezi hrubé instalatérské práce patří distribuce kanalizačních potrubí a trubek teplé a studené vody. Instalace potrubí se provádí dvěma způsoby: prvním je, že od každého sanitárního prvku k odtoku, tj. kolektoru, vede jedna trubka; druhým je, že sanitární prvky jsou spojeny sériově k jedné trubce a že zpětná vazba jde do rozvodové skříně. Pokud jde o vícepodlažní budovu, pak jsou trubky spojeny tak, aby každé patro mělo svůj vlastní kanalizační odtok a vlastní vodoměr.

  Trubky jsou umístěny ve zdech a podlahách v žebrovaných trubkách. Pokud dojde k poškození, mohou se vyměnit i po dokončení omítek a podlah. Je důležité, abychom měli přístup k vodovodní skříňce resp. ke spoji trubky a odvodu. Současně s kladením potrubí na přívod studené a teplé vody instalujeme i odtoky. Je důležité spustit odtokové potrubí do větracího otvoru. V této fázi instalujeme i  vestavěná splachovadla a nástěnné držáky. Je také vhodné instalovat na vodovodní systém filtry na odstraňování písku a přetlakové zařízení, aby se zabránilo kolísání tlaku v potrubích a šumění tekoucí vody. Po dokončení hrubé instalace se provede tlaková zkouška přívodních potrubí a zkouška těsnosti odtokových potrubí.

  4.3. Finální instalační práce

  Po dokončení omítek a pokládce podlahových a stěnových obkladů následuje instalace sanitární keramiky. Na jejich místa jsou umístěny toalety, bidety, umyvadla, vany, baterie a další prvky a na konec pračky a myčky.

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Nainstalovat sprchový box

  Dobrý den,

  poptáváme zrušit starý sprchovací box a nainstalovat nový sprchovací box. 4716 Kč do 7860 Kč

  ........

  Opravu táhla na WC,vymena 2 kartuši(nebo celych umyvadlovych baterii)

  Dobrý den,

  poptáváme opravit ulomene táhlo na splachovači WV
  Vymena 2 vodovodnich umyvadlovych baterii. 707.4 Kč do 1179 Kč

  ........

  Oprava splachovacíhonzsrízeni WC

  Dobrý den,

  poptáváme opravit (nebo vyměnit) splachovací zařízení, protože do WC mísy protéká voda. 2358 Kč do 3930 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Neteče voda do wc, 1
  Instalatér, Sluhy

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Výměna nádržky na vodu na wc ,nebo vyměnit cele wc., 1ks
  Instalatér, Zdíkov

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Předělat plastové trubky,
  Instalatér, Podbořany

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Rozvody vody v novostavbe, koupelna, wc a kuchyň, Po popisu
  Instalatér, Náchod

  1440 Kč do 2400 Kč

  Cena, Ukotvení toalety, prasklé šrouby, kuchyňská dřezová baterie, výměna,
  Instalatér, Blatná

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Oprava kapajícího radiátoru, 1ks
  Instalatér, Tisá

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Instalace rozvodů vody odpadů v rekreační chatě, 120m2
  Instalatér, Blansko

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Výměna toaletní mísy - vyšší pro vozíčkáře, 1ks
  Instalatér, Tlučná

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Protékající toaleta, Protékající wc
  Instalatér, Klecany

  45 Kč do 75 Kč

  Cena, prasklá trubka v koupelně kov nebo plast?, 1m2
  Instalatér, Brankovice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Zajistit kvalitu vody ze studny: cisteni vodovodu, filtrace apod.,
  Instalatér, Zlonice

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Oprava čerpadla,
  Instalatér, Opava

  144 Kč do 240 Kč

  Cena, ROZVOD VODY ZE STUDNY, Trubky mám rovedené připojit bojler a expanzku
  Instalatér, Poříčí nad Sázavou

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Vyměnu odpadu u sprchovacího koutu - tzv. výtah odpad-šlapací zátka., Po popisu
  Instalatér, Benešov nad Ploučnicí

  45 Kč do 75 Kč

  Cena, Revize stupaček, Po popisu
  Instalatér, Zlín

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Rekonstrukce vodovodního potrubí z vodní jímky do průčelí chaty, Předpokládá se využití starého potrubí v délce cca 25 m, na které bude asi na 3-4 místech zapotřebí napojit nové potrubí napojit a osadit novými kohou
  Instalatér, Přemyslovice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Oprava kapající spoj pod radiátorem,
  Instalatér, Holešov

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Instalatér pro instalaci myčky nádobí a dřezu, 3 ks
  Instalatér, Syrovice

  40.5 Kč do 67.5 Kč

  Cena, Výměna darlinku, 1ks
  Instalatér, Černé Voděrady

  225 Kč do 375 Kč

  Cena, Odpojit tekoucí čerpadlo- zaslepit potrubí, dale oprava splachování,
  Instalatér, Lysá nad Labem

  225 Kč do 375 Kč

  Cena, Výměna sifonu u umyvadla, 1 kus sifonu - starý typ, bílý plast
  Instalatér, Liberec XXXIV-Bedřichovka

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Kompletace koupelny,
  Instalatér, Nová Ves nad Lužnicí

  675 Kč do 1125 Kč

  Cena, Instalace sběrače dešťové vody,
  Instalatér, Ostrava

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Připojení myčky,
  Instalatér, Hrob

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Výměna odpadní trubky wc,
  Instalatér, Lovosice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Oprava podlahy ve starém domě- škvára,prkna plíseň, 3 krát 4 m
  Instalatér, Teplice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Výměna bojleru v rod, domku, 1 kus
  Instalatér, Kojetice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Zprovoznit povrchové čerpadlo do studny ,
  Instalatér, Domažlice Město

  72 Kč do 120 Kč

  Cena, Demontáž sprch.kout, instal.nového, 1ks
  Instalatér, Roudnice nad Labem

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Smlouva o likvidaci kalů , 1
  Instalatér, Děčín

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Výměna vodoměrů v bytovce, 6. Bytů , 6 ks
  Instalatér, Dolní Dvořiště

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, za vanou praskla trubka odpadu, jedná se o cca 30 cm
  Instalatér, Uhlířské Janovice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Výměna zavlahoveho vodoměru cejchovaneho na cca 6 let, 1
  Instalatér, Kralupy nad Vltavou

  63 Kč do 105 Kč

  Cena, Výměna potrubí , 4 m
  Instalatér, Kamenice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, TRUBKU DO ŠACHTY 150 CM,
  Instalatér, Kolín

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Přívod vody do sprchového koutu / udělání kohoutů, Teplá+ Studená přívod... odříznout trubku a navařit novou
  Instalatér, Hroška

  90 Kč do 150 Kč  Podívejte se na jiné dokončené projekty a ceny
  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Instalatér?

  Instalatér cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  542+ společnostmi pro Instalatér
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena