V oblasti

  Hodinová sazba instalatéra

  Kolik stojí vodovod? Cena vodovodu a práce instalatéra se pochopitelně velmi liší podle typu budov. Náklady závisí na vzdálenosti jednotlivých přípojek, složitosti terénu, rozložení areálu a počtu stoupaček. Cena kanalizace, za průměrný rodinný dům, je přibližně 500 Kč / m2, resp. přibližně 60.000 Kč za dům. Náklady na přestavbu instalací pro menší koupelnu by spolu s materiálem činily přibližně 27.000 Kč. Za menší práce, jako je výměna dřezu nebo baterie, by mělo být vyčleněno přibližně 1000 - 2.000 Kč za kus. Náklady na hrubé i jemné instalatérské práce v běžném rodinném domě jsou 250 - 600Kč za metr užitné plochy.

  Komu svěřit vodovod? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným instalatérům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku
  Zkontrolovat taktéž:
  Instalatérské práce, cena

  Cena za instalatérské práce


  Cena za instalatérské práce. Cena za hrubé a jemné instalace pro průměrný rodinný dům na m2 obytné plochy.

  250.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  400.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  600.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Instalatér

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Hrubé instalatérské práce na domě

  Cena za hrubé instalatérské práce pro průměrný dům, který zahrnuje dvě koupelny a kuchyň.


  kus

  Kč/kus

  Hrubé instalatérské práce v koupelně

  Cena za hrubé instalatérské práce v průměrné koupelně ve velikosti 5 m2, se sprchou, WC, vanou a koupelovým nábytkem.


  kus

  Kč/kus

  Jemné instalatérské práce na domě, montáže

  Cena za jemné instalatérské a montážní práce pro průměrný dům, vanu, sprchu, umývadla, toalety a vodovodné batérie.


  kus

  Kč/kus

  Jemné instalatérské práce v koupelně, montáže

  Cena za jemné instalatérské a montážní práce v průměrné koupelně 5 m2, se sprchou, WC, vanou a koupelovým nábytkem.


  kus

  Kč/kus

  Montáž sprchových vaniček

  Cena montáže sprchové vaničky s dodatečným pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Montáž vany, zabudování

  Cena montáže vany se zabudovaným s dodatečným pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Montáž vodovodní baterie

  Cena montáže vodovodní baterie s dodatečným pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Montáž koupelnového nábytku

  Náklady na montáž koupelnového nábytku s dodatečnými pořízením materiálu a prací.


  kus

  Kč/kus

  Klasické vodovodní potrubí, 20 mm

  Cena za klasické vodovodní potrubí s tvarovkami a zvukově izolovaným upevněním potrubí, svařování. Cena s montáží a spojováním.


  m

  Kč/m

  Klasické vodovodní potrubí, 40 mm

  Cena za klasické vodovodní potrubí s tvarovkami a zvukově izolovaným upevněním potrubí, svařování. Cena s montáží a spojováním.


  m

  Kč/m

  Čištění odtoku

  Cena za čištění odtoku. Cena čištění ucpaného odtoku.Cena za čištění odpadního potrubí, bez cestovních nákladů a práce navíc.


  kus

  Kč/kus

  Kontrola kanalizace

  Cena kontroly kanalizace s TV kamerou. Cena za kontrolu s TV kamerou in vydáním zprávy s výsledkem kontroly.


  hodina

  Kč/hodina

  Montáž kotle 120L

  Cena za montáž kotle. Cena za montáž a připojení kotle 120L, včetně instalace spojovacích potrubí a pojistného ventilu.


  kus

  Kč/kus

  Montáž kotle 50-80L

  Cena za montáž kotle. Cena za montáž a připojení kotle 50-80L, včetně instalace spojovacích potrubí a pojistného ventilu.


  kus

  Kč/kus

  Montáž WC splachovací nádržky

  Cena za montáž WC splachovací nádržky. Cena za montáž WC splachovací nádržky, splachovací nádržka pro vysokou instalaci - pod stropem.


  kus

  Kč/kus

  Podomítkový instalační modul

  Cena za podomítkový instalační modul. Cena podomítkového instalačního modulu s montáží. Cena zapodomítkový instalační modul, spolu s rámem, tlačítkem, připojením a obezděním bez montáže keramiky.


  kus

  Kč/kus

  Připojení myčky nádobí

  Cena za připojení do myčky. Cena za připojení myčky k předem připravené vodoinstalací. Cena za připojení bez materiálu a další nepředvídané práce.


  kus

  Kč/kus

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Instalatérské práce


  Kolik stojí instalatérské práce? Instalatérské práce, ať už se jedná o menší zákroky nebo velké opra...

  Zkontrolovat taktéž: Ceník instalatérských prací

  Jak jste využili tyto informace?

  Instalatérské práce - vše, co potřevujete vědět

  1. Instalatérské práce - co potřebujete vědět?

  Před zahájením práce by měly být přesně označeny všechny polohy sanitárních vedení a vybavení.
  Před zahájením práce by měly být přesně označeny všechny polohy sanitárních vedení a vybavení

  1.1. První krok: dobrý plán

  Před zahájením prací na stavbě nebo rekonstrukci části nebo celého zařízení je nejdůležitější mít podrobný a přesný plán. Pokud jde o instalatérské práce, je nejpraktičtější, když jsou všechny místnosti s odtokem vody (ať už jsou to kuchyně, koupelny, toalety, prádelny atd.) umístěny vedle sebe nebo nad sebou, na stejné vertikále. Tímto způsobem se sníží množství a délka potrubí, a tím i spotřeba materiálů. Kromě úspory peněz existují i ​​další výhody: trubky jsou kratší, mají méně kloubů a přípojek a celý systém tak funguje lépe a je snadnější na údržbu. Eventuální pozdější opravy, výměny nebo úpravy jsou jednodušší. Navíc, když jsou všechny místnosti s odtokem vody na jedné svislici, snížíme šíření hluku v budově.

  1.2. Redukce hluku, šumu a ozvěny

  Chcete-li minimalizovat hluk a zabránit jeho šíření při používání vodovodního potrubí, je důležité:

  1. Instalovat trubky přiměřených rozměrů a s co nejmenšími změnami směru

  2. Připevnit trubky ke stěnám.

  3. Upevňovací prvky a podpěry potrubí musí být vyrobeny z pružného materiálu, který nebude přenášet vibrace na zeď.

  4. Potrubí musí být izolováno lehkým elastickým materiálem.

  1.3. Odtoky

  Odtokové instalace byly dříve vyráběny z olova a jejich životnost byla kratší (40-50 let). Abrazivní čisticí prostředky je navíc nahryzávaly a ještě více tak zkracovali jejich životnost, takže při rekonstrukci je rozhodně třeba je vyměnit. Dnešní odtokové trubky jsou plastové, a proto mnohem odolnější a trvanlivější. Při instalaci takových PVC trubek je třeba vzít v úvahu jejich polohu, tj. pokles, který musí být 1% na metr, tj. 2-5 cm na 2-5 metrů potrubí. Průtok nebude dobrý, pokud je pokles větší nebo menší než tento. V důsledku nadměrného poklesu vody z potrubí odtéká voda a usazeniny v něj zůstávají. Po nějakém čase se na potrubích vytvoří povlaky, které mohou potrubí ucpat. Na svislém odtokovém potrubí ke stagnaci nedochází, protože z důvodu gravitace vše v potrubí klesá na dno. Nejlepší je použít 45-ti stupňové koleno pro připojení ke svislici, protože je průtok lepší než průtok 90-ti stupňového kolena. Usnadňuje se tak jakékoli následné čištění nebo odmašťování.

  1.4. Potrubní spojky a přípojky

  V domech a budovách staršího data se lze setkat také s trubkami z litiny nebo olova. Životnost litiny je delší než 150 let, takže takové instalace zpravidla není nutné měnit. Pokud je však k nim připojeno potrubí z PVC, je nutné pro tyto spoje použít speciální spojky a lepicí pryskyřičné pásky, které je utěsní. U novostavby  se doporučuje instalovat pouze jednu T-odbočku na odvětrání. Odvzdušňovací otvor (a zápachová sklopka) by měl mít minimálně Ø 7,5cm a slouží k uvolnění podtlaku vytvářeného v potrubí. Bez průduchu by vakuum vytáhlo vodu ze sifonu a nepříjemný zápach zbytků by se šířil prostorem. Ve starších a činžovních domech nás výška spojení se svislicemi omezuje chceme-li záchodovou mísu přemístit na jiné místo. Pokles, jak již bylo uvedeno, musí být nejméně 2%. Toto je možné vyřešit, pokud toaletu místo na podlahu nainstalujete na zeď.

  2. Profesionální a kvalitní instalace

  V novostavbě jsou instalatérské práce prováděny podle podrobných plánů projektové dokumentace jako součást mechanických instalací. K renovaci instalací ve staré budově, ať už jde o dům nebo byt, nepotřebujete takovou dokumentaci ani souhlas příslušných úřadů. Je jen důležité najmout si zkušeného instalatéra, který bude umět kvalitně a efektivně vyměňovat a instalovat vodovodní a kanalizační potrubí. Když prozkoumá stávající situaci, dá vám odhad se všemi podrobnostmi a délkou trvání práce.

  3. Druhy vodovodních potrubí

  Od konce druhé světové války se až do 90. let 20. století používaly pozinkované vodovody, jejichž životnost je zhruba 50 let. Dnes se pro výrobu trubek používá hlavně tzv alumplast. Trubky tak jsou vyrobeny ze tří vrstev hliníku a tří vrstev plastu. Jejich životnost je delší a voda v nich je čistší, protože nedochází ke korozi. Výhodou těchto trubek je i jednodušší a rychlejší instalace. V posledních letech, zejména u náročnějších zařízení, se instaluje stále více nerezových trubek, které jsou vysoce kvalitní a víceúčelové - používají se pro pitnou vodu, topení, plyn a další.

  4. Jak se vykonává instalace?

  4.1. Příprava

  Tzv. hrubé práce na vodovodní instalaci začínají dokončením nosných stěn, omítáním mezipodlažní desky a nánosem cementového potěru. Provádí-li se strojní omítání, pokládají se instalace do první, tenčí vrstvy bezprostředně po dokončení zdí. Stěny se označí ve výšce 100cm od okrajem finální podlahové vrstvy. Doporučujeme tloušťku podlahy alespoň 15cm, protože dnes se do ní instaluje stále více věcí (podlahové a radiátorové vytápění, elektroinstalace atd.). Poté jsou označena přesná místa všech sanitárních prvků (toaleta, umyvadlo, sprcha, vana, bidet, pračka, myčka atd.), protože potrubí a přípojky pro zásobování vodou a kanalizaci jsou umístěny podle tohoto plánu. To je zvláště důležité při výběru vestavěnéno splachovadla, nástěnného WC a některých typů dřezů.

  4.2. Připojení k veřejnému vodovodu

  Domácí instalace jsou zpravidla napojeny na veřejný vodovod a kanalizaci. Mezi vedeními v domě a komunálními přípojkami je na určitém místě umístěn vodoměr. Podle předpisů může být instalován do nástěnného výklenku, do podlahové šachty v budově nebo zvenku před domem. Tyto prostory mají vhodné kryty. Vodovodní a kanalizační potrubí je položeno podél stěn nebo na podlahy. Mezi hrubé instalatérské práce patří distribuce kanalizačních potrubí a trubek teplé a studené vody. Instalace potrubí se provádí dvěma způsoby: prvním je, že od každého sanitárního prvku k odtoku, tj. kolektoru, vede jedna trubka; druhým je, že sanitární prvky jsou spojeny sériově k jedné trubce a že zpětná vazba jde do rozvodové skříně. Pokud jde o vícepodlažní budovu, pak jsou trubky spojeny tak, aby každé patro mělo svůj vlastní kanalizační odtok a vlastní vodoměr.

  Trubky jsou umístěny ve zdech a podlahách v žebrovaných trubkách. Pokud dojde k poškození, mohou se vyměnit i po dokončení omítek a podlah. Je důležité, abychom měli přístup k vodovodní skříňce resp. ke spoji trubky a odvodu. Současně s kladením potrubí na přívod studené a teplé vody instalujeme i odtoky. Je důležité spustit odtokové potrubí do větracího otvoru. V této fázi instalujeme i  vestavěná splachovadla a nástěnné držáky. Je také vhodné instalovat na vodovodní systém filtry na odstraňování písku a přetlakové zařízení, aby se zabránilo kolísání tlaku v potrubích a šumění tekoucí vody. Po dokončení hrubé instalace se provede tlaková zkouška přívodních potrubí a zkouška těsnosti odtokových potrubí.

  4.3. Finální instalační práce

  Po dokončení omítek a pokládce podlahových a stěnových obkladů následuje instalace sanitární keramiky. Na jejich místa jsou umístěny toalety, bidety, umyvadla, vany, baterie a další prvky a na konec pračky a myčky.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Instalatér?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Nova pumpa

  Konzultace zahradní nedávno funkční studny( vrt) asi 5 m. Průměr asi 15 Cm. Nenapumpovaní vody, kvůli prasklině v pumpě. 4716 Kč do 7860 Kč

  ........

  Výměna prasklé trubky

  Problém: z bytu vyvedena trubka na předzahrádku, vede ke kohoutku, na který je nasazena hadice na zalévání. Bohužel jsou kolínka i " trubka" umělohmotné ( dle souseda určené do interiéru), takže mezi kolínky ten díl v podstatě ztrouchnivěl. Dle mého laického názoru je třeba výměna od výstupního kolínka z bytu. Prosím tedy o pomoc .
  Jedná se o byt v Mníšku pod Brdy. 4716 Kč do 7860 Kč

  ........

  Zednické a instalatérske práce

  Jedná se o opravu vodovodního potrubí cca 8m v zahradním domku s bazénem. /nik vody z tohoto potrubí způsobil popraskání obkladu v délce cca 3m a uvolnění obkladu v ploše celkem cca 13m2. Po odstranění obkladu a výměně trubky (po úspěšné tlakové zkoušce), je potřeba odhalené části znovu obložit. Bohužel stejný obklad není k dispozici, už se nevyrábí a nevyrábí se ani stejný rozměr obkladu 31,5 x 31,5cm. Je nutné vybrat vhodný obklad, který by ladil s původním. Vzhledem k omezenému přístupu ke zdi, je nutné bazén zakrýt plachtou 4x8m a přes bazén položit fošny v ploše cca 3x3 m. místa kde se bude pracovat pokrýt kartonem aby se nezničila dlažba. 58950 Kč do 98250 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Oprava baterie, 1
  Instalatér, Valašské Meziříčí

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Kapajici bojler, 1
  Instalatér, Husinec

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Výměna vodoměrů, 2 byty, 2 vodoměry
  Instalatér, Prostějov

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, Kontrolu a opravu vodovodnich zařízeni, Po popisu
  Instalatér, Kuřim

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Pripojeni vody z hlavniho radu - domu. Papirove vse vyrizene.,
  Instalatér, Karviná

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, komplet vodoinstalace, podlahové topení,
  Instalatér, Ruda nad Moravou

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Výměna filtru a natlakovani naxoby,
  Instalatér, Blatná

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Vyměnit kohoutek, co slouží jako přívod vody do aut. pračky, 1 kus
  Instalatér, Zubří

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Ucpaný odtok kuchyně,
  Instalatér, Chanovice

  63 Kč do 105 Kč

  Cena, Odpad u pračky, teče,
  Instalatér, Uhlířské Janovice

  126 Kč do 210 Kč

  Cena, WC, oprava nebo výměna,
  Instalatér, Teplice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Oprava pripojenia toalety na kanalizaci, 1
  Instalatér, Most

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Posunout dřez v kuchyni,
  Instalatér, Humpolec

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, příprava armatury na plynoměr, cca 3m
  Instalatér, Zubří

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Výměna sprchového koutu, 1ks
  Instalatér, Ostrava

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Výměna wc, 1 ks
  Instalatér, Milovice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Namontovat baterii v koupelně,
  Instalatér, Hořovice

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Výměna vodovodních stoupaček v bytovém domě, 4x stoupačky v devítipatrovém bytovém domě
  Instalatér, Bruntál

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, Výměna splach. baterie (baterie nenapouští vodu) a ventilu., V bytě je pouze jedna toaleta.
  Instalatér, Zlonice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Vymena baterie umyvadlo v koupelne,oorava WC.,
  Instalatér, Vítkov

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Nainstalovat sprchový box,
  Instalatér, Šardice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Oprava obtékajícího umavadla, 1
  Instalatér, Modřice

  45 Kč do 75 Kč

  Cena, Zapojení myčky a sporáku,
  Instalatér, Ruprechtov

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Přesun vodovodní baterie,
  Instalatér, Plzeň

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Teče buď přívod nebo odpad od pračky, Těsnění?
  Instalatér, Odolena Voda

  45 Kč do 75 Kč

  Cena, Topení, voda, 154m2
  Instalatér, Golčův Jeníkov

  6750 Kč do 11250 Kč

  Cena, Opravu táhla na WC,vymena 2 kartuši(nebo celych umyvadlovych baterii),
  Instalatér, Šternberk

  27 Kč do 45 Kč

  Cena, Oprava darlinku,
  Instalatér, Němčice nad Hanou

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Oprava splachovacíhonzsrízeni WC, 1
  Instalatér, Klimkovice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Neteče voda do wc, 1
  Instalatér, Sluhy

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Výměna nádržky na vodu na wc ,nebo vyměnit cele wc., 1ks
  Instalatér, Zdíkov

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Předělat plastové trubky,
  Instalatér, Podbořany

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Rozvody vody v novostavbe, koupelna, wc a kuchyň, Po popisu
  Instalatér, Náchod

  1440 Kč do 2400 Kč

  Cena, Ukotvení toalety, prasklé šrouby, kuchyňská dřezová baterie, výměna,
  Instalatér, Blatná

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Oprava kapajícího radiátoru, 1ks
  Instalatér, Tisá

  54 Kč do 90 Kč

  Cena, Instalace rozvodů vody odpadů v rekreační chatě, 120m2
  Instalatér, Blansko

  2250 Kč do 3750 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Instalatér cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  570+ společnostmi pro Instalatér
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena