Cena strojního omítání

Kolik stojí strojní omítání? Strojní nanášení malty je rychlejší a levnější, i když je stejně kvalitní jako ruční. Cena materiálu a prací na stěnách nebo stropech se pohybuje mezi 200 a 250 Kč / m2. Po dohodě s řemeslníky lze práci dokončit za jeden nebo několik dní. Jelikož jsou dobří řemeslníci velmi zaneprázdněni, měli byste si je rezervovat co nejdříve, zejména pokud je plocha menší než 50 m2.

Komu svěřit strojní omítání? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným zedníkům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA STROJNÍ OMÍTKY


Náklady na strojní omítky. Náklady na dodávku materiálu a výrobu strojních omítek na stěnách nebo stropech.

200.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
250.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Cena strojního omítání

OSTATNÍ CENY ZA STROJNÍ OMÍTÁNÍ

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Strojní omítka, vápenná omítka 1,5 cm, hladká

Cena za omítku vápennou strojovou omítku tloušťky 1,5 cm s přesností vyhlazení + - 0,5 cm / 2 m bez potřebného vyhlazení.Kč/m2

m2
poptávka

Strojní omítka, dvouvrstvá vápenocementová omítka 1,5 cm, hladká

Cena za dvouvrstvou vápenocementovou strojovou omítku hrubou 1,5 cm s přesností vyhlazení + - 0,5 cm / 2 m bez potřebného vyhlazení.Kč/m2

m2
poptávka

Strojní omítka, sádro-cementová jednovrstvá omítka bez filcu pro pozdější tmelení a vyhlazeníKč/m2

m2
poptávka

Ochrana povrchů a vestavěného nábytku

Ochrana neomítaného povrchů a vestavěného nábytku pomocí krepových pásek a PE fólie.Kč/m2

m2
poptávka

Stavební lešení

Montáž a demontáž fasádního lešení pro max. 60 dní do výšky 10,00 m se všemi potřebnými pracemi a vypracováním plánu lešení.Kč/m2

m2
poptávka

Vyrovnávání stěn

Vyrovnávání trhlin a jiných nepravidelností. Výroba vápenocementové omítky Baumit UNICO 15 jako vyrovnávací vrstvy o tloušťce 0 - 5 cm.Kč/m2

m2
poptávka

Strojní vápenno-cementové omítky

Výroba vápenocementové omítky o tloušťce 1,5 cm na zděné stěny a AB stěny. Přesné vyhlazených + - 0,5 cm / 2 m. Bez potřebného vyhlazování.Kč/m2

m2
poptávka

Strojní sádro-vápenné omítky

Výroba strojové sádro-vápenné omítky o tloušťce 1,5 cm na cihlové stěny a AB stěny. Přesné vyhlazení + - 0,5 cm / 2 m. Bez potřebného vyhlazování.Kč/m2

m2
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Strojí omítání - vše, co potřebujete vědět

1. Strojní omítky - co potřebujete vědět?

1.1. Co je to omítka?

Omítka je konečná vrstva, která se nanáší na stěny v posledních fázích výstavby. Nanáší se na vnitřní i vnější povrch budovy. Kromě ochrany betonových nebo cihlových zdí omítka maskuje všechny typy instalací. Opticky zakrývá různé typy nepravidelností, trhlin a nerovností, což stěnám dává krásnější vzhled. K omítání se používají různé maltové směsi, které se nanáší nástroji pomocí četných řemeslných technik. Konečný vzhled stěn závisí na zvolené směsi, přísadách a technikách omítání.

Strojní omítání je rychlejší a levnější než ruční, zejména pokud jde o velké povrchy
Strojní omítání je rychlejší a levnější než ruční, zejména pokud jde o velké povrchy

1.2. Ruční nebo strojní omítání?

Klasické ruční omítání je náročná manuální práce, která vyžaduje zkušeného a silného řemeslníka. Proto je strojní omítání podstatně levnější. Kromě toho se při strojním omítání používají hotové maltové směsi, které neobsahují cementová pojiva. Malty bez cementu se snáze přizpůsobují fyzickým vlastnostem budovy. Strojní omítání je samozřejmě také rychlejší, zejména pokud jsou stěny hladké a jejich povrch je velký. Nezanedbatelné tedy nejsou ani finanční úspory. Pokud však jde o menší stěny je lepší zvolit ruční variantu a to zejména kvůli povinné přípravě podkladu pro strojní omítání.

2. Výběr dodavatelů

Můžete se zeptat na zkušenosti s různými dodavateli svých příbuzných a známých. Vynikající mistry také najdete na našem portálu Daibau.cz. Na jejich profilech najdete hodnocení a komentáře od předchozích zákazníků. Doporučujeme vám včas kontaktovat ty, které si vyberete, protože dobří řemeslníci jsou vždy zaneprázdnění. Zvláště pokud je plocha menší než 50 m2. Když se dohodnete na termínu, počítejte s tím, že omítky mohou být hotové za několik dní. Při uzavírání smluv s dodavatelem bude cennou pomocí odpověď na následující otázky:

- Jedná se o novou budovu nebo o rekonstrukci?

- Jaký je dotyčný povrch (zeď, strop, beton, cihla...)?

- Kolik oken / dveří se nachází na stěnách?

- Jakou omítku chcete (sádru, vápno, cement, rozšířenou, kombinovanou)?

- Jaký povrch je třeba udělat - drsný či jemný?

- Je nutné omítat trubky s instalacemi?

- Jaká je odhadovaná plocha pro omítání?

3. Druhy strojních omítek

Strojním omítáním se získá rovnoměrnější a hladší vrstva. Neustálým mícháním se malta stává homogennější. Tímto způsobem je zabráněno tvorbě hrudek, praskání, vzniku děr a viditelných skvrn, takže výsledný vzhled je lepší. Vzhled, ale i zvuková a tepelná izolace však závisí na zvoleném typu omítky. Uvedeme něco o nejčastěji používaných typech.

3.1. Sádrovo - cementová

Drsnějšího vzhledu omítky, připomínajícího ruční výrobu, je dosaženo sádrovo - cementovou strojní maltou. Tento typ omítek je lepší pro vlhké místnosti a fasády, protože je tvrdší a odolnější vůči nárazům. Rovněž dobře snáší různé zátěže.

3.2. Sádrovo - vápenná

Hladší a měkčí, ale citlivější je strojně vyráběná sádrovo-vápenná omítka. Omítat se s ní dají vnitřní stěny v místnostech bez vlhkosti. U koupelen, sklepů nebo podobných místností se zvýšenou vlhkostí se tato směs nedoporučuje.

3.3. Izolační

Směs malty s příměsmi izolačních látek, jako jsou jílovité póry, působí jako tepelný izolátor.

3.4. Plastová

Tato omítka se vyrábí přidáním akrylových a jiných pojiv namísto cementu. S její pomocí je velmi snadné získat zcela hladký a krásný povrch. Jedinou její nevýhodou je, že díky umělým vláknům v ní, nedovoluje zdi „dobře dýchat“.

3.5. Hliněná

Speciální směsi jsou hmoty z hlíny. Hlína je přírodní materiál, a proto je klima v těchto místnostech zdravější a příjemnější. Hliněná malta je nejlepší ekologický typ malty a lze ji nanášet ručně nebo strojově.

4. Způsob práce

4.1. Omítací stroje

Stroje činí omítání stěn nebo stropu mnohem rychlejší a levnější. Existuje několik typů těchto strojů. Některé z nich jsou univerzální a lze je míchat a nanášet s jakoukoli maltou. Existují však také speciální. Míchačka je ručně naplněna směsí práškové malty, která se kupuje ve specializovaných prodejnách a skladech, takže se do ní přidá určité množství vody a míchá se, dokud se nezíská homogenní, rovnoměrná, vlhká směs. Malty pro ruční a strojní omítání mají velmi podobné chemické složení. Rozdíl je v tom, že strojní omítky mají jemnější pískové granule a speciální přísady pro strojní aplikaci.

4.2. Správná příprava podkladu

V případě, že se na zdi nachází praskliny nebo jiné vady, musí být před omítkou opravena. Poškozená část musí být nejprve oškrábána a poté vhodným způsobem zatmelena a opravena. Cihly je třeba opravit, někdy i celé vyměnit. Stěnu můžeme zesílit i ochrannou sítí. Před omítáním by měly být všechny povrchy tvrdé a suché. Na rozdíl od ručního omítání nejsou povrchy před strojním omítáním opatřeny základním nátěrem.

4.3. Omítky

Strojní omítka se nanáší ve dvou vrstvách. První vrstva by měla mít tloušťku asi 2,5 cm a měla by se nanášet pistolí ve vodorovných liniích. Druhá vrstva stejné tloušťky se pak nanáší svisle. Nejdůležitější je, aby první vrstva před nanesením druhé dobře zaschla, tak se totiž stane jednotnější a kompaktnější. Jakmile omítka zaschne a ztvrdne, upravuje se a udržuje stejným způsobem jako s ručně nanášenou omítkou.

 

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMNOVOU OMITKU

Dobrý den,

poptávám fasádní omítku na ploše 8 m x 6 m.

Je potřeba oklepat starou omitku a nahodit novou.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji
630 Kč do 1050 Kč


........

SÁDROVÁ OMÍTKA NA YTONG

Dobrý den,

poptáváme jádrové nabo sádrové omítky.

Jedná se o novostavbu - bundagalov, postaveno z ytongu.

Celková plocha 275 m2.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji

1350 Kč do 2250 Kč


........

SÁDROVÁ STROJNÍ OMÍTKA

Dobrý den,

potřebuji realizovat sádrové omítky se strojním nanesením.

Jedná se o novostavbu s půdorysem 8100x10100 přízemí + podkroví. Celková plocha 250 m2.

Realizace květen - červen.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji
1800 Kč do 3000 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY (STĚNY + STROPY), CCA 560 M2
Strojní omítání, Holešov

4500 Kč do 7500 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY , CCA 380 M2, BEZ STROPŮ
Strojní omítání, Police

2700 Kč do 4500 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY, 250 M3
Strojní omítání, Třinec

1620 Kč do 2700 Kč

CENA, STROJNÍ OMÍTÁNÍ HISTORICKÉ BUDOVY, 150 M2
Strojní omítání, Čáslav-Staré Město

1350 Kč do 2250 Kč

CENA, RODINNY DUM, CCA 500M2
Strojní omítání, Říčky

3600 Kč do 6000 Kč

CENA, STROJNÍ SÁDROVÁ OMÍTKA, 1200 M2
Strojní omítání, Zlonice

7200 Kč do 12000 Kč

CENA, STROJNÍ SÁDROVÁ OMÍTKA, 600 M2
Strojní omítání, Slaný

3600 Kč do 6000 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY, 10,8 X 8,3 X 2,8M
Strojní omítání, Bruntál

1800 Kč do 3000 Kč

CENA, ZHOTOVENÍ STROJNÍ VNĚJŠÍ OMÍTKY, ZDIVO POROTHERM T PROFI DRYFIX 44 , 260 M2
Strojní omítání, Mikulovice

2250 Kč do 3750 Kč

CENA, STROJNÍ OMÍTKA, 30 M 2
Strojní omítání, Hlohovec

270 Kč do 450 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY GARÁŽE, 50 M2
Strojní omítání, Ostrava

360 Kč do 600 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY V NOVOSTAVBĚ, STROJNÍ OMÍTÁNÍ, 300 M2
Strojní omítání, Mírová pod Kozákovem

2700 Kč do 4500 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY NOVOSTAVBA, 230 M2
Strojní omítání, Kaplice

1620 Kč do 2700 Kč

CENA, VNITŘNÍ STROJNÍ SÁDROVÁ OMÍTKA DO TL. 1,5 CM - 511 M2, STROJNÍ BETON VNITŘNÍ DO 5 CM- 175 M2,
Strojní omítání, Mnichovo Hradiště

3420 Kč do 5700 Kč

CENA, STROJNÍ OMÍTNUTÍ VNITŘNÍCH STĚN, CCA 180 M2, NOVOSTAVBA 7X9 M, 180 M2
Strojní omítání, Valašská Bystřice

1080 Kč do 1800 Kč

CENA, STROJNÍ OMÍTÁNÍ VNITŘNÍCH STĚN V STARÉM RD, 150M2
Strojní omítání, Krnov Pod Bezručovým vrchem

1350 Kč do 2250 Kč

CENA, VENKOVNÍ OMÍTKA TEPELNÁ - JÁDROVÁ, 165
Strojní omítání, Vitín

2250 Kč do 3750 Kč

CENA, VNITŘNÍ OMÍTKY, BYTOVÝ DŮM, 10 BYTOVÝCH JEDNOTEK - CCA 2500 M2 OMÍTEK
Strojní omítání, Vinohrady

9000 Kč do 15000 KčPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

STROJNÍ OMÍTÁNÍ CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

77+ SPOLEČNOSTMI PRO STROJNÍ OMÍTÁNÍ
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI STROJNÍ OMÍTÁNÍ?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena