Ražený beton Cena

Kolik stojí ražený beton? Ceny se mohou lišit v závislosti na velikosti a složení betonu, složitosti konstrukce a různých přísad a nátěrů, a samozřejmě na řemeslníkovi. Primárním faktorem je složitost vzoru a tloušťka betonu. Cena dvoubarevného raženého betonu je přibližně 800 – 1.500 Kč / m2.

Komu svěřit ? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA TIŠTĚNÝ BETON
800.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
1500.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Ražený beton Cena

OSTATNÍ CENY ZA RAŽENÝ BETON

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Dvoubarevný tištěný betonKč/m2

m2
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

RAŽENÝ BETON - VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

1. Ražený beton - co potřebujete vědět?

Ražený beton je dekorativní, reliéfní materiál, který často napodobuje přírodní prvky jako jsou kámen, cihly a dřevo.

1.1. Co je ražený beton?

S největší pravděpodobností se s takovýmto povrchem setkáváte ve svém okolí často, jen jste nevěděli, že se jedná zrovna o ražený beton. Pro výrobu podlah se používá směs cementu a betonu, zatímco pro vertikální prvky, jako jsou stěny nebo sloupy se používá směs cementu a sádry. Ražený beton se vyznačuje dvojím efektem: dekorativností, tedy požadovaným estetickým vzhledem a potřebnou ochranou materiálu. Rozpoznatelnou vlastností tohoto typu betonu je ve skutečnosti způsob jeho zpracování: k otiskování vzorů do čerstvé směsi se používají speciální pryžové šablony, čímž se získá konečná struktura, textura, tvar a barva (například imitace kamene, cihel atd.). Vzhledově může ražený beton vypadat jako skála, ale ve skutečnosti to není kámen, ale beton s reliéfními otisky - odtud přívlastek ražený. Tento způsob betonáže má vynikající estetické a technické vlastnosti a je vhodný prakticky kamkoliv. Pokud vás omrzely monotónní betonové chodníky nebo asfalt, ražený beton je skvělým řešením, které ozdobí a zkrášlí vaši zahradu. Tento typ betonu dokáže imitovat různé materiály jako jsou kameny, cihly, mramor, a dokonce i dřevo. Navíc se jedná o relativně levný materiál.

1.2. Litý beton a betonové desky

Ražený beton se vyrábí ve dvou provedeních - lze jej nalít do bednění stejně jako klasický beton. Tato metoda poskytuje jednotný povrch, který je přerušován pouze dilatačními čarami. Dělají se tak většinou menší podlahové plochy, opěrné zdi a stěny. Existují však také továrně vyráběné betonové desky, které se skládají vedle sebe nebo na sebe, což je vhodný způsob pro výrobu příjezdové cesty.

1.3. Použití raženého betonu

Ražený beton se používá ke stavbě příjezdových cest nebo parkovišť, k výrobě schodů, opěrných zdí, běžných zdí, ale lze je použít i na pracovní desky v restauracích, na fasády domů, na výrobu svahových tvárnic nebo dokonce jako dekorace - např. dobře imitují kameny na zahradě. Kromě toho jsou mistrům betonářům k dispozici četné možnosti povrchových úprav, stačí mít pouze vhodnou gumovou šablonu. Všechny způsoby zpracování betonu jsou totiž levnější než originální, přírodní materiály.

1.4. Výhody raženého betonu

Ražený beton má mnoho výhod. Jedním z největších je určitě nízká cena, která je důvodem jeho rostoucí obliby. Za mnohem menší částku pořídíte imitaci i velmi drahých materiálů, jako je kámen a dřevo. Nespornou výhodou tohoto typu betonu je, že je prakticky nezničitelný a odolá i nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Tento materiál je vhodný na povrchy dvorů a příjezdových cest, ale lze jej použít i na srázy, ploty a zdi, ale také jako povrchovou dekoraci. K tomu všemu takto upravený beton nevyžaduje speciálně připravený, velmi tvrdý a zhutněný podklad (jako vyžaduje např. asfalt), což značně zjednodušuje celou práci a rozhodně šetří peníze i čas. Za velkou výhodu je považováno také to, že výběr barev a provedení je prakticky neomezený.

1.5. Nevýhody raženého betonu

Dá se říci, že továrně vyráběné tištěné betonové desky mohou způsobovat určité nepříjemnosti, a to z hlediska náročnější údržby. Když se desky řadí vedle sebe, je mezi nimi vždy nějaká mezera, do které může vítr rozfoukat semena plevele. Přestože jsou samotné desky nenáročné na údržbu, je nutné tyto výhonky pravidelně odstraňovat. Za další slabinu se považuje jejich drsný povrch, na kterém se při zanedbání může objevit mech, takže samotné desky začnou měnit barvu (zezelenají) a budou poněkud slizké. Existují však velmi kvalitní strojní čističe, které nejčastěji pracují na principu vysokotlakých čerpadel, a pomocí kterých se takové usazeniny velmi snadno odstraňují. Na druhou stranu, pokud tento povrch bude z jednoho kusu, tedy bez jakýchkoliv spár, údržba bude opravdu zanedbatelně snadná.

2. Provádění raženého betonu

2.1. Výkop stavební jámy a zhutnění povrchu

Práce na instalaci raženého betonu začínají kopáním stavební jámy. Ve skutečnosti se nejedná o „jámu“ v pravém slova smyslu, ale o povrch, ze kterého byla odstraněna vrstva zeminy o tloušťce cca 0,3 m. Když je tento základ dimenzován a připraven, začíná lití běžného betonu. Pokud stavíte cestu nebo parkoviště, pak jámu naplníte štěrkem různé zrnitosti a zhutníte jej (vibrační deskou nebo válcem). Teoreticky lze ražený beton nalít nebo položit ve formě desek na stávající beton a asfalt, ale i tak musí být zajištěna požadovaná hloubka 0,3 m.

2.2. Lití betonu

Když je povrch zhutněn a zpevněn, je instalována výztužná síť a poté může být zahájeno lití betonu a jeho vyrovnávání. Při tom je třeba dbát na to, aby nově vzniklá plocha měla sklon minimálně 2°, jinak voda nebude moci odtékat směrem k okrajům a dále do vpusti.

2.3. Reliéfní textura a barvy

Dokud je beton ještě čerstvý a dostatečně měkký, začíná vytváření reliéfní textury. Vzhled povrchu závisí na tom, jaký chcete mít konečný výsledek - tvar, strukturu, mozaiku... Ať už si přejete vyrobit cokoli, reliéf se provádí gumovou šablonou, která se vtlačí do betonového podkladu. Pokud chcete změnit i barvu, lze povrch ručně posypat pigmenty.

2.4. Dilatace

Když je beton ještě měkký, ve vhodných vzdálenostech lze naříznou dilatační čáry ve vhodných vzdálenostech. To lze provést ručně, řezáním do částečně vysušeného betonu nebo hotovými dilatačními spárami. Dilatační spáry umožňují natahování a smršťování materiálu vlivem teplotních rozdílů během léta a zimy. Umožňují materiálu „pracovat“, protože ponechávají dostatek prostoru pro tyto přirozené změny materiálu. Nakonec se betonový povrch očistí a natře ochrannými nátěry.

2.5. Zpracování stávajících povrchů

Ražený beton může být vhodný i jako způsob úpravy stávajících povrchů. Zákazníci se pro tento způsob práce většinou rozhodnou, pokud jde o šikmé stěny. Stávající povrchy lze ošetřit dvěma způsoby. První je běžnější a jde o nanesení několika centimetrů betonu přes stávající materiál. V čerstvém stavu se vzor vtlačí do této vrstvy a po zaschnutí se dále zpracovává. Druhý způsob je náročnější a není vhodný pro všechny textury, ale pouze pro mělčí. Tato metoda zahrnuje nalití vrstvy betonu tlusté pouze asi 1 cm.

3. Údržba

Povrch raženého betonu se velmi snadno udržuje. Rychle a úspěšně se myje silným proudem vody z tlakového čističe, který spolu s nečistotami odstraňuje i mech a řasy. Pokud jsou instalovány betonové desky s potiskem, je nutné pravidelně čistit spáry mezi nimi a odstraňovat plevel.

4. Barvy a vzory

Ražený beton nabízí mnoho variant barev a vzorů. Výběr typů, druhů, tvarů a barev povrchových textur, které imitují různé materiály (kámen, cihla, dřevo, žula, mramor, porfyrové dlaždice, kostky) je opravdu neomezený a záleží jen na vaší fantazii, vůli a rozpočtu. Zruční a zkušení řemeslníci dokážou ražený beton vytvořit doslova jakýmkoliv způsobem. Strukturu a texturu jakéhokoli přírodního materiálu lze dosáhnout za mnohem lepší cenu než originál. Lze jej vyrobit jako povrch z jednoho kusu nebo se spárami, může být matný nebo lesklý.

5. Ražený beton - cena

V závislosti na velikosti a složení betonu, náročnosti provedení a různých přísad a nátěrů a určitě i na hodinové sazbě řemeslníka se ceny mohou lišit. Primárním faktorem je složitost vzoru a tloušťka betonu. Cena dvoubarevného raženého betonu je přibližně 800 - 1.500 Kč / m2.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMRAŽENÝ BETON

Dobrý den,

poptáváme ražený beton, barevný, tvar kamenů, na stání před garážemi a na dvůr, plocha cca 300 m2.

Děkuji 4500 Kč do 7500 Kč


........

OPRAVIT, VYROBIT NOVOU PODLAHU OKOLO VENKOVNÍHO BAZÉNU RAŽENÝM BETONEM

Dobrý den,

poptávám opravu podlahy venkovního bazénu se zastřešením raženým betonovým povrchem jako jednolitý nerozbitný a vlivům stálým povrchem.

Situace je zřejmá z přiložených fotografií.

Celkový povrch cca 16 m2.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji
720 Kč do 1200 Kč


........

RAŽENÝ BETON - MEKONECNY VZOR - KOLEM BAZÉNU

Dobrý den,

poptávám aplikaci raženého betonu - nekonečný vzor - kolem bazénu - cca 40 m2.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji

1350 Kč do 2250 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ

CENA, VJEZDOVÁ PLOCHA A VERANDA KOLEM RODINNÉHO DOMU, 120 M2
Ražený beton, Praha

3600 Kč do 6000 Kč

CENA, RAŽENÝ BETON KOLEM BAZÉNU, CCA 30 M2
Ražený beton, Pikárec

990 Kč do 1650 Kč

CENA, 40 M2 RAŽENÝ BETON - POCHŮZNÝ CHODNÍK PODÉL DOMU,
Ražený beton, Dukovany

1530 Kč do 2550 KčPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

RAŽENÝ BETON CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

14+ SPOLEČNOSTMI PRO RAŽENÝ BETON
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI RAŽENÝ BETON?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena