V oblasti

  Ražený beton Cena

  Kolik stojí ražený beton? Ceny se mohou lišit v závislosti na velikosti a složení betonu, složitosti konstrukce a různých přísad a nátěrů, a samozřejmě na řemeslníkovi. Primárním faktorem je složitost vzoru a tloušťka betonu. Cena dvoubarevného raženého betonu je přibližně 800 – 1.500 Kč / m2.

  Komu svěřit ? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Rychlá poptávka - najděte mistra snadno a zdarma!
  Poslat poptávku

  Cena za tištěný beton
  800.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  1150.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  1500.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Ražený beton (2024)

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Dvoubarevný tištěný beton


  m2

  Kč/m2

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  RAŽENÝ BETON - VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  1. Ražený beton - co potřebujete vědět?

  Ražený beton je dekorativní, reliéfní materiál, který často napodobuje přírodní prvky jako jsou kámen, cihly a dřevo.

  1.1. Co je ražený beton?

  S největší pravděpodobností se s takovýmto povrchem setkáváte ve svém okolí často, jen jste nevěděli, že se jedná zrovna o ražený beton. Pro výrobu podlah se používá směs cementu a betonu, zatímco pro vertikální prvky, jako jsou stěny nebo sloupy se používá směs cementu a sádry. Ražený beton se vyznačuje dvojím efektem: dekorativností, tedy požadovaným estetickým vzhledem a potřebnou ochranou materiálu. Rozpoznatelnou vlastností tohoto typu betonu je ve skutečnosti způsob jeho zpracování: k otiskování vzorů do čerstvé směsi se používají speciální pryžové šablony, čímž se získá konečná struktura, textura, tvar a barva (například imitace kamene, cihel atd.). Vzhledově může ražený beton vypadat jako skála, ale ve skutečnosti to není kámen, ale beton s reliéfními otisky - odtud přívlastek ražený. Tento způsob betonáže má vynikající estetické a technické vlastnosti a je vhodný prakticky kamkoliv. Pokud vás omrzely monotónní betonové chodníky nebo asfalt, ražený beton je skvělým řešením, které ozdobí a zkrášlí vaši zahradu. Tento typ betonu dokáže imitovat různé materiály jako jsou kameny, cihly, mramor, a dokonce i dřevo. Navíc se jedná o relativně levný materiál.

  1.2. Litý beton a betonové desky

  Ražený beton se vyrábí ve dvou provedeních - lze jej nalít do bednění stejně jako klasický beton. Tato metoda poskytuje jednotný povrch, který je přerušován pouze dilatačními čarami. Dělají se tak většinou menší podlahové plochy, opěrné zdi a stěny. Existují však také továrně vyráběné betonové desky, které se skládají vedle sebe nebo na sebe, což je vhodný způsob pro výrobu příjezdové cesty.

  1.3. Použití raženého betonu

  Ražený beton se používá ke stavbě příjezdových cest nebo parkovišť, k výrobě schodů, opěrných zdí, běžných zdí, ale lze je použít i na pracovní desky v restauracích, na fasády domů, na výrobu svahových tvárnic nebo dokonce jako dekorace - např. dobře imitují kameny na zahradě. Kromě toho jsou mistrům betonářům k dispozici četné možnosti povrchových úprav, stačí mít pouze vhodnou gumovou šablonu. Všechny způsoby zpracování betonu jsou totiž levnější než originální, přírodní materiály.

  1.4. Výhody raženého betonu

  Ražený beton má mnoho výhod. Jedním z největších je určitě nízká cena, která je důvodem jeho rostoucí obliby. Za mnohem menší částku pořídíte imitaci i velmi drahých materiálů, jako je kámen a dřevo. Nespornou výhodou tohoto typu betonu je, že je prakticky nezničitelný a odolá i nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Tento materiál je vhodný na povrchy dvorů a příjezdových cest, ale lze jej použít i na srázy, ploty a zdi, ale také jako povrchovou dekoraci. K tomu všemu takto upravený beton nevyžaduje speciálně připravený, velmi tvrdý a zhutněný podklad (jako vyžaduje např. asfalt), což značně zjednodušuje celou práci a rozhodně šetří peníze i čas. Za velkou výhodu je považováno také to, že výběr barev a provedení je prakticky neomezený.

  1.5. Nevýhody raženého betonu

  Dá se říci, že továrně vyráběné tištěné betonové desky mohou způsobovat určité nepříjemnosti, a to z hlediska náročnější údržby. Když se desky řadí vedle sebe, je mezi nimi vždy nějaká mezera, do které může vítr rozfoukat semena plevele. Přestože jsou samotné desky nenáročné na údržbu, je nutné tyto výhonky pravidelně odstraňovat. Za další slabinu se považuje jejich drsný povrch, na kterém se při zanedbání může objevit mech, takže samotné desky začnou měnit barvu (zezelenají) a budou poněkud slizké. Existují však velmi kvalitní strojní čističe, které nejčastěji pracují na principu vysokotlakých čerpadel, a pomocí kterých se takové usazeniny velmi snadno odstraňují. Na druhou stranu, pokud tento povrch bude z jednoho kusu, tedy bez jakýchkoliv spár, údržba bude opravdu zanedbatelně snadná.

  2. Provádění raženého betonu

  2.1. Výkop stavební jámy a zhutnění povrchu

  Práce na instalaci raženého betonu začínají kopáním stavební jámy. Ve skutečnosti se nejedná o „jámu“ v pravém slova smyslu, ale o povrch, ze kterého byla odstraněna vrstva zeminy o tloušťce cca 0,3 m. Když je tento základ dimenzován a připraven, začíná lití běžného betonu. Pokud stavíte cestu nebo parkoviště, pak jámu naplníte štěrkem různé zrnitosti a zhutníte jej (vibrační deskou nebo válcem). Teoreticky lze ražený beton nalít nebo položit ve formě desek na stávající beton a asfalt, ale i tak musí být zajištěna požadovaná hloubka 0,3 m.

  2.2. Lití betonu

  Když je povrch zhutněn a zpevněn, je instalována výztužná síť a poté může být zahájeno lití betonu a jeho vyrovnávání. Při tom je třeba dbát na to, aby nově vzniklá plocha měla sklon minimálně 2°, jinak voda nebude moci odtékat směrem k okrajům a dále do vpusti.

  2.3. Reliéfní textura a barvy

  Dokud je beton ještě čerstvý a dostatečně měkký, začíná vytváření reliéfní textury. Vzhled povrchu závisí na tom, jaký chcete mít konečný výsledek - tvar, strukturu, mozaiku... Ať už si přejete vyrobit cokoli, reliéf se provádí gumovou šablonou, která se vtlačí do betonového podkladu. Pokud chcete změnit i barvu, lze povrch ručně posypat pigmenty.

  2.4. Dilatace

  Když je beton ještě měkký, ve vhodných vzdálenostech lze naříznou dilatační čáry ve vhodných vzdálenostech. To lze provést ručně, řezáním do částečně vysušeného betonu nebo hotovými dilatačními spárami. Dilatační spáry umožňují natahování a smršťování materiálu vlivem teplotních rozdílů během léta a zimy. Umožňují materiálu „pracovat“, protože ponechávají dostatek prostoru pro tyto přirozené změny materiálu. Nakonec se betonový povrch očistí a natře ochrannými nátěry.

  2.5. Zpracování stávajících povrchů

  Ražený beton může být vhodný i jako způsob úpravy stávajících povrchů. Zákazníci se pro tento způsob práce většinou rozhodnou, pokud jde o šikmé stěny. Stávající povrchy lze ošetřit dvěma způsoby. První je běžnější a jde o nanesení několika centimetrů betonu přes stávající materiál. V čerstvém stavu se vzor vtlačí do této vrstvy a po zaschnutí se dále zpracovává. Druhý způsob je náročnější a není vhodný pro všechny textury, ale pouze pro mělčí. Tato metoda zahrnuje nalití vrstvy betonu tlusté pouze asi 1 cm.

  3. Údržba

  Povrch raženého betonu se velmi snadno udržuje. Rychle a úspěšně se myje silným proudem vody z tlakového čističe, který spolu s nečistotami odstraňuje i mech a řasy. Pokud jsou instalovány betonové desky s potiskem, je nutné pravidelně čistit spáry mezi nimi a odstraňovat plevel.

  4. Barvy a vzory

  Ražený beton nabízí mnoho variant barev a vzorů. Výběr typů, druhů, tvarů a barev povrchových textur, které imitují různé materiály (kámen, cihla, dřevo, žula, mramor, porfyrové dlaždice, kostky) je opravdu neomezený a záleží jen na vaší fantazii, vůli a rozpočtu. Zruční a zkušení řemeslníci dokážou ražený beton vytvořit doslova jakýmkoliv způsobem. Strukturu a texturu jakéhokoli přírodního materiálu lze dosáhnout za mnohem lepší cenu než originál. Lze jej vyrobit jako povrch z jednoho kusu nebo se spárami, může být matný nebo lesklý.

  5. Ražený beton - cena

  V závislosti na velikosti a složení betonu, náročnosti provedení a různých přísad a nátěrů a určitě i na hodinové sazbě řemeslníka se ceny mohou lišit. Primárním faktorem je složitost vzoru a tloušťka betonu. Cena dvoubarevného raženého betonu je přibližně 800 - 1.500 Kč / m2.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Ražený beton?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Ražený beton na dvorek

  Dvorek beton s kameným vzorem 70740 Kč do 117900 Kč

  ........

  Ražený beton okolo bazénu

  Ražený beton okolo kopaného bazénu. Celková plocha do 40 m2. Přístup pro mix neni. Musí se čerpat z komunikace. 141480 Kč do 235800 Kč

  ........

  Ražený beton

  Potřebuji zrealizovat ražený beton cca115 m2 136764 Kč do 227940 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Razeny Beton, 20m2
  Ražený beton, Praha

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Ražený beton okolo bazenu, 45 m2
  Ražený beton, Karviná

  1980 Kč do 3300 Kč

  Cena, Ražený beton, 200
  Ražený beton, Drachkov

  7200 Kč do 12000 Kč

  Cena, Zhotovit terasu z razeneho betonu, 50m2
  Ražený beton, Lysice

  2160 Kč do 3600 Kč

  Cena, Ražený beton okolo rodinného domu, 60 m2
  Ražený beton, Chotyně

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Ražený beton - terasa + chodniky okolo domu, 152m2
  Ražený beton, Vražné

  5850 Kč do 9750 Kč

  Cena, Ražený beton terasa+chodník u RD, 40m2
  Ražený beton, Odolena Voda

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Povrchova uprava na stavajici beton, 70m2
  Ražený beton, Peruc

  2970 Kč do 4950 Kč

  Cena, Ražený beton realizace, 30 m2
  Ražený beton, Havlíčkův Brod

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, ražený beton okolo domu, 40 m2
  Ražený beton, Boží Dar

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Ražený beton, 4.5×5 metrů.10 cm tloušťka betonu
  Ražený beton, Pěčnov

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Stání na auta, chodníky, pergola atd., 120m2
  Ražený beton, Nalžovice

  1890 Kč do 3150 Kč

  Cena, terasa a příjedovka,
  Ražený beton, Vranovice

  10800 Kč do 18000 Kč

  Cena, ražený beton, 300 m2
  Ražený beton, Trhové Sviny

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, terasa - obnova povrchu raženým betonem, 30 m2
  Ražený beton, Praha

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Opravit, vyrobit novou podlahu okolo venkovního bazénu raženým betonem, Cca 16m2
  Ražený beton, Mladá Boleslav

  720 Kč do 1200 Kč

  Cena, ražený beton - mekonecny vzor - kolem bazénu, cca 40 m2
  Ražený beton, Řitka

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, vjezdová plocha a veranda kolem rodinného domu, 120 m2
  Ražený beton, Praha

  3600 Kč do 6000 Kč

  Cena, Ražený beton kolem bazénu, cca 30 m2
  Ražený beton, Pikárec

  990 Kč do 1650 Kč

  Cena, 40 m2 ražený beton - pochůzný chodník podél domu,
  Ražený beton, Dukovany

  1530 Kč do 2550 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Ražený beton cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  17+ společnostmi pro Ražený beton
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena