V oblasti

  Interiérový design Cena

  Kolik stojí interiérový design? Přejete si zkrášlit Váš příbytek ať to stojí co to stojí? Cena interiérového designu záleží na velikosti prostoru, objemu požadované práce, počtu trojrozměrně vytvořených obrázků či modelů a také na počtu možných řešení. Nábytek vyráběný na míru zvyšuje náklady, ale díky tomu bude prostor dokonale využit a uspořádán. Základní plány stojí kolem 15.000 Kč; detailní, vysoce kvalitní plány interiérového designu s trojrozměrnými modely a tipy se pohybují kolem 60.000 Kč. Bez ohledu na cenu vám doporučujeme pečlivě si vybrat odborníka, se kterým si budete dobře rozumět, protože prostor, ve kterém byste měli žít a především se cítit dobře, bude záviset na jeho nápadech. Je velmi důležité, aby domov byl obrazem vašeho životního stylu, zvyků a potřeb, protože tak se v něm budete cítit nejlépe.

  Komu svěřit návrh interiéru? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným interiérovým designérům ve vašem okolí - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena interiérového vybavení bytu


  Náklady na návrh interiéru. Projekt návrhu interiéru domu nebo bytu, který obsahuje míru stávajícího stavu, půdorys interiéru, katalog materiálů a plány pro výrobu vybavení na míru pro byt nebo dům.

  16000.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  33000.00 Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  50000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Interiérový design

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Ideový nákres bytu

  Cena ideového nákresu bytu. Cena za ideový nákres bytu, spolu s půdorysy a řezy 1: 100 a uspořádáním nábytku.


  m2

  Kč/m2

  Ideový návrh

  Dispoziční řešení stavebních prvků a základní uspořádání zařízení spolu s řezy s nejméně třemi pohledy, vyhotovené na základě zadání klienta.


  m2

  Kč/m2

  Projekt pro výstavbu

  Projekt pro výstavbu, který obsahuje architektonické plány a polohy stavebních prvků, plány zařízení s podrobnostmi a pracovními plány, soupisem stavebních prací, stavebních konstrukcí, projekt elektroinstalací, osvětlení a projekt ZTI (zdravotně-technických instalací).


  m2

  Kč/m2

  Projektové řízení

  Inženýring, který zahrnuje zakázky a analýzu nabídek jakož i výběr dodavatelů, koordinaci dodavatelů na staveništi, sledování podmínek a lhůt výstavby i stálý stavební dozor.


  % hodnoty

  Kč/% hodnoty

  Výměra současné situace

  Výměra současného stavu a výpis, spolu s fotografiemi hlavních detailů. Stanovení složení stěn a stropů také polohy instalací.


  m2

  Kč/m2

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Bytový architekt - vše, co potřebujete vědět

  1. Bytový design - co potřebujete vědět?

  Už vás nebaví, jak váš byt vypadá? Máte nevyužité podkroví nebo dům již jednoduše nesplňuje vaše potřeby? Přestavba interiéru obnoví funkčnost vašeho domova a učiní jej opět atraktivním. Než se do toho pustíte bylo by dobré seznámit se s některými základními pravidly v oblasti stavby a designu. S tím vám nejlépe vám může pomoci architekt nebo interiérový designér. V tomto textu si o tom povíme více.

  Se zkušeným interiérovým designérem váš domov předčí všechna očekávání
  Se zkušeným interiérovým designérem váš domov předčí všechna očekávání

  2. Profesionál, který porozumí vašim přáním

  Obraz vysněného domova už máte před očima. Kde najít profesionála, který dokáže vaše nápady zrealizovat? Každá přestavba obytného prostoru je jedinečný projekt. Určitě nebude na škodu poradit se s lidmi, kteří si již tímto procesem prošli. Sice vám nepomohou s odhadem ceny, ale přinejmenším vám mohou někoho doporučit nebo vám dát dobrý nápad. Poté kontaktujte několik designérů a architektů a porovnejte jejich nabídky. Na stránkách Daibau.cz najdete seznam těchto odborníků, na které se můžete kdykoliv obrátit.

  Každý odborník na interiérový design má svůj vlastní styl a může se víceméně přizpůsobit vašim přáním a vkusu. Před podepsáním smlouvy s kterýmkoli z nich byste se měli osobně setkat a posoudit do jaké míry si notujete, jaká jsou vaše očekávání a jeho profesionální zkušenosti. Bude to také příležitost pro architekty setkat se s vámi a pochopit vaše záměry a plány; za tímto účelem připravte a přineste co nejvíce skic, obrázků, fotografií nebo katalogů a dalšího užitečného materiálu.

  2.1. Ceny interiérového designu

  Kolik to však všechno bude stát? Ceny se mohou velmi lišit. Výpočet lze provést dvěma způsoby: buď za hodinu práce, nebo za metr čtvereční projektu. Známkou, že jste našli profesionála, je podrobný výpočet s přesně definovanými a uvedenými položkami - plánované práce, druhy a množství materiálů, náklady a termíny. Abychom byli spokojeni s tím, co bylo provedeno, je při provádění prací jistě nutná dobrá komunikace. Podle našich zkušeností se cena projektu interiérového designu pohybuje od 15.000 – 100.000Kč, podle kvality projektu a velikosti prostoru.

  3. Interiérový design

  3.1. Rekonstrukce bytu

  Odhaduje se, že životnost domu je přibližně 100 let; je to období, které vydrží průměrné materiály. Mění se i móda. Správný čas na přestavbu interiéru se nedá přesně určit. Můžete na to jít různými způsoby. Pokud se rozhodnete prostor pouze osvěžit, můžete to udělat malováním nebo koupí nového kusu nábytku. Pokud se však rozhodnete pro kompletní rekonstrukci, je to něco jiného. Takový projekt je složitý a nákladný, protože zahrnuje demolice, zednické práce, nové instalace, novou koupelnu nebo kuchyň, montáž a instalaci nového nábytku atd.

  Všechno to začíná plánem. Cena závisí na architektovi, ale obvykle se pohybuje kolem 15.000Kč. Není to moc ve srovnání s 10.000–20.000Kč / m2 za renovaci na klíč, která může trvat až 3 měsíce.

  Je radost sledovat, jak se plány a náčrty mění na opravdový interiér
  Je radost sledovat, jak se plány a náčrty mění na opravdový interiér

  3.2. Renovace podkroví

  Bydlení v podkroví bylo kdysi považováno za méně kvalitní a neodpovídající zcela lidským potřebám. Dnes to naopak může být nejdražší typ bydlení. V důsledku rostoucích cen nemovitostí, nedostatku bytů ve městech, ale také kvůli čistšímu ovzduší a většímu množství světla jsou podkroví stále žádanější. Samotný prostor pod střechou má navíc specifika, díky nimž je velmi zajímavý a žádoucí. Samotná střecha musí být dobře izolována a uzavřena sádrokartonovými panely. Aby byl vždy přítomen dostatek světla, musí být nainstalován optimální počet oken. Právě kvůli střešním oknům a šikmým stěnám, bude zapotřebí vyrobit nábytek na míru. Zajistí totiž maximální využití každého centimetru prostoru. Všechna geometricky „neobvyklá místa“ mohou být přeměněna v dokonalý prostor k odkládání věcí. Dnes je snadné dosáhnout maximální využitelnost prostoru.

  3.3. Nábytek na míru

  Aby vaše podkroví vypadalo jako z katalogu, lze říci, že nábytek na míru, je nenahraditelný. Jednotlivé kusy si můžete objednat u truhláře, ale ještě lepší bude nechat kompletní vybavení na designérovi. Nábytek na míru je vhodný zejména do místností nepravidelných tvarů a nestandardních rozměrů - podkroví, schodiště a podobně. Kusy jako stylové pracovní stoly, židle, postele nebo dveře apod. mohou být obzvláště stylové a působivé.

  4. Proces přestavby

  Jak realizovat dokonalý domov svých snů? Renovace má několik fází, které zajišťují maximální kvalitu nápadu a realizace:

  4.1. Měření prostoru

  Interiérový designér musí nejprve změřit celý prostor a dobře zkontrolovat stávající stav. Na základě toho bude vytvořeno koncepční řešení. Musí být vytvořen seznam všech neobvyklých věcí, nesrovnalostí a předešlých pochybení, podle nichž by měla být navržena celá renovace.

  4.2. Vaše přání

  Když najdete architekta (což není snadný úkol), měli byste si projít vše, co chcete a vysvětlit mu co a jak si přejete udělat. Hodně záleží na zvycích, životním stylu rodiny, preferencích, očekáváních; ať už žijete sami, s dětmi, s mazlíčky, ať už se u vás pravidelně schází parta nebo ne, zda existují nějaké speciální potřeby atd. Při budoucích schůzkách s interiérovým designérem budete rozhodovat o variacích a vzorech, které pro vás připravil, o uspořádání pokojů a nábytku, barvách, vzhledu a materiálech.

  4.3. Kusy na zakázku

  Design je velmi důležitý, ale ne důležitější než funkčnost domu. Jaké je spojení mezi kuchyní a jídelnou? Existuje v domě dostatek soukromí? Kde budou stát boty? To jsou jen některé z milionů otázek, které musíte vzít v potaz. Nejprve je třeba rozhodnout o praktických a funkčních prvcích celého bytu. Z tohoto důvodu se často uvažuje o demolici a přemístění příček, nových dveří, dílčích stěn a dalších stavebních prací. Pro případné prolomení nosných zdí se musíte poradit se statikem, a bude nutné získat stavební povolení. Dalším krokem je tvar a účel každé jednotlivé místnosti, se zvláštním zřetelem na velké kusy nábytku. Pokud to finance dovolí, objednejte si vše na míru.

  4.4. Barvy

  Barvy na stěnách výrazně ovlivňují zážitek z prostoru. Světlé barvy opticky zvětšují a tmavé jej naopak zmenšují. Proto můžete zdánlivě změnit délku, šířku a výšku místnosti. Barvy velmi ovlivňují pocit útulnosti a tepla. V bytě můžete kombinovat odstíny jedné barvy nebo jen zvýraznit jednu zeď. S bílou nebo pastelovými odstíny nic nezkazíte. Chcete-li získat zcela moderní a harmonický prostor, nechte stěny ladit s podlahou a okny a dveřmi. Získáte tak celkový efekt přelévání barev z jedné do druhé.

  4.5. Náčrt

  Na základě všech informací, které od vás architekt obdrží, bude schopen vytvořit vhodné náčrtky a plány bytu. S pomocí dvourozměrných a trojrozměrných obrázků a animací vytvoří obrazy, které vám ukážou vzhled budoucího domova, detaily koupelen, kuchyní, místností… Důrazně doporučujeme, abyste si nenechali ujít tento krok. V 21. století je to standard pro interiérový design. Pouze když jste zcela spokojeni s výsledkem, designér vytvoří návrhy pro řemeslníky.

  4.6. Plán

  Nyní je čas přejít k matematické a popisné geometrii. Koncepční plán obsahuje všechny výkresy, půdorysy, detaily, materiály, instalace a další, na jejichž základě mohou řemeslníci zahájit renovaci. K dispozici jsou také stavební, technický plán a rozpočet, ale náčrty pro nábytek vyrobený na míru.

  4.7. Pomoc při renovaci

  Pokud s rekonstrukcí nejste zběhlí nebo prostě nemáte čas, doporučujeme vám najmout si stejného architekta jako koordinátora projektu. Mnoho profesionálů má „své“ řemeslníky, s nimiž dlouhodobě spolupracuje, aby mohli garantovat kvalitu a termíny. Takoví řemeslníci budou pracovat lépe, jelikož si nebudou chtít pokazit reputaci u někoho, kdo jim pravidelně „dohazuje“ práci. Pomůže vám též s výběrem nábytku v obchodech. V některých může mít dokonce slevy.

  5. Současné bydlení - styly a trendy

  Renovace v souladu s nejnovějšími trendy a materiály
  Renovace v souladu s nejnovějšími trendy a materiály

  5.1. Barvy na stěnu

  Barvy velmi ovlivňují prostředí ve vašem domě. Světlé, teplé barvy prostor jednoduše oživí, zatímco tmavší jej uklidní. Najít tu správnou kombinaci není vůbec snadné, proto doporučujeme spoléhat se na odborníka. Mají na výběr z nepřeberného množství barev a odstínů. Pečlivě se podívejte na všechny barvy a vzory na dvourozměrných a trojrozměrných obrázcích. Je totiž možné, že ve skutečnosti bude vypadat barva na stěně jinak než na malém vzorníku.

  5.1.1. Barvy v koupelně

  Koupelna je považována za velmi intimní prostor a je velmi důležité, abyste se tam cítili uvolněně a klidně. Proto se vyvarujte jasných a sytých barev. Na druhou stranu zcela bílá koupelna nebude zcela vhodná, protože budete mít dojem úplné expozice, a navíc se rychle špiní. Nejlepší jsou jemné, pastelové tóny teplých barev, díky nimž se budete cítit pohodlně, a tóny studených barev, které dodají pocit čistoty.

  5.1.2. Barvy v ložnici

  Ložnice je místo k odpočinku a spánku, proto se ujistěte, aby její stěny byly co nejjemnější. Lze také použít tmavší odstíny a materiály, aby místnost vypadala útulněji a klidněji. V takovém prostředí usnete mnohem snáze než v nějakém agresivním a nápadném.

  5.1.3. Barvy v obývacím pokoji

  V obývacím pokoji se tráví nejvíce času. Nechť jsou tam tedy teplé a veselé barvy, které vás naplní energií. Celá místnost může být pastelová, ale pokud se rozhodnete pro intenzivní barvu nebo texturu, nechte ji být pouze na jedné zdi. Celý bílý obývák je tradiční volbou, se kterou neuděláte chybu.

  5.1.4. Barvy v kuchyni

  Pokud jste fanouškem vaření a trávíte čas v kuchyni mezi různými chutěmi a vůněmi, pak tento pobyt určitě budete chtít okořenit správnou barvou. Kombinace mírných a živých barev zde je skvělá, ale nepřehánějte to. Pokud jsou kuchyňské prvky zvýrazněny, nechte stěny neutrální a naopak. Můžete také použít fototapetu nebo tapetu, po které se dá psát. Zapište si např. svůj oblíbený recept na zeď!

  5.2. Stylový nábytek na zakázku

  Stylový nábytek se vrací do našich domů jako kontrast svého druhu k nábytku modernímu. Trendy diktují rozmanitost, takže vedle sebe bez sebemenších potíží stojí minimalismus a rokoko, barokní a průmyslové vzory, drsné hrbolaté tvary a redukované linie. Starý nábytek po babičce tak nevyhazujte a snažte se ho přizpůsobit vašemu modernímu domu. Pokud nemáte takové originální rodinné dědictví, nechte tesaře udělat na míru něco podobného.

  5.3. Pokojové rostliny

  Pokojové rostliny mají řadu výhod: čistí vzduch, chladí prostor, mají uklidňující účinek a samozřejmě zdobí každou místnost. Jsou skvělou alternativou, pokud nemáte zahradu nebo zelený balkon. Ve skutečnosti se ale výběru rostlin musí věnovat velká pozornost. Základní podmínkou pro pokojové rostliny je hlavně to, že mohou růst i v nepřítomnosti světla. Pokud nejste milovníky květin nebo nemáte čas se tím zabývat, doporučujeme nenáročnou a odolnou zeleň. Populární pokojové rostliny tohoto druhu jsou fikus, monstera, kroton, filodendron, potos, a všechny ostatní polopouštní a pouštní rostliny, nebo dokonce některé exotické, které mají svůj původ v pralese.

  5.4. Open space

  Moderní bydlení se také vyznačuje propojenými prostory, tedy spojením více prostorů do jednoho celku. V tomto případě znamená renovace demolici příček a prostupů v nosných zdech. Zároveň však nesmíte ignorovat názor statika! Otevřený prostor je plný světla, opticky zvětšuje prostor a budete se v něm cítit báječně a uvolněně.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Interiérový design?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Návrh obývacího pokoje s KK

  Potřerbuji návrh interiéru obývacího pokoje s kuchyňským koutem o rozloze 36 m2 (místnost004). 12969 Kč do 21615 Kč

  ........

  Rekonstrukce bytu

  Potřebuji zrealizovat kompletní rekonstrukci bytu 176850 Kč do 294750 Kč

  ........

  Předělat obývák v půdní vestavbě

  Dobrý den,

  Současný obývák o velikosti cca 45 m2 v podkrovním bytě je nevyhovující. Nynější dispozice nevyhovuje našim potřebám a tím, že jsou v prostoru dva trámy tak je pro mě obtížné si sama změnit uspořádání nábytku a úpravu stěn, případně nově realizovat krb. 28296 Kč do 47160 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Navrh uspořádání a zarizeni bytu 85m v bytovem domě z 30.let2, 85 m2
  Interiérový design, Vrchlabí

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, vybavení studenského pokoje pro kluka, 230x330cm cca
  Interiérový design, Trstěnice

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Návrh a zvelebení balkónu v bytě v Kosířich, 250x80cm
  Interiérový design, Praha

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Renovace stávajícího interiéru, Po popisu
  Interiérový design, Pardubice

  5490 Kč do 9150 Kč

  Cena, Návrh dispozičního řešení bytu, 50 m2
  Interiérový design, Ledeč nad Sázavou

  720 Kč do 1200 Kč

  Cena, Uspořádání místností, Po popisu
  Interiérový design, Uherský Brod

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Návrh interiéru, Po popisu
  Interiérový design, Novosedlice

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, Návrh interiéru, Po popisu
  Interiérový design, Říčany

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, Doladění interieru v novostavbě., Po popisu
  Interiérový design, Chotouchov

  810 Kč do 1350 Kč

  Cena, Barvy, nábytek., Po popisu
  Interiérový design, Teplice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Návrh interiéru, Po popisu
  Interiérový design, Znojmo

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Dětský pokoj cca 20m2, Po popisu
  Interiérový design, Milovice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Navrh rekonstrukce interieru prostoru - obyvak, jidelna, kuchyn, Po popisu
  Interiérový design, Horní Lhota

  1260 Kč do 2100 Kč

  Cena, změna uspořádání chaty - interiér dětského pokoje a obývací místnosti s kuchyní, Po popisu
  Interiérový design, Plumlov

  450 Kč do 750 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Interiérový design cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  226+ společnostmi pro Interiérový design
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena