Klimatizace Cena

Kolik stojí klimatizace? Cena klimatizace primárně závisí na typu klimatizace, jejím výkonu (výkon musí přesně odpovídat prostoru, ve kterém je nainstalována) a samozřejmě na poskytovateli. Přibližná cena „běžné“ klimatizace, která má jednu vnitřní a jednu venkovní jednotku (split systém) a výkon 4 kW, se pohybuje kolem 25.000 Kč. K tomu by mělo být přidáno cca 7.500 Kč za montáž. Podlahové a stropní klimatizace stojí 35.000 Kč a více a jejich instalace je podstatně dražší. Doporučujeme zařízení alespoň jednou ročně rozebrat, jeho filtry dobře vyčistit a v případě potřeby i vyměnit. Rovněž doporučujeme, aby klimatizační zařízení alespoň jednou ročně zkontroloval servisní technik. Cena servisu je 1.300 Kč a více.

Komu svěřit klimatizaci? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným odborníkům na klimatizaci - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA KLIMATIZACI


Cena klimatizace. Cena za dodávku a montáž klimatizace 3,5kW.

20000.00 Kč/kus

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/kus

STŘEDNÍ CENA
56000.00 Kč/kus

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Klimatizace Cena

OSTATNÍ CENY ZA KLIMATIZACE

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Chlazení vzduchem, zařízení bez vnější jednotky

Cena za montáž a dodávku klimatizace bez externí jednotky.Kč/kus

kus
poptávka

Splitové klimatizační zařízení

Cena za dodávku a montáž splitového klimatizačního zařízení ve verzi na zeď s montáží do 4 m, odtokem kondenzátu do 5 m, elektrickým zapojením všech přestávek a transportem do 30 cm.Kč/kus

kus
poptávka

Nástěnná klimatizace

Cena za vnější a vnitřní klimatizaci. Cena za kombinovanou klimatizaci s vnější a jednou vnitřní jednotkou s chladicím a topným výkonem do 4 kW. Cena za klimatizaci s montáží.Kč/kus

kus
poptávka

Podlahová klimatizace

Cena za podlahovou klimatizaci. Cena za podlahové klimatizační jednotky s vnější a vnitřní jednotkou do 2,5 kW topným nebo chladicím výkonem, spolu s montáží.Kč/kus

kus
poptávka

Kazetová klimatizace

Cena za stropní klimatizaci. Cena za stropní klimatizaci s jednou vnitřní a venkovní jednotkou. Cena za vestavěnou kazetovou klimatizaci se 4 směry foukání a topným nebo chladicím výkonem do 2,5 kW, spolu s montáží ..Kč/kus

kus
poptávka

Servis klimatizace s výkonem do 3,7 kW

Cena za servis klimatizace. Cena za pravidelný roční servis klimatizační jednotky do 3,7 kW.Kč/hodina

hodina
poptávka

Servis klimatizace s výkonem do 5,5 kW

Cena za servis klimatizace. Cena za pravidelný roční servis klimatizační jednotky do 5,5 kW.Kč/hodina

hodina
poptávka

Servis klimatizace s výkonem do 8,0 kW

Cena za servis klimatizace. Cena za pravidelný roční servis klimatizační jednotky do 8,0 kW.Kč/hodina

hodina
poptávka

Montáž klimatizace s výkonem do 3,7 kW

Cena za montáž klimatizace. Cena za montáž klimatizace s výkonem do 3,7 kW.Kč/kus

kus
poptávka

Montáž klimatizace s výkonem do 5,5 kW

Cena za montáž klimatizace. Cena za montáž klimatizace s výkonem do 5,5 kW.Kč/kus

kus
poptávka

Montáž klimatizace s výkonem do 8,0 kW

Cena za montáž klimatizace. Cena za montáž klimatizace s výkonem do 8,0 kW.Kč/kus

kus
poptávka

Dodávka klimatizace

Cena za dodávku klimatizace o výkonnosti podle požadovaných specifikací.Kč/kus

kus
poptávka

Montáž klimatizace

Cena za průnik stěny do tloušťky 40 cm, montáž 1 venkovní jednotky a 1 vnitřní jednotky klimatizace včetně montážního materiálu, s instalací do 4 m, odtokem kondenzátu do 5 m, elektrickým připojením a technickým spuštěním.Kč/kus

kus
poptávka

Servis klimatizace

Pravidelný servis klimatizace zahrnuje:
- vizuální kontrola klimatizace a instalace,
- čištění a dezinfekce, výměníku vnitřní jednotky,
- čištění výměníku vnitřní jednotky,
- čištění masky a krytu vnitřní jednotky,
- čištění standardních filtrů vnitřní jednotky,
- čištění výměníku venkovní jednotky podle potřeby,
- kontrola a proplachování odtoku kondenzátu,
- regulace teploty vzduchu,
- kontrola a regulace tlaku chladicího plynu,
- přehled a kontrola elektrických komponent,
- kontrola činnosti elektrických motorů (kompresor, ventilátor),
- funkční kontrola - zkouška klimatizačního systému,
- rady o používání a provozu klimatizace.Kč/kus

kus
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Klimatizace do bytu - vše, co potřebujete vědět

1. Co byste měli vědět před zakoupením klimatizace?

Lidé se velmi často rozhodnou pořídit si klimatizaci do bytu, domu, kanceláře nebo do jiného prostoru. Nejčastěji tak činí během léta, aby mohli zajistit příjemnou teplotu svého příbytku.

1.1. Před koupí zvažte tyto otázky

Typ objektu – pořizujete si klimatizaci pro byt, dům nebo kancelář?

Typ stavby - jedná se o novou nebo starou stavbu?

Velikost prostoru - změřte prostor, který se chystáte klimatizovat.

Izolace – nachází se v prostoru nějaká izolace?

Umístění - Jsou pokoje orientovány na sever, jih, západ nebo východ? Jsou v suterénu, přízemí, prvním patře, podkroví nebo v mansardě?

Otvory ve zdi - kolik máte oken, dveří a jaké jsou velikosti? Je jejich sklo obyčejné nebo termoizolační?

Počet lidí a zařízení - kolik lidí v tomto prostoru přebývá? Jaká zařízení tam máte?

Provětrávání místnosti - je větrání přirozené nebo se využívá rekuperace?

Možnosti instalace - výběr typu vnitřní jednotky podle specifikací prostoru (instalace na stěnu, podlahu, strop, okenní nebo  vestavěná klimatizace)

Způsob vypouštění kondenzované vody z vnitřní jednotky – prostým spádem nebo automatickým čerpadlem?

Topení - chcete, aby klimatizace jen chladila, nebo i vytápěla?

1.2. Hluk

Rozhodně byste neměli ignorovat jednu z důležitých charakteristik klimatizačního zařízení a tou je vydávaný hluk! Na samotném zařízení se obvykle nachází štítek se všemi technickými údaji a označením decibelů, které vyjadřují hladinu hluku. Pokud je na úrovni 25–30dB, znamená to, že zařízení pracuje velmi tiše.

1.3. Napájení

Při výběru výkonu zařízení byste měli mít na paměti velikost prostoru, který bude chlazen resp. vyhříván. Roli hraje i počet oken a dveří, výška stropu a počet podlaží. U místností do 25m2 bude stačit klimatizace o výkonu 2,5kW, u místností o rozloze 40m2, 3,5kW atd.

1.4. Energetická účinnost

Na trhu jsou nabízena zařízení různých energetických tříd. Rozsah známek se pohybuje od A +++ do D, přičemž A +++ je nejúčinnější a D nejméně účinná. Energetická účinnost je doprovázena úsporami energie, protože například invertorové zařízení s kompresorem ve venkovní jednotce vyvažuje činnost vnitřní jednotky, takže se zapíná méně často a je tak menším energetickým spotřebičem.

2. Výběr prodejců a dodavatelů

Na trhu je nespočet prodejců a dodavatelů - jak si vybrat toho pravého?

2.1. Záruční doba

Prvním znakem, který poukazuje na kvalitu produktu, je záruční doba. Poskytovatelé kvalitních klimatizací poskytují záruku po dobu 24 měsíců a pokud souhlasíte s tím, že vám jí i namontují, poskytnou stejně dlouhou záruku i na kvalitu svých prací.

2.2. Vlastní montážní tým a servisní podpora

Kvalitní montáž zařízení je velmi důležitá. Špatná a neprofesionální montáž může snadno znehodnotit všechny výhody vašeho zařízení. Velkou výhodou poskytovatele je, pokud má své vlastní montéry a servisní techniky, protože si tak udrží kontrolu a přehled o všech pracích a použitých materiálech. To zaručuje nejen kvalitu zařízení, ale i kvalitu instalace a provozu. Je také velmi důležité, aby zákazník mohl kdykoli zavolat servisním technikům, kteří mohou reagovat bez prodlení a v krátké době odstranit případné poruchy.

2.3. Certifikáty

Kvalitu poskytovatelů lze potvrdit příslušnou dokumentací, kterou předloží po dokončení prací. Kromě technických specifikací samotné klimatizace existují také certifikáty kvality a energetické účinnosti, různé profesionální certifikáty jako jsou řemeslnické licence apod.

3. Druhy klimatizace

3.1. Mobilní (přenosné) klimatizace

Přenosné nebo mobilní klimatizace lze podle vašeho uvážení přemisťovat z místnosti do místnosti. Jsou skvělé pro menší místnosti, které se mohou rychle ochladit nebo zahřát, nebo třeba i karavany, pro které není možné zajistit jiný typ chlazení. Jejich slabinou je menší síla a naopak výhodou, že nepotřebují žádnou montáž.

3.2. Okenní klimatizace

Okenní klimatizace se obvykle umisťují na parapety, takže se jedna část nachází v místnosti a druhá část venku. Aby mohly být umístěny, zpravidla je zapotřebí odstranit část okna. Z tohoto důvodu nejsou příliš využívány.

3.3. Klimatizace bez venkovní jednotky

V místnostech, ve kterých není možné instalovat venkovní jednotku, lze klimatizaci instalovat i bez ní, přičemž vnitřní jednotka je umístěna na venkovní stěně. K chlazení kondenzátoru venkovním vzduchem jsou zapotřebí dva otvory o průměru 16cm. Pokud jde o výkon, účinnost a hladinu hluku, tato klimatizace v ničem nezaostává, ve srovnání s klimatizací která má dvě jednotky.

3.4. Klimatizace se dvěma jednotkami

Největší poptávka je po klimatizacích se dvěma jednotkami, pro které se používá i název  split-systém. Anglickém slovo „split“ znamená rozdělené/ oddělené, což by v tomto případě znamenalo rozdělení zařízení na dvě nebo více samostatných jednotek.  Vnitřní jednotka je umístěna v místnosti a venkovní, jak název napovídá, se nachází venku. Vnitřní jednotky mohou být podle místa instalace - nástěnné, stropní, podlažní...nebo i dost specifické kazetové a kanálové. K dispozici jsou také klimatizace s několika vnitřními jednotkami a jednou venkovní jednotkou, která je všechny aktivuje. Tento typ se nazývá „multi-split“ a může přinést významné výhody pokud jde o zabírání menšího prostoru a snazší instalaci. Split-systém je ekonomický, má různé výkony a velmi dobrou energetickou účinnost.

4. Montáž- zvolit profesionály nebo se pokusit o vlastní montáž?

Volba klimatizace je určitě velmi důležitá. Aby však fungovala správně a v optimálních podmínkách, musí být stejně tak vhodně umístěna a kvalitně a profesionálně namontována. Pouze tak může zajistit příjemnou teplotu ve vašem příbytku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pracovat samostatně nebo práci přenecháte řemeslníkům, mějte na paměti, že je velmi důležité i zvolení optimálního místa.

4.1. Venkovní jednotka

Pokud žijete v bytovém domě nebo větší budově, měli byste před instalací venkovní jednotky dbát na to, jaké práce na fasádě jsou povoleny. Pokud je jednotka umístěna na viditelném místě, je třeba dbát na to, aby nikoho a nic neohrožovala; pokud to bude na balkoně, pravděpodobně nebude vidět z ulice. Pokud žijete v podkroví, prověřte, zda může být venkovní jednotka namontována třeba i na střechu.

Pokud má venkovní jednotka být namontována na fasádě budovy, která je chráněnou historickou památkou, je třeba vyžádat si povolení od Národního památkového ústavu. Pokud tomu tak není, pokuste se o to, aby byla klimatizace vidět co nejméně (aby byla na balkóně, spodní konstrukci, ploché střeše apod.), abychom nenarušili estetiku celé budovy a nedráždili sousedy agresivním zásahem do jejího vzhledu.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat tomu aby držáky, na kterých budou klimatizace viset, byly silné a měli dostatečnou nosnost, a také skutečnosti, že by měli odolávat vibracím, aniž by je přenášely na fasádu.

Pokud je venkovní jednotka umístěna na zemi, musí být upevněna na plastovém podstavci o minimální výšce 10cm.

Aby klimatizace fungovala správně, je také důležité, aby vzduch mohl nerušeně cirkulovat kolem jednotek. Úzké výklenky nebo místa podél zdi nebo vedle betonového oplocení balkónu proto nejsou vhodnými místy.

Venkovní jednotky by neměly být umístěny vedle oken ložnice nebo dětského pokoje. Hluk, který klimatizace vytváří, vás totiž může obtěžovat, když budete spát s otevřeným oknem.

4.2. Vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka klimatizace by měla být vždy umístěna do místnosti, která je nejvíce vystavěna slunci a teplu. Když se tato místnost dostatečně ochladí,  ochlazení bude znatelné v celém bytě.

Pokud byste klimatizaci umístili nad dveře, které se často otevírají, provoz zařízení by byl méně energeticky účinný, protože chlazení / topení by se zesilovalo při každém otevření a zavření dveří.

Místa na chodbě, za závěsy nebo nad skříní se také nedoporučují - cirkulace vzduchu na takových místech je omezená, takže by klimatizace nefungovala zcela správně.

Rovněž se nedoporučuje umístit vnitřní jednotku vedle zdroje tepla. Jednotka má totiž vestavěný termostat pro udržení teploty, takže by se neustále spouštěla, i když by místnost byla již zcela ochlazena.

4.3. Technické údaje

Prvním krokem při instalaci klimatizace je montování držáků pro vnitřní a venkovní jednotky. Poté je zapotřebí do zdi vyvrtat otvory, kterými budou procházet hadice (hadice na kondenzát a instalační spojovací trubky / kabely), s ohledem na vzájemnou vzdálenost jednotek. Dalším krokem je protáhnutí hadice stěnou a umístění vnitřní jednotky na držáky. Poté se zapojuje do zásuvky a připojí hadice, která vypouští kondenzovanou vodu a vzduch. Posléze montujeme venkovní jednotku, která by měla být umístěna na již připravené držáky. Pokud jsou obě jednotky připojeny, je zapotřebí udělat odvzdušnění; tím se, za pomocí vakuového čerpadla, vzduch a vlhkost vytlačí z chladicího okruhu. Při prvním zapnutí je také nutno zkontrolovat, zda hadice ani ventily dovnitř nevpouští vzduch. Hadice vedoucí k venkovní jednotce je zapotřebí izolovat resp. oblepit  izolační páskou a připevnit tak ke zdi. Otvory kolem hadice ve zdi se utěsní polyuretanovou pěnou, stmelí a zamalují popř. se umístí plastový kryt.

5. Současné trendy

5.1. Energetická účinnost

Lidé dnes chtějí ušetřit, ale zároveň chránit životní prostředí. Moderní klimatizace pomáhají dosáhnout obou těchto cílů. Je to velký trend, který v průběhu let exponenciálně rostl a bude pokračovat i v budoucnu.

Lidé se nejčastěji rozhodují pro split-systém
Lidé se nejčastěji rozhodují pro split-systém

5.2. Chytré technologie

Nejnovější technologie také umožňují připojení klimatizací k WiFi. Inteligentní klimatizace mohou snadno a prakticky ovládat teplotu v domácnosti prostřednictvím aplikací na mobilních telefonech a podobných zařízeních. Tímto způsobem je dosaženo významných energetických úspor.

5.3. Systémy bez hadic s nastavením pracovního režimu

Moderní klimatizace mají také schopnost upravit rychlost provozu, což zajišťuje vyšší účinnost a efektivitu.

Systém tak pracuje přesněji a přizpůsobuje se potřebám chlazení nebo vytápění vašeho domu. Při instalaci klimatizace navíc není nutné vrtat stěny pro hadice a trubky.

5.4. Geotermální řešení

Poptávka po geotermálním vytápění a chlazení neustále roste, především díky energetické účinnosti.

Geotermální klimatizační systémy se také vyznačují trvanlivostí a vysokou využitelností.

5.5. Lepší kvalita ovzduší

Spolehlivé informace poskytované senzory moderních klimatizací vám také umožní zjistit, jaké škodlivé částice a v jakém množství, se nachází ve vzduchu. Proto jsou vybaveny senzory, které jsou připojený k filtrům, které automaticky nasávají znečištěný vzduch a současně přivádějí vzduch čistý a čerstvý.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMMEZISTROPNÍ KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKU

Dobrý den,

hledáme řemeslníka/firmu pro dodání a instalaci klimatizační jednotky pod snížený strop kuchyně spojené s obývacím pokojem, cca 45m2.

V případě zájmu mně prosím neváhejte kontaktovat telefonicky.

Děkuji,
1350 Kč do 2250 Kč


........Podívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

KLIMATIZACE CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

142+ SPOLEČNOSTMI PRO KLIMATIZACE
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI KLIMATIZACE?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena