Interiérové dveře Cena

Kolik stojí interiérové dveře? Cena interiérových dveří se liší v závislosti na typu, způsobu otevírání a materiálu. Cena dýhovaných dveří s rámem se pohybuje kolem 6.000 Kč. Posuvné dveře jsou o něco dražší než dveře klasické. Ještě dražší jsou ty, které vstupují přímo do zdi. K dražším patří i dveře z tvrzeného skla. Nejméně zaplatíte za plastové interiérové dveře standardních rozměrů, jejichž cena se pohybuje kolem 4.000 Kč. Nejdražší jsou samozřejmě hliníkové interiérové dveře, které stojí kolem 20.000 Kč. Dodací lhůta je obvykle 1 - 2 měsíce.

Komu svěřit interiérové dveře? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům interiérových dveří - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU
Zkontrolovat taktéž:
Posuvné dveře, cena

CENA ZA INTERIÉROVÉ DÝHOVANÉ DVEŘE


Cena vnitřních dýhovaných dveří. Cena za interiérové dveře, dýhované, klasické rozměry s rámem.

3500.00 Kč/kus

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/kus

STŘEDNÍ CENA
12000.00 Kč/kus

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Interiérové dveře Cena

OSTATNÍ CENY ZA INTERIÉROVÉ DVEŘE

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Plastové interiérové dveře

Cena za dodávku a montáž interiérových plastových dveří, standardní rozměry.Kč/kus

kus
poptávka

Masivní dřevěné interiérové dveře

Cena za dodávku a montáž interiérových dřevěných masivních dveří, standardní rozměry.Kč/kus

kus
poptávka

Hliníkové interiérové dveře

Cena za dodávku a montáž interiérových hliníkových dveří, standardní rozměry.Kč/kus

kus
poptávka

Interiérové posuvné dveře

Cena za dodávku a montáž posuvných dveří, standardní rozměry.Kč/kus

kus
poptávka

Skládací (harmonikové) interiérové dveře

Cena za dodávku a montáž interiérových skládacích dveří, standardní rozměry. Nejlevnější variantou jsou plastové skládací lamely s přibližnou cenou 1170 Kč, za kterými následují plastové lamely v imitaci dřeva (buk), s přibližnou cenou asi 2600 Kč, nejdražší varianta jsou plastové lamely v imitaci hliníku, cena přibližně 5200 Kč.Kč/kus

kus
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Posuvné dveře


Kolik stojí posuvné dveře? Pokojové posuvné dveře se liší velikostí a počtem křídel, posuvným mechan...

Zkontrolovat taktéž: Posuvné dveře cena

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Pokojové dveře - vše, co potřebujete vědět

1. Dřevěné, hliníkové nebo plastové interiérové dveře?

Při výběru materiálů máte na výběr dřevo, hliník a PVC, ale také jejich kombinace se sklem, takže si můžete vybírat dle libosti.  Dveře pokud možno vybírejte zároveň s podlahou (parkety, laminát) a vnitřními stěnami, protože tak nejsnáze sladíte barvy, materiály a vzory. Pokud jde o druh dřeva přichází v úvahu javor, bříza, smrk, mahagon, buk, dub atd., ale existují i kombinace dřevo-sklo, dřevo-hliník a sklo-hliník.

Elegantní a moderní dveře dají každému prostoru osobitý charakter
Elegantní a moderní dveře dají každému prostoru osobitý charakter

1.1. Dřevěné dveře

Nejvhodnějším materiálem pro interiérové dveře je bezesporu dřevo. Jelikož se jedná o přírodní materiál, zanechává hřejivý a útulný dojem a to je již dostatečný důvod pro jeho koupi. Dřevěné pokojové dveře jsou k mání v obrovském množství barev a odstínů, vzorů a rámů, takže je snadné najít přesně takové, jaké hledáte. K dispozici jsou také různé dýhy, laky, oleje a nátěry. Dveře se dělí na klasické a masivní.

Masivní pokojové dveře jsou vyrobeny z třívrstvého příčně lepeného panelu o tloušťce až 4cm. Kromě příčně lepených panelů lze použít i další prvky - lepené dýhové vrstvy, desky nebo latě.

1.2. Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře vypadají jako masivního dřevo, ale na rozdíl od něj jsou velmi lehké. Výběr dýhy je stejně velký jako výběr druhů dřeva, ale dub a ořech jsou považovány za nejlepší, především kvůli jejich tvrdosti a trvanlivosti. Dýhované dveře jsou vyrobeny ze dřeva, jsou však potažené speciální fólií, která jim dodává moderní a elegantní výraz a usnadňuje údržbu.

1.3. Dveře dřevo-sklo

Tato kombinace je velmi častá, protože sklo obohacuje vzhled dveří, ale zejména prostoru. Skleněné panely v dřevěných dveřích totiž pomáhají přirozenému osvětlení, i když jsou dveře zavřené. Možná proto patří mezi nejprodávanější typ dveří. Sklo na nich je vždy vysoce kvalitní a ochranné a dodává se v různých typech a vzorech.

1.4. Skleněné dveře

Skleněné dveře se používají pro speciální účely, tj. tam, kde je třeba provést vizuální přechod nebo je zapotřebí více přirozeného světla, ale aby na druhé straně zůstal hluk a vítr. V zásadě volíme mezi klasickými dveřmi se zabudovaným skleněným povrchem, který se může nacházet uprostřed dveří, na boku nebo nad dveřmi (tzv. nadsvětlík), a celoskleněnými dveřmi. Z bezpečnostních důvodů jsou všechny tyto produkty vyrobeny z tvrzeného skla. Pro dosažení požadovaného vizuálního efektu je možné je dodatečně pískovat, malovat, gravírovat nebo zakrýt fólií.

1.5. Hliníkové dveře

Hliník se díky své tvrdosti a schopnosti chránit proti vloupání mnohem častěji používá k výrobě vchodových a venkovních dveří. Tak silný materiál není pro dveře do místnosti nutný, zejména proto, že je mnohem dražší ve srovnání se dřevem. Velmi často se však používá na výrobu zárubní u skleněných posuvných dveří.

1.6. PVC dveře

Ačkoli dřevo umí každý prostor udělat útulnějším, faktem je, že je dražším materiálem než plast.  Interiérové dveře z umělé hmoty (PVC) jsou proto stále populárnější. Snadno se instalují a udržují, jsou lehčí a dodávají se v mnoha rozměrech, tvarech a typech. Pomocí různých barev, nátěrů a dekorativních fólií je lze vyrobit tak, aby vypadaly jako opravdové dřevo. Rámy pro plastové dveře jsou vyrobeny tak, aby se otevíraly a zavíraly snadno a tiše. Na úkor nízké ceny umělých hmot, z nichž jsou vyrobeny samotné dveře, mohou být různé doplňky dražší. Máme na mysli zejména ochranu proti vloupání, tvar, barvu a podobně.

1.7. Plstěný doplněk dveří

Plast (PVC) je jedním z materiálů, které se nejčastěji používají k výrobě interiérových dveří. U některých pokojových dveří se z vnitřní strany používá plst pro lepší tepelnou a zvukovou izolaci.

2. Způsoby otevírání

Po rozměrech a výběru materiálu je způsob otevírání třetím důležitým faktorem pro správný výběr  dveří. O způsobu otevírání dveří se rozhodujete na základě rozložení místnosti, tj. volného prostoru a věcí, které se nachází v této místnosti. Je důležité abyste se mohli volně pohybovat, otevírat a zavírat dveře, aniž byste narazili na stěny nebo nábytek a příslušenství.

2.1. Jednokřídlé dveře

Tyto dveře jsou nejběžnějším typem dveří v bytech a domech. Mají jednoduchý systém zavírání a otevírání klikou. Pokud se rozhodnete právě pro ně, měli byste mít na paměti velikost prostoru a případné překážky, protože křídlo zabírá hodně místa. Nábytek nebo jiné příslušenství mohou bránit jejich úplnému otevření. Nepostradatelným prvkem je zárubeň, ke které jsou dveře připevněné. Může mít šířku mezi 85 a 175cm, ale lze jí rozšířit až na 300cm. Dveře se ovládají pomocí závěsů, na které jsou namontovány. Nejběžnějším materiálem pro jednokřídlé dveře je dřevo, někdy v kombinaci se sklem. Další informace o materiálech naleznete níže.

Jednokřídlé dveře jsou klasickou volbou, zejména pokud máte dost místa pro jejich otevírání.
Jednokřídlé dveře jsou klasickou volbou, zejména pokud máte dost místa pro jejich otevírání

2.2. Posuvné dveře

Posuvné interiérové dveře jsou vhodnější pro menší prostory, kde by instalace jednokřídlých dveří zabrala mnoho místa. Proto jsou posuvné dveře nejlepším řešením pro stísněné byty a malé pokoje. Posuvné dveře jsou považovány za tišší ve srovnání s běžnými dveřmi a jsou k dispozici v mnoha atraktivních designech. Posuvné dveře se pohybují na kolejnicích. Mohou být umístěny nahoře - závěsné posuvné dveře, nebo mohou mít kování nahoře i dole. Posuvné dveře lze otevírat přímo do zdi nebo vedle ní. Lze říci, že jejich jedinou nevýhodou je slabší tepelná a zvuková izolace. To platí zejména pro ty, které prochází podél zdi.

Posuvné dveře zabírají málo místa a jsou praktické zejména pro menší prostory.
Posuvné dveře zabírají málo místa a jsou praktické zejména pro menší prostory

2.3. Shrnovací - harmonikové dveře

Jak název napovídá, tyto dveře se otevírají shrnováním. Tyto dveře se poslední době v moderních domech stále častěji vyskytují jako příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem, aby zabránily šíření pachů a páry. Harmonikové pokojové dveře nevyžadují žádnou speciální montáž a nejsou omezené rozměry. Mohou být umístěny až do šířky 18m.

Shrnovací dveře se používají jako jako příčky nebo dělící zdi.
Shrnovací dveře se používají jako jako příčky nebo dělící zdi

 

3. Další prvky

3.1. Kliky

Dveřní kliky jsou nejen funkčním, ale i estetickým prvkem. Klika by měla být zvolena podle materiálu, tvaru, typu a stylu dveří. Nejběžnějším výrobním materiálem je hliník, následovaný mosazí, nerezovou ocelí, PVC a stále častěji dřevem. Podle tvaru rukojeti rozlišujeme mezi L-profilem (klika klika) a kulatými klikami (klika koule). Mohou být pevné nebo zafixované. Kulaté kliky se používají hlavně u vchodových dveří, aby zpomalily otevírání a byly tak bezpečnější. K dispozici jsou také kliky jednodílné (štítové kování) a dvoudílné (s rozetou), kliky s průřezy pro klíč, s krytem, bezpečnostní kliky, kliky s nárazníky a retardéry dveří atd.

3.2. Zárubně

Zárubně se instalují do otvoru ve stěně společně s panty, na které je křídlo připevněno. Rám je stejně tak technický jako estetický prvek a měl by být sladěn s křídlem, aby byl odolný vůči mechanickému zatížení, teplotním změnám a vlhkosti. Zárubeň je obvykle vyrobena z masivního dřeva nebo překližky, i když existují také PVC, hliníkové nebo různé kombinace těchto materiálů.

Obzvláště moderní jsou  rámy skryté – tedy ty, které lemují stěnu a dveřní křídlo. Zůstává tak viditelná pouze hrana mezi dveřmi a stěnou a rám je zcela zakryt buď omítkou nebo sádrokartonem. Hliníková zárubeň a panty se montují před omítnutím a natřením stěny, aby malíř mohl pěkně vyrovnat a zpracovat všechny hrany tak, aby nebyly viditelné.

3.3. Styl

Podle vzhledu a estetického sladění s prostorem, vyberte i styl dveří. Nejprve přemýšlejte o okolí a prostoru, ve kterých budou dveře umístěny: je dům nový nebo starý? Je klasický nebo moderní? Rezidenční nebo komerční? Jaké materiály a barvy v něm převládají? Chcete, aby byly dveře skryté nebo snad nápadné? Hodí se vysoké nebo široké? Odpověď na každou z těchto otázek trochu zúží váš výběr, dokud se nedostanete k těm správným dveřím.

Klasické nebo starožitné dveře mají jasné, viditelné zárubně, ozdoby, vitráže apod., což někdy může vypadat, jako byste vcházeli do zámku. Moderní dveře jsou více redukované s důrazem na jednoduché linie. Jsou většinou vyrobeny ze dřeva nebo hliníku. V souladu s moderním minimalismem jsou dveře často zcela neosobní a kompaktní, se skrytými závěsy, jelikož důraz je kladen pouze na povrch. Ten pak může být neutrální nebo naopak silně texturovaný a graficky ošetřený. Určitě neuděláte chybu, pokud se nejprve poradíte s interiérovým designérem a objednáte si dveře na míru.

3.4. Protipožární dveře

Protipožární dveře se používají pro prostory, ze kterých chceme zabránit šíření ohně nebo zpomalit požár. V rodinných domech nebo budovách se jedná především o kotelny. Můžete si vybrat ocelové, hliníkové nebo dokonce dřevěné protipožární dveře. Tyto bezpečnostní dveře musí být neustále zavřené, aby se zabránilo i šíření kouře. Obyčejné protipožární dveře chrání před požárem v průměru 30 minut (EI30), ale existují i dražší, jejichž ochrana trvá až 90 minut (EI90). Při nákupu těchto bezpečnostních dveří věnujte pozornost identifikačnímu štítku, na kterém musí být uvedeny všechny technické údaje a specifikace: úřad, který vydal certifikát, doba ochrany, výrobce a číslo dokladu.

4. Rozměry dveří

Před nákupem a instalací pokojových dveří je třeba určit jejich rozměry. Šířka interiérových dveří se liší podle účelu místnosti. Do místností, jako jsou toalety, koupelny, sklady a prádelny, zpravidla dáváme obyčejné dveře o šířce 75-80cm. Pokoje mohou mít dveře o šířce 120cm. Dveře, kterými by měl procházet invalidní vozík, musí být široké alespoň 90cm!

5. Projekt

5.1. Montáž

Montáž dveří do místnosti je postup, který vyžaduje velkou pečlivost, aby bylo možné dveřmi pohybovat bez drhání a aniž by spadla křídla nebo praskl rám. Toto je postup montování dveří krok za krokem:

1.) Změřte výšku a šířku dveřního otvoru, stejně tak tloušťku zdi.
2.) Zkontrolujte vodováhou zda jsou stěny a podlaha rovné.
3.) Určete směr otevírání dveří.
4.) Nový rám dveří namontujte na podlaze tak, aby všechny spoje byly šroubovány nebo lepeny v pravých úhlech.
5.) V horní části příčné zárubně nasaďte rozpěru a nastavte přesnou šířku.
6.) Rozpěru vyndejte a nasaďte jí do zárubně dole, ve výšce spodního závěsu .
7.) Druhou rozpěru upevněte do střední části zárubně.
8.) Celou zárubeň zvedněte a postavte doprostřed dveřního otvoru.
9.) Zárubeň pomocí svěrek zafixujte k dveřnímu otvoru.
10.) Vodováhou zkontrolujte zda jsou zárubně rovné.
11.) Položte tři rozpěry do zárubně.
12.) Dveřní křídlo položte do zárubně.
13.) Vyplňte mezeru mezi stěnou a zárubní montážní pěnou.
14.) Vystupující pěnu odřízněte nožem.
15.) Namontujte obložku.
16.) Přeřízněte soklové lišty a nasaďte je.
17.) Mezeru mezi zárubní a podlahou vyplňte silikonem.
18.) Nakonec upevněte přechodovou lištu, namontuj rozety, kliku a zámek.

5.2. Dveře na míru

Pokud chcete unikátní výrobek, dveře odlišné od těch v prodejnách, ať už vzhledem, rozměry nebo způsobem otevírání, je nejlepší si je objednat na míru. Popište svůj nápad truhláři a připojte náčrt nebo obrázek. Objednané dveře by měli být zcela v souladu s vašimi nápady a prostorem. Nenechte ničím spoutat svou fantazii!

5.3. Opravy

V důsledku častého používání, zatížení nebo pronikání vlhkosti se dveře mohou rozbít. Křídlo se může ohnout nebo spadnout ze závěsů, panty začnou skřípat, zárubeň bobtnat, kovové části rezavět atd. V takových případech je nutná oprava. Opravář se postará o opravy dřevěných nebo posuvných dveří, kliky, izolace, mazání, náhradních dílů, rozbitého skla apod. Pokud nic z toho nepomůže, zvažte kompletní výměnu dveří.

6. Kolik stojí interiérové dveře?

Ceny interiérových dveří závisí na rozměrech, způsobu otevírání, kování, materiálech a samozřejmě na výrobcích. Dveře z PVC jsou obvykle nejlevnější, ale k ceně nezapomeňte připočítat náklady na instalaci.

6.1. Jednokřídlé dveře - cena

Dveře z PVC jsou nejlevnější. Jejich cena se pohybuje mezi 3.800 – 7800Kč. Dřevěné dveře jsou téměř o 100% dražší a pohybují se mezi 7.500 -  14.000Kč. Za hliníkové dveře byste měli zaplatit nejvíce, stojí až 26.000Kč.

Masivní dřevěné dveře stojí od 7.000 do 15.000Kč v závislosti na druhu dřeva, pantů, povrchové úpravě, kování a dalších vlastnostech. Dýhované pokojové dveře se pohybují od 6.500 do až 17.000Kč za moderní a značkové dveře.

6.2. Posuvné dveře - cena

Ceny těchto pokojových dveří se pohybují mezi 11.000 a 20.000Kč, v závislosti na typu, způsobu otevírání a materiálu. Posuvné dveře z tvrzeného skla jsou pochopitelně dražší.

6.3. Harmonikové dveře - cena

Harmonikové nebo shrnovací dveře zpravidla nejsou drahé. Používají se jako příčky a jejich křídla jsou většinou plastová. Ceny takovýchto harmonikových pokojových dveří se pohybují mezi 1.000 a 4.500Kč. Nejlevnější jsou shrnovací dveře z PVC (1.000Kč), následují plastové dveře s imitací dřeva (buk), která stojí asi 2.600Kč, zatímco nejdražší variantou je imitace hliníku za kterou zaplatíte přibližně 4.500Kč.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮM40 KS PRAVÝCH PP DVEŘÍ 800/1970, BÍLÁ, LAMINO, CPL

Dobrý den,

hledám společnost pro dodání a montáž 40 ks pravých PP dveří, bílá, lamino, CPL.

V případě zájmu mně prosím kontaktujte telefonicky.

Děkuji 3600 Kč do 6000 Kč


........Podívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

INTERIÉROVÉ DVEŘE CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

391+ SPOLEČNOSTMI PRO INTERIÉROVÉ DVEŘE
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI INTERIÉROVÉ DVEŘE?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena