Montované domy Cena

Kolik stojí montované domy? Cena montovaných domů se liší především podle výrobce a samozřejmě závisí na velikosti, tvaru, druhu domu a typu konstrukce. Průměrná cena montovaného domu připraveného k nastěhování na klíč se pohybuje kolem 40.000 Kč / m2. Cena různých dodavatelů se v zásadě příliš neliší. Stavby se dají rozdělit na dvě skupiny – chaty a chalupy stojí v průměru 18.000 až 30.000 Kč / m2, zatímco ceny domů šplhají do 60.000 Kč / m2. Pokud naopak chcete montovaný dům na zakázku, cena bude minimálně o 15% vyšší.

Komu svěřit stavbu montovaného domu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům montovaných domů ve vašem okolí - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA MONTOVANÉHO DOMU NA KLÍČ


Cena za montovaný rodinný dům na klíč Cena za klasický dřevěný montovaný dům 120 m2 na přízemí a podkroví s dvojokapovou střechou.

25000.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
32000.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Montované domy Cena

OSTATNÍ CENY ZA MONTOVANÉ DOMY

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Cena za montovaného domu na částečný klíč

Cena montovaného rodinného domu na částečný klíč tzn .. do 4. fáze výstavby. Cena za klasický dřevěný montovaný dům 120 m2 na přízemí a podkroví s dvouplášťovou střechou.Kč/m2

m2
poptávka

Cena za zvenku hotový montovaný dům

Cena za rodinný dům zvenku hotový do 3. fáze výstavby. Cena za klasický dřevěný montovaný dům 120 m2 na přízemí a podkroví s dvouplášťovou střechou.Kč/m2

m2
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Montovaný dům - vše, co potřebujete vědět

1. Montovaný dům - co potřebujete vědět?

Klasická výstavba obytných domů zahrnuje stavbu s cihlami, maltou a vodou. Staví se podle předem daných fází výstavby. Na druhou stranu prefabrikovaná konstrukce probíhá také ve fázích, ale tyto dvě metody se shodují pouze do položení základů. Poté se montovaný dům sestaví na připravenou základnu z prvků, které jsou na pozemek dodávány nákladními automobily jako hotové tovární výrobky. Tento typ konstrukce se také nazývá suchá konstrukce.

Montované domy se sestavují na místě z dílů vyrobených v továrně
Montované domy se sestavují na místě z dílů vyrobených v továrně

1.1. Jak dlouho stavba trvá?

Stavba montovaného domu trvá (podle velikosti a složitosti) asi tři měsíce. Dokončení takových domů obvykle trvá dalšího půl roku, což je ve srovnání se zděnou stavbou, která může trvat rok nebo dva, mnohem rychlejší postup. Proč je prefabrikovaná konstrukce tak rychlá? Prvním důvodem je, že všechny prvky domu jsou vyráběny v továrních halách, kde jsou k dispozici všechny materiály, nástroje a speciální stroje, staví se v kontrolovaných podmínkách, nezávisle na počasí a přepravě jednotlivých prvků na staveniště. Samotná organizace práce je mnohem efektivnější, protože celá výroba má svou vlastní organizaci, harmonogram a plán. V továrně nejsou problémy s koordinací prací a pracovníků, a nemusíme čekat na splnění jakýchkoli předpokladů. Fázi projektování a čekání na stavební povolení státních orgánů se však ani zde nelze vyhnout ani jí urychlit. Nezapomeňte na dobu nezbytnou pro přípravu staveniště, výkop stavební jámy, vylití základu, přípravu suterénu (pokud je plánován), tedy na stejné práce jako v případě klasické stavby. Musíte také mít na zřeteli, že společnost, od které si objednáváte montovaný dům, má své vlastní dodací lhůty a možná i čekací listinu, takže budete muset být trpěliví a počkat, až přijdete na řadu.

1.2. Je montovaný dům ekologičtější a odolnější než cihlový?

Montované domy jsou méně škodlivé pro přírodní prostředí než ty zděné. Samotná metoda výstavby generuje méně odpadu - namísto mnoha dodavatelů, kteří přinášejí různé materiály a zařízení pro práci a zanechávají za sebou spoustu přebytků a obalů, jsou prvky domu již hotové, prefabrikované výrobky. Montáž a konečná úprava těchto prvků na místě se provádí pomocí materiálů, jejichž množství se spočítá předem, a výsledný odpad se vrací do závodu a může být recyklován. Kromě toho jsou stavební prvky v továrně tepelně izolovány a utěsněny a po sestavení jsou mnohem energeticky účinnější, takže ztráty při vytápění a chlazení jsou nižší. Na druhé straně dodavatelé a výrobci montovaných domů sledují moderní trendy a nabízí produkty, které jsou nejméně škodlivé k životnímu prostředí. Kromě montovaných domů tedy „v balíčku“ nabízejí také ekologická a inovativní zařízení, moderní styl vytápění, chlazení, recyklace... Existují i ​​firmy, které jdou tak daleko, že zákazníkům nabízejí nábytkové prvky z ekologičtějších a odolnějších materiálů z obnovitelných zdrojů (bambusové podlahové krytiny apod.) Existují příklady, kdy se několik společností sloučí a vytvoří jedinečnou nabídku - montovaný dům + solární panely + systémy sběru dešťové vody... V každém případě je v těchto letech stále více zřejmé, že změna klimatu a životní podmínky v různých klimatických prostředích budou pro stavitele montovaných domů představovat stále více výzev a podnikání bude záviset na inovativní řešeních, se kterými příjdou.

1.3. Montovaný dům na míru?

Možná to tak nezní, ale je možné si objednat montovaný dům na míru. Montované domy jsou typové a jako takové jsou většinou neměnné. Většina dodavatelů a výrobců má v nabídce řadu modelů montovaných domů a nástaveb, ale také „balíčků“, které mohou nabízet určitá přizpůsobení. Existují však i takoví, kteří jsou ochotni vyhovět potřebám zákazníka a provést všechny změny, které zákazník požaduje. Pokud se rozhodnete pro takové požadavky, mějte na paměti, že výrazně zvýší náklady na celý projekt a prodlouží dobu zhotovení.

2. Co nejdříve do plánování projektu zapojte dodavatele

Výrobci montovaných domů se denně potýkají s různými problémy, zejména pokud jde o návrhy, logistiku, instalaci na místě nebo řízení projektu. Když podepisujete smlouvu se skutečnými profesionály, znamená to nejen koupi domu, ale také to, že jste získali profesionálního poradce s bohatými zkušenostmi, který s vámi bude po celou dobu realizace. Tento potenciál je třeba využít! Dáme vám k tomu několik nápadů.

2.1. Konstrukční detaily

Architekti se primárně zabývají geometrií, územním plánováním, estetickým hlediskem apod. Výrobci montovaných domů se naopak zabývají samotnou stavbou. Když poprvé projednáte svůj projekt s výrobcem, položí vám řadu konkrétních otázek. Proč je to tak důležité? Jednoduše proto, že architekt vidí myšlenku, má vizi obytného prostoru, ale stavitel je ten, kdo by z různých materiálů, prvků, polotovarů a výrobků měl sestavit pevnou, nezávislou a odolnou budovu, která bude odolávat přírodním silám a zubu času. Musíte si být vědomi všech těchto faktorů, abyste věděli, jak odhadnout cenu domu, který hledáte. Každá společnost vám nabídne své vlastní finanční podmínky, které se mohou velice lišit. Některé montované domy mohou vypadat honosně, ale ve skutečnosti jsou vyrobené z nekvalitních materiálů a ani postup montáže není zrovna reprezentativní. Jiné naopak mohou vypadat jako sruby, ale vydrží sto a více let bez sebemenších problémů. Doporučujeme vám nejprve si podrobně prostudovat všechny nabízené modely domů, rozhodnout se, zda a co přidat nebo změnit, a teprve poté na základě takového plánu a investičních nákladů vyhledat dodavatele.

2.2. Pomoc s technickými problémy

Výrobce nebo dodavatel prefabrikovaných částí stavby může být velmi užitečný při řešení spousty technických výzev. Typické situace, které vyžadují zapojení odborníků, jsou například energetická účinnost domu, instalace (typy vytápění, chlazení, vodovodní instalace, kanalizace, elektřina atd.), pokládání základů a podobně. Čím dříve se dodavatel montovaných domů dostane do kontaktu s jinými zhotoviteli, tím jednodušší to bude pro všechny.

2.3. Ušetřete si čas

Čím lepší a preciznější budou všechny plány, náčrty a přípravná dokumentace, tím menší zmatek nastane, když začne stavba. Čím více času investujete do plánování, tím rychlejší a snazší bude samotná exekuce. Pokud dodavatele montovaného domu zapojíte do přípravných prací pozdě, bude nutné provést další úpravy v terénu a následné úpravy projektové dokumentace.

3. Po které fázi si převezmete dům?

3.1. Dům, který si převezmete po 3. fázi výstavby

Jedná se o fázi, ve které jsou zcela dokončeny vnější prvky objektu. Dům tak zvenčí vypadá zcela hotov. Interiér je však prázdný - nejsou zde žádné instalace, vedení, topení nebo chlazení, voda, elektřina, podlahové a stěnové krytiny nebo sádrokartonové prvky. Jsou tam jen holé, neomítnuté a nelakované nosné stěny a střecha.

3.2. Dům, který si převezmete po 4. fázi výstavby

Budova dokončená ve čtvrté fázi má kromě vnějších prvků (konstrukce, fasáda, střecha, okna a dveře, balkony a parapety), i některé vnitřní (kompletně dokončené podlahy, příčky, stropy), což by mělo znamenat, že jsou dodělány všechny instalace. Mějte však na paměti, že by vše mělo být pečlivě zkontrolováno. Ne všichni dodavatelé považují za samozřejmý stejný objem práce, tudíž je potřeba na každé maličkosti dohodnout se předem.

3.3. Dům "na klíč"

Nejdražší variantou je bezesporu kompletně hotový montovaný dům „na klíč“. Stačí nastěhovat do něj nábytek, osobní věci a můžete začít bydlet. I zde se však ceny mohou lišit v závislosti na použitých materiálech a vybavení a způsobu práce. Konečná cena může zahrnovat vše, co vstupuje do 4. fáze výstavby, ale ne dle vašeho výběru - podlahové a stěnové krytiny, nábytek a osvětlení. Mějte na paměti, že montovaný dům na klíč je zcela předdefinovaný typ projektu a prodává se jako každý jiný hotový výrobek.

4. Proces konstrukce

4.1. Nápad

Vše začíná nápadem. Jednoho dne se můžete probudit s myšlenkou, že vaše rodina bude potřebovat svůj vlastní životní prostor. V tu chvíli začnete přemýšlet o domě svých snů. Rychle a snadno se dostanete k tomu, kolik pokojů a technických místností vlastně potřebujete, v souladu s vašimi zvyky, tužbami, ale i prací, kterou vykonáváte. Malíř si tak představí rozsáhlý podkrovní ateliér, lékař soukromou ordinaci v přízemí apod. Dalším krokem je určitě průzkum na internetu, tedy vyhledávání domů a řešení, které se vám líbí.

4.2. Architektonický plán

A je to tady. Kresby, náčrtky, fotografie a hrubý výpočet nákladů. Samozřejmě byste si měli také najmout architekta, který z těchto nápadů vytvoří profesionální a ucelený projekt. Doporučujeme najmout si architekta hned na začátku, a to z následujících důvodů:

- zná všechny republikové a místní předpisy a způsob práce správních jednotek a úřadů, které se mohou u jednotlivých obcí lišit. Udělení dobré rady vám může ušetřit spoustu času a nervů

- nabídne vám prostorová a stylistická řešení podle vašich přání a potřeb a v souladu s tím, co je opravdu proveditelné, aby váš domov byl co nejfunkčnější a nejkrásnější - nespoléhejte příliš na svůj vlastní talent, pokud nejste stavbař z povolání

- v žádném případě nemůžete získat stavební povolení bez razítka autorizovaného architekta

Kvůli všemu, co bylo řečeno - čím dříve najdete architekta - tím lépe!

4.3. Financování

Nespoléhejte na to, že prodejce dům zhotoví tak, že se jen nastěhujete. Existuje sice hrstka tak schopných dodavatelů, ale s největší pravděpodobností nebudete mít takové štěstí. V praxi to znamená spoustu věcí, kterým budete nuceni čelit sami. Každá z nich je dalším nákladem. Kromě toho, že instalaci montovaného domu musí předcházet výkop stavební jámy a položení základů, musíte se postarat o všechny přípojky a rozvody instalací - skoro vše, co patří do hrubé fáze výstavby. Kromě toho budete odpovědní za zajištění vnitřních instalací po 3. fázi výstavby, což ve skutečnosti znamená, že budete muset vyjednávat se smluvními partnery a sledovat jejich práci i spotřebu materiálů až do dokončení poslední přípojky v domě. Samozřejmě nesmíte zapomenout na pozdější řemeslné práce a vybavení domu.

4.4. Výběr hlavního dodavatele

Výběr správného dodavatele, resp. výrobce je obecně velmi složitý úkol. Kupující má vždy mnoho otázek, zejména proto, že každý prodejce ho zasypává řadou informací a je mezi nimi mnoho protichůdných či nepřesných. Bylo by dobré vybrat si co nejdříve, aby vašemu dodavateli zbylo více času na váš projekt.

4.5. Výběr dalších dodavatelů a poskytovatelů

Pokud se nerozhodnete pro systém „na klíč“, doporučujeme vám vybrat jednoho dodavatele, který bude hlavním a který se postará o všechny práce, které nejsou zahrnuty v tom, co prodejce montovaného domu nabízí. Pokud máte někoho spolehlivého, kdo ví, co je třeba udělat a jakým způsobem, sníží se riziko chyb a poškození na minimum. To usnadní práci jak prodejci domu, tak i vám. Pro prodejce montovaného domu bude užitečné mít na stavbě důvěryhodnou kontaktní osobu a tok informací bude rychlejší, spolehlivější a efektivnější. Pamatujte, že na staveništi, stejně jako v jakékoli jiné práci, má dobrá komunikace zásadní význam. Základním cílem je minimalizovat možnost problémů a zvýšit účinnost veškerých prací na maximum.

4.6. Prováděcí plány

Je čas zahájit inženýrskou část projektu. Inženýrský plán montovaného domu (výrobní výkresy poskytnuté výrobcem domu) je velmi důležitou součástí postupu, který zabírá hodně času. Tato fáze může, podle velikosti a náročnosti stavby, trvat až 12 týdnů. V této fázi je dům rozebrán na komponenty jako v trojrozměrných modelech. Každá součást se poté pečlivě analyzuje. Při plánování komponent by se designéři měli držet nastavení všech typů instalací a jejich přesného rozložení v domě, a proto je velmi důležité, aby se všichni drželi časového harmonogramu a byli dobře koordinováni. Tato fáze končí dokončením všech komponent a vypracováním plánu na jejich transport a skládání na staveniště.

4.7. Příprava terénu a základ

Současně s pracemi ve výrobní hale probíhají na staveništi terénní přípravy. Staveniště vznikne oplocením, umístěním informační tabule, vykopáním základové jámy a vylitím základu.

4.8. Výroba součástí domu

Tato fáze je jednou z nejkratších během celé výstavby. Výroba prefabrikovaného domu pro průměrnou rodinu v továrně trvá asi dva týdny. Jde to tedy velmi rychle. Plány výkonu však musí být sestaveny bezchybně. To je také důvod, proč je přípravná fáze návrhu tak důležitá a časově náročná. Zvláštní pozornost je věnovaná detailům a toto je jedním z hlavních rozdílů ve vztahu k cihlovým domům. Dobrý design a kvalitní realizace mají za následek také špičkové komponenty.

4.9. Doprava

Když jsou všechny části montovaného domu v továrně dokončeny, jsou dodány na staveniště. Je třeba mít zajištěnou přístupovou cestu a místo na vykládku.

4.10. Montáž na místě

Čas potřebný k sestavení prvků se liší podle velikosti a složitosti domu, ale obvykle to netrvá déle než dva až tři týdny.

4.11. Instalace

Když je objekt hotov, montéři odejdou a přenechají dílo hlavnímu dodavateli, jehož úkolem je koordinovat a kontrolovat provádění všech řemeslných prací. Mezi tyto činnosti patří instalace vodovodních a kanalizačních potrubí, elektřiny, osvětlení, vytápění, chlazení a větrání, jakož i instalace zabezpečovacích a jiných systémů. Tato fáze může to trvat několik týdnů.

4.12. Interiér

Poslední fázi výstavby - úpravu interiéru a dokončovací práce - provádí dodavatel (nebo jednotliví mistři a řemeslníci). Toto může trvat zhruba čtrnáct dní až měsíc, v závislosti na velikosti domu a složitosti designu. Je velmi důležité, aby řemeslníci dělali svou práci precizně a bez spěchu. Přestože byla stavba a struktura domu provedena správně, špatně provedené řemeslné práce mohou způsobit praskání stěn nebo podlah nebo jiná poškození, která by mohla vést k dalším velkým problémům.

4.13. Předání klíčů

Když je vše hotové, dodavatel a majitel by měli znovu zkontrolovat celý dům a ujistit se, že je vše provedeno podle plánů, dohod a očekávání. Veškeré poznámky týkající se kvality prací nebo množství materiálů musí být zaznamenány v zápisu, který je ověřen jejich podpisy. Opravy vad musí být provedeny v záruční době poskytnuté výrobcem a dalšími dodavateli. Každý nese odpovědnost za svou část práce.

Montovaný dům je pak připraven k nastěhování.

 

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMMONTOVANÉ DOMY CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

27+ SPOLEČNOSTMI PRO MONTOVANÉ DOMY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI MONTOVANÉ DOMY?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena