Truhlář Ceník

Kolik stojí truhlář a truhlařina na zakázku? Cena nábytku vyrobeného na míru se může značně lišit, především kvůli volbě materiálu - kuchyň vyrobena z masivního dřeva je pochopitelně dražší než ta vyrobená z dýhované překližky. Jak bude vypadat kuchyně na míru - bude dřevěná, mramorová či keramická? Nebo chcete koupelnový nábytek na míru? Váš truhlář vám může pomoci s jakoukoli volbou. Cena jedinečných kusů nábytku závisí na materiálu, kování, úchytkách, obloženích, montáži a všech možných detailech. Nábytek na míru je asi o 30% dražší než ten typový a průmyslově vyráběný, ale je také mnohem kvalitnější a můžete ho zcela přizpůsobit vaším představám. Dodací lhůta je 1 až 4 měsíce a cena se pohybuje mezi 3.000 a 8.000 Kč / m2. Připravili jsme pro vás kalkulačku, podle které si snadno spočítáte náklady na návrh, výrobu a montáž nábytku.

Komu svěřit truhlařinu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným truhlářům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA STOLAŘE


Cena za služby truhláře za nábytek na míru. Cena za truhlářské služby za nábytek na míru, materiál je dřevotříska nebo masivní dřevo.

3000.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
8000.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Truhlář Ceník

OSTATNÍ CENY ZA TRUHLÁŘ

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Kompletní výroba, dodávka a montáž jednokřídlých dýhovaných dveří, montáž na sucho, lakovaná ochranným nátěrem, včetně veškerého kování, upevňovacích prvků a těsnících materiálů, dokončovacích lišt a háků a také klasického zámkuKč/kus

kus
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Truhlářství - vše, co potřebujete vědět

1. Proč se rozhodnout pro nábytek vyrobený na míru?

Kuchyně na míru, ložnice na míru, stoly na zakázku a veškerý další nábytek a díly na míru. Proč?

Výroba nábytku na míru má spoustu výhod!
Výroba nábytku na míru má spoustu výhod!

Nábytek zakoupený v prodejnách je vyroben podle standardních rozměrů, ze standardních materiálů a ve standardních tvarech - a to vše nemusí být vhodné pro vybavení některých prostor. Na druhou stranu truhlář může vyrobit každý kus nábytku přesně na zakázku - takže rozměry, materiály, barvy a tvary jsou přesně podle vašich představ. Tento typ nábytku má však další výhody a o nich si povíme níže.

1.1. Přizpůsobivost nábytku na míru

Jak už jsme zmínili, nábytek na zakázku je zcela přizpůsoben vašim přáním a potřebám. Dnes prakticky neexistují žádná konstrukční omezení. Přemýšlíte-li o lepších, unikátních řešeních, nábytek na míru je pro vás skvělé řešení. Například podkroví s velmi strmou střechou nebo starší budovy, jejichž stěny jsou nerovné a chátrající, je téměř nemožné vybavit průmyslově vyráběným nábytkem; stolař však může každý kus nábytku přizpůsobit místu, na kterém bude stát. Tímto způsobem můžete účelně využít prostor, kde jinak nemůžete ani stát ani sedět.

1.2. Ucelené vybavení místnosti

Pokud chcete, aby nábytek v jedné místnosti dokonale ladil s materiálem, tvarem nebo barvou s nábytkem v jiných částech domu (zejména pokud máte „open space“ koncept, kde jsou například obývací pokoj, jídelna a kuchyň pohromadě), pak vám může nejlépe pomoci právě stolař.

1.3. Jedinečnost

Kusy nábytku, které truhlář vyrábí podle návrhů architekta a podle vašeho přání, jsou vždy jedinečné. Jsou odrazem vašich přání a potřeb, ale také vyjádřením vašeho stylu a zároveň se dokonale hodí do každé místnosti.

1.4. Specifické rozměry

Specifické rozměry jsou také jedním z velmi důležitých důvodů, proč se zákazníci rozhodují pro nábytek na zakázku. Například vysocí lidé potřebuji postel delší, než je standardních 200cm. Kuchyňský pult pro invalidní vozík by naopak měl být nižší než standardních 92cm. V obchodech nejsou k mání žádné pracovní stoly vysoké např. 75 cm, takže jediným řešením je vyrobit je na míru. Takových příkladů je samozřejmě nespočet.

1.5. Kvalita zpracování

Je také velmi důležité, abyste se rozhodli pro uznávaného a osvědčeného mistra. Dobrý řemeslník nejen že upřednostní kvalitní materiály, ale odvede kvalitní práci. Dojde-li přesto k k nějakému poškození, vše rychle a dobře opraví, což se o prodejcích nábytku říci nedá.

2. Jak vybrat správného truhláře?

Když hledáte dobrého truhláře je dobré dát si námahu a oslovit co nejvíce lidí. Čím více nabídek získáte, tím lepší a větší výběr budete mít a lépe se tak rozhodnete pro tu nejlepší.

2.1. Kde hledat truhláře?

Doporučujeme, abyste se zeptali svých přátel, spolupracovníků a známých, zda vám někoho mohou doporučit. Pokud si najmete architekta na výrobu ojedinělých kusů nábytku, určitě vám může doporučit mistra, se kterým má zkušenosti. Třetí možností je najít a prohlédnout si na našem portálu Daibau seznam ověřených truhlářů, kteří žijí ve vašem okolí. Pokud budete sledovat odkazy, které tam stojí, uvidíte jejich profily s hodnocením a doporučeními předchozích klientů, takže se můžete rozhodnout pro jednoho z nich.

2.2. Čím více nabídek získáte

Internetový portál Daibau vám umožňuje v krátkém časovém úseku získat více nabídek na jednu žádost, což vám jistě ušetří spoustu času a energie. Když navíc získáte více na sobě nezávislých nabídek, budete si jistější, že požadovaná cena je konkurenceschopná a přiměřená. Je také důležité, abyste před zahájením práce dostali tuto nabídku písemně s přesným termínem a platebními podmínkami. Měli byste také požádat řemeslníka o reference. Pokud je možné si tyto výrobky osobně prohlédnout a ujistit se o jejich kvalitě, a možná dokonce promluvit s jejich majiteli. To vše vám usnadní rozhodování.

2.3. Cena nábytku na zakázku

Ceny jsou samozřejmě velmi důležitým faktorem při rozhodování o nákupu, zejména proto, že se mohou velmi lišit. Do značné míry závisí na tom, pro jaké materiály se rozhodnete, jaké rukojeti, opěradla, čalounění atd. Pokud jsou kusy nábytku vyráběny na zakázku, pak si všechny tyto jednotlivé prvky můžete sami, zatímco v prodejnách takovou možnost nemáte. Tam si můžete si koupit jen to, co nabízejí, s minimálními variacemi. Nábytek na zakázku někdy může být i levnější, ale vždy bude cennější. Ale to není vše -  cena za nábytek se v plné výši vyplácí truhláři. Menší část této sumy předává výrobci materiálu. U nábytku zakoupených v prodejnách největší část „spolknou“ náklady za distribuci, uskladnění, dopravu a zisk prodejny. Tímto přístupem tak podpoříte svého lokálního výrobce nábytku.

2.4. Jak dlouho budeme čekat na výrobek

Dodací lhůty u maloobchodníků se liší, i když je běžné, že celý proces včetně dodávky a montáže bude trvat trvá měsíc nebo dva. Jak dlouho budete čekat na nábytek vyrobený stolařem, záleží na tom, kolik objednávek již má a jak složitá je výroba nábytku, který jste si objednali. Pokud z nějakého důvodu spěcháte, pak nábytek na míru není tím správným řešením. Dobrý truhlář, stejně jako každý jiný dobrý řemeslník, je velmi zaneprázdněn, a proto se může stát, že lidé na jeho služby čekají měsíce. Výroba nábytku (v závislosti na množství a složitosti) pro jeden byt může trvat několik týdnů, a pokud se jedná o zvláštní, unikátní kusy, které jsou velmi náročné na řemeslné zpracování, může čekání trvat měsíce!

3. Co vše dělají truhláři?

Rozsah truhlářských prací může být poměrně velký. Vyrábějí nábytek hlavně ze dřeva, i když používají i jiné materiály. Mezi jejich výrobky patří kuchyňský, pokojový, koupelnový, zahradní nebo kancelářský nábytek, ale také všechny ostatní předměty, kterými jsou vybaveny byty, rodinné domky, školy, hotely, sportovní haly, hostince, restaurace, kina nebo obchodní a veřejná zařízení. Kromě výroby celých kusů nábytku mohou truhláři opravovat, montovat nebo obnovovat všechny výrobky ze dřeva.  Někteří se specializují na určité druhy prací, takže dělají např. okna, dveře , střechy, různé typy konstrukcí, mosty, menší dřevěné stavby jako jsou altány, zahradní domečky, stodoly, chaty a tak dále. Jsou také takoví, kteří dělají pouze pódia a scénografii, lodě, sportovní zbraně a vybavení, hudební nástroje, parkety nebo dřevěné obklady, desky, lišty atd.

4. Postup

Než půjdete poprvé k truhláři, doporučujeme vám pečlivě si vše promyslet a rozhodnout rozhodnout se, jaký druh nábytku od něj požadujete. Nejlepší bude, když se poradíte s architektem nebo jiným odborníkem na interiérový design, který podle vašich přání a vašich zkušeností a znalostí vytvoří nábytkové náčrty s přesnými popisy a rozměry. Na základě těchto plánků můžete také získat konkrétní nabídky. Pokud byste šli od stolaři ke stolaři bez jakýchkoliv plánků, nabídky by nebyly porovnatelné, protože každý mistr by interpretoval váš ústní popis po svém. Když si tedy vyberete truhláři, na základě náčrtků architekty nebo vašich instrukcí, vydá návod k práci pro svou dílnu. Rozhodně by měl zkontrolovat míry prostoru, které od vás (nebo architekta) dostal. Pokud je vše v pořádku, vystaví zálohovou fakturu pro objednávku materiálu, vy jí zaplatíte  a práce může začít. Truhláři zpravidla nábytek vyrábí ve své dílně a potom ho sestavují ve vašem domě. Je nesmírně důležité, aby v každé fázi výroby prověřoval rozměry svého výrobku.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMNOVÁ OKNA

Dobrý den,

poptáváme novà dřevěná okna.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

Děkuji


1800 Kč do 3000 Kč


........

DŘEVĚNÁ STĚNA

Dobrý den,

rád bych poptal dřevěnou zástěnu mezi námi a sousedy, vysoká 2,4 m, dlouhá 3 m. Z každé strany dřevěné lišty (lamely) zkosené. V příloze zasílám foto, jakou máme představu.

Ještě budeme poptávat dřevěný zahradní domek.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji


720 Kč do 1200 Kč


........

ŠPALETOVÁ OKNA

Dobrý den,

poptávám výrobu vnějších (možná podle domluvy i vnitřních) špaletových oken do roubené chalupy u Jablonce nad Nisou. Oken je 6 kusů, přibližný rozměr 100 x 90 cm.

Obracím se na Vás s dotazem, zda byste tuto zakázku mohli přijmout a domluvit se na bližší spolupráci?

Děkuji Vám za odpověď.
S pozdravem 1800 Kč do 3000 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ

CENA, ZAMONTOVAT ŠOUPACI DVEŘE , 1 KUS
Truhlář, Domažlice Město

135 Kč do 225 Kč

CENA, OPRAVA DŘEVĚNÉHO STOLU - NOVÉ NOHY + NOVÝ LAK, 80 X 90 CM
Truhlář, Havířov

225 Kč do 375 Kč

CENA, DOBRÝ DEN, MÁME NA MASIVNÍ KOMODĚ KORPUS JE JEDEN KUS URAŽENÝ ROH,, LEPENÍ?
Truhlář, Brno

90 Kč do 150 Kč

CENA, OPRAVA ČÁSTI PORAŽENÝCH DVEŘÍ U BÍLÉ VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ, POSUVNÉ DVEŘE , CCA 50 X100 CM
Truhlář, Smidary

54 Kč do 90 Kč

CENA, PRÁCE NA MÍRU V DŘEVOSTAVBĚ - OKENNÍ PARAPETY, SCHŮDKY, ŘEZIVO NA MÍRU,
Truhlář, Plav

288 Kč do 480 Kč

CENA, SESTAVA SKŘÍNÍ RACK SYSTÉM , 2
Truhlář, Polička-Město

360 Kč do 600 Kč

CENA, REPLIKA STARYCH OKEN DO CHALUPY, CA 7 OKEN
Truhlář, Mařenice

6750 Kč do 11250 Kč

CENA, VESTAVĚNÁ ŠATNÍ SKŘÍŇ NA MÍRU - 2KS, 2 KS
Truhlář, Náměšť nad Oslavou

1350 Kč do 2250 KčPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

TRUHLÁŘ CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

614+ SPOLEČNOSTMI PRO TRUHLÁŘ
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI TRUHLÁŘ?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena