V oblasti

  Čalounictví Ceník

  Kolik stojí čalounění? Zde vyvstává hlavní otázka, zda se jedná o opravdu cenný kus nábytku nebo pro vás má spíše sentimentální hodnotu. Obecně lze říci, že starožitnost nebo starší nábytek mimořádné kvality vždy stojí za to obnovit. Cena čalounění závisí na velikosti a typu čalounění, stavu výplně, rámech, pružinách a konstrukci. Mějte na paměti, že se cena získává sečtením hodin strávených prací a spotřebovaného materiálu. Cena čalounění sedací soupravy začíná od 8.000 Kč a výše. Cena za čalounění kuchyňské židle se pohybuje kolem 1.000 Kč, včetně výplně sedadla i opěradla. Pokud se vám cena na první pohled zdá být příliš vysoká, vězte, že starý nábytek je zpravidla vždy kvalitnější než moderní a že se tak vyplatí jej čas od času obnovovat. V každém případě získáte mimořádně kvalitní kus nábytku!

  Komu svěřit čalounění svého nábytku? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným čalouníkům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za čalounění sedací soupravy


  Cena za čalounění sedací soupravy. Cena za poradenství, dopravu, dodávku, výměnu náplně a výměnu látky.

  8000.00 Kč/kus

  VELMI NÍZKÁ CENA
  Kč/kus

  STŘEDNÍ CENA
  14000.00 Kč/kus

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Čalouník

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Čalounění židlí

  Cena za čalounění kuchyňské židle s novou pěnou, tloušťky 3 cm, bez dalšího šití látky.


  kus

  Kč/kus

  Čalounění židlí

  Cena za čalounění kuchyňské židle s novou pěnou, tloušťky 3 cm, spolu s dodatečným šitím látky.


  kus

  Kč/kus

  Cena za sedací soupravu

  Cena nové soupravy na sezení. Cena za poradenství, dopravu, dodávku, rámovou strukturu podle požadovaných rozměrů, náplně a látky.


  kus

  Kč/kus

  Celkem:
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Čalounění - vše, co potřebujete vědět

  1. Čalouník a autočalouník - co potřebujete vědět?

  Čalounění je povrchová úprava materiálů a prostorů potažením látkou, kůží, koženkou, síťovinou či jinými přírodními  nebo umělými materiály.  Zpravidla se tak nazývá proces restaurování, tj. obnovy nábytku. Na zakázku vyrobený nebo zakoupený nábytek čalounit sice lze, ale obvykle takto ošetřujeme starší kusy. Tímto řemeslem se zabývá čalouník. Na našem portálu Daibau.cz najdete řemeslníky, kteří nabízejí následující služby:

  - čalounění sedací soupravy

  - čalounění laviček a židlí

  - drobné opravy nábytku

  - výroba nebo úprava polštářů

  - čalounění dveří

  - čalounění postele

  - čalounění sedadel pro karavany, přívěsy a čluny

  - čalounění autosedačky a interiéru vozidel

  Čalounění vrací krásu, pohodlí a hodnotu starých kusů nábytku
  Čalounění vrací krásu, pohodlí a hodnotu starých kusů nábytku

  Než se pustíte do výběru čalouníka, není špatné vědět něco o samotném procesu čalounění. Nejdůležitějším rozhodnutím je výběr nábytkové tkaniny. Kromě barvy a vzoru, který by měl být zcela sladěn s nábytkem, je také velmi důležitý typ materiálu, kterým může být kůže, bavlna, len, polyester, umělá kůže, různé směsi atd. Tyto materiály na dotek zanechávají zcela odlišný dojem a liší se ve způsobu jejich zpracování, opotřebení, odolnosti proti vodě, odolnosti proti skvrnám, čisticím prostředkům nebo způsobu, jakým se případně jednoho dne protrhne. Kůže je velmi odolná, ale na dotek docela studená a po delším sezení způsobuje pocení. Koženka je mnohem levnější, i když se nedoporučuje neboť se poměrně rychle začne odlupovat. S jinými typy tkanin nejsou takové problémy, i když se opotřebovávají rychleji než kůže. Na čalounění se používají speciální nábytkové látky. Až se rozhodnete, co přesně si přejete, zbytek nechte na řemeslníkovi. Do dvou týdnů se vašemu křeslu, židli nebo sedačce vrátí jejich stará sláva.

  2. Jak najít dobrého čalouníka?

  Pro dobré čalounění jsou nejdůležitější kvalitní plátno, výplň, dřevo a pružiny. Bez dobrého řemeslníka však nebudete spokojeni. Pokud nějakého hledáte, věnujte tomu trochu času. Poptejte se mezi svými přáteli a prohlédněte si fotografie jím vyrobených kusů, reference a komentáře zákazníků. Vytvořte si  seznam osob, které přichází v úvahu, a pošlete jim dotaz. Poté snadno porovnáte získané nabídky a rozhodnete se pro tu nejlepší. To vše můžete udělat nejjednodušším a nejrychlejším způsobem prostřednictvím našeho portálu Daibau.cz

  3. Čalouněný nábytek

  3.1. Židle

  Někdy je těžké se zbavit starých kusů nábytku, hlavně kvůli jejich sentimentální nebo historické hodnotě. To platí zejména pro kusy, které máte rádi a které často používáte, takže je dost opotřebováváte. Jsou to například židle nebo křesla. Naštěstí je lze obnovit. Čalouník zkontroluje stav dřeva, výplně, pružin a samotného plátna a v případě potřeby je vymění a obnoví. Takže židle vaší babičky může brzy zářit ve zcela novém světle. Správná a včasná obnova udržuje kvalitu a postupem času zvyšuje hodnotu takového nábytku.

  3.2. Sedací soupravy

  Časté a dlouhodobé ležení na gauči zanechá důsledky na materiálu (o vašem zdraví nemluvě). Gauč se časem opotřebuje, plátno se roztrhne, výplň se zhutní a pružiny zlomí. Pokud je však gauč kvalitní, nevyhazujte jej. Výměna čalounění je mnohem lepší volbou než nákup nového. Kontaktujte mistra ve svém okolí a vyberte si nábytkovou látku, barvu a design. S trochou úsilí a dovednosti bude váš kus nábytku vypadat jako nový. Můžete také udělat čalounění laviček, stoliček, polštářů apod. Nově potažený nábytek osvěží celou místnost. Sedací soupravy vyrobené na míru a podle vašeho přání, se kvalitou mohou měřit s nejdražším a nejluxusnějším nábytkem, protože mají stejně dobrou konstrukci, materiály a čalounění.

  3.3. Dveře

  Čalouněné dveře nejen skvěle vypadají, ale také výrazně zvyšují tepelnou a zvukovou izolaci. Pokud vchodové dveře směřují do hlučné ulice, pak je toto pro vás skvělé řešení. Na dveře se obvykle umístí vrstva výplně s vyšší hustotou a tloušťkou 5 cm a koženka, odolná vůči povětrnostním vlivům a opotřebení.

  3.4. Autočalouník

  Automobily jsou obecně považovány za statusový symbol. Není důležité jen jak vypadají zvenčí, ale také zevnitř. Elegantnější interiér zpříjemňuje samotné řízení. Pokud chcete dobře vypadající sedadla, můžete se obrátit na autočalouníky, kteří se právě na toto specializují. Autočalounění se v průběhu času opotřebovává, takže musíte zajistit jeho opravu nebo výměnu. Změnit se mohou sedadla a prostor mezi nimi, volant, vnitřní strany dveří, strop atd. Můžete se rozhodnout pro kůži nebo koženku, automobilový nábytek, mikrovlákno, alcantaru apod. Sehnat se dají v různých barvách a designech.

  4. Postup

  Čalounění starých kusů nábytku začíná hodnocením stavu a odhadem ceny. Na základě toho určíme, zda se tento typ restaurace nábytku vůbec vyplatí. Zvláště mějte na paměti, že starožitný nábytek má často větší hodnotu, pokud je v originálním stavu. Při restaurování těchto kusů musí být použity staré materiály, které jsou co nejvěrnější originálu - dřevo, juta, mořské trávy, seno, bavlna nebo vlna - protože pouze tak je možné zachovat jejich autentičnost. I plátno by mělo být vhodné, co nejpodobnější originálu v kvalitě a designu. Další fází je odstranění poškozených dílů, výměna výplně nebo pružin a dřevěných částí. Když jsou dokončeny vnitřní prvky, je na řadě potažení, které nábytku dodává nový lesk. Pravidelné vysávání a kartáčování, stejně jako drobné opravy nebo ochranné kryty, mohou výrazně prodloužit životnost takového nábytku.

  4.1. Potahové látky

  Látky se od sebe liší kvalitou, strukturou, pocitem na dotyk, pevností, trvanlivostí, odolností vůči čisticím prostředkům a rozhodně - cenou. Nejdražším materiálem je pravá kůže, protože je velmi odolná a pevná. Nedoporučuje se však pro zahradní nábytek, protože „nedýchá“ a při kontaktu s ní se naše pokožka začne potit. Koženka je levnější a na první pohled vypadá téměř stejně, i když relativně rychle praskne a začne se odlupovat. Jiné druhy čalounických látek bývají zpravidla hedvábné, bavlněné, lněné a polyesterové látky nebo různé směsi. Aby byly vhodné na čalounění, musí být tlustší než materiál, ze kterého se šije oblečení. Neméně důležité jsou výplně na čalounění, které by měly být určité tloušťky, měkkosti, hustoty a tvrdosti, ale musí být i elastické, aby se mohly vrátit do původní polohy a neztratit svůj tvar ani při delším a pravidelném používání.

  Když si vybíráte plátno, zpravidla se nakonec rozhodnete podle barvy a vzoru. Dnešní výrobní technologie jsou takové, že lze udělat doslova cokoli, v jakékoli barvě a záleží jen na vašem vkusu, pro co se rozhodnete a co se vám podaří sehnat. Světlejší barvy a béžové odstíny v zásadě tvoří harmonický celek s většinou nábytku. Díky živým barvám se i mdlý kus nábytku může stát zajímavým a nápadným. Totéž platí pro vzory, které mohou být pruhované, tečkované, čtvercové, geometrické, piktogramové, květinové nebo - nyní obzvláště populární - zvířecí vzory. Bez ohledu na to, jak jste odvážní, dbejte na to aby příliš odvážným vzorem, který působí jako „pěst na oko“, nebyl narušen celkový dojem místnosti.

  5. Ceny čalounění nábytku

  Čalounění nábytku je mnohem výhodnější ve srovnání s nákupem nového. Pokud přemýšlíte o potažení židlí nebo pohovek, nejprve porovnejte ceny potažení a nových kusů. Cena čalounění je většinou ovlivněna stavem nábytku, protože stav určuje, co je třeba udělat. Je plátno potrhané, výplň ztenčená, pružiny rezavé nebo existuje mechanické poškození dřevěných částí konstrukce? Další položkou v ceně je materiál a především nábytková tkanina. Pravá kůže je nejdražší. Koženka, džínovina apod. jsou rozhodně levnější. Při výběru materiálu na čalounění se nedívejte výhradně na cenu, protože kvalita je také velmi důležitá - počítejte s tím, že vydrží alespoň tak dlouho, jak dosud. Cena samozřejmě zahrnuje práci, tedy čas potřebný na zhotovení prací. Čalounění sedací soupravy stojí cca 10.000Kč, zatímco jednoho křesla přibližně 25.000Kč.

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Přečalounit sedací soupravu ala Rokoko

  Pohovka i židle mají ošoupaný až roztrhaný potah, je potřeba ale stylová látka - rokokový vzor nebo něco takového, pevnější. Nábytek je dřevěný, čalouny přidržují čalounické zlatné "cvočky" nýtky?? 28296 Kč do 47160 Kč

  ........

  Výměna pružin

  Potřebuji výměnu pružin sedací souprava Oskar, rád bych to nechal udělat doma 14148 Kč do 23580 Kč

  ........

  Potahnout celo postele

  Dobrý den,

  poptáváme potazeni cela postele cernou kuzi nebo kozenkou 23580 Kč do 39300 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, čalounení rohová lavka v kuchyni, 5,5 m2
  Čalouník, Kunovice

  720 Kč do 1200 Kč

  Cena, čalounění dveří 80P plné zvuk.izol+izolace dveří, Dveře jsou nové jen je zvukově zaizolovat
  Čalouník, Olomouc

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Renovaci židlí, 6ks
  Čalouník, Ostrava

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Nové čalounění sedačky a křesla, nevím
  Čalouník, Neuměřice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Přečalounit sedačku ve tvaru U, délka 340 cm
  Čalouník, Hostomice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, čalounictví, cca 50 na 70
  Čalouník, Nepomuk

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Renovace křesel, 3 ks
  Čalouník, Krupka

  585 Kč do 975 Kč

  Cena, Vyztužit sedací část křesla, 2 ks
  Čalouník, Klíčany

  225 Kč do 375 Kč

  Cena, Oprava koženkové sedačky, 0,25m2
  Čalouník, Rohatsko

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Nové potahy sedací soupravy, cca 7 m2
  Čalouník, Poděbrady I

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Tři kostky na sedací soupravě počalounit alespoň podobnou látkou.,
  Čalouník, Jílové u Prahy

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Výměnu výplně prosezené holandské sedací soupravy., 3+2+1, kůže je nepoškozená, sedáky jsou v dřevěném rámu.
  Čalouník, Květnice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, oprava koženkové sedačky, rozpáraná ve švu délka asi 10 cm 2x
  Čalouník, Nové Město na Moravě

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Přečalounit křesla z kůže a novou výplň, 2 křesla usazené v dřevěném korpusu
  Čalouník, Havířov

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Přečalouněni 4 ks zidle, 4 zidle
  Čalouník, Praha

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Očalounit dveře, 1
  Čalouník, Most

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, čalouník, 5ks
  Čalouník, Bystřice pod Hostýnem

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Oprava křesla, 1ka
  Čalouník, České Budějovice

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Brašny na motocykl,
  Čalouník, Jičín

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Čalounění sedačky,
  Čalouník, Nová Ves u Nového Města na Moravě

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Potáhnout sedačku motorky,
  Čalouník, Pacov

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Čalounické práce,
  Čalouník, Svratouch

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Opravit psí tazku,latka odkousnutá od psa, 10x5cm
  Čalouník, Milín

  45 Kč do 75 Kč

  Cena, Precalouneni kozenkovych casti sedacky za textil, Mensi plocha sedacky - operky na ruce, lem u zeme
  Čalouník, Milovice

  225 Kč do 375 Kč

  Cena, Oprava sedáku starého křesla,
  Čalouník, Plzeň

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Oprava šití sedací soupravy, 50 cm
  Čalouník, Volary

  72 Kč do 120 Kč

  Cena, Opravit zámecký gauč, konstrukce je v pořádku, čalounění nikoliv, 1ks
  Čalouník, Třinec

  720 Kč do 1200 Kč

  Cena, Potažení zahradního křesílka, 1
  Čalouník, Dobříš

  72 Kč do 120 Kč

  Cena, Přečalounit gauč a 2 křesla, 3ks
  Čalouník, Přerov

  990 Kč do 1650 Kč

  Cena, Ušák křeslo,
  Čalouník, Nový Hrozenkov

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Oprava čalouněného křesla- ušáku, 1ks
  Čalouník, Valašské Meziříčí

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Kapsáře do auta na sklo, 2ks
  Čalouník, Kozlovice

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Oprava sedačky , 4m
  Čalouník, České Budějovice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Novou koženku na 2mistný gauč , 1x2m
  Čalouník, Třebíč

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, Dát nové potahy, Gauč, 2 křesla
  Čalouník, Hlučín

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, čalouník, 4 ks záda i Podsedák
  Čalouník, Nýřany

  135 Kč do 225 Kč  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Čalouník?
  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Čalouník cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  84+ společnostmi pro Čalouník
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všechna práva vyhrazena