Čalounictví Ceník

Kolik stojí čalounění? Zde vyvstává hlavní otázka, zda se jedná o opravdu cenný kus nábytku nebo pro vás má spíše sentimentální hodnotu. Obecně lze říci, že starožitnost nebo starší nábytek mimořádné kvality vždy stojí za to obnovit. Cena čalounění závisí na velikosti a typu čalounění, stavu výplně, rámech, pružinách a konstrukci. Mějte na paměti, že se cena získává sečtením hodin strávených prací a spotřebovaného materiálu. Cena čalounění sedací soupravy začíná od 8.000 Kč a výše. Cena za čalounění kuchyňské židle se pohybuje kolem 1.000 Kč, včetně výplně sedadla i opěradla. Pokud se vám cena na první pohled zdá být příliš vysoká, vězte, že starý nábytek je zpravidla vždy kvalitnější než moderní a že se tak vyplatí jej čas od času obnovovat. V každém případě získáte mimořádně kvalitní kus nábytku!

Komu svěřit čalounění svého nábytku? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným čalouníkům - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA ČALOUNĚNÍ SEDACÍ SOUPRAVY


Cena za čalounění sedací soupravy. Cena za poradenství, dopravu, dodávku, výměnu náplně a výměnu látky.

8000.00 Kč/kus

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/kus

STŘEDNÍ CENA
14000.00 Kč/kus

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Čalounictví Ceník

OSTATNÍ CENY ZA ČALOUNÍK

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Cena za sedací soupravu

Cena nové soupravy na sezení. Cena za poradenství, dopravu, dodávku, rámovou strukturu podle požadovaných rozměrů, náplně a látky.Kč/kus

kus
poptávka

Čalounění židlí

Cena za čalounění kuchyňské židle s novou pěnou, tloušťky 3 cm, bez dalšího šití látky.Kč/kus

kus
poptávka

Čalounění židlí

Cena za čalounění kuchyňské židle s novou pěnou, tloušťky 3 cm, spolu s dodatečným šitím látky.Kč/kus

kus
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Čalounění - vše, co potřebujete vědět

1. Čalouník a autočalouník - co potřebujete vědět?

Čalounění je povrchová úprava materiálů a prostorů potažením látkou, kůží, koženkou, síťovinou či jinými přírodními  nebo umělými materiály.  Zpravidla se tak nazývá proces restaurování, tj. obnovy nábytku. Na zakázku vyrobený nebo zakoupený nábytek čalounit sice lze, ale obvykle takto ošetřujeme starší kusy. Tímto řemeslem se zabývá čalouník. Na našem portálu Daibau.cz najdete řemeslníky, kteří nabízejí následující služby:

- čalounění sedací soupravy

- čalounění laviček a židlí

- drobné opravy nábytku

- výroba nebo úprava polštářů

- čalounění dveří

- čalounění postele

- čalounění sedadel pro karavany, přívěsy a čluny

- čalounění autosedačky a interiéru vozidel

Čalounění vrací krásu, pohodlí a hodnotu starých kusů nábytku
Čalounění vrací krásu, pohodlí a hodnotu starých kusů nábytku

Než se pustíte do výběru čalouníka, není špatné vědět něco o samotném procesu čalounění. Nejdůležitějším rozhodnutím je výběr nábytkové tkaniny. Kromě barvy a vzoru, který by měl být zcela sladěn s nábytkem, je také velmi důležitý typ materiálu, kterým může být kůže, bavlna, len, polyester, umělá kůže, různé směsi atd. Tyto materiály na dotek zanechávají zcela odlišný dojem a liší se ve způsobu jejich zpracování, opotřebení, odolnosti proti vodě, odolnosti proti skvrnám, čisticím prostředkům nebo způsobu, jakým se případně jednoho dne protrhne. Kůže je velmi odolná, ale na dotek docela studená a po delším sezení způsobuje pocení. Koženka je mnohem levnější, i když se nedoporučuje neboť se poměrně rychle začne odlupovat. S jinými typy tkanin nejsou takové problémy, i když se opotřebovávají rychleji než kůže. Na čalounění se používají speciální nábytkové látky. Až se rozhodnete, co přesně si přejete, zbytek nechte na řemeslníkovi. Do dvou týdnů se vašemu křeslu, židli nebo sedačce vrátí jejich stará sláva.

2. Jak najít dobrého čalouníka?

Pro dobré čalounění jsou nejdůležitější kvalitní plátno, výplň, dřevo a pružiny. Bez dobrého řemeslníka však nebudete spokojeni. Pokud nějakého hledáte, věnujte tomu trochu času. Poptejte se mezi svými přáteli a prohlédněte si fotografie jím vyrobených kusů, reference a komentáře zákazníků. Vytvořte si  seznam osob, které přichází v úvahu, a pošlete jim dotaz. Poté snadno porovnáte získané nabídky a rozhodnete se pro tu nejlepší. To vše můžete udělat nejjednodušším a nejrychlejším způsobem prostřednictvím našeho portálu Daibau.cz

3. Čalouněný nábytek

3.1. Židle

Někdy je těžké se zbavit starých kusů nábytku, hlavně kvůli jejich sentimentální nebo historické hodnotě. To platí zejména pro kusy, které máte rádi a které často používáte, takže je dost opotřebováváte. Jsou to například židle nebo křesla. Naštěstí je lze obnovit. Čalouník zkontroluje stav dřeva, výplně, pružin a samotného plátna a v případě potřeby je vymění a obnoví. Takže židle vaší babičky může brzy zářit ve zcela novém světle. Správná a včasná obnova udržuje kvalitu a postupem času zvyšuje hodnotu takového nábytku.

3.2. Sedací soupravy

Časté a dlouhodobé ležení na gauči zanechá důsledky na materiálu (o vašem zdraví nemluvě). Gauč se časem opotřebuje, plátno se roztrhne, výplň se zhutní a pružiny zlomí. Pokud je však gauč kvalitní, nevyhazujte jej. Výměna čalounění je mnohem lepší volbou než nákup nového. Kontaktujte mistra ve svém okolí a vyberte si nábytkovou látku, barvu a design. S trochou úsilí a dovednosti bude váš kus nábytku vypadat jako nový. Můžete také udělat čalounění laviček, stoliček, polštářů apod. Nově potažený nábytek osvěží celou místnost. Sedací soupravy vyrobené na míru a podle vašeho přání, se kvalitou mohou měřit s nejdražším a nejluxusnějším nábytkem, protože mají stejně dobrou konstrukci, materiály a čalounění.

3.3. Dveře

Čalouněné dveře nejen skvěle vypadají, ale také výrazně zvyšují tepelnou a zvukovou izolaci. Pokud vchodové dveře směřují do hlučné ulice, pak je toto pro vás skvělé řešení. Na dveře se obvykle umístí vrstva výplně s vyšší hustotou a tloušťkou 5 cm a koženka, odolná vůči povětrnostním vlivům a opotřebení.

3.4. Autočalouník

Automobily jsou obecně považovány za statusový symbol. Není důležité jen jak vypadají zvenčí, ale také zevnitř. Elegantnější interiér zpříjemňuje samotné řízení. Pokud chcete dobře vypadající sedadla, můžete se obrátit na autočalouníky, kteří se právě na toto specializují. Autočalounění se v průběhu času opotřebovává, takže musíte zajistit jeho opravu nebo výměnu. Změnit se mohou sedadla a prostor mezi nimi, volant, vnitřní strany dveří, strop atd. Můžete se rozhodnout pro kůži nebo koženku, automobilový nábytek, mikrovlákno, alcantaru apod. Sehnat se dají v různých barvách a designech.

4. Postup

Čalounění starých kusů nábytku začíná hodnocením stavu a odhadem ceny. Na základě toho určíme, zda se tento typ restaurace nábytku vůbec vyplatí. Zvláště mějte na paměti, že starožitný nábytek má často větší hodnotu, pokud je v originálním stavu. Při restaurování těchto kusů musí být použity staré materiály, které jsou co nejvěrnější originálu - dřevo, juta, mořské trávy, seno, bavlna nebo vlna - protože pouze tak je možné zachovat jejich autentičnost. I plátno by mělo být vhodné, co nejpodobnější originálu v kvalitě a designu. Další fází je odstranění poškozených dílů, výměna výplně nebo pružin a dřevěných částí. Když jsou dokončeny vnitřní prvky, je na řadě potažení, které nábytku dodává nový lesk. Pravidelné vysávání a kartáčování, stejně jako drobné opravy nebo ochranné kryty, mohou výrazně prodloužit životnost takového nábytku.

4.1. Potahové látky

Látky se od sebe liší kvalitou, strukturou, pocitem na dotyk, pevností, trvanlivostí, odolností vůči čisticím prostředkům a rozhodně - cenou. Nejdražším materiálem je pravá kůže, protože je velmi odolná a pevná. Nedoporučuje se však pro zahradní nábytek, protože „nedýchá“ a při kontaktu s ní se naše pokožka začne potit. Koženka je levnější a na první pohled vypadá téměř stejně, i když relativně rychle praskne a začne se odlupovat. Jiné druhy čalounických látek bývají zpravidla hedvábné, bavlněné, lněné a polyesterové látky nebo různé směsi. Aby byly vhodné na čalounění, musí být tlustší než materiál, ze kterého se šije oblečení. Neméně důležité jsou výplně na čalounění, které by měly být určité tloušťky, měkkosti, hustoty a tvrdosti, ale musí být i elastické, aby se mohly vrátit do původní polohy a neztratit svůj tvar ani při delším a pravidelném používání.

Když si vybíráte plátno, zpravidla se nakonec rozhodnete podle barvy a vzoru. Dnešní výrobní technologie jsou takové, že lze udělat doslova cokoli, v jakékoli barvě a záleží jen na vašem vkusu, pro co se rozhodnete a co se vám podaří sehnat. Světlejší barvy a béžové odstíny v zásadě tvoří harmonický celek s většinou nábytku. Díky živým barvám se i mdlý kus nábytku může stát zajímavým a nápadným. Totéž platí pro vzory, které mohou být pruhované, tečkované, čtvercové, geometrické, piktogramové, květinové nebo - nyní obzvláště populární - zvířecí vzory. Bez ohledu na to, jak jste odvážní, dbejte na to aby příliš odvážným vzorem, který působí jako „pěst na oko“, nebyl narušen celkový dojem místnosti.

5. Ceny čalounění nábytku

Čalounění nábytku je mnohem výhodnější ve srovnání s nákupem nového. Pokud přemýšlíte o potažení židlí nebo pohovek, nejprve porovnejte ceny potažení a nových kusů. Cena čalounění je většinou ovlivněna stavem nábytku, protože stav určuje, co je třeba udělat. Je plátno potrhané, výplň ztenčená, pružiny rezavé nebo existuje mechanické poškození dřevěných částí konstrukce? Další položkou v ceně je materiál a především nábytková tkanina. Pravá kůže je nejdražší. Koženka, džínovina apod. jsou rozhodně levnější. Při výběru materiálu na čalounění se nedívejte výhradně na cenu, protože kvalita je také velmi důležitá - počítejte s tím, že vydrží alespoň tak dlouho, jak dosud. Cena samozřejmě zahrnuje práci, tedy čas potřebný na zhotovení prací. Čalounění sedací soupravy stojí cca 10.000Kč, zatímco jednoho křesla přibližně 25.000Kč.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMŽIDLE

Dobrý den,

poptávám opravu koženého čalounění na dvou židlích.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji
90 Kč do 150 Kč


........

NOVĚ OČALOUNIT ŽIDLE

Dobrý den,

poptávám očalounění židlí.

Mám vlastní látku a potřebovala bych přečalounit 6ks kovových židli a 4ks sedících kostek.

Viz. přiložené foto.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

Děkuji
180 Kč do 300 Kč


........

PŘEČALOUNIT SEDAČKU A KŘESLA

Dobrý den,

potřebuji přečalounit 1x 3 sedačka, 2x křeslo.

Současný stav je na fotografiích.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

Děkuji 18000 Kč do 30000 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ

CENA, OPRAVA ČALOUNĚNÍ DVOJLŮŽKA, 160 X 200 CM VÝŠKA 17 CM
Čalouník, Brno

180 Kč do 300 KčPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

ČALOUNÍK CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

37+ SPOLEČNOSTMI PRO ČALOUNÍK
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI ČALOUNÍK?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena