Plastová okna Cena

Kolik stojí plastová okna? Okna z plastu jsou cenově dostupnější ve srovnání s hliníkem a dřevem. Cena plastového okna závisí na tvaru, velikosti, rámu, skle a způsobu otevírání (pevné, křídlové nebo posuvné). Běžné okno z plastu s dvojitým zasklením stojí kolem 3.750 Kč / m2.

Komu svěřit PVC okna? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům plastových oken - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA PLASTOVÉ OKNA


Cena plastového okna. Cena za plastové okno s dvouvrstvým zasklením.

2500.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
5000.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Plastová okna Cena

OSTATNÍ CENY ZA PLASTOVÁ OKNA

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Okno z PVC, fixní, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

Cena za fixní okno z PVC 100 x 100 cm, dvojité zasklení (tepelná propustnost U = 1,4 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

Okno z PVC, jednokřídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

Cena za jednokřídlové PVC okno rozměry okna 100 x 100 cm, dvojsklo (tepelná propustnost U = 1,4 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

PVC balkonové dveře

Cena za PVC balkonové dveře, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za balkónové dveře z PVC o rozměrech 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

Plastové fixní okno

Za fixní okno, rozměry 120 x 100 cm, s dvojvstvovým zasklením počítejte 2990 Kč a při třívrstvém zasklení 3900 Kč.Kč/kus

kus
poptávka

Plastové jednokřídlé okno

Cena jednokřídlého okna, rozměry 120 x 100 cm, s dvouvrstvým zasklením je 4400 Kč a s třívrstvým zasklením 5850 Kč.Kč/kus

kus
poptávka

Jednokřídlé plastové balkónové dveře, dvouvrstvé zasklení

Cena za plastové jednokřídlé balkónové dveře, rozměry 110 x 210 cm, s dvouvrstvým zasklením.Kč/kus

kus
poptávka

Jednokřídlé plastové balkónové dveře, třívrstvé zasklení

Cena za plastové jednokřídlé balkónové dveře, rozměry 110 x 210 cm, s třívrstvým zasklením.Kč/kus

kus
poptávka

Dvoukřídlé plastové balkónové dveře, dvouvrstvé zasklení

Cena za plastové dvoukřídlé balkónové dveře, rozměry 180 x 210 cm, s dvouvrstvým zasklenímKč/kus

kus
poptávka

Dvoukřídlé plastové balkónové dveře, třívrstvé zasklení

Cena za plastové dvoukřídlé balkónové dveře, rozměry 180 x 210 cm, s třívrstvým zasklením.Kč/kus

kus
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Plastová okna - vše, co potřebujete vědět

1. Plastová okna - co potřebujete vědět?

1.1. Výhody plastových oken

Snadná a levná výroba

Plastová okna jsou v poslední době nejčastější volbou většiny zákazníků. Nepochybně především díky velmi příznivé ceně. Tato okna jsou totiž výrazně levnější než hliníková a dřevěná.

Vyberte si nejlepšího dodavatele plastových oken
Vyberte si nejlepšího dodavatele plastových oken

Plastová okna jsou vynikajícími tepelnými izolátory

Okna, stejně jako dveře a jiné vestavěné prvky, významně ovlivňují tepelné ztráty v obytných nebo komerčních prostorách. Nemáte-li dobře izolovaná okna, ztráty na energii mohou činit až 30%! Na tepelnou izolaci oken z PVC má vliv tloušťka a tepelná vodivost okenního rámu (označení Uf), tepelná vodivost skla (označení Ug) a celková tepelná vodivost celého okna (označení Uw). Nejdůležitějším faktorem pro energetickou účinnost je nepropustnost oken, jinými slovy měly by mít trojité těsnění. Čím je Uw menší (poměr přenosu tepla), tím je okno energeticky účinnější. Proto lze instalací kvalitních oken dosáhnout výrazných úspor nákladů na vytápění a to někdy až o třetinu. Tepelnou izolaci plastových oken lze srovnávat s tepelnou izolací hliníkových a dřevěných oken.

Plastová okna jsou skvělými zvukovými izolátory

Při výběru oken pro váš dům nezapomeňte na dopad prostředí, ve kterém žijete (hluk z frekventovaných silnic nebo příroda), a podle toho se rozhodujte i pro adekvátní zvukovou izolaci. Hodnota zvukové izolace je označena značkou Rw - čím vyšší číslo, tím lépe. Zvukovou izolace oken z PVC lze srovnávat s izolací hliníkových a dřevěných oken.

Plastová okna a snadná údržba

Plastová okna se velmi snadno udržují. Čas od času potřebují otřít vlhkým hadříkem. Na rozdíl od dřevěných oken nevyžadují pravidelné lakování. Jsou odolné vůči kyselinám, UV záření, korozi a extrémním povětrnostním podmínkám. Doporučujeme panty naolejovat vysoce kvalitním strojním olejem.

Plastová okna vypadají dobře

Okna by měla doplňovat estetiku prostoru a celkový vzhled domu. Na trhu najdete okna ve všech představitelných tvarech a barvách. Určitě najdete řešení podle svých vlastních představ a možností.

Dlouhověkost

Plastová okna mají předpokládanou životnost 40 let! Prodejci kvalitních plastových oken nabízejí záruku nejméně 10 let.

Zabezpečení a ochrana proti vloupání

Okna musí být bezpečná a poskytovat ochranu proti vloupání. Proto musí mít kvalitní kování, které neumožňuje vlámání nebo samovolný pohyb okenního křídla.

1.2. Slabé stránky plastových oken

Deformace v horku

PVC se může deformovat při vysokých teplotách. Pokud má okno nižší kvalitu a bude dlouho vystaveno slunci, může se stát, že se zdeformuje a bude drhnout při otevírání a zavírání; když se však ochladí, bude pravděpodobně fungovat jako dříve. K tomu dochází velmi zřídka a většinou jen u velkých oken. U vysoce kvalitních oken k takovým problémům nedojde.

Barva se může v průběhu času měnit

Plastová okna nelze natřít jako hliníková nebo dřevěná.

Nerozložitelný materiál

Plast se v přírodě rozkládá sto a více let. V poslední době však stále více lidí využívá při výrobě recyklovaný plast, čímž snižuje množství neekologického odpadu. Na druhou stranu PVC  trvá velmi dlouho, takže jeho nedegradabilita je tímto způsobem kompenzována. V každém případě nejsou plastová okna tou nejlepší volbou pro přírodní prostředí.

2. Výběr prodejců

Na trhu je téměř nespočet výrobců a dodavatelů výrobků z PVC. Nákup oken není krátkodobá investice, takže je velmi důležité, abyste si vybrali pečlivě a shromáždili co nejvíce nabídek, než se rozhodnete pro tu nejlepší.

Plastová okna jsou nejčastější volbou zákazníků
Plastová okna jsou nejčastější volbou zákazníků

2.1. Záruka

Dlouhá záruční doba na zakoupená okna je dobrým ukazatelem kvality. Výrobce nebo dodavatel, který věří v kvalitu svého výrobku, poskytuje až desetiletou záruku. Po celou dobu platnosti záruky musí být okna při správném používání a údržbě ve výborném stavu. Případná poškození mohou být způsobená nešetrnou manipulací, nikoliv nízkou kvalitou výrobku.

2.2. Vlastní montéři a údržba

Kvalitní okna sama o sobě neznamenají mnoho - dlouho a dobře vám budou sloužit pouze pokud jsou správně namontována. Špatně provedená instalace, kvůli které vzniknou tzv tepelné mosty, může anulovat všechny výhody kvalitního produktu. Proto je velmi důležité, aby firma, pro kterou se rozhodnete, měla své vlastní kvalifikované odborníky, kteří používají vysoce kvalitní materiály odpovídající zvolenému typu instalace. Pokud prodejce poskytuje pro své výrobky také servis a zaručuje nákup a výměnu náhradních dílů, pak jste s největší pravděpodobností našli toho pravého.

2.3. Certifikáty kvality

Po dokončení montáže by vám prodejce oken měl předat dokumentaci - certifikáty kvality, energetické účinnosti, bezpečnosti životního prostředí, záruku na provoz a kvalitu ale také technickou specifikaci.

3. Instalace oken

3.1. Co přesně je kvalitní instalace?

Profesionální montáž oken zajišťuje jejich životnost a energetickou účinnost. V tomto smyslu je nejdůležitější „kontakt“ stěny a okna, protože tento spoj musí být zcela utěsněn. Nesmí existovat žádné poškození okenního rámu ani křídla. Při otevírání a zavírání by se okna nikde neměla zasekávat ani drhnout. Okenní křídlo musí být namontováno tak, aby se dalo snadno otevírat a zavírat, aby nedošlo k poškození kování nebo otevíracího mechanismu, nezaseklo se a nespadlo. Okno musí být snadno otevíratelné. Kliky oken musí být také dobře umístěny a upevněny.

3.2. Jak montáž probíhá?

1) Dodavatel dodá vámi objednaná okna.

2) Řemeslníci vám vysvětlí průběh práce.

3) Na stěny, podlahy a jiné exponované povrchy se umístí patřičná ochrana.

4) Stávající okna jsou odstraněna.

5) Probíhá instalace a vyrovnání rámu do otvorů ve stěně. Stanoví se úhel, výška a hloubka instalace okna.

6) Okna jsou umístěna do otvoru a utěsněna určitými prostředky v závislosti na zvoleném typu montáže (klasický, ekologický nebo RAL).

   Klasická montáž

   Nejběžnější způsob  montáže. Spoj mezi stěnou a oknem je vyplněn obyčejnou PUR pěnou.

   Eko-montáž

   Prostor mezi stěnou a oknem je vyplněn ekologickou elastickou pěnou, která neustále „pracuje“ - roztahuje se a smršťuje se podle atmosférických podmínek, čímž zajišťuje vynikající energetickou účinnost. Tato instalace se doporučuje zejména pro starší budovy.

   RAL montáž

   RAL montáž je povinná při instalaci oken v nízkoenergetických a pasivních domech, ale rozhodně se doporučuje pro každou novou budovu, protože poskytuje nejlepší tepelnou izolaci. Možnosti tepelných ztrát je praktický nulová. Z vnitřní strany jsou okna utěsněna paropropustnou hmotou a z vnější strany elastickou polyuretanovou (málo expandující) pěnou, která umožňuje páře opustit prostor, ale nikoliv do něj i vstoupit. RAL montáž tak zabraňuje pronikání vody do stěn a vznik kondenzace.

7) Veškeré provedené práce se dobře zkontrolují.

8) Řemeslníci vám zanechají pokyny pro správné používání a údržbu oken, jakož i příslušné certifikáty a záruku.

 

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMPLASTOVÉ VCHODOVÉ DVEŘE S BEZPEČNOSTNÍM ZÁMKEM

Dobrý den,

Potřebujeme vyměnit cca 50 let staré vstupní dveře (dřevěné) za nové plastové i se zárubní. Nové dveře by měly mít bezpečnostní zámek.

Děkujeme 180 Kč do 300 Kč


........

POSUVNÉ DVEŘE + FIX OKNO

Dobrý den,

Hledáme vhodné řešeni pro vyplnění otvoru v rozměrech: 5830 x 2100 mm,
možnost 1: HS portal
možnost 2: 1/2 fix okno (2815 x 2100 mm), 2/2 pks fix + posuvné dveře
možnost 3: 2 x fix okno (1943 x 2100 mm) + 1 x posuvné dveře (1943 x 2100 mm)

Nebo jiné řešeni. (řešeni v příloze se nám nelibí)

Děkují Vám,
Markotic
1215 Kč do 2025 Kč


........

PLASTOVÁ OKNA +SKLENĚNÁ FASÁDA

Dobrý den,

potřebujeme 2x plastové okno ( cca180x100 otvírací ,1/2 vyklápěcí )
1x prosklená stěna lichoběžníkového tvaru (cca 7m2) s balkonovými
dveřmi cca 90x200.

Děkujeme 180 Kč do 300 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

PLASTOVÁ OKNA CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

267+ SPOLEČNOSTMI PRO PLASTOVÁ OKNA
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI PLASTOVÁ OKNA?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena