V oblasti

  Dřevěné domy, chaty a chalupy Cena

  Kolik stojí dřevěné domy, chaty a chalupy? V závislosti na dostupnosti, kvalitě a typu dřeva mohou být dřevěné domy opravdu mnohem příjemnější než ty zděné. Dřevěné domy nabízí zdravější a přírodnější prostředí. Např. ve srubu se budete cítit příjemněji již při 18°C. Na vytápění je zapotřebí méně energie než v klasickém domě. Výhodou je určitě rychlost stavby. Pokud chcete dřevěný a dům, ve kterém se zabydlíte v krátké době, doporučujeme vybrat si montovaný dům. Můžete si také objednat zcela jedinečný dům na zakázku od tesaře. Ceny chat a chalup s mansardami a vnitřní izolací se pohybují kolem 28.000 Kč / m2.

  Komu svěřit stavbu chaty nebo chalupy? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným stavitelům a tesařům ve vašem okolí - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena dřevěného domu z masivu


  Cena srubu s vnitřní izolací. Cena za dřevěnou srubovou mansardy s izolací na vnitřní straně.

  23000.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  28000.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  36000.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Dřevěné domy, chaty a chalupy

  Jak jste využili tyto informace?

  Dřevěné domy - vše, co potřebujete vědět

  1. Dřevostavba, chaty, chalupy - co potřebujete vědět?

  Bydlení v dřevěném domě se nedá srovnávat s bydlením v žádném jiném druhem příbytku. Dřevěné obytné budovy vám umožní odpočívat a zároveň si užívat zdravého prostředí. Ať už v obydlené obci, nebo ještě lépe uprostřed nedotčené idylické krajiny, dřevěný dům má sám o sobě vlastnosti, které jsou pro lidi velmi užitečné. Tento text jsme věnovali tomuto tématu.

  Dřevěné domy jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům a jiným přírodním živlům, jsou dlouhodobé, energeticky účinné a neškodné pro životní prostředí. Nabízejí všechny předpoklady pro klidný, šťastný a zdravý život.drevostavba.jpg

  1.1. Přírodní izolace

  Dřevo je vynikající přírodní izolátor. I když je venku velmi chladno, v dřevěném domě je teplota příjemná. Náhlé poklesy nebo skoky venkovní teploty nemají téměř žádný vliv na budovy vyrobené ze dřeva. Naproti tomu u zděných budov se jakékoli kolísání vnějších vlivů pocítí velmi brzy. Pobyt v prostředí, ve kterém je teplota stabilní, je velmi příjemný, pohodlný a zdravý.

  1.2. Dřevěný dům se vyznačuje vynikající izolací a klimatizací

  Dřevo je také známé pro své vynikající izolační vlastnosti. Jiné stavební materiály, jako jsou beton, cement a kov, jsou velmi ovlivněny teplotou. Většina stavebních materiálů expanduje při vysokých teplotách a smršťuje se při nízkých. Dřevo není výjimkou, změny však nemění pevnost, strukturu a texturu dřeva. Dřevo „dýchá“, rozpíná se a smršťuje se, ale jeho kvalita se přitom nemění. Pokud povětrnostní podmínky způsobí nějaké škody, budou menší než na cihlovém domě. Dřevěné budovy tedy obecně vzato mají delší životnost. Kromě toho je dřevo i vynikajícím regulátorem vlhkosti.

  1.3. Akustické vlastnosti

  Mnoho hudebních nástrojů je vyrobeno ze dřeva, právě kvůli jeho akustickým kvalitám. Ze stejného důvodu jsou i koncertní sály často obloženy dřevem. Dřevo pohlcuje zvuk, snižuje hluk a ozvěnu. Všechny tyto dobré vlastnosti má i dům ze dřeva, který svým obyvatelům poskytuje vždy klidné a tiché prostředí.

  1.4. Energetická účinnost dřevěného domu

  Dřevěné budovy jsou velice energeticky účinné. Vzhledem ke všem přirozeným izolačním vlastnostem může být dřevěný dům v zimě méně vytápěn a v létě naopak méně chlazen. Již jsme uvedli, že teplota uvnitř domu je relativně stabilní, bez ohledu na venkovní teplotu. Tato stabilita také umožňuje menší závislost na topných a chladicích tělesech, tj. na klimatizaci, která spotřebovává velké množství elektřiny.

  1.5. Ochrana napájení

  Dřevěné domy jsou, pokud jde o elektřinu, v zásadě bezpečnější než ostatní, protože dřevo není elektricky vodivé. Je také velmi nepravděpodobné, že by v dřevěném domě v důsledku zkratu došlo k požáru. Stejně tak je nepravděpodobné, že do dřevěného domu udeří blesk. Je li chráněn hromosvodem, je to takřka nemožné.

  1.6. Dřevěné domy jsou překrásné

  Dřevěný dům je na první pohled příjemnější a krásnější než jiné budovy. Přirozený tvar a struktura dřeva činí dům atraktivní a zajímavý. Zdá se, že pouhý pohled na tyto domy vyvolává pocit uvolnění a relaxace. Působí pohostinně a útulně. Dřevěný nábytek a umělecké předměty zdůrazňují estetiku a styl designu stejně jako samotnou architekturu.

  1.7. Dřevěné domy jsou přátelské k životnímu prostředí

  Kvůli hospodárnějšímu využití energie produkují dřevěné domy méně oxidu uhelnatého. Lidé, kterým záleží na ochraně přírodního prostředí, se často rozhodnou právě pro takovýto domov. Kromě toho, dřevo jako trvanlivý stavební materiál, pomáhá udržovat bezpečné, čisté a zdravé prostředí.

  1.8. Přírodní prostředí

  Dřevěné domy jsou vhodné zejména pro venkovské prostředí nebo prostředí v blízkosti lesů, daleko od znečištěných a hlučných městských oblastí. Život v takových domech, chalupách a chatách je prospěšný pro vaše zdraví.

  1.9. Snadná instalace

  Dřevo je lehký materiál, který se velmi snadno a krásně tvaruje. Dodávka a instalace dřevěného domu je proto rychlá a jednoduchá a zároveň cenově dostupná, zejména ve srovnání s klasickou betonovou konstrukcí. V případě jakéhokoli poškození se dá opravit pouze poškozená část, bez dopadu na zbytek budovy.

  1.10. Dřevěné domy mají dlouhou životnost

  Dřevo nepodléhá oxidaci. Oxidace je příčinou koroze a poškození každé kovové konstrukce. Pokud je tedy konstrukce dřevěná, vydrží déle, bude vykazovat méně známek stárnutí a opotřebení a bude jistě snazší ji udržovat a případně opravit.

  2. Vyberte si kvalitního zhotovitele nebo stavitele

  2.1. Stupeň dokončení domu

  Než se rozhodnete hledat někoho, kdo vám postaví dřevěný dům, měli byste se také rozhodnout, do které fáze výstavby s ním půjdete. Zhotovitelé a stavitelé obecně nabízejí tři úrovně dokončení zařízení:
  - Budova dokončena zvenku: dům má střechu, okna, dveře a fasádu.
  - částečně „na klíč“: dům je dokončený zvenčí, zevnitř je provedena hrubá instalační práce, jsou instalovány sádrokartonové stěny a stropy a jsou dokončeny i podlahy.
  - „na klíč“: zařízení je kompletně hotové, připravené na nastěhování a koupi nábytku.
  Pokud stavíte dům poprvé a nemáte zkušenosti nebo čas zabývat se stavební technikou a kontrolou dodavatelů a poskytovatelů služeb, doporučujeme vám zvolit variantu „na klíč“. Cesta do vašeho domova tak bude rychlejší, bezpečnější, levnější, a hlavně méně stresující. Budete pracovat pouze s jedním dodavatelem, který se postará o všechny podrobnosti a zaručí materiál, práci a služby.

  2.2. Sbírání nabídek

  Když zúžíte výběr uchazečů nebo dodavatelů na tři - čtyři, můžete začít vyjednávat. Nabídky budou stejně obsáhlé a podrobné jako vaše poptávka. Je velmi důležité, abyste všem společnostem dali stejné parametry. Uvidíte, že nabídky se budou velmi lišit, i když nastavíte stejné podmínky. Můžete zvážit nabídku, která je obsáhlejší, podrobnější a obsahuje potřebné pracovníky, služby a materiály. Dobrá nabídka je pravděpodobně také ta, která vyjmenuje práce, které nejsou zahrnuty v dané ceně.
  Rozdíly v nabídkách dodavatelů nebo stavitelů pro identické produkty se budou lišit o několik tisíc. Pokud jsou rozdíly opravdu velké, dost pravděpodobně se liší i kvalita. Uchazeči, kteří nabízí nejnižší cenu možná pracují s nejlevnějším vybavením nebo si najímají nezkušené pracovníky. Okna z PVC tak dostanete bez žaluzií, izolace bude velice slabá atd. Před podepsáním smlouvy si proto velmi pečlivě prostudujte každou položku zvlášť. Dodavatelé někdy nižší cenu nabídky kompenzují dražšími následnými pracemi, které původně nebyly zahrnuty v ceně.
  Pokud nemáte s takovými záležitostmi zkušenosti doporučujeme najmout si stavební dozor, který zkontroluje nabídky a případně místo vás vyjedná lepší podmínky.

  2.3. Hledejte zkušené dodavatele s dobrými referencemi

  Navrhujeme, abyste se vihnuli dodavatelům a poskytovatelům, kteří nabízejí velmi nízké ceny. Jedná se většinou o začátečníky, kteří brzy zjistí, že s takovými cenami nebudou schopni pokrýt ani své vlastní výdaje, natož něco vydělat. Někteří zbankrotují, někteří zavírají společnost a zmizí nebo otevírají další a podobně. V každém případě spolupráce s nimi rozhodně není procházka růžovou zahradou. Doporučujeme zvolit si společnost s mnohaletými zkušenostmi a vynikajícími referencemi. Nezapomeňte zkontrolovat veřejně dostupné informace o jejich podnikání v předchozích letech. Pokud těmto údajům nerozumíte, najměte si odborníka. Náklady na odborníky a stavební dozor budou v poměru k hodnotě investice zanedbatelné, proto se raději nevystavujte žádnému risku.

  2.4. Záruka a profesionalita

  Koneckonců, rozhodnutí o tom, koho si najmout, závisí na tom, jak osobně vyhodnotíte něčí profesionalitu, odbornost a poctivost, ale také na tom, jak moc se vám referenční objekty líbí. Cena samozřejmě není o nic méně důležitým faktorem. Až se toto všechno spojí, vězte, že jste konečně našli svého stavitele! Profesionalitu nejlépe vystihuje způsob a serióznost nabídky a odbornost v tom, jaké jsou rady, návrhy nebo komentáře k možným nedostatkům v plánech projektu. Neméně důležitá je záruka cenové neměnnosti, nezbytné pojištění, certifikáty, odborné znalosti jednotlivých řemeslníků a subdodavatelů, dlouhodobá spolupráce se subdodavateli a nepřetržité bezproblémové podnikání společnosti. Levná nabídka zpravidla znamená nekvalitní materiály, práce a služby, a nakonec se často změní v pravý opak. Musíte si však být vědomi toho, že záruky nemohou být nikdy stoprocentní. Zhotovitelé obecně nabízejí na stavbu záruční dobu asi 30 let a problémy tohoto typu se opravdu vyskytují velmi zřídka. Chyby v pracích, na které je poskytována například jen dvouletá záruka, jsou mnohem častější, i když se objevují prakticky výhradně až po vypršení této lhůty. Proto jsou zkušenosti, odborné znalosti a profesionalita dodavatele a kvalita materiálů mimořádně důležité. Takové věci odborník rozpozná na první pohled, navštíví-li referenční objekt či dva.

  3. Dřevěný dům - montovaný, skeletový nebo masivní?

  3.1. Montovaný dům

  Nejrozšířenější variantou dřevěných domů v našich končinách je montovaný dřevěný dům.. Boční strany domu jsou vyrobeny v továrně a do každé jsou instalována okna s parapety, izolační a fasádní vrstva a vnitřní obložení. Podobně jsou zhotoveny a obloženy stropní prvky. Jeho konstrukci činí rám vyrobený ze dřeva s příslušnými sloupy a spodní a horní přírubou. Stabilita takového skeletu je zajištěna pokládáním dřevocementových, OSB nebo sádrovláknitých desek na obě strany konstrukce. Tyto desky také chrání před bouřemi nebo zemětřesením. Prostor mezi deskami je vyplněn tepelnou izolací z minerální vlny. Na vnější straně přes něj přechází vrstva polystyrenu a tenkovrstvá fasáda. Vnitřek je většinou pokryt sádrokartonem. Kvalitnější typy těchto domů mají také izolaci pro instalační linky. Slabinou montovaných domů jsou difuzní membrány (polyvinylová fólie), díky nimž dům nemůže „dýchat“ a tím se ruší velká část pozitivních účinků dřeva. Při výrobě takových budov je důležité vědět, že žádné změny již nejsou možné, když dům vstoupí do výroby. Z toho vyplývá, že dům musí být naplánován mimořádně pečlivě a definován do posledního detailu. Pokud chcete, aby byl dům chráněn před zemětřesením, musí kontrolu projektu provést statik, který určí způsob ukotvení a připojení konstrukce. Samozřejmě bude nutné, aby dodavatelé přísně dodržovali tato ustanovení.

  3.2. Skeletový dům

  S rozvojem moderních technologií vstoupila tzv. skeletová dřevěná konstrukce, která existuje již stovky let, do své nové éry. Skeletová konstrukce ve skutečnosti znamená, že konstrukce domu (na pilířích) stojí samostatně bez použití desek. Tyto pilíře umožňují diagonální a křížové spojení a neumožňují objektu se hýbat nebo převrátit. Stavba moderního skeletového domu začíná plány, výpočty a prováděcími projekty. Ty se poté přenáší na počítačové dřevozpracující stroje (CNC stroje). Tyto stroje řezají a zpracovávají všechny potřebné díly přesně podle výkresů. Hotové komponenty jsou nakonec dodávány na staveniště, kde jsou smontovány a sešroubovány zkušenými řemeslníky. Nejprve se dá dohromady konstrukce domu, poté nosné příčky. Jedná se o dřevěné prvky, jejichž vnější stěny jsou obvykle obdélníkového průřezu 8x18 cm. Dřevovláknité desky jsou většinou umístěny na vnější straně skeletové konstrukce a OSB desky jsou nalepeny zevnitř. Meziprostor je vyplněn izolací z celulózových vláken nebo jiným typem tepelné izolace. Na vnitřní straně se nachází dutá instalační vrstva, která je uzavřena sádrokartonem. Ve skeletové konstrukci jsou vnitřní stěny ve skutečnosti nosné, a proto jsou složeny z dřevěných prvků většího průřezu.
  Základní vlastnosti skeletového domu jsou stabilita konstrukce a odolnost, takže je schopna odolat bouřím i zemětřesení. Jelikož zde není difuzní membrána, prostředí a atmosféra v samotném domě jsou příjemné. Konstrukce skeletových domů jsou výzvou pro architekty, protože vyžaduje velmi přesné plánování a precizní realizaci, naprostou nepropustnost, komplexní ochranu před poškozením a mnoho dalšího. Tyto zakázky přijímají pouze zkušení odborníci a šikovní řemeslníci.

  3.3. Masivní dřevěný dům

  3.3.1. Dřevěný dům z příčně lepených desek

  Dnes se tato technologie používá nejen při výstavbě soukromých domů. Stejně tak se užívá pro stavbu náročných zařízení jako jsou hotely, obytné budovy, ale i různé typy veřejných budov.
  Konstrukce tohoto typu umožňuje montáž vnějších stěn bez instalace difuzní membrány a bez použití lepicí pásky. Tímto způsobem se objekt stává nepropustným, ale zároveň může „dýchat“. Základním stavebním materiálem pro takové masivní dřevěné domy jsou třívrstvé příčně lepené desky o tloušťce 10cm. Ve srovnání se skeletovými zdmi je objem dřeva v příčně lepených stěnách 4krát větší. Na vnějších stěnách se nachází vrstva izolace (minerální vlna, dřevěná vlákna nebo korek) potažena tenkou omítkou. Z vnitřní strany je dutá vrstva, kterou prochází všechny instalace a je uzavřena sádrokartonem. Mezipodlažní desky jsou složeny z křížově kladených vyztužených desek v několika vrstvách tak, aby jejich celková tloušťka byla 14-24cm. Mnoho investorů se rozhodne pro otevřený dřevěný strop, který lze v případě potřeby později uzavřít sádrokartonem. Dřevěné prvky vyrobené z laminovaných desek mají vynikající statické vlastnosti a jsou velmi odolné vůči poškození způsobenému zemětřesením a ohněm. Kromě toho nabízejí také velké konstrukční možnosti a jsou dobře tvarovatelné. Jejich instalace je rychlá a snadná. Ve srovnání se skeletovou konstrukcí je izolace ve spoji se zděným suterénem (nebo základovou deskou) dost silnější. Lze také instalovat skryté stínicí prvky, aby se zabránilo jakýmkoliv kovovým podpěrám. Izolace ve zdivu je silnější a skryté rolety se tak instalují snadněji. Dřevěné prvky vyrobené z křížově laminovaných desek mají vynikající tepelné vlastnosti. Přenos zvuku prostorem je slabší. Příčně lepené desky jsou odolnější než všechny ostatní dřevěné konstrukční systémy.

  3.3.2. Srub

  Srub je dřevěná stavba vybudovaná z vodorovně kladených, pomocí dlabů překřížených trámů roubením. Dnes jsou sruby stavěny většinou podobně jako chaty. Nejsou vhodné pro trvalé obývání, protože nesplňují energetické požadavky stanovené moderními normami. Aby se staly energeticky účinnými, měly by být dodatečně izolovány zvenčí i zevnitř. Instalací difuzní membrány by se rozhodně narušily přirozené vlastnosti srubu a podstatně by se změnil jeho vzhled a atmosféra. Technologie ve stavebnictví však dnes výrazně pokročily a poskytují některá méně drastická řešení. Například, určitými těsnícími směsi se dá zabránit proudění vzduchu. Sruby jsou nyní také vyrobeny z lepených desek, jejichž spoje jsou navrženy počítačem, a jsou vyráběny na CNC strojích.

  4. Proces montáže prefabrikovaného dřevěného domu

  Nákup dřevěného montovaného domu pochopitelně zahrnuje dodávku a montáž na staveništi. Je-li taková smlouva uzavřena, stejný dodavatel se může postarat i o všechny přípravné stavební práce, které předcházejí stavbě domu - výkop stavební jámy, stavba základů, rozvody a inženýrské sítě, jakož i všechny ostatní doprovodné práce. Samozřejmě můžete všechny tyto práce nechat jiné stavební společnosti. Prefabrikované moduly montovaného domu jsou vyráběny v kontrolovaném továrním prostředí, což by mělo zaručit, že budou hotové ve sjednaném čase a v odpovídající kvalitě, kterou zaručuje výrobce.

  4.1. Doprava

  Když jsou všechny komponenty hotové, naloží se na nákladní automobily podle předem navrženého plánu nakládky a přepravy. Tento plán je vypracován podle pořadí montáže prvků, aby dorazily na stavbu ve správném pořadí a včas.

  4.2. Instalace dřevěného domu

  Prefabrikovanou budovu vždy sestavují dobře vyškolení a dobře koordinovaní řemeslníci, což zajišťuje, že vše bude provedeno přesně podle projektu. Díky moderním a efektivním technologiím lze dřevěný dům nainstalovat ve velmi krátkém čase. Spolu se závěrečnými pracemi trvá instalace průměrného rodinného domu jeden až tři měsíce, v závislosti na složitosti a rozsahu prací.

  4.3. Dokončovací práce

  Po smontování budovy začínají dokončovací práce: pokládka střešní krytiny, finální vrstva fasády, instalace vnitřního vybavení, elektroinstalace, vodovod a kanalizace, topení a ventilace. Existují také vnitřní dokončovací práce. Co a do jaké míry je zapotřebí udělat závisí na dohodě s kupujícím.

  4.4. Instalace dřevěného domu na malých staveništích

  Dnešní montážní technologie umožňují provádění prací i na relativně malých, kompaktních staveništích, tj. ve velmi stísněném prostoru. V takovém případě jsou moduly umisťovány na své místo v budově přímo z kamionu. Tímto způsobem se zabrání hromadění prvků na staveništi, což by ještě více zúžilo prostor a zkomplikovalo manipulaci se stroji.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Dřevěné domy, chaty a chalupy?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Přístavba chatky

  Budeme kupovat chatku, která má větší terasu než využijeme, chtěli bychom místo předělat na další místnost do které umístíme např. skříně. tudíž i zateplit i dát také nějaké zásuvky na el.a světlo. 82530 Kč do 137550 Kč

  ........

  Přístavba domu - dřevostavba

  Dřevěná přístavba a nástavba na stávající dům, účelově ložnice 589500 Kč do 982500 Kč

  ........

  Stavba nízkoenergetického malého domu

  Potřebuji pomoc se stavbou malého ekonomicky úsporného domu (dřevostavby) do 25m2 od A do Z na pozemku,kde mám již zavedenou elektřinu,vodu a kanalizaci. 471600 Kč do 786000 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, zbořit chatu,postavit novou, 60m
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Zdětín

  18000 Kč do 30000 Kč

  Cena, Výstavba dřevostavby z KVH hranolů 120m2 vč. krovu, Po popisu
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Starý Hrozenkov

  108000 Kč do 180000 Kč

  Cena, Stavba chaty, Po popisu
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Chrastava

  8100 Kč do 13500 Kč

  Cena, Montovaný dům, 2+kk
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Přemyslovice

  27000 Kč do 45000 Kč

  Cena, Chatku a přístřešek, 40m2
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Fulnek

  6750 Kč do 11250 Kč

  Cena, Zahradní wc,kadibudka, 90x90x200
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Jičín

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Rekonstrukce a další výstavba chaty, Kompletní rozšíření nynější chaty na ploše 27m2 na celkovou plochu cca 50m2.
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Paseka

  5400 Kč do 9000 Kč

  Cena, Prestavba chaty, Po popisu
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Pšov

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Bungalov 4+1, 130
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Chuderov

  45000 Kč do 75000 Kč

  Cena, Rekonstrukce staré dřevěné chaty,
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Ochoz u Brna

  5040 Kč do 8400 Kč

  Cena, kombinovaná dřevostavba/zděná stavba , zast. plocha 90 m2, užitná plocha 125 m2
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Brno

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, rekonstrukce dřevěné verandy, cca 2,2x5,3 m
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Krhanice

  4140 Kč do 6900 Kč

  Cena, Dřevostavba se základovou deskou, 4 +1 100m2 obytna plocha
  Dřevěné domy, chaty a chalupy, Tachov

  45000 Kč do 75000 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Dřevěné domy, chaty a chalupy cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  130+ společnostmi pro Dřevěné domy, chaty a chalupy
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena