V oblasti

  Cena kovových přístřešků

  Kolik stojí kovový přístřešek? Cena kovového přístřešku závisí na mnoha faktorech. Podle účelu je rozdělujeme na přístřešky pro automobily, terasy, vchody, pergoly a podobně. Čím větší je rozpětí konstrukce (vzdálenost mezi sloupy), tím větší je zatížení střechy, takže bude zapotřebí silnější, tj. dražší konstrukce. Konstrukce může být samostatná nebo převislá. Přesné rozměry by měl přesně vypočítat statik. Antikorozní ochrana také zvyšuje cenu: ocel je chráněna žárovým zinkováním nebo práškovým lakováním nebo obojím. Cena obyčejného ocelového přístřešku pro auto rozlohy 25 m2 se pohybuje kolem 120.000 Kč.

  Komu svěřit kovový přístřešek? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům kovových přístřešků - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Rychlá poptávka - najděte mistra snadno a zdarma!
  Poslat poptávku
  Zkontrolovat taktéž:
  Kovový přístřešek, cena

  Cena kovové stříšky


  Cena kovové stříšky. Cena za dodávku a montáž kovové stříšky 4x4 m pokryté polykarbonátovou krytinou.

  2500.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  4200.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  6000.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Kovový přístřešek (2024)

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Ocelová stříška, šířka 250 cm

  Cena za 250 cm širokou kovovou stříšku, kompletní s pozinkovanou ocelovou konstrukcí, polykarbonátovou krytinou a montáží a přepravou do 100 km.


  m2

  Kč/m2

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Dřevěné přístřešky


  Kolik stojí dřevěné přístřešky? Ceny těchto přístřešků závisí na konstrukci, velikosti, materiálu a ...

  Zkontrolovat taktéž: Dřevěné přístřešky Cena

  Nerezové přístřešky


  Kolik stojí nerezové přístřešky? Nerezová ocel je mnohem dražší než pozinkovaná ocel. Cena přístřešk...

  Zkontrolovat taktéž: Nerezové přístřešky Cena

  Kovový přístřešek


  Kolik stojí kovový přístřešek? Cena kovového přístřešku závisí na mnoha faktorech. Podle účelu je ro...

  Zkontrolovat taktéž: Cena kovových přístřešků

  Jak jste využili tyto informace?

  Kovové přístřešky - vše, co potřebujete vědět

  1. Co bychom měli mít na paměti při koupi kovového přístřešku

  1.1. Cena přístřešků

  Pořízení kovového přístřešku byste si měli pečlivě promyslet jelikož se nejedná o zanedbatelnou investici. Výrobci, tj. dodavatelé kovových přístřešků, mohou vytvořit přesnou nabídku podle vašich požadavků. Z toho důvodu je velmi důležité, abyste měli představu o tom, co potřebujete a jak si přejete, aby konečný produkt vypadal. Dobrý dodavatel vám nejprve nabídne obchůzku terénu. Následuje podrobnější rozhovor, ze kterého vyplyne konkrétní nabídka. Kromě respektování dohodnuté ceny a celkových nákladů věnujte zvláštní pozornost kvalitě konečného produktu. Neměl by být překročen limit rozumného kompromisu mezi cenou a kvalitou. Kovový přístřešek by měl sloužit svému účelu řadu desítek let. Celou tu dobu byste měli pociťovat spokojenost nad tím, že se investice vyplatila!

  Kovové přístřešky jsou skvělou ochranou proti počasí a povětrnostním vlivům!
  Kovové přístřešky jsou skvělou ochranou proti počasí a povětrnostním vlivům!

  1.2. Klíčovou vlastností je odolnost

  Když mluvíme o kvalitě, máme na mysli především odolnost kovového přístřešku. Současně je třeba vzít v úvahu několik různých faktorů - především povětrnostní podmínky a dalších vlivy prostředí, které jsou pro dobu trvání přístřešku velmi důležité. Ocelové a hliníkové konstrukce jsou nejodolnější, nejsou však nezničitelné. Kovové konstrukce odolávají vlhkosti, UV záření a teplotním výkyvům, ale existují i ​​jiné faktory, které vyplývají ze způsobu jejich použití; například zvířecí moč značně urychluje korozi atd. - existuje mnoho podobných příkladů.

  1.3. Nosnost kovového přístřešku

  Další důležitou charakteristikou přístřešků je jejich nosnost. Největší pozornost by měla být věnována sněhovému zatížení. Pokud je výpočet špatný, následky mohou být katastrofické! Je velmi důležité vědět, jaká je průměrná výška sněhové pokrývky v místě, kde je přístřešek umístěn, ale mít na paměti i to, že se počasí během několika desetiletí může drasticky změnit. Pokud žijete v oblasti, kde je běžné hojné sněžení, musí k tomu být vhodná jak konstrukce, tak i střešní krytina. Přístřešek by měl být projektován tak, aby nosné sloupy byly větších, silnější, četnější a hustěji umístěné.

  1.4. Rozměry?

  Rozměry přístřešku se určují podle jeho účelu a dostupného prostoru. Toto rozhodnutí obvykle dělá klient. Pokud chcete mít zastřešená parkovací místa pro dvě auta, měl by mít přístřešek velikost 550cm x 550cm; takže na každé straně zbude půl metru prostoru pro otevření dveří. Pokud jsou vaše vozidla větší, musí být větší i přístřešek. Minimální výška přístřešku pro zaparkování běžného, terénního nebo dodávkového vozidla popř. vozidla se střešním nosičem je mezi 210cm a 270cm. Pro jeden automobil bude postačovat přístřešek o rozměrech 320-400cm x 500cm, pro tři pak musí mít rozměry alespoň 750cm x 550cm. Snažte se vyrobit přístřešek co nejnižší, protože auto tak pod ním bude lépe chráněno - před sluncem bude chráněno větší část dne a dostane se na ně menší množství srážek a sněhu, když  v důsledku působení větru padají kolmo. Doporučujeme vám tedy rozměry si dobře promyslet, abyste později nelitovali, pokud se ukáže, že je přístřešek malý nebo naopak zbytečně velký.

  2. Výběr výrobců a dodavatelů

  2.1. Plánování a výrobu přenechte odborníkům

  Toto je klíčová věc! I když jde o jednoduché zakrytí vchodových dveří nebo parkovacího místa, doporučujeme vám poradit se s odborníkem. Zkušený řemeslník bude vědět, jak zvolit nejlepší řešení pro jakýkoli požadavek. Jeho zkušenost je neocenitelná. Příliš často se totiž stává, že se nezkušení „kutilové“ pustí do díla, ale během prvních dešťů se stavba sesype. Nepochybně se vyplatí zainvestovat více peněz a získat kvalitní a odolný produkt, než být nuceni platit stejnou věc vícekrát a navíc riskovat zranění nebo škody na majetku.

  2.2. Důležitost montáže a servisu

  Na trhu najdete mnoho dodavatelů přístřešků. Doporučujeme vám oslovit pouze ty, kteří nabízejí kompletní servis - tedy ty, kteří kromě výroby a instalace nabízí měření prostoru, ale poskytují i záruku a v případě potřeby rychle odstraní poruchy. Dobrá a kvalitní instalace je rozhodující pro kvalitu a odolnost samotného přístřešku. Existuje mnoho uchazečů, kteří se zajímají pouze o prodej a montáž přenechávají externím spolupracovníkům, na které posléze přehazují všechny stížnosti. Jinými slovy, když nastane problém, dojde k vzájemnému obviňování a odstranění problému se pak vleče do nekonečna. Kromě toho jsou subdodavatelé obvykle špatně placeni, takže zvyšují ceny za spotřebu materiálů, aby alespoň něco vydělali. Aby stihli co nejvíce „melouchů“ pracují rychle a tedy zpravidla nepřesně. Samozřejmě nemají zájem na opravách, které si nemohou účtovat zvlášť. Ze všech těchto důvodů doporučujeme, abyste si dobře prověřili zda uchazeči mohou poskytnout kompletní servis se svými vlastními zaměstnanci.

  2.3. Prověřte zkušenost předchozích klientů

  Zkuste najít reference uchazečů - pokud se podíváte na internet (třeba i na naše stránky Daibau.cz), přečtěte si komentáře předchozích zákazníků. S uchazečem se můžete domluvit i na návštěvě jeho předchozích zákazníků a podívat se tak na jeho práci osobně. Při té příležitosti se můžete zeptat i majitelů, jak jsou spokojeni se spoluprací po dodání.

  3. Různé typy přístřešků

  3.1. Typové nebo na zakázku?

  Kovové přístřešky se vyrábějí sériově, ale podle potřeb také na míru. Ty, které se vyrábějí v továrně, jsou v podstatě hotové konstrukce s předem určenými vlastnostmi. Velikost přístřešku a použité materiály jsou předurčené a neměnné. Takto zakoupený přístřešek můžete namontovat samostatně nebo si můžete najmout odborníka. Pokud si však objednáte stavbu na míru, zahrnuje to přípravu (základ, obklady), instalaci, možné úpravy nebo dokončení na místě, jakož i získání stavebního nebo jiného nezbytného povolení.

  3.2. Podle účelu

  Kovové přístřešky mohou mít různé účely. Balkonový nebo terasový přístřešek, pod kterým trávíme čas mimo dům nebo byt, nás chrání před sluncem a před srážkami. Dalšími častými typy jsou přístřešek pro auto a nad vchodové dveře. Kovový přístřešek je také dekorativním prvkem, protože zkrášluje vchod, dvorek nebo zahradu. Může také chránit letní kuchyni, odpadkové koše apod.

  3.3. Podle materiálu

  3.3.1. Ocel

  Ocelové přístřešky mohou být velmi elegantní a poskytují přitom maximální funkčnost. Ocel je víceúčelový, velmi kvalitní a trvanlivý materiál a jeho životnost se odhaduje na 30 let. Instalace ocelového přístřešku je rychlá a snadná. Připravené prvky jsou dodány na místo instalace a během několika hodin jsou smontovány. Pokud se někdy v budoucnu rozhodnete přístřešek odebrat nebo přesunout, lze jej snadno demontovat a přenést. Je také možné později přidat prvky, pomocí kterých můžete změnit jeho vzhled, velikost nebo účel. Tato ocel nerezaví, protože se ve výrobním procesu provádí žárové zinkování. Později lze samotnou konstrukci chránit nebo zkrášlit tzv. pískováním. Výhodou tohoto procesu je, že barva je vypalována při 200°C, a proto je trvanlivá a neloupe se. Na druhou stranu existuje tolik barevných odstínů, že určitě najdete ten, který vám dokonale vyhovuje. Žádná údržba není nutná, takže poměr ceny a kvality je vynikající.

  3.3.2. Hliník

  Hliník jako konstrukční materiál je nejlepší pro menší přístřešky, protože ve srovnání s ocelí a dřevem nedovoluje příliš velké rozpětí. Přístřešky na terasy, balkony a menší bazény jsou dost často vyrobeny z hliníku. Hliníkové konstrukce jsou  odolná vůči atmosférickým a jiným vnějším vlivům a lze je snadno sestavit a upravit podle potřeby. Jejich hlavní výhodou je vynikající poměr ceny a kvality, životnost, pevnost a snadná údržba. Sklon střechy je obvykle mezi 5° a 30° a vydrží zatížení 220 kg / m2. Montáž a demontáž takového přístřešku je díky lehkosti materiálu velmi snadná a rychlá.

  3.4. Samostatně stojící nebo ukotvené přístřešky

  Samostatně stojící kovové přístřešky jsou ty, které jsou umístěny na sloupech, zatímco ukotvené jsou spojeny s jiným objektem pomocí ocelových konzol. Ukotvené se obvykle používají tam, kde nosná konstrukce nemá izolaci. Pokud přeci jen existuje, pak se musí a finální vrstva zdi vyříznout přesně tam, kde budou upevněny konzoly, což znamená, že dojde k poškození tepelné izolace fasády.

  3.5. Různé typy střech a střešních krytin

  Přístřešky mohou mít plochou střechu (minimální pokles musí být 2%!) nebo střechu na jedné, dvou nebo více úrovních. Polykarbonátové nebo skleněné střešní krytiny jsou velmi oblíbené, protože propouštějí světlo a přesto jsou dostatečně pevné. Jsou obzvláště dobré pro zakrytí oken, protože množství světla v místnosti se tak nemění. Pokud osvětlení není potřeba, můžete se rozhodnout pro jiné typy krytin, jako jsou plech, taška, sláma, rákos, hliník apod.

  4. Postup před montáží

  4.1. Terénní příprava

  Instalace přístřešku obvykle vyžaduje určité přípravné práce a práce v terénu. Pokud možno zkuste naplánovat přístřešek v rámci plánování okolí vašeho domu. U nové stavby je to samozřejmě možné. Jak tedy připravit terén? Jaké budou základy? Unese přístřešek veškerou zátěž? Odpovědi nemohou být univerzální. Konzolový, ukotvený přístřešek vyžaduje speciální železobetonový pásový základ, protože většina tíhy bude nesena pouze jednou stranou. U volně stojících přístřešků na třech nebo čtyřech pilířích s největší pravděpodobností budou stačit bodové betonové základy. Velikost základu závisí na velikosti konstrukce. V každém případě bude lepší, když si vše necháte propočítat odborníky. U přístřešku, který je na jedné nebo dvou stranách spojen s jinou budovou, se doporučuje konzoly namontovat před dokončením fasády. Vyhnete se tak pozdějšímu vrtání, které může způsobit tepelné ztráty resp. vytvoření tzv. tepelných mostů. Menší přístřešky nad vchodovými dveřmi nebo na balkoně jsou k domu přidržovány pouze konzolami a nemají žádné sloupy.

  4.2. Povolení

  Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vydalo následující podmínky pro stavbu přístřešků (a pergol), při jejichž splnění NEMUSÍTE požadovat stavební povolení.

  ·       zastavěná plocha nesmí být větší než 25m2

  ·       výška nesmí překračovat 5m

  ·       nepodsklepená

  ·       neobsahuje obytné ani pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění

  ·       neslouží k chovu zvířat

  ·       nevyužívá se k výrobě či skladování nebezpečných látek

  ·       neslouží k podnikání

  ·       plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50% z celkové plochy pozemku

  Obecně však mají místní samosprávy právo přijímat na svém území předpisy, speciálně přizpůsobené jejich konkrétním podmínkám, z různých oblastí, včetně stavebních povolení a povolení k užívání pro montované, dočasné nebo zvláštní zařízení. V každém případě doporučujeme, abyste se vždy dobře informovali o platných předpisech ve vaší obci nebo v příslušné inspekci, abyste předešli jakýmkoliv nepříjemnostem.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Kovový přístřešek?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Stříška nad vchod

  Potřebuji zrealizovat stříšku nad vchodem s plexisklem 23580 Kč do 39300 Kč

  ........

  Zastřešit prostor mezi garážemi

  Jsem vlastník garáže na ul. Vlárská v Brně a naše sdružení aktuálně řeší zastřešení vnitřního areálu mezi garážemi. Posílám Vám fotky, jedná se o prostor 36 m x 5,5 m ohraničený garážemi a bočními zdmi. Uvnitř areálu není moc místa na sloupky, respektive sloupky mohou být pouze u kraje. Rýny by se podle mě daly použít stávající. Prosím o Vaši analýzu, hrubou nabídku, nebo jakékoliv doporučení. Nechceme plechovou střechu, ale střechu která propouští světlo. Příklad viz obrázek. Jedná se o vážnou poptávku. 165060 Kč do 275100 Kč

  ........

  Přístřešek lomený k zahradnímu domku

  Potřebuji kovovou konstrukci lomenou, přiléhající ke stěně zahradního zděného domku. Trojúhelník se stranami 3 a 3 m. Hloubka 2,5m. Krytina z polykarbonátu nebo skla. 42444 Kč do 70740 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, přístřešek o rozměru 5x2m nad vrata,
  Kovový přístřešek, Staré Hradiště

  1260 Kč do 2100 Kč

  Cena, stříšky nad vstupy do objektů kovové s polykarbonátem, 2500x1200 mm 6 kusů
  Kovový přístřešek, Pardubice

  2070 Kč do 3450 Kč

  Cena, kovový přístřešek nad vchodové dveře, 3,5 m x 1,8 m
  Kovový přístřešek, Aš

  720 Kč do 1200 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Kovový přístřešek cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  54+ společnostmi pro Kovový přístřešek
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena