Rekonstrukce bytu Cena

Kolik stojí rekonstrukce bytu? Pokud kupujete nemovitost s úmyslem ji zcela zrekonstruovat, doporučujeme vám vybírat si velmi pečlivě. Renovace domu nebo bytu se totiž může ukázat jako náročnější i dražší než nová výstavba. Kompletní rekonstrukce bytu, která zahrnuje demolici zdí, výměnu podlah a omítek, výměnu všech instalací, lepení parket a keramiky, začíná na 8.000 Kč / m2. Cena kompletní rekonstrukce domu se pohybuje na zhruba dvojnásobné úrovni. Tento výpočet zahrnuje demolice nosných zdí, dělání otvorů pro dveře a okna, renovaci fasády, nová okna a dveře, kompletní elektroinstalace, montáž podlahových a stěnových krytin a omítky. Na kompletní renovaci 65 m2 by mělo být vyčleněno zhruba 850.000 Kč. Pokud chcete pomoc architekta nebo návrháře interiérů, bude vás to stát dalších 500 Kč / m2. Pokud jde o menší byt, možná méně. Při porovnání s celkovými náklady je tato částka zanedbatelná, neboť si ušetříte spoustu času a nervů, a hlavně konečný vzhled bude mnohem lepší.

Komu svěřit rekonstrukci bytu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným poskytovatelům služeb rekonstrukce - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

NÁKLADY NA RENOVACI BYTU


Cena za renovaci bytu. Náklady na kompletní rekonstrukci bytu s demolicí příček, výstavbu nových stěn, kompletní rekonstrukci elektroinstalace, nové topení. V ceně je zahrnuta i suchá montáž, keramika, parkety a malířské práce při rekonstrukci bytu.

8000.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
14500.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Rekonstrukce bytu Cena

OSTATNÍ CENY ZA REKONSTRUKCE BYTU

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Renovace bytu - vše, co potřebujete vědět

1. Rekonstrukce bytu - co potřebujete vědět?

Dobrá příprava je základem rekonstrukce bytu
Dobrá příprava je základem rekonstrukce bytu

1.1. Rozsah rekonstrukce

Před zahájením práce se musíte rozhodnout, co přesně si přejete renovovat. Jsou stávající elektrické a mechanické instalace kvalitní nebo je třeba je vyměnit? Měly by v takovém případě být vyměněny celé nebo jen některé části? Chcete vymalovat celý byt a zakoupit nový nábytek, nebo zůstane všechno při starém? Domníváte se, že je zapotřebí strhnout některé z nosných zdí? Existuje mnoho otázek ohledně rozsahu a typu požadovaných prací a s tím souvisí i výše nákladů.

1.2. Inspirace

Vzhled bytu je věcí osobního vkusu. Proto je vhodné před schůzkou s architektem mít alespoň přibližnou představu o tom, co si přejete a po čem toužíte. Prohlédněte si specializované časopisy o architektuře a interiérovém designu nebo brouzdejte internetem a ukládejte si obrázky, které se vám líbí nejvíce. Můžete si z nich vytvořit i koláž. Každá vizuální pomůcka architektům pomůže udělat si lepší představu.

1.3. Pochopení sousedů

Před zahájením práce doporučujeme včas informovat své sousedy a požádat je o pochopení. Je to nejen otázka slušnosti a úcty, ale dokonce povinnost stanovená zákonem. Přesně to definuje § 127 občanského zákoníku (sousedská práva). Stavební zákon pro rekonstrukci používá pojem stavební úprava. Vlastník se má zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval své sousedy nebo by vážně ohrožoval výkon jejich práva. Práce jsou vždy doprovázeny zvýšeným hlukem a prachem a v případě, že provádíte instalatérské práce, bude nutné zavřít hlavní ventil, to znamená vypnout vodu v celé budově. Laskavě formulované oznámení o typu práce a předpokládané době trvání s žádostí o porozumění a vaším telefonním číslem může zabránit možnému odporu ze strany sousedů. Měli byste se také postarat o každodenní úklid společných částí budovy a dodržování domácího řádu. S trochou tolerance by se všechno mělo dokonat bez problémů a narušení dobrých sousedských vztahů.

1.4. Rezervní fondy

Rekonstrukce bytu, zejména ve starších budovách, je zpravidla nepředvídatelná. Určité problémy se mohou objevit až při otevření podlah, stěn a stropů a při zohlednění skutečné situace. To samozřejmě zahrnuje další náklady, které se obvykle neberou v úvahu při sestavování rozpočtu. Proto je důležité mít v rezervě o 15–30% více, než s čímž jsme počítali. Pokud nepředvídané situace nenastanou, tyto peníze vám každopádně zůstanou v kapse.

1.5. Dobrá příprava

Při rekonstrukci bytu je velmi důležitá dobrá příprava. S ní vám nejlépe pomohou zkušení architekti a dodavatelé. Před samotnými pracemi musí být připraveny a zhotoveny všechny potřebné plány provádění pro řemeslníky. Doporučujeme, aby byl během přípravy zakoupen nebo alespoň objednán veškerý potřebný materiál.

2. Výběr dodavatelů

Rekonstrukci bytu by každopádně měli provádět zkušení odborníci,  kteří vědí, jak předvídat velkou část „neviditelných problémů“. Pokud k nim přeci jen dojde, budou umět adekvátně reagovat.

2.1. Poradenství, návrhy a náčrtky

Pokud jde o drobné rekonstrukce, zejména když se provádí pouze v jedné části bytu, vždy se můžete obrátit na konzultanty v prodejnách nábytku a požádat je o radu a návrhy. V různých prodejnách (nábytku, keramiky, koupelnových a , kuchyňských prvků, osvětlení...) jsou konzultace většinou zdarma. Některé nabízejí náčrt koupelny, kuchyně nebo jiných prostor zdarma, pokud si u nich zakoupíte příslušenství. Měli byste si však prostor změřit a sami si rovněž načrtnout stávající byt (s umístěním oken, dveří, instalací, zásuvek a spínačů). Proto je dobré předem si promyslet všechny detaily designu, tedy styl a uspořádání nábytku a celkový vzhled. Poradce v salonu vám může pomoci s nápady a náčrty, ale může nabídne pouze to, co je aktuálně v sortimentu.

2.2. Architekt / interiérový designér

Pokud vás čekají rozsáhlejší práce nebo kompletní rekonstrukce celého bytu, doporučujeme vám najmout si profesionála, který bude vědět, jak vše zařídit podle vašich představ, a přitom maximálně využít dostupný prostor. Navíc vytvoří potřebné náčrty, výkresy a plány pro dodavatele. Pro profesionály je hledání inovativních a jedinečných řešení vždy výzvou, které se milerádi chopí. Navíc vědí, jak sladit vaše přání, finanční a prostorové podmínky s funkčními a praktickými nápady a stanovenými termíny. Architekti a odborníci na interiérový design, na rozdíl od prodejců, nemají zájem na nákupu co nejdražšího zboží. V jejich zájmu je nejoptimálnější a nejúčelnější řešení. Kromě přípravy všech plánů (návrhy elektrických a mechanických instalací, osvětlení atd.) se starají o dohled a koordinaci dodavatelů, a tedy o to, aby vše plánované bylo skutečné i realizované. Pamatujte na základní pravidlo interiérového designu: krása tkví v detailech.

2.3. Dodavatelé

Rekonstrukce bytu je poměrně náročná záležitost, která zahrnuje téměř všechny fáze výstavby a vyžaduje účast řemeslníků různých profilů. Kromě toho musí být všechny fáze dobře koordinovány, aby práce mohly pokračovat podle harmonogramu. Všechny plány pro dodavatele proto musí být předem vypracovány do nejmenších detailů.

ZEDNICKÉ PRÁCE

Zednické práce zahrnují demolice, vyřezávání otvorů pro instalace ve stěnách, lití cementových potěrů, zdění nebo vyrovnávání zdí a podlahy, hydroizolace a podobně.

MECHANICKÉ INSTALACE

Mezi tyto práce patří vše, co souvisí s vodovodem a kanalizací - rozvody potrubí, splachovadla, podlahové sifony, armatury, instalace a připojení toalet a nechybí ani ústřední topení, ať už podlahové, stropní nebo radiátorové. Mezi mechanické instalace patří také ventilační a klimatizační systémy.

ELEKTRICKÉ INSTALACE

Práce související s rekonstrukcí elektroinstalací spočívají v odstranění starých vedení, instalaci nových, připojení bílé techniky, pračky, sušičky a myčky, dále pak osvětlení, zásuvek a vypínačů apod.

OBKLADAČSKÉ A JINÉ DOKONČOVACÍ PRÁCE

Kromě obkládky keramiky se všemi doprovodnými pracemi existují i ​​další materiály a řešení pro finální vrstvy. Místo keramiky lze použít mikrotopování na podlahy a stěny nebo vodotěsné tapety (mohou být i ve sprše). Tyto práce provádějí úzce specializovaní mistři.

STOLAŘSKÉ PRÁCE

Výroba, montáž a instalace nábytku na zakázku.

SKLÁŘSKÉ PRÁCE

Výroba a montáž skleněných dveří / zdí nebo dveří sprchových koutů, zrcadel, zasklení výkladů, výroba skleněného nábytku nebo kusů zařízení apod.

MALÍŘSKÉ PRÁCE

Omítání, vyhlazování, broušení a malování stěn, ochrana rohů a vícevrstvé bělení stěn a další podobné práce.

INSTALACE PODLAHY

Příprava podkladu, výroba nebo montáž podlah a podlahových krytin, jakož i jejich zpracování a montáž dokončovacích lišt apod.

2.4. Rekonstrukce „na klíč"

Různí dodavatelé a architekti nabízejí renovace nebo úpravy bytů jako kompletní službu. Taková nabídka se nazývá „na klíč“. V takových případech nesou veškerou odpovědnost za provedení celého projektu - od návrhů a plánů, případného získání povolení, provedení prací, pořízení a kvality materiálů a jejich instalace spolu s finálními pracemi za dohodnutou cenu a v rámci stanovené lhůty. Při takové dohodě se klient o nic nestará a nakonec si pouze převezme klíč od svého zrekonstruovaného bytu.

3. Druhy rekonstrukce bytů podle rozsahu prací

3.1. Povrchové, tedy „kosmetické“ práce

Existují situace, kdy i malé změny mohou docílit skvělých výsledků ve vzhledu a funkčnosti prostoru. Koupelnu lze osvěžit výměnou pultu nebo novou sprchou. Keramické dlaždice lze snadno namísto výměny pokrýt novými dlaždicemi nebo zcela jiným materiálem. Velkého efektu v jakémkoli prostoru, i bez pomoci řemeslníků, lze dosáhnout pouze malováním nebo výměnou nábytku. Pokud se půdorys místnosti významně nezmění, nebude nutné vyměňovat instalaci nebo například demolovat stěny. Proto i s relativně jednoduchými a levnějšími pracemi lze získat zcela nový vzhled.

3.2. Částečná rekonstrukce

Pokud jsou instalatérské, elektrické a technické instalace v bytě v pořádku (jsou kvalitní nebo novějšího data), nebude nutné je úplně měnit. Postačí je pouze přizpůsobit novým požadavkům. Pokud si přejete mít místo vany sprchový kout nebo nové kuchyňské prvky na starém místě, můžete si vyhledat odborníka, který vám pomůže s výběrem správných prvků. Pokud však přesně víte, po čem toužíte, můžete se na všem snadno dohodnout přímo s prodejci.

3.3. Kompletní rekonstrukce

Někdy je kvůli chátrání, změnám životních podmínek nebo něčemu jinému nutná kompletní rekonstrukce bytu. V takovém případě je nejpraktičtější dočasně se odstěhovat. Doporučujeme také, abyste se na takové úsilí dobře a důkladně připravili. Najmutí architektonické kanceláře vám bude velmi nápomocno.

4. Postup provádění prací

4.1. Rekonstrukce

Když je byt úplně prázdný, jako první je třeba vykonat demoliční práce a hrubé stavební práce. Poté následují hrubé instalatérské a strojní práce a budování podlah. Pak je na řadě fáze distribuce elektrických a vodovodních instalací a podlahového vytápění. Poté jsou omítnuty stěny a stropy. Tím jsou dokončené tzv. hrubé práce. Následuji jemné a dokončovací práce, jako jsou vyhlazení, broušení a malování stěn a stropů a poté pokládka parket. Poslední fázi tvoří práce ohledně osvětlení, zásuvek, vypínačů a dalších prvků, stejně jako vrácení a montáži nábytku.

4.2. Demoliční a zednické práce a úpravy podlah

Každá kompletní rekonstrukce prostoru zahrnuje některé stavební práce. Jakou část investice si to vyžádá, záleží nejvíce na tom, zda jsou strženy nosné zdi nebo ne. Demolice patří mezi základní stavební práce. Nejprve je však nutné vyprázdnit byt, odstranit a demontovat veškerá zařízení, odstranit obklady stěn a podlah, jako jsou parkety, keramické dlaždice, bednění, rámy oken a dveří apod. Podle plánů elektrických a technických instalací (klimatizace, topení, chlazení...) budou dodavatelé také instalovat podpěry a nosníky pro plánovaná zařízení. Po této fázi by měl být veškerý odpad přenesen na skládku. Otvory pro dveře a okna by měly být zpracovány a připraveny pro nové zárubně a rámy a na podlahu by měl být položen nový cementový potěr. Po dokončení všech instalací následuje budování a omítání zdí.

4.3. Obnova mechanických a technických zařízení

V první fázi dodavatelé mechanických a technických zařízení (vodovod, topení, chlazení, větrání) odstraní stávající vodovodní potrubí, radiátorové trubky a radiátory, větrací zařízení atd. Pak vydlabou drážky ve stěnách a podlaze pro nové trubky a namontují nové instalace. V posledních fázích obnovy bude probíhat série jemných instalací (armatury, sanitární zařízení, instalace klimatizačních zařízení, ventilátorů a dalších větracích systémů...).

4.4. Výměna elektrických instalací

Ve starších budovách je během renovace téměř nutná výměna všech elektrických vedení a skříní. Po odstranění starých rozvodů provede elektrikář na základě plánu elektroinstalace (kde jsou vyznačeny místa připojení, zásuvek a spínačů) již v první fázi výstavby drážkování stěn pro PVC trubky. Instalace nových zásuvek, vypínačů a přípojek pro osvětlení a elektrické spotřebiče, jakož i jejich testování, se provádí na konci, v posledních fázích renovace.

4.5. Koupelna

Nová koupelna představuje jeden z největších nákladů na renovaci. Modernizace koupelny vyžaduje rozsáhlou a přesnou práci několika různých řemeslníků. Kromě nových vodovodních a elektrických instalací a zařízení by měla být provedena hydroizolace podlah a stěn a měla by být instalována podlahová a stěnová keramická dlažba nebo jiný typ obkladů. Na konci je instalace toalet, baterií a kusů nábytku.

4.6. Malířské práce

Když byt již začíná mít obrysy krásného a pohodlného domova, jsou na řadě malířské práce. Úkolem malíře je nejprve obrousit a vyhladit stěny. Rohy zejména na frekventovaných místech, by měly být zvláště chráněny lepením rohových lišt, které navíc přetmelí. Také přetmelí okenní a dveřní lišty a možné praskliny. Pak se pustí do malování stěn a stropu (ve dvou vrstvách). Pokud možno, druhá vrstva malby by měla být provedena těsně před nastěhováním, až budou dokončeny všechny renovační práce. Stává se totiž, že při pokládání parket a montáži nábytku, osvětlení apod. se některé stěny zašpiní nebo postříkají.

4.7. Pokládání parket

Podlahové krytiny tvoří největší plochu v bytě, a proto výrazně ovlivňují vzhled celého prostoru. Kromě toho jsou nejvíce exponovanou částí bytové jednotky, proto je velmi důležité vybrat kvalitní parkety a nechat je pokládat skvělým podlahářem. Parkety se lepí v poslední fázi renovace, kdy jsou dokončeny všechny ostatní práce a nábytek ještě nebyl dodán. Výrobce parket připraví podklad a položí parkety; pokud se jedná o parkety z masivního dřeva, následuje hoblování a lakování olejem nebo lakem. Když si koupíte hotové parkety, následné zpracování nebude nutné, protože se jedná o již hotový produkt. Po položení parket se na ně po několik dní nesmíme šlapat. Po dokončení montáže a instalace nábytku přijde podlahář znovu a namontuje přechodové a finálních podlahové lišty.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMREKONSTRUKCE JÁDRA, ELEKTROINSTALACE, INSTALACE VODA

Dobrý den,

poptávám vybourání a vyzdění jádra, kompletní instalace - voda, odpad, elektro
obklady a dlažba koupelna a WC (jádro plocha cca 4 m2).

Dále je potřeba instalace: voda a elektro v kuchyni (sporák, myčka konvice),
zazdít 1 dveře a zednická příprava na kuchyň
elektro v předsíni nový rozvaděč
vyzdít v předsíni komůrku 0,9 x 1,2 m
výměna krytiny v kuchyni a obýváku
malování

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji2700 Kč do 4500 Kč


........

CELKOVOU REKONSTRUKCI (ROZVOD EL.INSTALACE, RADIÁTORY,...)

Celkový návrh a rekonstrukci (změnu bytu dispozičně na 3+1, radiátory, krb, elektroinstalace, odpady, rek.stavajici parketove podlahy, obklady) 468 Kč do 780 Kč


........

KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE BYTU 3+1

Dobrý den,

hledám řemeslníka nebo firmu pro kompletní rekonstrukci bytu 3+1 (75m2, bytové jádro, podlahy, malířské práce, elektroinstalace...).

Pro bližší informace a v případě zájmu mě prosím kontaktujte telefonicky.

Děkuji,
4500 Kč do 7500 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ

CENA, REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA,
Rekonstrukce bytu, Vyškov město

11700 Kč do 19500 Kč

CENA, SDRKARTON PODHLEDY V BYT.JÁDŘE (PANEL) HLAVNĚ PRO VEDENÍ ELEKTROINSTAL, 3,7M2 (1,6X1,6 A 0,9X1,2M)
Rekonstrukce bytu, Beroun-Město

108 Kč do 180 Kč

CENA, KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE PANELÁKOVÉHO BYTU 4+1, 81 M2
Rekonstrukce bytu, Teplice

36000 Kč do 60000 KčPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

REKONSTRUKCE BYTU CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

860+ SPOLEČNOSTMI PRO REKONSTRUKCE BYTU
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI REKONSTRUKCE BYTU?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena