V oblasti

  Rekonstrukce bytu Cena

  Kolik stojí rekonstrukce bytu? Pokud kupujete nemovitost s úmyslem ji zcela zrekonstruovat, doporučujeme vám vybírat si velmi pečlivě. Renovace domu nebo bytu se totiž může ukázat jako náročnější i dražší než nová výstavba. Kompletní rekonstrukce bytu, která zahrnuje demolici zdí, výměnu podlah a omítek, výměnu všech instalací, lepení parket a keramiky, začíná na 8.000 Kč / m2. Cena kompletní rekonstrukce domu se pohybuje na zhruba dvojnásobné úrovni. Tento výpočet zahrnuje demolice nosných zdí, dělání otvorů pro dveře a okna, renovaci fasády, nová okna a dveře, kompletní elektroinstalace, montáž podlahových a stěnových krytin a omítky. Na kompletní renovaci 65 m2 by mělo být vyčleněno zhruba 850.000 Kč. Pokud chcete pomoc architekta nebo návrháře interiérů, bude vás to stát dalších 500 Kč / m2. Pokud jde o menší byt, možná méně. Při porovnání s celkovými náklady je tato částka zanedbatelná, neboť si ušetříte spoustu času a nervů, a hlavně konečný vzhled bude mnohem lepší.

  Komu svěřit rekonstrukci bytu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným poskytovatelům služeb rekonstrukce - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Náklady na renovaci bytu


  Cena za renovaci bytu. Náklady na kompletní rekonstrukci bytu s demolicí příček, výstavbu nových stěn, kompletní rekonstrukci elektroinstalace, nové topení. V ceně je zahrnuta i suchá montáž, keramika, parkety a malířské práce při rekonstrukci bytu.

  8000.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  13000.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  14500.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Rekonstrukce bytu

  Jak jste využili tyto informace?

  Renovace bytu - vše, co potřebujete vědět

  1. Rekonstrukce bytu - co potřebujete vědět?

  Dobrá příprava je základem rekonstrukce bytu
  Dobrá příprava je základem rekonstrukce bytu

  1.1. Rozsah rekonstrukce

  Před zahájením práce se musíte rozhodnout, co přesně si přejete renovovat. Jsou stávající elektrické a mechanické instalace kvalitní nebo je třeba je vyměnit? Měly by v takovém případě být vyměněny celé nebo jen některé části? Chcete vymalovat celý byt a zakoupit nový nábytek, nebo zůstane všechno při starém? Domníváte se, že je zapotřebí strhnout některé z nosných zdí? Existuje mnoho otázek ohledně rozsahu a typu požadovaných prací a s tím souvisí i výše nákladů.

  1.2. Inspirace

  Vzhled bytu je věcí osobního vkusu. Proto je vhodné před schůzkou s architektem mít alespoň přibližnou představu o tom, co si přejete a po čem toužíte. Prohlédněte si specializované časopisy o architektuře a interiérovém designu nebo brouzdejte internetem a ukládejte si obrázky, které se vám líbí nejvíce. Můžete si z nich vytvořit i koláž. Každá vizuální pomůcka architektům pomůže udělat si lepší představu.

  1.3. Pochopení sousedů

  Před zahájením práce doporučujeme včas informovat své sousedy a požádat je o pochopení. Je to nejen otázka slušnosti a úcty, ale dokonce povinnost stanovená zákonem. Přesně to definuje § 127 občanského zákoníku (sousedská práva). Stavební zákon pro rekonstrukci používá pojem stavební úprava. Vlastník se má zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval své sousedy nebo by vážně ohrožoval výkon jejich práva. Práce jsou vždy doprovázeny zvýšeným hlukem a prachem a v případě, že provádíte instalatérské práce, bude nutné zavřít hlavní ventil, to znamená vypnout vodu v celé budově. Laskavě formulované oznámení o typu práce a předpokládané době trvání s žádostí o porozumění a vaším telefonním číslem může zabránit možnému odporu ze strany sousedů. Měli byste se také postarat o každodenní úklid společných částí budovy a dodržování domácího řádu. S trochou tolerance by se všechno mělo dokonat bez problémů a narušení dobrých sousedských vztahů.

  1.4. Rezervní fondy

  Rekonstrukce bytu, zejména ve starších budovách, je zpravidla nepředvídatelná. Určité problémy se mohou objevit až při otevření podlah, stěn a stropů a při zohlednění skutečné situace. To samozřejmě zahrnuje další náklady, které se obvykle neberou v úvahu při sestavování rozpočtu. Proto je důležité mít v rezervě o 15–30% více, než s čímž jsme počítali. Pokud nepředvídané situace nenastanou, tyto peníze vám každopádně zůstanou v kapse.

  1.5. Dobrá příprava

  Při rekonstrukci bytu je velmi důležitá dobrá příprava. S ní vám nejlépe pomohou zkušení architekti a dodavatelé. Před samotnými pracemi musí být připraveny a zhotoveny všechny potřebné plány provádění pro řemeslníky. Doporučujeme, aby byl během přípravy zakoupen nebo alespoň objednán veškerý potřebný materiál.

  2. Výběr dodavatelů

  Rekonstrukci bytu by každopádně měli provádět zkušení odborníci,  kteří vědí, jak předvídat velkou část „neviditelných problémů“. Pokud k nim přeci jen dojde, budou umět adekvátně reagovat.

  2.1. Poradenství, návrhy a náčrtky

  Pokud jde o drobné rekonstrukce, zejména když se provádí pouze v jedné části bytu, vždy se můžete obrátit na konzultanty v prodejnách nábytku a požádat je o radu a návrhy. V různých prodejnách (nábytku, keramiky, koupelnových a , kuchyňských prvků, osvětlení...) jsou konzultace většinou zdarma. Některé nabízejí náčrt koupelny, kuchyně nebo jiných prostor zdarma, pokud si u nich zakoupíte příslušenství. Měli byste si však prostor změřit a sami si rovněž načrtnout stávající byt (s umístěním oken, dveří, instalací, zásuvek a spínačů). Proto je dobré předem si promyslet všechny detaily designu, tedy styl a uspořádání nábytku a celkový vzhled. Poradce v salonu vám může pomoci s nápady a náčrty, ale může nabídne pouze to, co je aktuálně v sortimentu.

  2.2. Architekt / interiérový designér

  Pokud vás čekají rozsáhlejší práce nebo kompletní rekonstrukce celého bytu, doporučujeme vám najmout si profesionála, který bude vědět, jak vše zařídit podle vašich představ, a přitom maximálně využít dostupný prostor. Navíc vytvoří potřebné náčrty, výkresy a plány pro dodavatele. Pro profesionály je hledání inovativních a jedinečných řešení vždy výzvou, které se milerádi chopí. Navíc vědí, jak sladit vaše přání, finanční a prostorové podmínky s funkčními a praktickými nápady a stanovenými termíny. Architekti a odborníci na interiérový design, na rozdíl od prodejců, nemají zájem na nákupu co nejdražšího zboží. V jejich zájmu je nejoptimálnější a nejúčelnější řešení. Kromě přípravy všech plánů (návrhy elektrických a mechanických instalací, osvětlení atd.) se starají o dohled a koordinaci dodavatelů, a tedy o to, aby vše plánované bylo skutečné i realizované. Pamatujte na základní pravidlo interiérového designu: krása tkví v detailech.

  2.3. Dodavatelé

  Rekonstrukce bytu je poměrně náročná záležitost, která zahrnuje téměř všechny fáze výstavby a vyžaduje účast řemeslníků různých profilů. Kromě toho musí být všechny fáze dobře koordinovány, aby práce mohly pokračovat podle harmonogramu. Všechny plány pro dodavatele proto musí být předem vypracovány do nejmenších detailů.

  ZEDNICKÉ PRÁCE

  Zednické práce zahrnují demolice, vyřezávání otvorů pro instalace ve stěnách, lití cementových potěrů, zdění nebo vyrovnávání zdí a podlahy, hydroizolace a podobně.

  MECHANICKÉ INSTALACE

  Mezi tyto práce patří vše, co souvisí s vodovodem a kanalizací - rozvody potrubí, splachovadla, podlahové sifony, armatury, instalace a připojení toalet a nechybí ani ústřední topení, ať už podlahové, stropní nebo radiátorové. Mezi mechanické instalace patří také ventilační a klimatizační systémy.

  ELEKTRICKÉ INSTALACE

  Práce související s rekonstrukcí elektroinstalací spočívají v odstranění starých vedení, instalaci nových, připojení bílé techniky, pračky, sušičky a myčky, dále pak osvětlení, zásuvek a vypínačů apod.

  OBKLADAČSKÉ A JINÉ DOKONČOVACÍ PRÁCE

  Kromě obkládky keramiky se všemi doprovodnými pracemi existují i ​​další materiály a řešení pro finální vrstvy. Místo keramiky lze použít mikrotopování na podlahy a stěny nebo vodotěsné tapety (mohou být i ve sprše). Tyto práce provádějí úzce specializovaní mistři.

  STOLAŘSKÉ PRÁCE

  Výroba, montáž a instalace nábytku na zakázku.

  SKLÁŘSKÉ PRÁCE

  Výroba a montáž skleněných dveří / zdí nebo dveří sprchových koutů, zrcadel, zasklení výkladů, výroba skleněného nábytku nebo kusů zařízení apod.

  MALÍŘSKÉ PRÁCE

  Omítání, vyhlazování, broušení a malování stěn, ochrana rohů a vícevrstvé bělení stěn a další podobné práce.

  INSTALACE PODLAHY

  Příprava podkladu, výroba nebo montáž podlah a podlahových krytin, jakož i jejich zpracování a montáž dokončovacích lišt apod.

  2.4. Rekonstrukce „na klíč"

  Různí dodavatelé a architekti nabízejí renovace nebo úpravy bytů jako kompletní službu. Taková nabídka se nazývá „na klíč“. V takových případech nesou veškerou odpovědnost za provedení celého projektu - od návrhů a plánů, případného získání povolení, provedení prací, pořízení a kvality materiálů a jejich instalace spolu s finálními pracemi za dohodnutou cenu a v rámci stanovené lhůty. Při takové dohodě se klient o nic nestará a nakonec si pouze převezme klíč od svého zrekonstruovaného bytu.

  3. Druhy rekonstrukce bytů podle rozsahu prací

  3.1. Povrchové, tedy „kosmetické“ práce

  Existují situace, kdy i malé změny mohou docílit skvělých výsledků ve vzhledu a funkčnosti prostoru. Koupelnu lze osvěžit výměnou pultu nebo novou sprchou. Keramické dlaždice lze snadno namísto výměny pokrýt novými dlaždicemi nebo zcela jiným materiálem. Velkého efektu v jakémkoli prostoru, i bez pomoci řemeslníků, lze dosáhnout pouze malováním nebo výměnou nábytku. Pokud se půdorys místnosti významně nezmění, nebude nutné vyměňovat instalaci nebo například demolovat stěny. Proto i s relativně jednoduchými a levnějšími pracemi lze získat zcela nový vzhled.

  3.2. Částečná rekonstrukce

  Pokud jsou instalatérské, elektrické a technické instalace v bytě v pořádku (jsou kvalitní nebo novějšího data), nebude nutné je úplně měnit. Postačí je pouze přizpůsobit novým požadavkům. Pokud si přejete mít místo vany sprchový kout nebo nové kuchyňské prvky na starém místě, můžete si vyhledat odborníka, který vám pomůže s výběrem správných prvků. Pokud však přesně víte, po čem toužíte, můžete se na všem snadno dohodnout přímo s prodejci.

  3.3. Kompletní rekonstrukce

  Někdy je kvůli chátrání, změnám životních podmínek nebo něčemu jinému nutná kompletní rekonstrukce bytu. V takovém případě je nejpraktičtější dočasně se odstěhovat. Doporučujeme také, abyste se na takové úsilí dobře a důkladně připravili. Najmutí architektonické kanceláře vám bude velmi nápomocno.

  4. Postup provádění prací

  4.1. Rekonstrukce

  Když je byt úplně prázdný, jako první je třeba vykonat demoliční práce a hrubé stavební práce. Poté následují hrubé instalatérské a strojní práce a budování podlah. Pak je na řadě fáze distribuce elektrických a vodovodních instalací a podlahového vytápění. Poté jsou omítnuty stěny a stropy. Tím jsou dokončené tzv. hrubé práce. Následuji jemné a dokončovací práce, jako jsou vyhlazení, broušení a malování stěn a stropů a poté pokládka parket. Poslední fázi tvoří práce ohledně osvětlení, zásuvek, vypínačů a dalších prvků, stejně jako vrácení a montáži nábytku.

  4.2. Demoliční a zednické práce a úpravy podlah

  Každá kompletní rekonstrukce prostoru zahrnuje některé stavební práce. Jakou část investice si to vyžádá, záleží nejvíce na tom, zda jsou strženy nosné zdi nebo ne. Demolice patří mezi základní stavební práce. Nejprve je však nutné vyprázdnit byt, odstranit a demontovat veškerá zařízení, odstranit obklady stěn a podlah, jako jsou parkety, keramické dlaždice, bednění, rámy oken a dveří apod. Podle plánů elektrických a technických instalací (klimatizace, topení, chlazení...) budou dodavatelé také instalovat podpěry a nosníky pro plánovaná zařízení. Po této fázi by měl být veškerý odpad přenesen na skládku. Otvory pro dveře a okna by měly být zpracovány a připraveny pro nové zárubně a rámy a na podlahu by měl být položen nový cementový potěr. Po dokončení všech instalací následuje budování a omítání zdí.

  4.3. Obnova mechanických a technických zařízení

  V první fázi dodavatelé mechanických a technických zařízení (vodovod, topení, chlazení, větrání) odstraní stávající vodovodní potrubí, radiátorové trubky a radiátory, větrací zařízení atd. Pak vydlabou drážky ve stěnách a podlaze pro nové trubky a namontují nové instalace. V posledních fázích obnovy bude probíhat série jemných instalací (armatury, sanitární zařízení, instalace klimatizačních zařízení, ventilátorů a dalších větracích systémů...).

  4.4. Výměna elektrických instalací

  Ve starších budovách je během renovace téměř nutná výměna všech elektrických vedení a skříní. Po odstranění starých rozvodů provede elektrikář na základě plánu elektroinstalace (kde jsou vyznačeny místa připojení, zásuvek a spínačů) již v první fázi výstavby drážkování stěn pro PVC trubky. Instalace nových zásuvek, vypínačů a přípojek pro osvětlení a elektrické spotřebiče, jakož i jejich testování, se provádí na konci, v posledních fázích renovace.

  4.5. Koupelna

  Nová koupelna představuje jeden z největších nákladů na renovaci. Modernizace koupelny vyžaduje rozsáhlou a přesnou práci několika různých řemeslníků. Kromě nových vodovodních a elektrických instalací a zařízení by měla být provedena hydroizolace podlah a stěn a měla by být instalována podlahová a stěnová keramická dlažba nebo jiný typ obkladů. Na konci je instalace toalet, baterií a kusů nábytku.

  4.6. Malířské práce

  Když byt již začíná mít obrysy krásného a pohodlného domova, jsou na řadě malířské práce. Úkolem malíře je nejprve obrousit a vyhladit stěny. Rohy zejména na frekventovaných místech, by měly být zvláště chráněny lepením rohových lišt, které navíc přetmelí. Také přetmelí okenní a dveřní lišty a možné praskliny. Pak se pustí do malování stěn a stropu (ve dvou vrstvách). Pokud možno, druhá vrstva malby by měla být provedena těsně před nastěhováním, až budou dokončeny všechny renovační práce. Stává se totiž, že při pokládání parket a montáži nábytku, osvětlení apod. se některé stěny zašpiní nebo postříkají.

  4.7. Pokládání parket

  Podlahové krytiny tvoří největší plochu v bytě, a proto výrazně ovlivňují vzhled celého prostoru. Kromě toho jsou nejvíce exponovanou částí bytové jednotky, proto je velmi důležité vybrat kvalitní parkety a nechat je pokládat skvělým podlahářem. Parkety se lepí v poslední fázi renovace, kdy jsou dokončeny všechny ostatní práce a nábytek ještě nebyl dodán. Výrobce parket připraví podklad a položí parkety; pokud se jedná o parkety z masivního dřeva, následuje hoblování a lakování olejem nebo lakem. Když si koupíte hotové parkety, následné zpracování nebude nutné, protože se jedná o již hotový produkt. Po položení parket se na ně po několik dní nesmíme šlapat. Po dokončení montáže a instalace nábytku přijde podlahář znovu a namontuje přechodové a finálních podlahové lišty.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Rekonstrukce bytu?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Rekonstrukce celeho bytu

  Potřebuji zrealizovat rekonstrukci celeho bytu - koupelnu, steny a podlahy 471600 Kč do 786000 Kč

  ........

  Rekonstrukce předsíň, koupelna WC.

  Kompletní rekonstrukce koupelny, obklady, dlažba, sprchový kout, topení el.rozvody, dveře, snížení podhledu, nové osvětlení. Nové WC, nové osvětlení, obklady, dlažba, dveře. Předsíň - podlaha vinyl, el.rozvody, výmalba, nové osvětlení popř. nové vchodové dveře. Kontaktovat emailem, pani během dne nemá možnost brát tel. hovory. 235800 Kč do 393000 Kč

  ........

  Rekonstrukce bytu

  Potřebuji rekonstruovat byt - vyzdění jádra, příček, SDK podhled, obklady. Přesnější popis prací je v příloze. Jen stávající příčky co jsem zamýšlel ponechat a obložit SDK, tak by se zdili taky nové. 235800 Kč do 393000 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Rekonstrukce bytového jádra v paneláku na klíč, 60
  Rekonstrukce bytu, Olomouc

  22500 Kč do 37500 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 70m2
  Rekonstrukce bytu, Kravaře

  6750 Kč do 11250 Kč

  Cena, Častečná rekonstrukce bytu, 20 m2
  Rekonstrukce bytu, Neveklov

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Rekonstrukce jádra, 30m2
  Rekonstrukce bytu, Rajhrad

  7200 Kč do 12000 Kč

  Cena, Kompletní rekonstrukce bytu, byt 2+1
  Rekonstrukce bytu, Nové Město nad Metují

  22500 Kč do 37500 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu 2+1, 47m2
  Rekonstrukce bytu, Prachatice

  18000 Kč do 30000 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu 3+1, 68m2
  Rekonstrukce bytu, Kadaň

  27000 Kč do 45000 Kč

  Cena, Rekonstukce koupelny, podlahy, elektřiny, 43 m2 podlahové plochy
  Rekonstrukce bytu, Rychnov u Jablonce nad Nisou

  7650 Kč do 12750 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu,
  Rekonstrukce bytu, Habartov

  13500 Kč do 22500 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu v panelovém domě 2+1, 56 m2
  Rekonstrukce bytu, Broumov

  12600 Kč do 21000 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 70 m2
  Rekonstrukce bytu, Teplice

  14850 Kč do 24750 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, po popisu
  Rekonstrukce bytu, Česká Lípa

  5400 Kč do 9000 Kč

  Cena, Rekonstrukce koupelny a kuchyně, 15m2
  Rekonstrukce bytu, Tábor

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Rekonstrukce paneloveho bytu, 65m2
  Rekonstrukce bytu, Cheb

  27000 Kč do 45000 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytového jádra vč.elektřiny + kuchyně, 2,56m2+11,63m2
  Rekonstrukce bytu, Meziměstí

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Rekonstrukce - koupelna, kuchyň, 10 m2
  Rekonstrukce bytu, Mikulov

  6750 Kč do 11250 Kč

  Cena, Rekonstrukce koupelna, chodba, kuchyň plus el. kotel a topení., 18m2
  Rekonstrukce bytu, Pacov

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, ca 25 m2
  Rekonstrukce bytu, Ledenice

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Dokonceni praci,
  Rekonstrukce bytu, Ostrava

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 49 m2
  Rekonstrukce bytu, Beroun-Město

  23400 Kč do 39000 Kč

  Cena, Přestavba vnitřních příček, rekonstrukce koupelny, 2 + 1
  Rekonstrukce bytu, Nížkov

  4500 Kč do 7500 Kč

  Cena, Kompletní rekonstrukce bytu,
  Rekonstrukce bytu, Chomutov

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, jadro, kuchyn, koupelna, zachod, 50m2
  Rekonstrukce bytu, Štětí

  23400 Kč do 39000 Kč

  Cena, Vykopat betonovou podlahu z kuchyně, 13 m2
  Rekonstrukce bytu, Pečky

  585 Kč do 975 Kč

  Cena, Odstraneni puvodni dlazby, obkladu, lepidla, vyrovnani podlahy, 80m2
  Rekonstrukce bytu, Písek

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu 3x1 na klíč, cca 90 m2
  Rekonstrukce bytu, Děčín

  9000 Kč do 15000 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 85 m2
  Rekonstrukce bytu, Hodonín

  13500 Kč do 22500 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 72m2
  Rekonstrukce bytu, Náměšť nad Oslavou

  9450 Kč do 15750 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 60 m2
  Rekonstrukce bytu, Česká Třebová

  28620 Kč do 47700 Kč

  Cena, Dokončení drobných oprav - dlažba, obklad,malování, deska kuchyňské li,
  Rekonstrukce bytu, Strašnice

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Částečná rekonstrukce bytu,
  Rekonstrukce bytu, Karlovy Vary

  5850 Kč do 9750 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 60 m2
  Rekonstrukce bytu, Jirkov

  17550 Kč do 29250 Kč

  Cena, Kompletní rekonstrukce bytu, 32m2
  Rekonstrukce bytu, Most

  15300 Kč do 25500 Kč

  Cena, Otvor pro dvere, 2.10 x 0.90m
  Rekonstrukce bytu, Moravské Budějovice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Nová podlaha, výmalba jednoho pokoje, 20m2
  Rekonstrukce bytu, Teplice

  720 Kč do 1200 Kč

  Cena, Rekonstrukce bytu, 60 m2
  Rekonstrukce bytu, Olomouc

  17100 Kč do 28500 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Rekonstrukce bytu cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  1068+ společnostmi pro Rekonstrukce bytu
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena