Plovoucí podlaha Cena

Kolik stojí laminát? Cena laminátových plovoucích podlah je velmi nízká v porovnání s ostatními materiály. Laminát je výhodným řešením pro podlahové krytiny, především pro alergiky a pro místnosti, které se příliš nevyužívají. Cena závisí na kvalitě a struktuře laminátu, přípravě podkladu a samozřejmě na poskytovateli služeb. Laminát může být umístěn výhradně na pevném, rovném, suchém a čistém povrchu. Cena nákupu a pokládky laminátového systému se snadnou montáží se spolu s materiálem pohybuje mezi 150 a 500 Kč / m2.

Komu svěřit pokládku laminátu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům laminátových podlah - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA LAMINÁTOVÉ PODLAHY
150.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
550.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Plovoucí podlaha Cena

OSTATNÍ CENY ZA LAMINÁT

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Pokládka laminátové podlahy

Cena za položení laminátové podlahy s průměrnými náklady na odstranění.Kč/m2

m2
poptávka

Pokládka laminátové podlahy, plovoucí

Cena za pokládku plovoucí laminátové podlahy s přípravou podkladu, pokládkou plstí a pokládkou laminátu.Kč/m2

m2
poptávka

Demontáž laminátové podlahy

Demontáž existující laminátové podlahy a odvoz na skládku.Kč/m2

m2
poptávka

Odstranění starých parket

Odstranění starých parket a odvoz na skládku.Kč/m2

m2
poptávka

Odstranění starých dlaždic

Odstranění starých keramických dlaždic a odvoz materiálu na skládku.Kč/m2

m2
poptávka

Suchá a rovná

Bez nanesení parozábrany.Kč/m2

m2
poptávka

Do 3 mm nerovnosti

Aplikace nivelační hmoty do 3 mm. Přesná cena se stanoví po skutečné spotřebě materiálu na kg.Kč/m2

m2
poptávka

Mokrý, potěr

Příprava podkladu na potěr s potřebným obroušením a vyčištěním, nanesení epoxidové parozábrany.Kč/m2

m2
poptávka

OSB desky

Dodávka, pokládka a řezání OSB 15 mm desek.Kč/m2

m2
poptávka

Pe fólie

Pe fólie pod podlahu 0,20mm.Kč/m2

m2
poptávka

Podložka pod podlahu z pěny

Styrodur v kotoučích tloušťky 1,6mm.Kč/m2

m2
poptávka

Pokládka laminátové podlahy

Pokládka laminátové podlahy na klik systém. Vysátí, pokládka podložky, pokládka laminátové podlahy. Cena závisí od metrů čtverečních a univerzálnosti, členitosti prostor.Kč/m2

m2
poptávka

nízké lišty z masivu

Dodávka a montáž nízkých lišt z masivu do 30 mm, vyrobených z jasanu, dubu nebo buku na rovné stěny, stěny bez nerovností.Kč/m2

m2
poptávka

Vysoké lišty z masivu

Dodávka a montáž vysokých lišt z masivu do 52 mm, vyrobených z jasanu, dubu nebo buku na ploché stěny, stěny bez nerovností.Kč/m2

m2
poptávka

Plastové lišty

Dodávka a montáž plastových lišt, stěny bez nerovností.Kč/m2

m2
poptávka

Laciný laminát na jednoduchý klik systém

Laminát, rozměry 1,376 x 193 x 11 mm. způsob spojení: UniFit. Třída opotřebení: 32 / AC4. Antistatický nátěr, póry, dřevěný profil. Vhodný na podlahové vytápění.Kč/m2

m2
poptávka

Středně nákladný laminát na klik systém

Laminát, 8-12 mm, třída 32. Vhodné pro podlahové vytápění.Kč/m2

m2
poptávka

Kvalitní laminát na klik systém

Laminát, 8-12 mm, třída 32. Vhodné pro podlahové vytápění.Kč/m2

m2
poptávka

Od 3 do 10 mm nerovnosti.

Aplikace nivelační hmoty do 10 mm a broušení.Kč/m2

m2
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Laminát - vše, co potřebujete vědět

1. Laminátová podlaha

Musíte vyměnit podlahu ve svém domě? Laminát považujeme za vynikající volbu! Je velmi odolný, vyrábí se v nesčetných barvách, odstínech, vzorech a třídách kvality. Než se pustíte do výměny podlahy ve svém bytě nebo domě, nebude špatné seznámit se s vlastnostmi podlahových krytin, dokonce i laminátů, abyste věděli, do čeho jdete.

Dnes je k dispozici velký výběr barev a designu lamunátu

1.1. Co je to vůbec laminát?

Laminát je kompozitní podlahová krytina, což znamená, že je vyroben z několika různých surovin. Obvykle je třívrstvý a má překližkovou základnu, vrstvu se vzorem a ochranný povlak / fólii. Taková podlahová krytina se hodí snad do každé místnosti v domě a lze ji umístit bez viditelných přechodů, takže v celém prostoru vypadá jednotně. Laminát se začal vyrábět v roce 1977 a od té doby jeho popularita až na výjimky neklesá.

1.2. Výhody a nevýhody laminátu

Stejně jako jakýkoli jiný materiál má i laminát své výhody a nevýhody. Podíváme se na ně podrobněji, abychom získali jasnější obraz a abychom mohli posoudit, zda vám tento materiál vyhovuje.

Výhody

Laminát se vyrábí ve formě desek a panelů tak, aby co nejjednodušeji zapadl do určitého uspořádání podlahy. Pravé dřevo se při výrobě laminátových podlah nepoužívá, což je ekologicky velmi žádoucí, protože je tím snížena potřeba odlesňování. Laminát nevyzařuje těkavé organické látky (VOC), a proto není nutné žádné lepení. Pokud se zajímáte o ochranu životního prostředí, měli byste vědět, že ochranná vrstva laminátu není biologicky odbouratelná. Pokud jde o samotnou instalaci, je snadná a rychlá, protože delší okraje každé desky do sebe perfektně zapadají pomocí perodrážkového systému. Pokud uslyšíte kliknutí, je to jasný znak toho, že do sebe obě desky zapadly a že jste na správné cestě. Nejlepší na tom je, že pro tento typ instalace není potřeba žádné lepidlo ani jiné pojivo. Tenká vrstva pěnového nebo gumového základu umožňuje, aby byl laminát při chůzi tichý a pohodlný. Kromě toho je velmi odolný, takže je považován za ideální pro rodiny s malými dětmi a domácími mazlíčky. Udržuje se velmi jednoduše, pravidelným zametáním a stíráním.

Nevýhody

Ačkoli jsou laminátové podlahy velmi cenově dostupné, nejsou vždy dobrou volbou pro byty, které mají masivní dřevěné nebo keramické dlaždice. Laminát je citlivý na vlhkost a není tak vhodný pro místnosti ve kterých se vyskytuje voda. Pokud přesto chcete laminát v koupelně, musíte zajistit, aby byly všechny hrany slepeny naprosto vodotěsně.

2. Najděte kvalitního dodavatele

Samozřejmě je velmi důležité najít pro svou domácnost laminát nejvyšší kvality, abyste byli s konečným výsledkem spokojeni. Bez ohledu na design, tloušťku nebo barvu nabízejí proslulé značky opravdu kvalitní, trvanlivé a odolné podlahové lamináty, které vydrží celé roky. Při nákupu je třeba vzít v úvahu několik faktorů, a to jsou:

2.1. Instalace

Soustřeďte se na laminát, který se instaluje za pomocí pera a drážky, protože tento systém zabraňuje pronikání vody do desek. Pokládání takové podlahy je jednoduché a rychlé, po dvou spojených deskách již budete vědět jak na to.

2.2. Horní ochranná vrstva

Nejlepší typy laminátových podlah mají také velmi odolnou vodotěsnou vrstvu, která se nanáší přes horní povrch pro lepší ochranu.

2.3. Trvanlivost

Většina laminátů je velmi odolná, ale poohlédněte se po těch s označením AC4, což znamená, že takový laminát lze umístit na velmi frekventovaná místa bez obav z poškození jakéhokoli druhu.

2.4. Voděodolnost

Kvalitní lamináty jsou také odolné vůči rozlitým kapalinám a nečistotám. Jsou také vhodné do místností, jako jsou koupelny a kuchyně. Bez obav - voda je nepoškodí.

2.5. Rozmanitost

Přední výrobci laminátů nabízejí řadu typů, stylů, barev a modelů. Porozhlédněte se pozorně a určitě najdete i odstín, který dokonale odpovídá stylu vašeho domova.

2.6. Matný nebo lesklý laminát

Ať už máte rádi vysoký lesk nebo matný povrch, vyberte si laminát nejvyšší kvality.

2.7. Záruka

Každý seriózní výrobce nabízí transparentní záruční podmínky. Vyberte laminát, jehož výrobce nabízí 10-ti nebo víceletou záruku!

3. Typy a design laminátu

Laminátové podlahy najdete v různých barvách, vzorech, velikostech a stylech. Ať už kupujete laminátové podlahy pouze pro jednu místnost nebo celý dům, při výběru správného materiálu pro vaše potřeby věnujte pozornost klíčovým vlastnostem.

3.1. Dřevěný nebo plastový laminát

Dřevěné laminátové podlahy jsou vyrobeny tak, aby je bylo možné několikrát renovovat hoblováním, lakováním nebo natíráním. Plastový laminát nelze takto zpracovat, a proto je levnější. Oba vypadají jako skutečné dřevěné podlahy, ale plasty vyžadují menší údržbu. Na rozdíl od masivních dřevěných podlah nemusí být laminátové podlahy chráněny žádnými nátěry. Jsou k dispozici v tloušťkách od 6 do 12 mm. Rozdíl je v tloušťce střední vrstvy - čím silnější je deska, tím je odolnější proti nárazu. Silnější laminát lépe absorbuje zvuk, takže je ideální pro podkroví. Laminát je k dispozici také ve velikostech odpovídající podlahové palubce nebo farmářské podlaze, díky čemuž podlaha vypadá jako skutečné dřevo. Hodí se skvěle s kamennými a keramickými dlaždicemi. Nakonec si vyberete, zda bude laminát matný nebo vysoce lesklý.

3.2. Laminát do kuchyně

Pokud instalujete laminátové podlahy v kuchyni, vyberte barvu, která odpovídá kuchyňským prvkům. Pamatujte, že před laminátem musí být nanesena vrstva, která chrání podklad před vlhkostí a poškozením. Pokud chcete, aby laminát vypadal co nejdéle jako nový, pokud něco rozlijete, okamžitě to očistěte. Pravidelné čištění, zametání, vysávání nebo praní zabrání tvorbě usazenin prachu nebo nečistot, takže ochranná vrstva vydrží déle.

3.3. Šedý laminát

Pokud jste fanouškem soudobých trendů, můžeme říci, že šedá je v těchto letech velmi oblíbená. Šedý laminát je k dispozici v několika odstínech, světlejších a tmavších, ale také v těch, které vypadají rustikálně. Šedá podlaha dodá vašemu domovu zvláštní eleganci a je také skvělá pro zakrytí nedostatků interiéru. Vyberte si odstín šedé, který odpovídá barvě stěn, nábytku a dalších prvků. Většina šedých laminátů vypadá jako pravé dřevo lakované šedou barvou. To dává interiéru domáckou a rustikální atmosféru.

3.4. Laminát v koupelně

Pokud chcete mít v koupelně laminátové podlahy, pořiďte si ten vodotěsný. Vyberte si laminát s kvalitní ochrannou vrstvou, která nedovolí vodě pronikat podlahou. Existují výrobci, kteří na své podlahy nabízejí víceleté záruky, takže zkuste najít takové, které nabízejí záruční dobu minimálně deset let. Pokud je laminát příliš hladký, přidejte rohože, abyste zabránili skluzu na mokré podlaze.

3.5. Laminát na stěny

Možná vás toto překvapí, ale laminát se používá také k obložení stěn. Vyberte si imitaci dřeva nebo autentický ornament. Nainstalujete jej pomocí lepidla nebo nastřelovací pistole. Změřte a nařezejte laminátové desky na požadovanou délku a poté je zafixujte. Mezi deskami ponechejte určitý prostor, protože materiál se rozpíná a smršťuje, takže by se mohl deformovat.

3.6. Vodotěsný laminát

Pokud se rozhodnete pro instalaci laminátu v kuchyni nebo koupelně, nezapomeňte zvolit vodotěsný. Existují výrobci, kteří deklarují svůj laminát jako vodotěsný, i když je ve skutečnosti pouze nepromokavý. Nejlepší laminát pro tyto místnosti je ten, který nejen že neabsorbuje vodu, ale také jí neumožňuje proniknout do hloubky. Ujistěte se, že si pořizujete právě tento, jinak bude trvalé poškození rychle viditelné. Pokud chcete laminát pro každý případ izolovat, můžete všechny spoje a hrany uzavřít silikonovou hydroizolací.

4. Způsoby pokládky laminátu

Pokud byste se práce chtěli chopit sami, ale máte pochybnosti, můžeme vám dát pár rad:

4.1. Pokládání laminátu

Nejprve přeměřte rozměry podlahy a přidejte k ní o 10 - 15 % více, protože při řezání bude zhruba tolik odpadu. Instalace vždy začíná od nejvzdálenější stěny ode dveří. Desky jsou rozřezány na délku této stěny a položeny rovnoběžně s ní. Před instalací každé desky namontujte dřevěné rozpěrky, aby se materiál mohl přirozeně rozpínat a smršťovat. Umístěte každou desku vedle předchozí pod šikmým úhlem tak, aby pero vstoupilo do drážky. Umístěte kousek dřeva k desce a několikrát do něj udeřte gumovým kladivem tak, aby deska (tedy pero), zcela zapadla do drážky. Před položením další desky zkontrolujte, zda vše dobře zapadá na své místo. Již umístěné desky by měly ležet vedle sebe rovnoměrně a bez mezer. Když dojdete na konec, kolem vnějších okrajů, mezi podlahu a stěnami, nastříkejte transparentní silikon, aby byl povrch chráněn.

4.1.1. Jak řezat laminát

Laminátové desky jsou řezány kotoučovou nebo ruční pilou. Aby byly hrany rovné a nekvetly, je nejlepší diamantový kotouč. Desky jsou řezány vzhůru nohama - tedy část, která patří dolů, bude při řezání nahoře. Nespěchejte, aby byl každý řez rovný a přesný.

4.1.2. Jak vyrobit podlahu

Před instalací laminátu odstraňte všechny staré podlahové krytiny, pokud existují, a očistěte a vysajte veškerý prach a plísně. Odstraňte také lemovací lišty, které můžete v případě potřeby později vrátit. Pokud jste si koupili laminát bez základny, měli byste ho vzít samostatně a položit ho na celou podlahu. Než začnete řezat laminátové desky, uspořádejte je na podlaze, abyste viděli, jak budou vypadat nejlépe - pokud mají například vzor nebo jsou z imitace dřeva, pak dbejte aby byli linie uspořádány ve stejném směru. Z desek, které půjdou podél samotné zdi, odstraňte z této strany pera. První řada vedle nejvzdálenější zdi je umístěna jako první, zprava doleva. Mezi každými dvěma deskami by měl být prostor cca 1 milimetr. Pokračujte v instalaci, dokud nedokončíte podlahu.

4.2. Jak opravit praskliny v laminátu

Kupte si soupravu na opravu laminátu v barvě, kterou máte. Může to být barevný tmel nebo vosk. Menší trhliny lze opravit docela dobře. Tmel nebo vosk pomalu rozetřete po trhlině, aby se zcela vyplnila. Tmel je lepší pro trošku větší poškození a vosk pro menší. V sadě dostanete tmelový nůž. S jeho pomocí vyplníte mezeru a to tak, že ho budete držet pod úhlem 45° a lehce zatlačíte. Nechte tmel dobře zaschnout a po tuto dobu po této části podlahy nechoďte. Pokud je poškození větší, možná budete muset vyměnit celou desku, pokud tato metoda opravy selže.

4.3. Jak odstranit barvu z laminátové podlahy

Vysajte a důkladně očistěte celou podlahu a otřete oblast hadříkem z mikrovlákna nebo obyčejnou kuchyňskou utěrkou. Ředidlo na barvy naneste bavlněným hadříkem výhradně na zašpiněné místo. Nechejte ředidlo několik minut působit. Poté skvrnu otřete a v případě potřeby postup opakujte. Přečtěte si pokyny na ředidle a důsledně je dodržujte; v některých případech lze použít také čistič oken na bázi amoniaku. Můžete také odstranit zbytky barvy pomocí acetonového odlakovače. Nakonec laminátovou podlahu omyjte teplou vodou a dobře osušte.

4.4. Jak pokládat laminát na beton (potěr)

Odstraňte soklové lišty a staré podlahové krytiny, poté vyčistěte a vyrovnejte exponovaný povrch vyrovnávací hmotou, abyste získali rovnoměrný povrch. Namontujte parotěsnou zábranu podle pokynů výrobce. Nainstalujte laminátovou podlahu podle pokynů. Pokud pokládáte laminát na nově vyrobený potěr, dejte mu dostatek času na to, aby se zcela odpařila voda (minimálně 30 dní).

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMLAMINÁT CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

232+ SPOLEČNOSTMI PRO LAMINÁT
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI LAMINÁT?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena