V oblasti

  Plovoucí podlaha Cena

  Kolik stojí laminát? Cena laminátových plovoucích podlah je velmi nízká v porovnání s ostatními materiály. Laminát je výhodným řešením pro podlahové krytiny, především pro alergiky a pro místnosti, které se příliš nevyužívají. Cena závisí na kvalitě a struktuře laminátu, přípravě podkladu a samozřejmě na poskytovateli služeb. Laminát může být umístěn výhradně na pevném, rovném, suchém a čistém povrchu. Cena nákupu a pokládky laminátového systému se snadnou montáží se spolu s materiálem pohybuje mezi 150 a 500 Kč / m2.

  Komu svěřit pokládku laminátu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům laminátových podlah - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za laminátové podlahy
  150.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  350.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  550.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Laminát

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Pokládka laminátové podlahy

  Cena za položení laminátové podlahy s průměrnými náklady na odstranění.


  m2

  Kč/m2

  Pokládka laminátové podlahy, plovoucí

  Cena za pokládku plovoucí laminátové podlahy s přípravou podkladu, pokládkou plstí a pokládkou laminátu.


  m2

  Kč/m2

  Demontáž laminátové podlahy

  Demontáž existující laminátové podlahy a odvoz na skládku.


  m2

  Kč/m2

  Do 3 mm nerovnosti

  Aplikace nivelační hmoty do 3 mm. Přesná cena se stanoví po skutečné spotřebě materiálu na kg.


  m2

  Kč/m2

  Kvalitní laminát na klik systém

  Laminát, 8-12 mm, třída 32. Vhodné pro podlahové vytápění.


  m2

  Kč/m2

  Laciný laminát na jednoduchý klik systém

  Laminát, rozměry 1,376 x 193 x 11 mm. způsob spojení: UniFit. Třída opotřebení: 32 / AC4. Antistatický nátěr, póry, dřevěný profil. Vhodný na podlahové vytápění.


  m2

  Kč/m2

  Mokrý, potěr

  Příprava podkladu na potěr s potřebným obroušením a vyčištěním, nanesení epoxidové parozábrany.


  m2

  Kč/m2

  nízké lišty z masivu

  Dodávka a montáž nízkých lišt z masivu do 30 mm, vyrobených z jasanu, dubu nebo buku na rovné stěny, stěny bez nerovností.


  m2

  Kč/m2

  Od 3 do 10 mm nerovnosti.

  Aplikace nivelační hmoty do 10 mm a broušení.


  m2

  Kč/m2

  Odstranění starých dlaždic

  Odstranění starých keramických dlaždic a odvoz materiálu na skládku.


  m2

  Kč/m2

  Odstranění starých parket

  Odstranění starých parket a odvoz na skládku.


  m2

  Kč/m2

  OSB desky

  Dodávka, pokládka a řezání OSB 15 mm desek.


  m2

  Kč/m2

  Pe fólie

  Pe fólie pod podlahu 0,20mm.


  m2

  Kč/m2

  Plastové lišty

  Dodávka a montáž plastových lišt, stěny bez nerovností.


  m2

  Kč/m2

  Podložka pod podlahu z pěny

  Styrodur v kotoučích tloušťky 1,6mm.


  m2

  Kč/m2

  Pokládka laminátové podlahy

  Pokládka laminátové podlahy na klik systém. Vysátí, pokládka podložky, pokládka laminátové podlahy. Cena závisí od metrů čtverečních a univerzálnosti, členitosti prostor.


  m2

  Kč/m2

  Středně nákladný laminát na klik systém

  Laminát, 8-12 mm, třída 32. Vhodné pro podlahové vytápění.


  m2

  Kč/m2

  Suchá a rovná

  Bez nanesení parozábrany.


  m2

  Kč/m2

  Vysoké lišty z masivu

  Dodávka a montáž vysokých lišt z masivu do 52 mm, vyrobených z jasanu, dubu nebo buku na ploché stěny, stěny bez nerovností.


  m2

  Kč/m2

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Laminát - vše, co potřebujete vědět

  1. Laminátová podlaha

  Musíte vyměnit podlahu ve svém domě? Laminát považujeme za vynikající volbu! Je velmi odolný, vyrábí se v nesčetných barvách, odstínech, vzorech a třídách kvality. Než se pustíte do výměny podlahy ve svém bytě nebo domě, nebude špatné seznámit se s vlastnostmi podlahových krytin, dokonce i laminátů, abyste věděli, do čeho jdete.

  Dnes je k dispozici velký výběr barev a designu lamunátu

  1.1. Co je to vůbec laminát?

  Laminát je kompozitní podlahová krytina, což znamená, že je vyroben z několika různých surovin. Obvykle je třívrstvý a má překližkovou základnu, vrstvu se vzorem a ochranný povlak / fólii. Taková podlahová krytina se hodí snad do každé místnosti v domě a lze ji umístit bez viditelných přechodů, takže v celém prostoru vypadá jednotně. Laminát se začal vyrábět v roce 1977 a od té doby jeho popularita až na výjimky neklesá.

  1.2. Výhody a nevýhody laminátu

  Stejně jako jakýkoli jiný materiál má i laminát své výhody a nevýhody. Podíváme se na ně podrobněji, abychom získali jasnější obraz a abychom mohli posoudit, zda vám tento materiál vyhovuje.

  Výhody

  Laminát se vyrábí ve formě desek a panelů tak, aby co nejjednodušeji zapadl do určitého uspořádání podlahy. Pravé dřevo se při výrobě laminátových podlah nepoužívá, což je ekologicky velmi žádoucí, protože je tím snížena potřeba odlesňování. Laminát nevyzařuje těkavé organické látky (VOC), a proto není nutné žádné lepení. Pokud se zajímáte o ochranu životního prostředí, měli byste vědět, že ochranná vrstva laminátu není biologicky odbouratelná. Pokud jde o samotnou instalaci, je snadná a rychlá, protože delší okraje každé desky do sebe perfektně zapadají pomocí perodrážkového systému. Pokud uslyšíte kliknutí, je to jasný znak toho, že do sebe obě desky zapadly a že jste na správné cestě. Nejlepší na tom je, že pro tento typ instalace není potřeba žádné lepidlo ani jiné pojivo. Tenká vrstva pěnového nebo gumového základu umožňuje, aby byl laminát při chůzi tichý a pohodlný. Kromě toho je velmi odolný, takže je považován za ideální pro rodiny s malými dětmi a domácími mazlíčky. Udržuje se velmi jednoduše, pravidelným zametáním a stíráním.

  Nevýhody

  Ačkoli jsou laminátové podlahy velmi cenově dostupné, nejsou vždy dobrou volbou pro byty, které mají masivní dřevěné nebo keramické dlaždice. Laminát je citlivý na vlhkost a není tak vhodný pro místnosti ve kterých se vyskytuje voda. Pokud přesto chcete laminát v koupelně, musíte zajistit, aby byly všechny hrany slepeny naprosto vodotěsně.

  2. Najděte kvalitního dodavatele

  Samozřejmě je velmi důležité najít pro svou domácnost laminát nejvyšší kvality, abyste byli s konečným výsledkem spokojeni. Bez ohledu na design, tloušťku nebo barvu nabízejí proslulé značky opravdu kvalitní, trvanlivé a odolné podlahové lamináty, které vydrží celé roky. Při nákupu je třeba vzít v úvahu několik faktorů, a to jsou:

  2.1. Instalace

  Soustřeďte se na laminát, který se instaluje za pomocí pera a drážky, protože tento systém zabraňuje pronikání vody do desek. Pokládání takové podlahy je jednoduché a rychlé, po dvou spojených deskách již budete vědět jak na to.

  2.2. Horní ochranná vrstva

  Nejlepší typy laminátových podlah mají také velmi odolnou vodotěsnou vrstvu, která se nanáší přes horní povrch pro lepší ochranu.

  2.3. Trvanlivost

  Většina laminátů je velmi odolná, ale poohlédněte se po těch s označením AC4, což znamená, že takový laminát lze umístit na velmi frekventovaná místa bez obav z poškození jakéhokoli druhu.

  2.4. Voděodolnost

  Kvalitní lamináty jsou také odolné vůči rozlitým kapalinám a nečistotám. Jsou také vhodné do místností, jako jsou koupelny a kuchyně. Bez obav - voda je nepoškodí.

  2.5. Rozmanitost

  Přední výrobci laminátů nabízejí řadu typů, stylů, barev a modelů. Porozhlédněte se pozorně a určitě najdete i odstín, který dokonale odpovídá stylu vašeho domova.

  2.6. Matný nebo lesklý laminát

  Ať už máte rádi vysoký lesk nebo matný povrch, vyberte si laminát nejvyšší kvality.

  2.7. Záruka

  Každý seriózní výrobce nabízí transparentní záruční podmínky. Vyberte laminát, jehož výrobce nabízí 10-ti nebo víceletou záruku!

  3. Typy a design laminátu

  Laminátové podlahy najdete v různých barvách, vzorech, velikostech a stylech. Ať už kupujete laminátové podlahy pouze pro jednu místnost nebo celý dům, při výběru správného materiálu pro vaše potřeby věnujte pozornost klíčovým vlastnostem.

  3.1. Dřevěný nebo plastový laminát

  Dřevěné laminátové podlahy jsou vyrobeny tak, aby je bylo možné několikrát renovovat hoblováním, lakováním nebo natíráním. Plastový laminát nelze takto zpracovat, a proto je levnější. Oba vypadají jako skutečné dřevěné podlahy, ale plasty vyžadují menší údržbu. Na rozdíl od masivních dřevěných podlah nemusí být laminátové podlahy chráněny žádnými nátěry. Jsou k dispozici v tloušťkách od 6 do 12 mm. Rozdíl je v tloušťce střední vrstvy - čím silnější je deska, tím je odolnější proti nárazu. Silnější laminát lépe absorbuje zvuk, takže je ideální pro podkroví. Laminát je k dispozici také ve velikostech odpovídající podlahové palubce nebo farmářské podlaze, díky čemuž podlaha vypadá jako skutečné dřevo. Hodí se skvěle s kamennými a keramickými dlaždicemi. Nakonec si vyberete, zda bude laminát matný nebo vysoce lesklý.

  3.2. Laminát do kuchyně

  Pokud instalujete laminátové podlahy v kuchyni, vyberte barvu, která odpovídá kuchyňským prvkům. Pamatujte, že před laminátem musí být nanesena vrstva, která chrání podklad před vlhkostí a poškozením. Pokud chcete, aby laminát vypadal co nejdéle jako nový, pokud něco rozlijete, okamžitě to očistěte. Pravidelné čištění, zametání, vysávání nebo praní zabrání tvorbě usazenin prachu nebo nečistot, takže ochranná vrstva vydrží déle.

  3.3. Šedý laminát

  Pokud jste fanouškem soudobých trendů, můžeme říci, že šedá je v těchto letech velmi oblíbená. Šedý laminát je k dispozici v několika odstínech, světlejších a tmavších, ale také v těch, které vypadají rustikálně. Šedá podlaha dodá vašemu domovu zvláštní eleganci a je také skvělá pro zakrytí nedostatků interiéru. Vyberte si odstín šedé, který odpovídá barvě stěn, nábytku a dalších prvků. Většina šedých laminátů vypadá jako pravé dřevo lakované šedou barvou. To dává interiéru domáckou a rustikální atmosféru.

  3.4. Laminát v koupelně

  Pokud chcete mít v koupelně laminátové podlahy, pořiďte si ten vodotěsný. Vyberte si laminát s kvalitní ochrannou vrstvou, která nedovolí vodě pronikat podlahou. Existují výrobci, kteří na své podlahy nabízejí víceleté záruky, takže zkuste najít takové, které nabízejí záruční dobu minimálně deset let. Pokud je laminát příliš hladký, přidejte rohože, abyste zabránili skluzu na mokré podlaze.

  3.5. Laminát na stěny

  Možná vás toto překvapí, ale laminát se používá také k obložení stěn. Vyberte si imitaci dřeva nebo autentický ornament. Nainstalujete jej pomocí lepidla nebo nastřelovací pistole. Změřte a nařezejte laminátové desky na požadovanou délku a poté je zafixujte. Mezi deskami ponechejte určitý prostor, protože materiál se rozpíná a smršťuje, takže by se mohl deformovat.

  3.6. Vodotěsný laminát

  Pokud se rozhodnete pro instalaci laminátu v kuchyni nebo koupelně, nezapomeňte zvolit vodotěsný. Existují výrobci, kteří deklarují svůj laminát jako vodotěsný, i když je ve skutečnosti pouze nepromokavý. Nejlepší laminát pro tyto místnosti je ten, který nejen že neabsorbuje vodu, ale také jí neumožňuje proniknout do hloubky. Ujistěte se, že si pořizujete právě tento, jinak bude trvalé poškození rychle viditelné. Pokud chcete laminát pro každý případ izolovat, můžete všechny spoje a hrany uzavřít silikonovou hydroizolací.

  4. Způsoby pokládky laminátu

  Pokud byste se práce chtěli chopit sami, ale máte pochybnosti, můžeme vám dát pár rad:

  4.1. Pokládání laminátu

  Nejprve přeměřte rozměry podlahy a přidejte k ní o 10 - 15 % více, protože při řezání bude zhruba tolik odpadu. Instalace vždy začíná od nejvzdálenější stěny ode dveří. Desky jsou rozřezány na délku této stěny a položeny rovnoběžně s ní. Před instalací každé desky namontujte dřevěné rozpěrky, aby se materiál mohl přirozeně rozpínat a smršťovat. Umístěte každou desku vedle předchozí pod šikmým úhlem tak, aby pero vstoupilo do drážky. Umístěte kousek dřeva k desce a několikrát do něj udeřte gumovým kladivem tak, aby deska (tedy pero), zcela zapadla do drážky. Před položením další desky zkontrolujte, zda vše dobře zapadá na své místo. Již umístěné desky by měly ležet vedle sebe rovnoměrně a bez mezer. Když dojdete na konec, kolem vnějších okrajů, mezi podlahu a stěnami, nastříkejte transparentní silikon, aby byl povrch chráněn.

  4.1.1. Jak řezat laminát

  Laminátové desky jsou řezány kotoučovou nebo ruční pilou. Aby byly hrany rovné a nekvetly, je nejlepší diamantový kotouč. Desky jsou řezány vzhůru nohama - tedy část, která patří dolů, bude při řezání nahoře. Nespěchejte, aby byl každý řez rovný a přesný.

  4.1.2. Jak vyrobit podlahu

  Před instalací laminátu odstraňte všechny staré podlahové krytiny, pokud existují, a očistěte a vysajte veškerý prach a plísně. Odstraňte také lemovací lišty, které můžete v případě potřeby později vrátit. Pokud jste si koupili laminát bez základny, měli byste ho vzít samostatně a položit ho na celou podlahu. Než začnete řezat laminátové desky, uspořádejte je na podlaze, abyste viděli, jak budou vypadat nejlépe - pokud mají například vzor nebo jsou z imitace dřeva, pak dbejte aby byli linie uspořádány ve stejném směru. Z desek, které půjdou podél samotné zdi, odstraňte z této strany pera. První řada vedle nejvzdálenější zdi je umístěna jako první, zprava doleva. Mezi každými dvěma deskami by měl být prostor cca 1 milimetr. Pokračujte v instalaci, dokud nedokončíte podlahu.

  4.2. Jak opravit praskliny v laminátu

  Kupte si soupravu na opravu laminátu v barvě, kterou máte. Může to být barevný tmel nebo vosk. Menší trhliny lze opravit docela dobře. Tmel nebo vosk pomalu rozetřete po trhlině, aby se zcela vyplnila. Tmel je lepší pro trošku větší poškození a vosk pro menší. V sadě dostanete tmelový nůž. S jeho pomocí vyplníte mezeru a to tak, že ho budete držet pod úhlem 45° a lehce zatlačíte. Nechte tmel dobře zaschnout a po tuto dobu po této části podlahy nechoďte. Pokud je poškození větší, možná budete muset vyměnit celou desku, pokud tato metoda opravy selže.

  4.3. Jak odstranit barvu z laminátové podlahy

  Vysajte a důkladně očistěte celou podlahu a otřete oblast hadříkem z mikrovlákna nebo obyčejnou kuchyňskou utěrkou. Ředidlo na barvy naneste bavlněným hadříkem výhradně na zašpiněné místo. Nechejte ředidlo několik minut působit. Poté skvrnu otřete a v případě potřeby postup opakujte. Přečtěte si pokyny na ředidle a důsledně je dodržujte; v některých případech lze použít také čistič oken na bázi amoniaku. Můžete také odstranit zbytky barvy pomocí acetonového odlakovače. Nakonec laminátovou podlahu omyjte teplou vodou a dobře osušte.

  4.4. Jak pokládat laminát na beton (potěr)

  Odstraňte soklové lišty a staré podlahové krytiny, poté vyčistěte a vyrovnejte exponovaný povrch vyrovnávací hmotou, abyste získali rovnoměrný povrch. Namontujte parotěsnou zábranu podle pokynů výrobce. Nainstalujte laminátovou podlahu podle pokynů. Pokud pokládáte laminát na nově vyrobený potěr, dejte mu dostatek času na to, aby se zcela odpařila voda (minimálně 30 dní).

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Laminát?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Vymalovat a položit podlahu

  Dobrý den, potřebuji oškrabat a vymalovat kuchyn, předsín, koupelnu, položit plovoucí podlahu v kuchyni a předsíni. Děkuji 23580 Kč do 39300 Kč

  ........

  Pokladka podlahove krytiny linoleum

  Dobrý den,

  poptáváme pokladku podlahove krytiny linoleum.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

  Děkuji
  11790 Kč do 19650 Kč

  ........

  rozebrání podlahy lamino

  Dobrý den,

  poptáváme rozebrání lamino podlahy cca 40m2.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

  Děkuji
  8253 Kč do 13755 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, pokládka plovoucích podlah, 100 m2
  Laminát, Hranice

  3600 Kč do 6000 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Laminát cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  359+ společnostmi pro Laminát
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena