Posuvné dveře cena

Kolik stojí posuvné dveře? Pokojové posuvné dveře se liší velikostí a počtem křídel, posuvným mechanismem, materiálem a povrchovými úpravami. Křídlo posuvných dveří lze podle potřeby upravit, například vyřezat v nich okénko, i když každá další práce znamená vyšší cenu. Ceny se pohybují od 1.500 Kč / m2 a více, bez instalace. To znamená, že cena pokojových skleněných posuvných dveří s kolejnicemi a kováním by se pohybovala mezi 2.500 a 15.000 Kč.

Komu svěřit instalaci posuvných dveří? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům posuvných dveří - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA INTERIÉROVÉ POSUVNÉ DVEŘE


Cena posuvných skleněných dveří. Cena za interiérové skleněné posuvné dveře s úchyty a kováním.

2500.00 Kč/kus

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/kus

STŘEDNÍ CENA
16000.00 Kč/kus

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Posuvné dveře cena

OSTATNÍ CENY ZA POSUVNÉ DVEŘE

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Posuvné dveře - vše, co potřebujete vědět

1. Proč si vybrat posuvné dveře?

Krásné, přizpůsobivé a funkční posuvné interiérové dveře dobrým řešením pro většinu situací. Moderní architektura často klade důraz na průhlednost, otevřenost a plynulost přechodu z prostoru do prostoru. Posuvné dveře všechny tyto charakteristiky nabízí. Vytvářejí pocit sloučení místnosti s okolím, který běžné dveře nabídnout nemohou. Jsou atraktivní a elegantní, nezabírají mnoho místa, a přesto vykonávají fuknci klasických dveří. Posuvné dveře jsou ideálním řešením nejen ve stísněných místnostech, kde je nedostatek prostoru pro otevírání a zavírání klasických dveří, ale také pro moderní bytové jednotky, které jsou navrženy v souladu s pravidly konceptu „open space“ pro zdravější život v harmonii s přírodou. Když jsou otevřené, poskytují dostatek světla a tepla a celý prostor opticky zvětšují. Když jsou zavřené, poskytují dostatečné soukromí.

Posuvné dveře vytvářejí pocit sloučení místnosti s okolím, který běžné dveře nabídnout nemohou
Posuvné dveře vytvářejí pocit sloučení místnosti s okolím, který běžné dveře nabídnout nemohou

1.1. Umožňují flexibilitu

Moderní domy, navržené jako koncept otevřeného prostoru, odpovídají novému způsobu života, ačkoli i oddělení pokojů má své výhody. Posuvné dveře umožňují obojí - zavřít a v případě potřeby oddělit kuchyň, jídelnu nebo obývací pokoj od zbytku domu nebo vše otevřít a sjednotit. Máte-li například hosty a děti potřebují spát, nebo máte doma teenagery, kteří nejsou dost hlasití, můžete sobě dopřát trochu klidu a pohody a jim dostatek soukromí.

1.2. Šetří místo

Bez ohledu na to, o jaký typ se jedná - dveře, které vstupují do zdi nebo jí překryjí, šetří spoustu místa v porovnání s klasickými dveřmi. Interiérové dveře, které se dají šoupat rovnoběžně se zdí, otevírají nebo uzavírají průchod mezi vnitřními a vnějšími prostory. Proto se skvěle hodí do menších domů - posuvné dveře mezi dvěma prostory, např. pokojem a balkonem nebo terasou, umožňují otevření nebo uzavření prostoru podle momentální potřeby. Pomocí posuvných dveří můžete například oddělit pracovní prostor v obývacím pokoji a poskytnout tak sobě nebo někomu z domácnosti koncentraci potřebnou ke studiu nebo práci.

1.3. Umožňují nerušenou komunikaci

Protože posuvné dveře otevírají prostor způsobem, který u klasických dveří není možný, je zajištěna napřetržitá komunikace bez jakýchkoliv překážek. Dveře mohou být stejně široké jako otvor mezi místnostmi. Dveřní kování lze do otvoru instalovat tak, aby nebylo vidět, takže celý prostor vypadá jako jeden celek. Samozřejmě nesmíme ztratit ze zřetele skutečnost, že pro bezpečné používání musí být dveře namontovány odborným způsobem. Lišty mohou být také na zdi, těsně pod stropem nebo na stropě, takže není nutné vrtat kolejnice do podlahy. Pokud zvolíte velké a těžké dveře, musí být řádně zajištěny a kování musí mít dostatečnou nosnost. Doporučujeme vám, abyste se o těchto problémech poradili s odborníkem.

1.4. Propouští světlo

Kromě toho, že posuvné dveře neomezují ani nebrání komunikaci mezi obyvateli, lze je použít k uzavření místnosti nebo její části, aniž by došlo k přerušení pronikání světla a tepla. To je možné u skleněných dveří; pokud však chcete, aby dveře neztemňovaly prostor, a aby chránily soukromí, může být sklo matné, zrnité nebo pískované. Takové spojení je ideální mezi kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, takže nejste nuceni neustále otevírat a zavírat dveře kvůli získání přirozeného světla. Můžete si například užít posezení s hosty a nemusíte si dělat starosti s tím, zda je v kuchyni pořádek.

1.5. Stylově efektní, navíc nepoškozují životní prostředí

Existuje nespočet stylových a designových modelů dveří. Jsou také skvělým způsobem, jak používat recyklované materiály. Obyčejné staré nebo stylové dveře může tesař přeměnit na jedinečné posuvné dveře, které vašemu domovu dodají zvláštní punc exkluzivity, tradičnosti a přidají na jeho celkovém dojmu.

1.6. Materiály pro posuvné dveře

Posuvné dveře jsou speciální typ dveří určených pro obytné prostory. Mohou být instalovány do každé místnosti namísto klasických, otočných dveří, ale také jako dveře do skříně a šatníku! Můžete si pořídit též tzv. shoji (japonské posuvné dveře z papíru v dřevěném rámu) nebo francouzské dveře pro oddělení prvků a jednotek skříně. Jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů, např. dveře z pískovaného, ​​zrnitého nebo matného skla v koupelně propouštějí světlo, ale také zajišťují soukromí. Dveře mohou být také vyrobeny z masivního dřeva s dutým jádrem z kompozitních směsí, PVC a vinylu. V závislosti na rozměrech a na tom, jak mají dveře vypadat, bude záviset také výběr materiálu. Můžete se rozhodnout pro lakované nebo malované dveře, i když u některých materiálů existuje omezený počet barev, v závislosti na výrobci a použité technologii.

2. Vyberte si kvalitní dveře

Při výběru posuvných dveří byste měli brát v úvahu stáří vašeho domu, osvětlení, požadavky na údržbu a samozřejmě rozpočet. Je jasné, že nebudete volit stejný typ na vesnici, u moře nebo pro městské prostředí. Výměnou dveří osvěžíte celý interiér, ale ujistěte se, že vše harmonicky zapadá do stávajícího nábytku a stylu. Zkuste najít dodavatele, který nabízí kompletní výměnu nebo instalaci. To zahrnuje konzultace s jejich odborníky, kontrolu na místě, měření, výrobu, instalaci a poprodejní servis. Věnujte pozornost zárukám, které pro své výrobky nabízejí. Je důležité, aby dodavatel převzal odpovědnost za návrhy, výrobu a instalaci, též aby použil nejkvalitnější materiál, ať už je to dřevo, sklo, kov, laminát, plast, kompozity, nebo kombinace výše uvedených. Dobrý dodavatel se pokusí odpovědět na všechny otázky co nejpřesněji, aby se ujistil, že vše bude podle vašich představ a že budete se službou spokojeni. Všechny tyto předpoklady nejčastěji splňují ti dodavatelé , kteří mají více zkušenosti a jsou přítomni na trhu řadu let.

3. Druhy posuvných dveří

3.1. Posuvné dveře do pouzdra

Tyto dveře po otevření vstoupí do „pouzdra“, tj. speciálně vytvořeného výklenku ve zdi, a stanou se tak v podstatě neviditelnými. Tyto posuvné dveře by měly být plánovány při navrhování nové budovy nebo při renovaci, aby bylo možné instalovat příslušné hliníkové pouzdro, kolejnice a vodící prvky; následná instalace by vyžadovala dodatečné stavební práce a s nimi spojené náklady. Dveřní křídlo je umístěno na kolejnici a stěna je uzavřena obklady nebo lištami.

3.2. Posuvné dveře na stěně

Tento druh dveří se pohybuje vedle zcela dokončené, zpracované a namalované stěny a všechny prvky jsou viditelné. Na zeď nebo strop nad průchodem je umístěna dřevěná nebo hliníková lišta, podél které se dveře pohybují.

3.3. Posuvné dveře na poutci / zárubni

Nad poutci se vytvoří otvor ve stěně, do něhož je namontována hliníková lišta, podél které se klouže křídlo posuvných dveří.

4. Instalace a údržba posuvných dveří

Interiérové ​​posuvné dveře dodávají každému prostoru zajímavý a neobvyklý vzhled, protože jsou nejen architektonickým, ale i stylistickým prvkem vybavení místnosti. Nabízejí funkční a bezpečnou náhradu za klasické dveře. Jelikož jsou stále více vyhledávány a vyráběny, existuje stále více uživatelsky přístupných řešení pro snadnou a jednoduchou instalaci.

4.1. Instalace posuvných dveří

Samotná instalace posuvných dveří není obtížná práce, ale musí být provedena tak, aby jejich používání bylo bezpečné aby vydřžely dlouhou dobu. Samotné dveře vypadají a fungují nejlépe, když je otvor dostatečně velký, aby se mohly volně pohybovat. Dvoukřídlé posuvné dveře vyžadují prostor na obou stranách. Ujistěte se, že na stěnách, podél kterých se dveře otevírají a zavírají, nejsou žádné překážky, jako jsou lampy, zásuvky apod. Pokud nějaké přeci jen existují, musí být odstraněny a přemístěny. Křídlo posuvných dveří by mělo být o něco širší a vyšší než průchod, ve kterém jsou umístěny, aby je bylo možné zcela zavřít. Vodící prvky dveří musí být umístěny ve výšce, která po instalaci dveří ponechá pouze 1 cm místa směrem k podlaze.

Poznámka: Pokud zvolíte těžší a větší dveře z masivního dřeva, zavolejte si někoho, kdo vám pomůže s jejich instalací, protože sami s nimi budete jen těžko manipulovat.

4.1.1. Závěsné posuvné dveře

Systém upevnění posuvných dveří se u různých výrobců liší. Dalo by se říci, že princip je u všech stejný, ale existuje mnoho variací. Dveře visí na podpěrách na kolejnici a jsou upevněny v horní části stěny, pod stropem, zatímco na spodní straně jsou kolečka, která jezdí po podlaze a nedovolují dveřím, aby se klátily.

4.1.2. Posuvné dveře na kolečkách

U druhé varianty posuvných dveří jsou nejdůležitějším prvkem kolečka. Tento systém je mimořádně vhodný pro místnosti, kde zdi nemají dostatečnou nosnost a nemohou snést tíhu dveří. Dveře tedy nejsou zavěšené, ale pohybují se na kolečkách po kolejnici zapuštěné v podlaze nebo umístěné na ní. Váhu dveří tak nesou dolní kolečka, horní slouží jen k uržování rovnováhy.

4.1.3. Integrovaná podlahová kolejnice pro dveře

Je možné kolejnici umístit do podlahy? Odpověď je samozřejmě ano. V tomto případě se na žádost zákazníka kanál vyřízne přímo v podlahové krytině a namontují se vodící prvky. Nejsnadněji se to provádí v parketách a laminátu. U keramických dlaždic je možné před lepením umístit profil, do kterého vodítka přijdou později. Pokud jde o měkké podlahové krytiny, jako je koberec, je ještě snazší vyříznut kanálek. U každého z těchto způsobů instalace se předpokládá, že vše bude perfektně zarovnáno a ve stejné rovině.

4.2. Údržba posuvných dveří

Po úspěšné instalaci dveří je důležité udržovat je čisté a v dobrém stavu. Jelikož nejsou vystaveny atmosférickým vlivům, nevyžadují žádnou zvláštní údržbu, s výjimkou běžného čištění. Při čištění a údržbě koleček a lišt postupujte podle pokynů výrobce. Zpravidla se čistí měkkým hadříkem s přídavkem jemného čisticího prostředku. Čištění samotných dveří je třeba přizpůsobit materiálu – dřevo, pvc, hliní apod., každý se čistí trochu jinak. Pokud jsou skleněné povrchy, leští se stejně jako okna. Nikdy nepoužívejte ostré předměty, kartáče, skleněnou vlnu nebo drsné, silné čisticí nebo bělicí prostředky. Pokud se kolejnice s pojezdovými vozíky uvolní, utáhněte jí, případně vyměňte.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMPOSUVNÉ DVEŘE CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

60+ SPOLEČNOSTMI PRO POSUVNÉ DVEŘE
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI POSUVNÉ DVEŘE?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena