Bazény Cena

Kolik stojí bazén? Typové bazény jsou vždy mnohem levnější než bazény projektované na míru. Zvažte, zda chcete nějaký speciální tvar nebo ne. Rozměry bazénu jsou také různé, od 7 do 14 m na délku do 3 až 5 m na šířku. Samozřejmě mohou být vždy libovolné, v závislosti na dostupném prostoru a rozpočtu, který máme k dispozici. Standardní hloubka bazénu je 1,5 m. Čím větší je bazén, tím vyšší je cena, zejména kvůli konstrukci bazénu a materiálu, potřebném k jeho zhotovení. Cena výkopu, pořízení a instalace bazénu se může pohybovat kolem 15.000 Kč / m2. Betonový bazén s keramickými dlaždicemi, hydroizolací a všemi nezbytnými pracemi může stát i kolem 25.000 Kč / m2. Bazén z polystyrenových tvárnic s fóliemi, filtry a dalším nezbytným vybavením stojí přibližně 17.000 Kč / m2. Nejlevnější, samostatně stojící bazén, spolu s nezbytnými zařízeními a připojením na vodu stojí kolem 4.000 Kč / m2. Nezapomeňte však připočítat cenu stavebního povolení, která je potřebná, pokud váš bazén zabírá plochu větší než 40m2.

Komu svěřit stavbu bazénu? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům bazénů - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA BAZÉNU


Cena za polyesterový bazén s výkopem. Cena za hloubení, dodávku a montáž bazénu.

14000.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
24000.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Bazény Cena

OSTATNÍ CENY ZA BAZÉNY

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Nadzemní bazén

Cena za nadzemní bazén. Cena nadzemního bazénu. Cena za nadzemní bazén spolu s bazénovou technikou, bez přípravy trávníkového koberce. Cena oválného bazénu, spolu s montáží vodovodní přípojky.Kč/m2

m2
poptávka

Betonový bazén

Cena za betonový bazén. Cena betonového bazénu na míru. Cena za betonový bazén se železobetonovou skořepinou obdélníkového tvaru. Cena zahrnuje stavební práce, které zahrnují výkop, betonování podlahy a stěn spolu se strojovnou, kontrola bazénového technika, kompletní aplikace tmelů a těsnění. Cena spolu s hydroizolací a keramickými díly.Kč/m2

m2
poptávka

Bazén z polystyrénových bloků

Cena za bazén z polystyrénových bloků. Cena za stavěn bazén z polystyrénových bloků. Cena stavěného bazénu spolu s polystyrénovými bloky, fólií, filtry a dalším vybavením. Cena spolu s montáží, stavebními pracemi s betonem, vodovodní přípojkou a kanalizací. Cena za bazén do rozměrů 8 x 4 x 1,5 m.Kč/m2

m2
poptávka

Montovaný bazén

Cena za vestavěný bazén. Cena vestavěného prefabrikovaného polyesterového oválného bazénu. Cena spolu s montáží, stavebními pracemi s betonem, vodovodní přípojkou a kanalizací. Cena za bazén do rozměrů 8 x 4 x 1,5 m.Kč/m2

m2
poptávka

Přírodní bazén

Cena za přírodní bazén. Cena přírodního bazénu.Cena za přírodní rybník na plavání s biologickým ponorným filtrem, ponorným čerpadlem a fosfátovým filtrem. Náklady za stavební práce a výsadbu.Kč/m2

m2
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Bazén - vše, co potřebujete vědět

1. Plavecké bazény - co potřebujete vědět?

Existují různé typy, způsoby provedení, konstrukcí, velikosti a tvary bazénů. Používají se také různými způsoby. Faktory, jako jsou rozpočet, prostor, který máte k dispozici, zeměpisná poloha, dostupnost lokality a místní předpisy, budou mít největší dopad na to, pro který bazén se nakonec rozhodnete.

Pro většinu lidí znamená mít svůj vlastní bazén splnění snů
Pro většinu lidí znamená mít svůj vlastní bazén splnění snů

1.1. Venkovní nebo vnitřní?

1.1.1. Vnitřní bazén

Pokud si chcete zaplavat po celý rok, dokonce i v zimních měsících, vyberte si bazén zabudovaný v zařízení. Kryté bazény jsou obvykle součástí wellness center, kde může být další bazén nebo masážní vana (jacuzzi), sauna a fitness nebo tělocvična. Všechny typy bazénů lze stavět uvnitř, buď se skimmerem (sběračem) nebo odtokovým kanálkem pro tzv. přelivový bazén. Vnitřní a venkovní bazény jsou budovány prakticky stejným způsobem. Nejčastěji jsou vybaveny filtračními a dezinfekčními systémy, které mohou být umístěny také v suterénu. Strojová část bazénu musí být snadno přístupná a obvykle je přístupná z bazénu. Pokud je bazén betonový, má obvykle pásový základ, který zpřístupňuje i spodní stranu bazénu, nejen jeho stěny. U krytého bazénu je nejdůležitější udržovat určitou míru vlhkosti v místnosti. Toho je dosaženo speciální klimatizací, tj. odvlhčováním. V každém případě výstavba bazénů je náročná a všechny tyto prvky musí být zahrnuty do plánů. Nejlepší variantou je, když zařízení nejsou ve stejné místnosti s filtračním systémem.

1.1.2. Venkovní bazén

Venkovní bazén se stává stále více vyhledávanou záležitostí, protože už není tak drahý jako před deseti a více lety. V letních měsících si vaše rodina užije každou volnou chvíli strávenou plaváním a odpočinkem. Ani údržba už není tak náročná a nezabere vám mnoho času. Pokud přidáte nějaký přístřešek nebo ohřívač vody, může se snadno stát, že koupací sezóna ve vašem dvoře bude trvat od začátku května do konce září!

2. Výběr dodavatelů

Pro většinu lidí je budování vlastního bazénu splnění snů. Určitě už máte před očima obraz grilovačky spojené s plaváním s rodinou a přáteli. Bohužel se tento sen může změnit v noční můru, pokud si nevyberete správného dodavatele. Než se pustíte do hledání, musíte nejprve sami určit, jaký druh bazénu je pro vaše potřeby nejvhodnější. Bude do záviset na několika faktorech - osobní vkus, umístění, podmínky v okolí a samozřejmě na množství finančních prostředků, které máte k dispozici. Bazény, které máte v sousedství, mohou být užitečným vodítkem. Jsou betonové, montované, přírodní či jiné? Když se rozhodnete, co přesně chcete, měli byste hledat na internetu společnosti, které se zabývají přesně tímto typem stavby. Musíte také vědět vše o jeho fungování a základním vybavení. Co je to filtrace vody, jak funguje čerpadlo atd. Čím více informací shromáždíte, tím jednodušší bude jednání s dodavateli. Zeptejte se nejdříve svých přátel a sousedů. Neváhejte zaklepat na dveře majitelů bazénů a informovat se o jejich zkušenostech - jak probíhala stavba, jsou s výsledkem spokojeni, jací byli řemeslníci apod.

Vytvořte si tabulku se seznamem dodavatelů a zadejte všechny relevantní údaje, které najdete: jak dlouho podnikají, jaké mají zkušenosti, jak spolehliví jsou apod. Když zúžíte seznam na tři - čtyři firmy, domluvte si osobní schůzku. Každá společnost má své silné a slabé stránky. Někteří nakreslí na kousek papíru skicu bazénu několika tahy... jsou však vynikajícími realizátory, jiní pak použijí počítačové animace, ale realizace hapruje. Každý z nich bude mít vlastní vizi řešení, které doporučí. Někteří např. chválí iontové čištění, jiní říkají, že všechno kromě chloru je plýtvání peněz. Další věří v perfektní funkčnost generátoru chloru pro slanou vodu... Toto je místo, kde se do popředí dostane to, co jste se zatím o bazénech dozvěděli, tedy přesně víte, co chcete a co v žádném případě nechcete. Setkejte se se všemi a každou nabídku pomalu a rozvážně vyhodnocujte. Nebojte se vyjednávat s dodavateli! Jakákoli dohoda je možná! Všechno, čeho dosáhnete ústně (způsob stavby, cena, platební podmínky, termíny...), však  přeměňte do písemné formy a trvejte na podepsání smlouvy. Dodavatel bude jistě požadovat zálohu. Naše rada je pokusit se dohodnout tak, aby platby splátek následovaly po fázích výstavby, takže budete platit za každou fázi PO  jejím konci, a nikoli PŘEDEM. Na začátku jim dejte co nejméně (asi 10%) a poté již nic neplaťte, dokud nedojde k dokončení dohodnuté části práce.

3. Typy

3.1. Montované / volně stojící bazény

Prefabrikovaný bazén má obvykle kovový rám a vnitřní obložení z PVC fólie. Chcete-li aby se vaše rodina mohla osvěžit co nejdříve, volně stojící bazén lze sestavit za jedno odpoledne. Tento bazén lze umístit na téměř jakýkoli rovný povrch (tráva, beton, písek...) a lze jej částečně nebo úplně zapustit do země. Jedním z nejdůležitějších důvodů popularity prefabrikovaných bazénů je určitě jejich stále dostupnější cena. Prefabrikované bazény jsou navíc pohyblivé a lze je podle potřeby smontovat, přepravovat a demontovat, pokud se např. stěhujete.

3.2. Betonový bazén

Než se na trhu objevily nejnovější technologie pro stavbu bazénů (prefabrikované, liniové, polyesterové apod.), byly všechny bazény vyrobeny z betonu. I dnes je však betonový bazén synonymem kvality a dlouhověkosti, ale také vysoké ceny. Největší slabinou, tedy nebezpečím, které s nimi souvisí, je to, že nepřipouštějí chyby v konstrukci nebo stavbě, protože všechny důsledky jsou pociťovány téměř okamžitě. Pokud chcete pevně vyrobený betonový bazén, budou nutné profesionálně vytvořené plány, náčrty a výpočty, které budou respektovat všechny nezbytné předpisy, zejména ty, které souvisejí s pozemky a stavebními pracemi, které musí provést velmi zkušený dodavatel. Betonový bazén může být v jakémkoli tvaru. Obvykle je obložen dlaždicemi nebo mozaikou, i když může být natřen jakoukoli barvou.

3.3. Termobloky (z polystyrenových tvárnic)

Tento bazén je novinkou, ale rychle se rozšiřuje a je stále více žádán. Obvykle se pokládá na betonovou desku a jeho stěny jsou vyrobeny z různých materiálů. Mohou být dřevěné, vyrobené z polystyrenu, siporexových bloků nebo cihel. Celek může být složen z kovových nebo plastových prvků. Nejčastěji se však používají bloky z polystyrenu. Výhody bazénu polystyrenových blokových vložek jsou:

- rychlá konstrukce a dostupná cena

- výjimečná flexibilita, která umožňuje vytváření čtvercových nebo kulatých tvarů podle potřeby

- vynikající tepelná izolace, která umožňuje ohřev vody na jaře a chlazení na podzim

3.4. Polyesterový bazén

Polyesterové bazény jsou pěkně zaoblené, snadno se staví a udržují a mají dlouhou životnost. Jsou v Evropě velmi žádané, protože jejich cena je přijatelná a staví se velmi rychle. Polyesterové bazény jsou buď jednodílné nebo sestavené na místě z modulárních prvků. Mohou trvat asi 20 let.

3.5. Přírodní bazén, koupací jezírko, biotop

Přírodní bazény mají v našich končinách dlouhou tradici. Nejsou modré, nepotřebují chemii a v podstatě není zapotřebí je čistit. Funguje na principu přírodního čištění vodními rostlinami. Jako každý jiný postavený bazén, i tento může mít přirozený tvar, může být v rustikálním stylu s balvany a vodopády nebo může být moderně navržen a velmi elegantní. Většina těchto koupališť je obložena gumovou vložkou nebo vyztuženým polyethylenem. Existuje samostatná část pro regeneraci vody, která obsahuje písek a četné vodní rostliny a jejich hlavní úlohou je čištění. Skimmery a vodní čerpadla pumpují vodu do této části kaskádami a kameny nebo štěrkem. V této části žije druh bakterií, které slouží jako další biologický filtr. Na rozdíl od umělých rybníků je voda v přírodním bazénu dostatečně čistá, aby bylo vidět na dno. Cena těchto bazénů je srovnatelná s ostatními, ale do značné míry závisí na objemu potřebných stavebních prací. Pro ty, kteří dávají přednost všemu přirozenému a zároveň nemají rádi vodu plnou chlóru a jiných chemikálií, toto bude skvělá volba. Velkou výhodou přírodních bazénů je, že se před zimou nemusí vyprazdňovat. Rostliny, která vyčnívají nad vodu, je třeba pouze odříznout.

4. Způsob údržby bazénu

4.1. Základní součásti bazénu

Dobrá údržba bazénu začíná tím, že se o ní dozvíte pokud možno co nejvíce. Ať už je váš bazén obyčejný, malý, na zahradě nebo máte celé wellness centrum, skládá se ze čtyř součástí, které je třeba neustále zohledňovat, aby vydržel co nejdéle. Tyto součásti jsou:

4.1.1. Voda

Voda je zásadním faktorem pro požitek a osvěžení, po kterém toužíte. Udržování čisté a vyvážené vody chrání vás a vaši rodinu před všemi nežádoucími látkami. Kromě toho kvalitně ošetřená voda šetří spoustu nákladů na opravy strojů v důsledku koroze nebo minerálních usazenin a prodlužuje životnost samotného bazénu.

4.1.2. Vnitřní stěny nebo obklad

Obložení stěn vašeho bazénu je v přímém kontaktu s vodou a se všemi, kdo se v ní koupají. Pokud jsou tyto povrchy dobře vyčištěné a bez řas, plísní a nečistot, bude samotný bazén čistší a bezpečnější.

4.1.3. Čerpací a filtrační (čisticí) systém

Může to znít podivně, ale „srdcem“ vašeho bazénu jsou ve skutečnosti jeho „játra“. Čerpadlo nasává a vrací vodu, to znamená podporuje její cirkulaci. Voda se nalévá přes filtry, které ji čistí od všech druhů nečistot. Bez aktivního filtračního systému se voda rychle zakalí a znečistí a samotný bazén se brzy nebude moci používat.

4.1.4. Skimmery, odtokový kanálek

Skimmer je zařízení, které nasává vodu a tlačí ji do filtrů a poté vrací vyčištěnou vodu do bazénu.

4.2. Hlavní pravidla údržby

Základ efektivní údržby bazénu je založen na třech jednoduchých, ale nesmírně důležitých funkcích: cirkulaci, čištění a chemii.

4.2.1. Cirkulace vody

Stojící voda je špinavá a nepříjemně zapáchá. Ve vašem bazénu, stejně jako v přírodních podmínkách, musí voda proudit, aby byla čistá a bezpečná k užívání. Správná cirkulace je zásadní pro bezpečné a příjemné plavání. U bazénů, ve kterých je cirkulace vody dobře navržena, se velmi zřídka vyskytují problémy, jako jsou zakalení vody nebo objevení řas. Za ideální lze označit systém čerpadel a filtrů, které pracují nepřetržitě (nejlépe 24 hodin, 7 dní v týdnu). Pokud takové podmínky z jakéhokoliv důvodu nejsou možné, doporučujeme, aby systém fungoval minimálně 10-12 hodin každý den. Voda se tak vyčistí a udrží bazén čistý a bezpečný. Další klíčovou součástí je čištění filtrů tak často, jak je to možné. Voda je přesměrována na filtry a odtud do speciálních nádob, které se během čištění musí vyprázdnit. Způsoby čištění primárně závisí na typu filtru, ale princip činnosti je u každého velmi podobný.

4.2.2. Čištění

Pokud je v bazénu zaveden vhodný systém cirkulace vody, velká část čištění probíhá automaticky. Přesto si občas budete muset vyhrnout rukávy. Ať se vám to líbí nebo ne, matka příroda udělá své a ve vodě občas najdete listy, větvičky, zeminu a plíseň, stejně jako zbytky šamponů, parfémů a podobných látek. Pokud přidáte nevyhnutelné bakterie, je vám jasné, že čištění bazénu je základní předpoklad k jeho bezpečnému užívání. Alespoň jednou týdně je zapotřebí z bazénu vyndat vše, co tam nepatří. Některé části bazénu lze vyčistit i jedlou sodou. Pro tento účel je skvělá protože nepoškozuje keramické dlaždice nebo vinylové obklady. Samozřejmě existují i ​​samočisticí systémy, které však nemohou vždy nahradit dobré ruční čištění.

4.2.3. Chemie

Chemie má téměř vždy negativní konotaci, zní skoro děsivě a především nepřirozeně. V tomto případě se však nemusíte bát. Chemie je nedílnou součástí efektivní údržby bazénů a vody a navíc není drahá ani komplikovaná.

Nejdůležitějším nástrojem je sada pro testování vody. Než sáhnete po chemikáliích, otestujte vodu v bazénu. Nejprve se podíváme na chemickou rovnováhu. Tady jsou tři nejdůležitější fakta:

- hodnota pH - jaká je kyselá nebo zásaditá voda. Nízké hodnoty pH znamenají, že voda je kyselá, a vysoká, že je zásaditá. Ideální velikost bazénu je mezi 7,4 a 7,6.

- Alkalita - pomáhá předcházet náhlým skokům v kyselosti nebo zásaditosti vody. Ideální míra je 100–150 ppm (miliontiny).

- Množství dezinfekčních prostředků - chloru, bromu atd. Určité hodnoty se liší podle toho, který prostředek si vyberete. Pokud znáte hodnoty pH, vodního kamene a dezinfekčních prostředků v bazénu, můžete přidat chemikálie, které vyrovnají balanc. Udělejte si na to dostatek času, postupujte podle pokynů výrobce a před použitím se seznamte s tím, jaký mají chemikálie vliv na vodu a plavce.

4.3. Plán údržby bazénu a seznam úkolů

Díky plánu údržby bazénu se jednoduše ujistíte, že vám nic důležitého neunikne a na nic nezapomenete. Můžete také předem zadat všechny kroky údržby - například zimní přípravu, mimosezónní údržbu, sezónní kontrolu atd.

Není to komplikované. Vytvořte si plán a zavěste jej na viditelné místo, u bazénu nebo třeba na lednici. Tímto způsobem mohou část práce odvést i vaši rodinní příslušníci.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMVÝKOP BAZÉNU, ZÁKLADOVÁ DESKA, VYLITÍ BETONU

Dobrý den,

poptávám výkop bazénu vč. výstavby základové desky a následných prací.
Potřeboval bych vybagrovat jámu 6,5x3,5x1,5m (dxšxv) a zároveň udělat základovou armorovanou základovou desku + zalít bazén betonem a odvézt zeminu.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji
720 Kč do 1200 Kč


........

INSTALACE BAZENOVÉ TECHNIKY - FILTR, SKIMMER, UV-LAMPE, SVĚTLA

Dobrý den, rádi bychom k zrenovovanému betonovému bazénu nechali nainstalovat skimmer, čistící filtr a případně UV-lampu. Jímka je již nachystaná, jen projekt a realizace chybi.... Děkuji Vám za zpětnou vazbu. Kateřina Schoenpflug 17100 Kč do 28500 Kč


........Podívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

BAZÉNY CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

88+ SPOLEČNOSTMI PRO BAZÉNY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI BAZÉNY?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena