V oblasti

  Dřevěná okna Cena

  Kolik stojí dřevěná okna? Dřevěná okna jsou obecně tou nejlepší volbou, i když jsou o 30% dražší než okna z jiných materiálů. Cenu dřevěných oken lze také snížit pomocí projektu Nová zelená úsporám spravovaným Státním fondem ministerstva životního prostředí. Proto vám doporučujeme, abyste se před výměnou oken dobře informovali o této možnosti. Jejich cena dále závisí na velikosti a tvaru oken. Standardní okna jsou levnější než okna panoramatická. Trojúhelníková nebo půlkruhová okna mohou být až o 40% dražší než klasická obdélníková okna. Svou roli hraje i kvalita kování. Pamatujte, že posuvné kování je o 50% dražší než klasické! Při instalaci nových oken se používá stále více montáž RAL, která je 2–3krát dražší než standardní. RAL je systém montáže, který zajistí utěsnění izolační spáry tak, aby z interiéru byla chráněna před vlhkostí a zároveň v exteriéru byla spára odvětrána a zároveň ochráněna proti vniknutí vody do spáry z vnějšího prostředí. K samotným cenám oken je třeba připočítat ceny venkovních žaluzií nebo vnitřních rolet, zejména nachází-li se okna na na jižní fasádě. Dodací lhůta pro tato okna je 2 až 4 měsíce. Cena dřevěného okna s dvojitým zasklením, parapetem a montáží se pohybuje mezi 3.000 a 12.000 Kč / m2.

  Komu svěřit dřevěná okna? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům dřevěných oken - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za dřevěné okna


  Cena dřevěného okna. Cena za dřevěné okno s dvouvrstvým zasklením na m2 zasklení, s parapety a montáží.

  3000.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  6500.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  12000.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Dřevěná okna

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Dřevěné okno, fixní, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za fixní dřevěné okno s rozměry 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).


  kus

  Kč/kus

  Dřevěné okno, jednokřídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za pevné dřevěné okno s rozměry 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).


  kus

  Kč/kus

  Dřevěné okno, jednokřídlové, s dvojitým zasklením, 150 x 150 cm

  Cena za pevné dřevěné okno s rozměry 150 x 150 cm, s dvojitým zasklením (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).


  kus

  Kč/kus

  Dřevěné balkonové dveře

  Dřevěné balkonové dveře, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za jednokřídlové dřevěné balkónové dveře o rozměrech 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).


  kus

  Kč/kus

  Dvoukřídlé dřevěné balkónové dveře, dvouvrstvé zasklení

  Cena za dřevěné dvoukřídlé balkónové dveře, rozměry 180 x 210 cm, s dvouvrstvým zasklením


  kus

  Kč/kus

  Dvoukřídlé dřevěné balkónové dveře, třívrstvé zasklení

  Cena za dřevěné dvoukřídlé balkónové dveře, rozměry 180 x 210 cm, s třívrstvým zasklením.


  kus

  Kč/kus

  Jednokřídlé dřevěné balkónové dveře, dvouvrstvé zasklení

  Cena za dřevěné jednokřídlé balkónové dveře, rozměry 110 x 210 cm, s dvouvrstvým zasklením.


  kus

  Kč/kus

  Jednokřídlé dřevěné balkónové dveře, třívrstvé zasklení

  Cena za dřevěné jednokřídlé balkónové dveře, rozměry 110 x 210 cm, s třívrstvým zasklením.


  kus

  Kč/kus

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Jak jste využili tyto informace?

  Dřevěná okna - vše, co potřebujete vědět

  1. Dřevěné okno - co potřebujete vědět?

  Okna jsou dlouhodobou investicí, a proto je velmi důležité vybrat si ta správná, která nejlépe odpovídají vašim potřebám. Když se rozhodnete pro nákup, dobře se informujte a zjistěte co nejvíce o různých typech a vlastnostech oken, jejich trvanlivosti a cenách. Díky mnoha novým technologiím jsou okna nyní funkčnější, energeticky účinnější, odolnější a ještě krásnější. Při výběru nových oken berte v úvahu materiál rámu, vlastnosti použitého skla a plnicího plynu a obecné vlastnosti celého okna.

  Dřevěná okna jsou vynikajícím tepelným izolátorem, i když vyžadují pravidelnou údržbu.
  Dřevěná okna jsou vynikajícím tepelným izolátorem, i když vyžadují pravidelnou údržbu

  1.1. Tepelná izolace

  Lepší tepelný odpor rámu okna přispívá k celkové energetické účinnosti a zejména UV ochrannému faktoru. Materiály, ze kterých jsou rámy vyrobeny, mají své výhody a nevýhody, ale dřevo (včetně vinylu, skleněných vláken a některých dalších kompozitů) poskytuje větší tepelnou odolnost než kov. Dřevěná okna jsou vynikajícími izolátory, ale vyžadují pravidelnou údržbu. Pokud je vnější strana potažena hliníkem, je údržba o něco jednodušší, ale na druhou stranu izolace je slabší.

  1.2. Zvuková izolace

  Pokud se váš dům nebo byt nachází v městském prostředí, v blízkosti hlučných silnic, železnic, letiště apod. je nepochybně velmi důležitá dobrá zvuková izolace oken.

  1.3. Vzhled okna

  Okna jsou jasně viditelnými prvky na fasádě a vašem domu, a měla by tak být barevně a velikostně sladěna s ním a celkovým prostředím. Na trhu jsou k mání dřevěná okna různých tvarů a barev a jsme si jisti, že v takovém sortimentu určitě najdete přesně taková okna, která se vám hodí.

  1.4. Dlouhověkost

  Kvalitní a patřičně udržována okna mohou trvat déle než 30 let. Při nákupu věnujte pozornost záruční době, která by neměla být kratší než 10 let.

  1.5. Zabezpečení a ochrana proti vloupání

  Kvalita okenního kování by měla být taková, že okna nelze silou zvednout, posunout ani otevřít.

  2. Jak vybrat správného dodavatele oken?

  Koupě oken není zanedbatelnou investicí, proto doporučujeme oslovit několik dodavatelů a zjistit o nich co se dá.

  2.1. Záruka

  Dlouhá záruční doba na zakoupená okna je dobrým ukazatelem kvality. Výrobce nebo dodavatel, který věří v kvalitu svého výrobku, vždy poskytuje víceletou záruku. Po celou dobu platnosti záruky musí být okna při správném používání a údržbě ve výborném stavu.

  2.2. Instalace a údržba

  Jedním z nejdůležitějších faktorů pro optimální trvanlivost okna je správná a profesionální instalace. Jinak vzniknou tzv. tepelné mosty, které anulují všechny výhody dosažené nákupem kvalitních oken. Navrhujeme proto, abyste si vždy vybrali dodavatele, který má své vlastní montéry a opraváře oken.

  2.3. Dokumentace

  Po dokončení montáže by vám prodejce oken měl předat dokumentaci - certifikáty kvality, energetické účinnosti, záruku na provoz a kvalitu ale také technickou specifikaci.

  3. Různé typy oken

  3.1. Druhy dřeva, které se používají pro výrobu oken

  Který druh dřeva je nejlepší pro výrobu oken? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Jedním z nejdůležitějších faktorů je hustota dřeva, protože rozhodujícím způsobem ovlivňuje odolnost proti vnějším vlivům. Tvrdší dřevo má vyšší hustotu, ale je těžší ho zpracovat; existují však druhy s nižší hustotou, které jsou pro tento účel docela vhodné. Dřevo získané z listnatých stromů má vysokou hustotu (například dub má 0,75 g/cm3), zatímco hustota stálezelených stromů, jako jsou borovice nebo smrk, je téměř dvakrát nižší. Druhy stromů, jako jsou modřín, borovice a smrk, jsou chráněnými a přísně kontrolovanými evropskými a severoamerickými druhy. Modřín je vhodný zejména pro okenní rámy, protože má díky své tvrdosti vynikající statické vlastnosti.

  3.2. Typy oken

  3.2.1. Okno ve stěně

  Pevné okno

  Pevné okno je vestavěné bezkřídlé okno které se nedá otevírat. Slouží pouze k osvětlení prostoru (popř. poskytuje výhled) a je umístěno tam, kde není vyžadováno větrání popř. se provádí jiným způsobem. Vzhledem k tomu, že nemá žádné kování, závěsy, křídlo ani panty, může být o polovinu levnější než ostatní okna.

  Jednokřídlé okno

  Toto okno má rám a křídlo, které se otevírá vlevo nebo vpravo. Obvykle jej lze otevřít šikmo „na ventilačku“. Pokud potřebujete dobré větrání prostoru, je nutné provádět jej 3x denně po dobu asi 10 minut. Pokud je okno „na ventilačku“, větrání je konstantní. Tato funkce je velmi užitečná, zejména když prší nebo fouká vítr a místnost nelze větrat klasickým otevřením okna.

  Dvoukřídlé okno

  Toto okno se skládá ze dvou křídel umístěných v jednom rámu. Křídla mohou být stejně velká - symetrická nebo asymetrická. Dvoukřídlé okno má mezi křídly zpravidla podpěrný sloup, ale existují i ​​typy bez něj. Pokud jsou k dispozici, lze obě křídla otevírat a zavírat vodorovně i svisle. Pokud zde není nosný sloup, křídla se otevírají pouze vodorovně a „na větračku“ může být otevřeno pouze jedno křídlo.

  3.2.2. Střešní okna a světlíky

  Klasické střešní okno

  Klasické střešní okno má otevírací madlo pouze na horní části rámu. To umožňuje, aby se pod oknem uchovávaly různé věci, které neovlivňují pohyb okenního křídla.

  Panoramatické střešní okno

  Panoramatické okno má kliku pouze na spodní straně rámu. Tato panoramatická okna poskytují lepší výhled a propouštějí do prostoru více vzduchu a denního světla.

  4. Instalace a údržba oken

  4.1. Co ve skutečnosti znamená kvalitní montáž?

  Profesionální montáž oken zajišťuje jejich trvanlivost a energetickou účinnost. V tomto smyslu je nejdůležitější „kontakt“ stěny a okna, protože tento spoj musí být zcela utěsněn. Nesmí existovat žádné poškození okenního rámu ani křídla. Při otevírání a zavírání by se okna nikde neměla zasekávat ani drhnout.

  4.2. Jak montáž probíhá?

  1) Dodavatel dodá vámi objednaná okna.

  2) Řemeslníci vám vysvětlí průběh práce.

  3) Na stěny, podlahy a jiné exponované povrchy se umístí patřičná ochrana.

  4) Stávající okna jsou odstraněna.

  5) Probíhá instalace a vyrovnání rámu do otvorů ve stěně. Stanoví se úhel, výška a hloubka instalace okna.

  6) Okna jsou umístěna do otvoru a utěsněna určitými prostředky v závislosti na zvoleném typu montáže (klasický, ekologický nebo RAL).

  7) Veškeré provedené práce se dobře zkontrolují.

  8) Řemeslníci vám zanechají pokyny pro správné používání a údržbu oken, jakož i příslušné certifikáty a záruku.

   

  Druhy instalace oken:

  Klasická montáž

  Nejběžnější způsob  montáže. Spoj mezi stěnou a oknem je vyplněn obyčejnou PUR pěnou.

  Eko montáž

  Prostor mezi stěnou a oknem je vyplněn ekologickou elastickou pěnou, která neustále „pracuje“ - roztahuje se a smršťuje se podle atmosférických podmínek, čímž zajišťuje vynikající energetickou účinnost. Tato instalace se doporučuje zejména pro starší budovy.

  RAL montáž

  RAL montáž je povinná při instalaci oken v nízkoenergetických a pasivních domech, ale rozhodně se doporučuje pro každou novou budovu, protože poskytuje nejlepší tepelnou izolaci. Možnosti tepelných ztrát je praktický nulová. Z vnitřní strany jsou okna utěsněna paropropustnou hmotou a z vnější strany elastickou polyuretanovou (málo expandující) pěnou, která umožňuje páře opustit prostor, ale nikoliv do něj i vstoupit. RAL montáž tak zabraňuje pronikání vody do stěn a vznik kondenzace.

  4.2. Údržba

  Dřevěná okna jsou během výroby opatřena ochrannými prostředky, takže po jejich instalaci stačí minimální, ale pravidelná údržba. To ve skutečnosti znamená, že potřebují alespoň jednou ročně dobré umýt jemným čisticím prostředkem a měkkým hadříkem a poté promazat kování, závěsy a mechanismus otevírání / zavírání. Pokud jde o to, jak jsou vystavena atmosférickým vlivům, měly by být po prvních deseti letech natřeny, naolejovány nebo přelakovány (v závislosti na původní konečné vrstvě). Toto by to mělo být opakováno každých pět let. Osvěžující a nová ochrana prodlouží životnost oken a pokud chcete, můžete změnit jejich barvu. Dřevěná okna se obvykle opravují mnohem snadněji než okna z plastu nebo hliníku.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Dřevěná okna?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Kastlová okna na starou chalupu

  Poptávam 5 kastlových oken do stare chalupy. 58950 Kč do 98250 Kč

  ........

  Dřevěná okna

  Potřebuji dřevěná okna 2x 115x120 cca 21222 Kč do 35370 Kč

  ........

  3 x fixní okna dvojsklo, 2 x trojkřídlé okno dvojsklo, balkonové dveře

  3 fixní okna v předsíňce jsou do otvorů:
  1110 x 1275 mm
  1120 x 1280 mm
  880 x 1275 mm
  Čili to by byly i rozměry dvojskel a ukotvily by se lištou.

  Okno ve stávající ložnici do otvoru 950 x 1470 mm (asi trojkřídlé, 2 otvírací, 1 fixní ?, dvojsklo).

  Balkónové dveře do otvoru 780 x 1990 mm.

  Hlavní vstupní dveře 800 x 2000 mm.

  Okno na půdě maximální možný otvor 1000 x 1600 mm (dvojsklo). Vše ve dřevě, které je vhodné do horských podmínek. Chata je na okraji lesa, vlhčí místo. 94320 Kč do 157200 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Dřevěná okna ve starém stylu, 9ks
  Dřevěná okna, Tlučeň

  3240 Kč do 5400 Kč

  Cena, Fancouzské okno, 116x235 cm
  Dřevěná okna, Vyžlovka

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Opravit okna z exteriéru, 5 ks, okna mají dvě křídla o rozměrech 120 x 140cm.
  Dřevěná okna, Cetoraz

  1260 Kč do 2100 Kč

  Cena, Dřevěná okna, 5ks 1200x1410
  Dřevěná okna, Třebíč

  630 Kč do 1050 Kč

  Cena, Renovace dřevěných oken, 8ks
  Dřevěná okna, Razová

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Dřevěná okna,
  Dřevěná okna, Dobříš

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Atypická špaletová okna v horní části zaoblená, 2ks
  Dřevěná okna, Hradec Králové

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Trojskla, dřevěná okna, 10
  Dřevěná okna, Újezd u Brna

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, 3x okna původně špaletová, 3ks 90x115cm
  Dřevěná okna, Dírná

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, 3 kusy drevenych oken,
  Dřevěná okna, Hukvaldy

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Dřevěné okno, +
  Dřevěná okna, Strakonice

  180 Kč do 300 Kč

  Cena, Přesklít za dvojsklo a opravit rámy špaletových oken, 10 oken rozměr 110 x 135
  Dřevěná okna, Kamenický Šenov

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Dvě dřevěná okna 110×114 -vyměnit za staré,
  Dřevěná okna, Drevníky

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Opravit ev. vyměnit dřevěné okno, 1 okno, 2600x1550 mm.
  Dřevěná okna, Postřižín

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Vyroba a instalace 4 x spaletovych oken, 4 kusy
  Dřevěná okna, Bílé Poličany

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Dřevěná okna a dveře, 2 okna, 1 vstupní dveře
  Dřevěná okna, Vejvanov

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Dřevěnná okna do hospodářské budovy jednoduchá,, 930x840; 870x840;1130x1100, opticky rozdělit na polovinu objekt v památkové zóně požadavek památkářů zachovat původní tvar
  Dřevěná okna, Stříbrná Skalice

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, natřít, opravit kastlové okna, 15 kusů
  Dřevěná okna, Svojanov

  2160 Kč do 3600 Kč

  Cena, Okna dřevěná na miru, 10ks
  Dřevěná okna, Teplice

  5580 Kč do 9300 Kč

  Cena, Dřevěná okna, 15 ks
  Dřevěná okna, Police nad Metují

  8010 Kč do 13350 Kč

  Cena, Dřevěné okna cca1m, dvojsklo, 8ks
  Dřevěná okna, Nýdek

  2070 Kč do 3450 Kč

  Cena, Prosklené dvoukřídlé dveře do maringotky, dvoukřídlé dveře 1800x2100
  Dřevěná okna, Chodouň

  540 Kč do 900 Kč

  Cena, Sklepní okno vyklápěcí s dvojsklem 1200x550mm, 1ks
  Dřevěná okna, Zdechovice

  135 Kč do 225 Kč

  Cena, Dřevěná okna materiál Meranti, barva Afromosia 18, 10ks
  Dřevěná okna, Mariánské Lázně

  9450 Kč do 15750 Kč

  Cena, Dřevěná okna do chalupy., 5 ks
  Dřevěná okna, Křesetice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Dřevěná okna a dveře, 3 okna; 2 dveře
  Dřevěná okna, Březolupy

  3420 Kč do 5700 Kč

  Cena, Špaletová okna venkovní křídla s dvojsklem a rámem, 5ks
  Dřevěná okna, Velešín

  1980 Kč do 3300 Kč

  Cena, Repase vnějších křídel 4 špaletových oken - NZU Lite - montáž dvojskla, 4x okno, 1x dveře
  Dřevěná okna, Český Brod

  1620 Kč do 2700 Kč

  Cena, Renovace případně výměna eurooken, 4ks
  Dřevěná okna, Třebechovice pod Orebem

  1980 Kč do 3300 Kč

  Cena, Okna, dřevěné vchodové vrata, 1 x vrata,5 x okno
  Dřevěná okna, Boršice

  3420 Kč do 5700 Kč

  Cena, Dřevěná okna s trojskly, 13ks
  Dřevěná okna, Huštěnovice

  8010 Kč do 13350 Kč

  Cena, Dřevěné eurookna jednokřídlé , 8ks
  Dřevěná okna, Ostrava

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Špaletová okna 6 kusů, 1 kus tříkřídlé 175 x 200 , 2 kusy dvoukřídlé 120x200 ,3 kusy jednokřídlé 80 x 200 ,venkovní křídla s dvousklem, všechny okna mají spodní a vrchní č
  Dřevěná okna, Praha

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, nátěr + výměna, 2
  Dřevěná okna, Mnichovice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Dřevěná okna, 10-15
  Dřevěná okna, Praha

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Poptávka na dřevěná okna. , cca 25 m2
  Dřevěná okna, Kutná Hora-Vnitřní Město

  3150 Kč do 5250 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Dřevěná okna cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  383+ společnostmi pro Dřevěná okna
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena