Dřevěná okna Cena

Kolik stojí dřevěná okna? Dřevěná okna jsou obecně tou nejlepší volbou, i když jsou o 30% dražší než okna z jiných materiálů. Cenu dřevěných oken lze také snížit pomocí projektu Nová zelená úsporám spravovaným Státním fondem ministerstva životního prostředí. Proto vám doporučujeme, abyste se před výměnou oken dobře informovali o této možnosti. Jejich cena dále závisí na velikosti a tvaru oken. Standardní okna jsou levnější než okna panoramatická. Trojúhelníková nebo půlkruhová okna mohou být až o 40% dražší než klasická obdélníková okna. Svou roli hraje i kvalita kování. Pamatujte, že posuvné kování je o 50% dražší než klasické! Při instalaci nových oken se používá stále více montáž RAL, která je 2–3krát dražší než standardní. RAL je systém montáže, který zajistí utěsnění izolační spáry tak, aby z interiéru byla chráněna před vlhkostí a zároveň v exteriéru byla spára odvětrána a zároveň ochráněna proti vniknutí vody do spáry z vnějšího prostředí. K samotným cenám oken je třeba připočítat ceny venkovních žaluzií nebo vnitřních rolet, zejména nachází-li se okna na na jižní fasádě. Dodací lhůta pro tato okna je 2 až 4 měsíce. Cena dřevěného okna s dvojitým zasklením, parapetem a montáží se pohybuje mezi 3.000 a 12.000 Kč / m2.

Komu svěřit dřevěná okna? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům dřevěných oken - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

Vyžádat nabídku:
POSLAT POPTÁVKU

CENA ZA DŘEVĚNÉ OKNA


Cena dřevěného okna. Cena za dřevěné okno s dvouvrstvým zasklením na m2 zasklení, s parapety a montáží.

3000.00 Kč/m2

VELMI NÍZKÁ CENA
Kč/m2

STŘEDNÍ CENA
12000.00 Kč/m2

NEJVYŠŠÍ CENA
CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ
Dřevěná okna Cena

OSTATNÍ CENY ZA DŘEVĚNÁ OKNA

Vaše množství

jednotka

orientační cena

Vaše cena

Dřevěné okno, fixní, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

Cena za fixní dřevěné okno s rozměry 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

Dřevěné okno, jednokřídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

Cena za pevné dřevěné okno s rozměry 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

Dřevěné okno, jednokřídlové, s dvojitým zasklením, 150 x 150 cm

Cena za pevné dřevěné okno s rozměry 150 x 150 cm, s dvojitým zasklením (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

Dřevěné balkonové dveře

Dřevěné balkonové dveře, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za jednokřídlové dřevěné balkónové dveře o rozměrech 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná propustnost U = 1,2 W / m2K).Kč/kus

kus
poptávka

Jednokřídlé dřevěné balkónové dveře, dvouvrstvé zasklení

Cena za dřevěné jednokřídlé balkónové dveře, rozměry 110 x 210 cm, s dvouvrstvým zasklením.Kč/kus

kus
poptávka

Jednokřídlé dřevěné balkónové dveře, třívrstvé zasklení

Cena za dřevěné jednokřídlé balkónové dveře, rozměry 110 x 210 cm, s třívrstvým zasklením.Kč/kus

kus
poptávka

Dvoukřídlé dřevěné balkónové dveře, dvouvrstvé zasklení

Cena za dřevěné dvoukřídlé balkónové dveře, rozměry 180 x 210 cm, s dvouvrstvým zasklenímKč/kus

kus
poptávka

Dvoukřídlé dřevěné balkónové dveře, třívrstvé zasklení

Cena za dřevěné dvoukřídlé balkónové dveře, rozměry 180 x 210 cm, s třívrstvým zasklením.Kč/kus

kus
poptávka
Celkem:
POSLAT POPTÁVKU >

Jak jste využili tyto informace?

Nápady na úpravu a uspořádání domu

Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

Dřevěná okna - vše, co potřebujete vědět

1. Dřevěné okno - co potřebujete vědět?

Okna jsou dlouhodobou investicí, a proto je velmi důležité vybrat si ta správná, která nejlépe odpovídají vašim potřebám. Když se rozhodnete pro nákup, dobře se informujte a zjistěte co nejvíce o různých typech a vlastnostech oken, jejich trvanlivosti a cenách. Díky mnoha novým technologiím jsou okna nyní funkčnější, energeticky účinnější, odolnější a ještě krásnější. Při výběru nových oken berte v úvahu materiál rámu, vlastnosti použitého skla a plnicího plynu a obecné vlastnosti celého okna.

Dřevěná okna jsou vynikajícím tepelným izolátorem, i když vyžadují pravidelnou údržbu.
Dřevěná okna jsou vynikajícím tepelným izolátorem, i když vyžadují pravidelnou údržbu

1.1. Tepelná izolace

Lepší tepelný odpor rámu okna přispívá k celkové energetické účinnosti a zejména UV ochrannému faktoru. Materiály, ze kterých jsou rámy vyrobeny, mají své výhody a nevýhody, ale dřevo (včetně vinylu, skleněných vláken a některých dalších kompozitů) poskytuje větší tepelnou odolnost než kov. Dřevěná okna jsou vynikajícími izolátory, ale vyžadují pravidelnou údržbu. Pokud je vnější strana potažena hliníkem, je údržba o něco jednodušší, ale na druhou stranu izolace je slabší.

1.2. Zvuková izolace

Pokud se váš dům nebo byt nachází v městském prostředí, v blízkosti hlučných silnic, železnic, letiště apod. je nepochybně velmi důležitá dobrá zvuková izolace oken.

1.3. Vzhled okna

Okna jsou jasně viditelnými prvky na fasádě a vašem domu, a měla by tak být barevně a velikostně sladěna s ním a celkovým prostředím. Na trhu jsou k mání dřevěná okna různých tvarů a barev a jsme si jisti, že v takovém sortimentu určitě najdete přesně taková okna, která se vám hodí.

1.4. Dlouhověkost

Kvalitní a patřičně udržována okna mohou trvat déle než 30 let. Při nákupu věnujte pozornost záruční době, která by neměla být kratší než 10 let.

1.5. Zabezpečení a ochrana proti vloupání

Kvalita okenního kování by měla být taková, že okna nelze silou zvednout, posunout ani otevřít.

2. Jak vybrat správného dodavatele oken?

Koupě oken není zanedbatelnou investicí, proto doporučujeme oslovit několik dodavatelů a zjistit o nich co se dá.

2.1. Záruka

Dlouhá záruční doba na zakoupená okna je dobrým ukazatelem kvality. Výrobce nebo dodavatel, který věří v kvalitu svého výrobku, vždy poskytuje víceletou záruku. Po celou dobu platnosti záruky musí být okna při správném používání a údržbě ve výborném stavu.

2.2. Instalace a údržba

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro optimální trvanlivost okna je správná a profesionální instalace. Jinak vzniknou tzv. tepelné mosty, které anulují všechny výhody dosažené nákupem kvalitních oken. Navrhujeme proto, abyste si vždy vybrali dodavatele, který má své vlastní montéry a opraváře oken.

2.3. Dokumentace

Po dokončení montáže by vám prodejce oken měl předat dokumentaci - certifikáty kvality, energetické účinnosti, záruku na provoz a kvalitu ale také technickou specifikaci.

3. Různé typy oken

3.1. Druhy dřeva, které se používají pro výrobu oken

Který druh dřeva je nejlepší pro výrobu oken? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Jedním z nejdůležitějších faktorů je hustota dřeva, protože rozhodujícím způsobem ovlivňuje odolnost proti vnějším vlivům. Tvrdší dřevo má vyšší hustotu, ale je těžší ho zpracovat; existují však druhy s nižší hustotou, které jsou pro tento účel docela vhodné. Dřevo získané z listnatých stromů má vysokou hustotu (například dub má 0,75 g/cm3), zatímco hustota stálezelených stromů, jako jsou borovice nebo smrk, je téměř dvakrát nižší. Druhy stromů, jako jsou modřín, borovice a smrk, jsou chráněnými a přísně kontrolovanými evropskými a severoamerickými druhy. Modřín je vhodný zejména pro okenní rámy, protože má díky své tvrdosti vynikající statické vlastnosti.

3.2. Typy oken

3.2.1. Okno ve stěně

Pevné okno

Pevné okno je vestavěné bezkřídlé okno které se nedá otevírat. Slouží pouze k osvětlení prostoru (popř. poskytuje výhled) a je umístěno tam, kde není vyžadováno větrání popř. se provádí jiným způsobem. Vzhledem k tomu, že nemá žádné kování, závěsy, křídlo ani panty, může být o polovinu levnější než ostatní okna.

Jednokřídlé okno

Toto okno má rám a křídlo, které se otevírá vlevo nebo vpravo. Obvykle jej lze otevřít šikmo „na ventilačku“. Pokud potřebujete dobré větrání prostoru, je nutné provádět jej 3x denně po dobu asi 10 minut. Pokud je okno „na ventilačku“, větrání je konstantní. Tato funkce je velmi užitečná, zejména když prší nebo fouká vítr a místnost nelze větrat klasickým otevřením okna.

Dvoukřídlé okno

Toto okno se skládá ze dvou křídel umístěných v jednom rámu. Křídla mohou být stejně velká - symetrická nebo asymetrická. Dvoukřídlé okno má mezi křídly zpravidla podpěrný sloup, ale existují i ​​typy bez něj. Pokud jsou k dispozici, lze obě křídla otevírat a zavírat vodorovně i svisle. Pokud zde není nosný sloup, křídla se otevírají pouze vodorovně a „na větračku“ může být otevřeno pouze jedno křídlo.

3.2.2. Střešní okna a světlíky

Klasické střešní okno

Klasické střešní okno má otevírací madlo pouze na horní části rámu. To umožňuje, aby se pod oknem uchovávaly různé věci, které neovlivňují pohyb okenního křídla.

Panoramatické střešní okno

Panoramatické okno má kliku pouze na spodní straně rámu. Tato panoramatická okna poskytují lepší výhled a propouštějí do prostoru více vzduchu a denního světla.

4. Instalace a údržba oken

4.1. Co ve skutečnosti znamená kvalitní montáž?

Profesionální montáž oken zajišťuje jejich trvanlivost a energetickou účinnost. V tomto smyslu je nejdůležitější „kontakt“ stěny a okna, protože tento spoj musí být zcela utěsněn. Nesmí existovat žádné poškození okenního rámu ani křídla. Při otevírání a zavírání by se okna nikde neměla zasekávat ani drhnout.

4.2. Jak montáž probíhá?

1) Dodavatel dodá vámi objednaná okna.

2) Řemeslníci vám vysvětlí průběh práce.

3) Na stěny, podlahy a jiné exponované povrchy se umístí patřičná ochrana.

4) Stávající okna jsou odstraněna.

5) Probíhá instalace a vyrovnání rámu do otvorů ve stěně. Stanoví se úhel, výška a hloubka instalace okna.

6) Okna jsou umístěna do otvoru a utěsněna určitými prostředky v závislosti na zvoleném typu montáže (klasický, ekologický nebo RAL).

7) Veškeré provedené práce se dobře zkontrolují.

8) Řemeslníci vám zanechají pokyny pro správné používání a údržbu oken, jakož i příslušné certifikáty a záruku.

 

Druhy instalace oken:

Klasická montáž

Nejběžnější způsob  montáže. Spoj mezi stěnou a oknem je vyplněn obyčejnou PUR pěnou.

Eko montáž

Prostor mezi stěnou a oknem je vyplněn ekologickou elastickou pěnou, která neustále „pracuje“ - roztahuje se a smršťuje se podle atmosférických podmínek, čímž zajišťuje vynikající energetickou účinnost. Tato instalace se doporučuje zejména pro starší budovy.

RAL montáž

RAL montáž je povinná při instalaci oken v nízkoenergetických a pasivních domech, ale rozhodně se doporučuje pro každou novou budovu, protože poskytuje nejlepší tepelnou izolaci. Možnosti tepelných ztrát je praktický nulová. Z vnitřní strany jsou okna utěsněna paropropustnou hmotou a z vnější strany elastickou polyuretanovou (málo expandující) pěnou, která umožňuje páře opustit prostor, ale nikoliv do něj i vstoupit. RAL montáž tak zabraňuje pronikání vody do stěn a vznik kondenzace.

4.2. Údržba

Dřevěná okna jsou během výroby opatřena ochrannými prostředky, takže po jejich instalaci stačí minimální, ale pravidelná údržba. To ve skutečnosti znamená, že potřebují alespoň jednou ročně dobré umýt jemným čisticím prostředkem a měkkým hadříkem a poté promazat kování, závěsy a mechanismus otevírání / zavírání. Pokud jde o to, jak jsou vystavena atmosférickým vlivům, měly by být po prvních deseti letech natřeny, naolejovány nebo přelakovány (v závislosti na původní konečné vrstvě). Toto by to mělo být opakováno každých pět let. Osvěžující a nová ochrana prodlouží životnost oken a pokud chcete, můžete změnit jejich barvu. Dřevěná okna se obvykle opravují mnohem snadněji než okna z plastu nebo hliníku.

DAIBAU.CZ, POMŮŽEME VÁM S ODHADEM INVESTICE A VÝBĚREM DODAVATELE PRO VÁŠ DŮMVÝMĚNU OKEN V RD V SUCHDOLE NAD LUŽNICÍ.

Dobrý den,

poptáváme výměnu dřevěných oken na rodinném domě.

3 okna 170 x 160
1 okno 130 x 120

Nejlépe by bylo přijet na místo, domluvit postup a zaměřit.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

Děkuji

900 Kč do 1500 Kč


........

BALKONOVÉ DVEŘE

Dobrý den,

poptávám

3x fixní okno 180x210cm,
1x hs portál 382x210cm
1x balkónové dveře 180x210

V barvě antracit.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

Děkuji
1350 Kč do 2250 Kč


........

PARAPET - HPL ( HELOLIT)

Dobrý den,

poptávám dodávku parapetů HPL (HELOLIT), vrstva 0,8 mm.

Potřebné množství je 23 BM.

V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

Děkuji
450 Kč do 750 Kč


........

CHCI NABÍDKU OD POSKYTOVATELŮ

CENA, VÝMĚNA DŘEVĚNÝCH OKEN A VCHODOVÝCH DVEŘÍ NA RODINNÉM DOMĚ , 8 OKEN, VCHODOVÉ DVEŘE, DLE POPISU
Dřevěná okna, Litoměřice-Město

3150 Kč do 5250 Kč

CENA, DŘEVĚNÁ OKNA, EURO 78, IZOLAČNÍ DVOJSKLO, LAZURA/LAZURA, 1KS 2600 MM X 1600 MM TROJDÍLNÉ OTVÍRAVÉ, 2KS 1300 MM X 800 JEDNODÍLNÉ OTVÍRAVĚ-SKLOPNÉ, 1KS 1300 MM X 1600 MM JEDNODÍLNÉ OTVÍRAVĚ-SKLOPNÉ
Dřevěná okna, Jablonec nad Nisou

1350 Kč do 2250 Kč

CENA, REPLIKA STARYCH OKEN DO CHALUPY, CA 7 OKEN
Dřevěná okna, Mařenice

6750 Kč do 11250 Kč

CENA, OKNA SPALETOVA,POUZE VENKOVNÍ KŘÍDLA A JEN Z VENKU., 7 KS OKEN MALÝCH A 1 VĚTŠÍ,OKNA STARÁ 15 LET
Dřevěná okna, Havlíčkův Brod

225 Kč do 375 KčPodívejte se na jiné dokončené projekty a ceny

DŘEVĚNÁ OKNA CENNÍK

Zaslat firmám nezávaznou poptávku

297+ SPOLEČNOSTMI PRO DŘEVĚNÁ OKNA
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVIZÍ
ZÍSKEJ NABÍDKU

HLEDÁTE DOBRÉ ŘEMESLNÍKY V OBLASTI DŘEVĚNÁ OKNA?

© 2022 Daibau, všechna práva vyhrazena