V oblasti

  Dřevěné přístřešky Cena

  Kolik stojí dřevěné přístřešky? Ceny těchto přístřešků závisí na konstrukci, velikosti, materiálu a střešní krytině. Prodlužované přístřešky jsou obecně dražší než ty volně stojící. Přístřešek pro dvě auta o rozměrech 6x5 m, jehož konstrukce je vyrobena z masivního dřeva, může stát 75.000 Kč a více. Nákup materiálů, montáž a položení střešní krytiny z tašky, kovu nebo polykarbonátu se pohybuje kolem 850 Kč / m2.

  Komu svěřit dřevěný přístřešek? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům dřevěných přístřešků - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za dřevěný zahradní altán


  Cena dřevěného zahradního altánku. Dodávka a montáž dřevěného dvojokapového zahradního altánku se střešní eternitovou, plechovou nebo polykarbonátovou krytinou.

  3500.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  4300.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  6300.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Dřevěné přístřešky

  Kovový přístřešek


  Kolik stojí kovový přístřešek? Cena kovového přístřešku závisí na mnoha faktorech. Podle účelu je ro...

  Zkontrolovat taktéž: Cena kovových přístřešků

  Nerezové přístřešky


  Kolik stojí nerezové přístřešky? Nerezová ocel je mnohem dražší než pozinkovaná ocel. Cena přístřešk...

  Zkontrolovat taktéž: Nerezové přístřešky Cena

  Jak jste využili tyto informace?

  Dřevěné přístřešky - vše, co potřebujete vědět

  1. Dřevěné přístřešky - co potřebujete vědět?

  Dřevěné přístřešky se často používají k zakrytí parkovacích míst vedle domu.
  Dřevěné přístřešky se často používají k zakrytí parkovacích míst vedle domu

  1.1. Výhody dřevěných přístřešků

  Ve srovnání s kovovým je výroba dřevěného přístřešku rychlejší a jednodušší. Jelikož se dřevo snáze zpracovává, existuje mnoho možností pro vzhled samotného přístřešku. Díky této vlastnosti jsou dřevěné přístřešky také významným ozdobným prvkem každého dvorku a zahrady. V případě potřeby je oprava dřeva mnohem jednodušší, než oprava kovu. Pokud je přístřešek zcela opomíjen a nebude udržován po celá léta, bude jeho životnost podstatně kratší než u kovu. To by byla velká škoda, vzhledem k tomu, že údržba dřeva není vůbec složitá. Pokud každý rok přelakujete dřevěné části přístřešku a obnovíte tak jejich ochranu, může vám trvat 50 a více let. Proto je třeba věnovat velkou pozornost způsobu zpracování a první impregnaci dřeva - tak si v příštích letech ušetříte spoustu práce a času. První podmínkou dlouhověkosti je samozřejmě volba kvalitního dřeva. Kvalitní dřevo je řezáno v zimě (tehdy má nejméně mízy), sušeno delší dobu a zpracováváno a řezáno odborným způsobem. Pokud jde o prvky vystavené atmosférickým podmínkám, nejdůležitější je, aby se na nich nezadržovala voda a aby dřevěné části nepřicházely do styku se zemí. Všechny příčně nebo lícně řezané prvky by také měly mít další chemickou nebo mechanickou ochranu. Správná a včasná impregnace dřeva brání rozvoji plísní, hub a tvorbě skvrn různého původu a zároveň odpuzuje škůdce. Ochranný nátěr nebo barva chrání dřevo a zároveň ho činí krásnějším a lesklejším.

  1.2. Slabé stránky dřevěných přístřešků

  Pokud jsou dřevěné přístřešky neustále vystaveny povětrnostním podmínkám a jsou špatně nebo nejsou vůbec udržovány, může se jejich životnost výrazně snížit. Velké výkyvy venkovní teplot a vlhkosti nejsou nijak zvlášť škodlivé. Správná a pravidelná údržba a ochrana jsou pro dlouhou životnost dřevěných přístřešků nejdůležitější.

  2. Druhy dřevěných přístřešků

  2.1. Sériově nebo ručně vyráběné

  Prefabrikované dřevěné přístřešky  se vyrábí v továrnách, strojově. Mají předem určené rozměry (tzv. standardní rozměry) a materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je také daného typu a kvality. Tento přístřešek si můžete nainstalovat sami nebo si můžete najmout odborníka. Pokud se rozhodnete pro unikátní dřevěný přístřešek, vyrobí ho tesař přesně na míru a podle vašich požadavků. Poté jej také nainstaluje a provede několik přípravných prací: základ, dlažbu apod.

  2.2. Nosná konstrukce

  Přístřešky jsou obvykle rozděleny na volně stojící a ukotvené (připevněné ke zdi) na fasádu stávající budovy. Mohou mít oporu ve formě sloupů na všech čtyřech rozích nebo pouze na jedné straně. Všechny čtyři strany přístřešku mohou být otevřené, ale maximálně dvě mohou být zavřené.

  2.3. Typy střech

  V závislosti na různých okolnostech (typ zeminy, vzhled domu, v městském nebo přírodním prostředí atd.), přístřešek by měl vždy zapadnout do prostředí, a to jak stylem, tak typem konstrukce. V horských oblastech je vždy lepší, aby střecha byla strmější, aby nedocházelo k zadržování vody. V městských oblastech se obvykle volí modernější design. Můžete si vybrat přístřešek s jedním, dvěma nebo více spády, ale sklon ploché střechy nemůže nikdy být úplně rovný - musí mít pokles nejméně 2%.

  2.4. Typy střešních krytin

  Polykarbonáty a sklo patří v poslední době mezi nejvyhledávanější střešní krytiny pro dřevěné přístřešky. Jejich největší výhodou je, že propouštějí světlo a zároveň chrání před atmosférickými vlivy. Toto má smysl zejména v případech, kdy se přístřešek nachází u domu vedle okna. Světlo, které proniká průhlednou střechou, tak osvětlí i tato okna. Pokud se přístřešek nenachází na tak citlivém místě, lze použít i jiné, četné a velmi odlišné materiály, jako jsou cihly, kov, tegola, bitumen, sláma atd.

  3. Jak si vybrat dodavatele?

  Výběr dodavatele je jistě jednou z nejobtížnějších částí celého projektu. Kde najít dobrého a spolehlivého řemeslníka, který pracuje profesionálně a kvalitně? Důležité je, aby působil ve vašem kraji. Důležitým faktorem je samozřejmě i jeho cena. Pokud takovou osobu osobně neznáte a nedokáží vám jí doporučit ani přátelé a kolegové, doporučujeme, abyste zaslali dotaz na našem portálu Daibau.cz a dodavatelé vás kontaktují sami se svou nabídkou. Takto si okamžitě získáte přehled o cenách a provedete výběr rychlým a snadným způsobem. Všichni řemeslníci a společnosti, které s námi spolupracují, mají velké zkušenosti a znalosti. Jedná se o profesionály, kteří mají vhodné nástroje a vybavení. Na našich webových stránkách si můžete prohlédnout jejich práce, zobrazit komentáře a hodnocení předchozích zákazníků a to vám rozhodně pomůže vybrat si toho pravého.

  3.1. Konstrukci a instalaci přenechte odborníkům

  Bez ohledu na to, zda uvažujete o jednoduchém přístřešku nad vchodovými dveřmi, přístřešku nad auto nebo balkon, doporučujeme vám nejprve se poradit s odborníky. Doporučí vám nejvhodnější řešení v souladu se stávajícími podmínky a vašimi tužbami. Často se stává, že nedostatečně vyškolený kutil postaví přístřešek, který se ihned poškodí a neodolá zatížení prvního sněhu. Investice do dobře navrženého a správně umístěného přístřešku se jistě vyplatí, především proto, že vám bude bez problémů sloužit celé roky.

  3.2. Instalace a opravy

  Doporučujeme vám vybrat si z mnoha dodavatelů toho, který nabízí kompletní službu od měření v terénu, přes přípravné práce, instalaci, až po servis a údržbu. Nevěřte těm, kteří nabízejí pouze instalaci. Existuje spousta výrobců přístřešku, kteří se fakticky zabývají pouze prodejem a montáž nechají ji na subdodavatele. V případě jakýchkoliv problémů si můžete být prakticky jisti, že budou vinu svalovat navzájem a potrvá měsíce, pokud vůbec, odstraní problém a uhradí vzniklé škody.

  3.3. Prověřte předchozí projekty dodavatele

  Podívejte se na předchozí práce vytipovaného dodavatele, zkuste oslovit jeho předchozí zákazníky a promluvte si s nimi. Vyslechněte si jejich názory jak proběhla instalace, jak jsou spokojeni, zda došlo k problémům a zda byly nutné opravy a hlavně, zda dodavatel pokaždé odpověděl a vše dokončil podle dohody.

  4. Proces výroby dřevěného přístřešku

  Přístřešek je, ve srovnání s garáží, mnohem snazší vyrobit. Pro přístřešek menší než 5m a zastavěnou plochu menší než 25m2 nemusíte požadovat stavební povolení; pro cokoli většího je však povolení nutné. Menší přístřešek bude hotový za den nebo dva, protože nebude nutné čekat na povolení nebo nějaké speciální stavební práce. Pokud se přeci jen rozhodnete pro větší stavbu,  doporučujeme vám nejprve se informovat o platných předpisech ve vaší obci nebo na příslušném úřadě, abyste předešli možným nepříjemnostem a pokutám. Když získáte povolení, přijdou na řadu následující prvky:

  4.1. Výška

  Chcete-li chránit věci na terase nebo automobil před škodlivými účinky UV záření, deště, sněhu, krupobití apod., musíte přesně určit výšku přístřešku. Čím vyšší totiž je, tím vyšší je úhel průniku srážek nebo slunečního záření a tím slabší je ochrana. Nižší přístřešek tedy představuje lepší ochranu. Obecně se počítá s tím, že vstupní výška běžného automobilu je také nejnižší doporučená (jako u teras, balkonů nebo pergol), tj. 2,1 nebo 2,2m.

  4.2. Šířka a délka

  Velikost přístřešku se určuje přidáním alespoň 50cm k šířce a délce běžného automobilu na každé straně; je-li přístřešek pro dvě vozidla, musí se mezi nimi přidat nejméně 80cm na otevírání dveří. Takto docházíme k závěru, že nejmenší přístřešek pro jedno auto vyžaduje 3x5m, a pro dvě 5,15x5m.

  4.3. Nosnost

  Jednou z nejdůležitějších vlastností dřevěného přístřešku je jeho nosnost. Nejvýznamnějším zatížením přitom může být sníh. V případě chyby ve výpočtu mohou být následky velmi nebezpečné až katastrofické. Neměli bychom opomenout údaje o průměrném sněžení ve vaší oblasti. Pokud žijete v oblasti se silným a dlouhotrvajícím sněžením, je třeba upravit konstrukci a nosnost přístřešku, aby odolal jakémukoliv zatížení.

  4.4. Příprava podkladu

  Před instalací přístřešku musí být připraveny základy a podklad. Pokud se jedná o novou stavbu, bylo by skvělé rovnou zahrnout přístřešek do plánu pro uspořádání okolí domu. V každém případě je při výrobě konzolového přístřešku zapotřebí železobetonový základ, který unese většinu váhy. Konzoly, které budou držet konstrukci, by měly být zašroubovány před dokončením fasády, aby se zabránilo jejímu pozdějšímu vrtání; tak totiž mohou vzniknout tzv. tepelné mosty, tj. místa, kterými se ztrácí teplo. Volně stojící přístřešky se třemi nebo čtyřmi sloupy vyžadují bodový betonový základ. Rozměry základu jsou určeny velikostí přístřešku. Doporučujeme, abyste výpočty a nastavení nechali na profesionálech. Menší přístřešky, jako jsou ty nad předními dveřmi nebo balkonem, se montují jako samonosně - pouze zašroubováním do fasády, bez podpěrných sloupků.

  4.5. Montáž

  Moderní dřevěné přístřešky jsou většinou typové a vyrábějí se v továrně. Na místě se pak pouze sešroubují. Musí však být vytvořen vhodný základ a správným způsobem se musí zpevnit půda. Dobře koordinovaný tým řemeslníků potřebuje asi 10 hodin na instalaci jednoho přístřešku pro dvě auta. Výhodou instalace typového přístřešků je, že nevyžadují přípravné nebo závěrečné stavební práce ani žádnou mechanizaci. Nezůstává zde žádný odpad nebo nečistoty, protože všechny součásti jsou dokončeny a natřeny již v továrně.

   

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Dřevěné přístřešky?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Dřevěné stání u stěny domu včetně krytiny

  Poptávám zhotovení dřevěného přístřešku pro auto k domu na připravené základy včetně krytiny SATJAM a osazení okapů.
  Rozměr 3x5,20 m , v příloze zasílám fotografie stání 58950 Kč do 98250 Kč

  ........

  Očistit a opravit dřevěnou pergolu

  Potřebuji očistit a opravit dřevěnou pergolu 23580 Kč do 39300 Kč

  ........

  Pergolu ke garáži

  Potřebuji dodat a namontovat pergolu ke garáži, dřevěnou. 82530 Kč do 137550 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Dřevěná pergola, 20 m
  Dřevěné přístřešky, Ostrovánky

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Zavetrovani strechy,
  Dřevěné přístřešky, Frenštát pod Radhoštěm

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Přístřešek pro auto, Délka 5m,šířka 2,5m,výška přes 2m
  Dřevěné přístřešky, Velké Losiny

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Přístaba chaty - letní koupelna, 4,5 x 3m
  Dřevěné přístřešky, Kryštofovo Údolí

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Nad komín stříšku proti dešti, bylo uvedeno v poptávce na auto 5x2 m a komín 50x30cm
  Dřevěné přístřešky, Velký Třebešov

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Pergoly k rodinnému domu., 4000x3000 výška 2800cm
  Dřevěné přístřešky, Ostřešany

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Návrh a realizace stání pro auto/a, 30m2
  Dřevěné přístřešky, Jeseník nad Odrou

  4770 Kč do 7950 Kč

  Cena, Potrebuji upravit a dokoncit stavajici pristresek u vchodu do RD, 10m2
  Dřevěné přístřešky, Písečná

  1080 Kč do 1800 Kč

  Cena, Pergola, 8x3,5m
  Dřevěné přístřešky, Syrovice

  2880 Kč do 4800 Kč

  Cena, Přístřešek pro auto, 20m2
  Dřevěné přístřešky, Dvůr Králové nad Labem

  3150 Kč do 5250 Kč

  Cena, Zastřešení dřevěného přístavku, šikmá střecha, rekonstrukce, 25m2
  Dřevěné přístřešky, Šternberk

  1980 Kč do 3300 Kč

  Cena, Dřevěný přístřešek k vchodovým dveřím, 270x190x100cm
  Dřevěné přístřešky, Liberec

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, PERGOLA 6X4,5m s vyrovnání podloží, 27m2
  Dřevěné přístřešky, Říčky v Orlických horách

  3780 Kč do 6300 Kč

  Cena, Postavit dřevěný přístřešek na auta, Po popisu
  Dřevěné přístřešky, Bohdalín

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Chatku a přístřešek, 40m2
  Dřevěné přístřešky, Fulnek

  6750 Kč do 11250 Kč

  Cena, Dřevéná pergola + zámková dlažba, 30m2 6x5m
  Dřevěné přístřešky, Libáň

  5850 Kč do 9750 Kč

  Cena, Zastřešení verandy, 20 m2
  Dřevěné přístřešky, Bílovec

  2880 Kč do 4800 Kč

  Cena, Stání pro auto dřevěné, Po popisu
  Dřevěné přístřešky, Bzenec

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Obyčejnou pergolu s terasou - cena, 12 m2
  Dřevěné přístřešky, Hroznětín

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Zahradní přístřešek, 12m2
  Dřevěné přístřešky, Žebrák

  2250 Kč do 3750 Kč

  Cena, Dreveny pristresek samostatne stojici, 22
  Dřevěné přístřešky, Mochtín

  900 Kč do 1500 Kč

  Cena, Plechová střecha na stodolu, 80m2
  Dřevěné přístřešky, Staříč

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, Zastřešení terasy, zadní stěna rodinný dům, 24m2
  Dřevěné přístřešky, Staré Heřminovy

  3420 Kč do 5700 Kč

  Cena, Dřevěný přístřešek, délka 8m šířka 1,4m výška 2,2m
  Dřevěné přístřešky, Ostrava

  2700 Kč do 4500 Kč

  Cena, Výstavba dřevěné pergoly u domu, 600 x 400 cm, výška zadních stojných sloupů 380 cm, 6 stojných sloupů 14 x 14 cm, nátěr + případně i střecha tondach, oplechování
  Dřevěné přístřešky, Chlumec

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, Přístřešek nad vchodové dveře se stojnami , Po popisu
  Dřevěné přístřešky, Petřvald

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Dřevěný Přístřešek na dřevo. Na zahradě u rodinného domu. , Po popisu
  Dřevěné přístřešky, Volary

  1350 Kč do 2250 Kč

  Cena, přístřešek pro auto 6000 x 9000 mm, Po popisu
  Dřevěné přístřešky, Brno

  270 Kč do 450 Kč

  Cena, velký dřevěný přístřešek bez bočních stěn volně stojící, 12x4m
  Dřevěné přístřešky, Radíkov

  2880 Kč do 4800 Kč

  Cena, dřevěná pergola,ke zdi domku,se zastřešením, 4,0 x 2,8 x 2,60
  Dřevěné přístřešky, Nošovice

  1350 Kč do 2250 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Dřevěné přístřešky cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  379+ společnostmi pro Dřevěné přístřešky
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena