V oblasti

  Okna Cena

  Kolik stojí okna? Cena oken závisí na několika faktorech: tvaru, velikosti, materiálu, ze kterého jsou zhotovena (dřevo, PVC, hliník), rámu, zasklení a způsobu otevírání (pevné, křídlové nebo posuvné). Cena oken je zpravidla přímo úměrná jejich kvalitě, proto se při nákupu nových raději nerozhodujte pro nejlevnější nabídku. Dražší okna totiž budou odolnější; budou lépe těsnit, náklady na vytápění budou nižší a topení bude celkově kvalitnější. Okna mohou stát 3.000 až 13.000 Kč / m2, panoramatická i více, ale výsledný efekt stojí za to. Před nákupem se poraďte s architektem nebo zkušeným prodejcem oken.

  Komu svěřit instalaci oken? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům oken - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Vyžádat nabídku:
  Poslat poptávku

  Cena za okna


  Cena oken.Cena za klasické dvouvrstvé PVC nebo dřevěné okno, spolu s montáží a instalací parapetu.

  3000.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  6200.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  9000.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Okna

  Vaše množství

  jednotka

  orientační cena

  Vaše cena

  Kompletní výroba, dodávka a montáž dřevo-hliníkových oken

  sklo: - třívrstvé nízkoenergetické 4/14/4/14/4 - teplo. PREH. sklo Ugmax = 0,6 W / m2K - g mezi 55% a 60% rám: - dřevěný rám z vnější strany potažený hliníkovým plechem - barva dle stupnice RAL (výběr architekta) - křídlo je přilepená se sklem - skryté kování (panty nejsou viditelné) - trvale elastické těsnění v barvě rámu - teplo. PREH. profily: Uf max <1,0 W / m2K - teplo. distanční můstek 0,03 W / m2K zavírání :: - s magnetickými kontakty v případě připojení na poplašný systém - posuvné dveře se vyrábějí se zdvižně - posuvným systémem se zapuštěnými profily (bezprahový systém) - jiné klasické balkónové systémy žaluzie: - žaluzie v přízemí podomítkové rolety skryté v izolaci, podle detailů - žaluzie na druhém patře budou posuvné dřevěné okenice, podle detailů - za vnějšími žaluziemi je tepelná izolace (4 cm) polystyrenu - XPS montáž systémem RAL: 1. Uvnitř se používají jako těsnění pro vzduch a páru nepropustné těsnící fólie. 2. Na vnější straně difúzně otevřené těsnící fólie nebo předem lisované těsnící pásky. venkovní parapety: - Parapet typu z hliníku dle výběru architekta


  kus

  Kč/kus

  DVEŘE, typ a materiál vybraný investorem


  kus

  Kč/kus

  Plastová okna, klasické otevírání, bílé, dvouvrstvé, 110 x 140 CM

  Návrh, dodávka a montáž plastových oken ze standardních prefabrikovaných vícekomorových profilů, minimálně utěsněné pogumovanými 2. těsněními2pringy a minimální zasklené dvojitým izolačním sklem přibližně 4/18/4 atd. (Min. Ug = 0,90 W / m2K, min. 32 dB) a schematicky otevřené. Profil v barvě dle výběru designéra a investora.


  kus

  Kč/kus

  Plastová okna, klasické otevírání, bílé, dvouvrstvé, 160 x 140 CM

  Návrh, dodávka a montáž PVC oken ze standardních prefabrikovaných vícekomorových profilů, minimálně utěsněné pogumovanými 2. těsněními2pringy a minimální zasklené dvojitým izolačním sklem přibližně 4/18/4 atd. (Min. Ug = 0,90 W / m2K, min. 32 dB) a schematicky otevřené. Profil v barvě dle výběru designéra a investora.


  kus

  Kč/kus

  Plastová okna, pevné, bílé, dvouvrstvé, 110 x 140 CM

  Návrh, dodávka a montáž PVC oken ze standardních prefabrikovaných vícekomorových profilů, minimálně utěsněné pogumovanými 2. těsněními a minimální zasklené dvojitým izolačním sklem přibližně 4/18/4 atd. (Min. Ug = 0,90 W / m2K, min. 32 dB) a schematicky otevřené. Profil v barvě dle výběru designéra a investora.


  kus

  Kč/kus

  Plastová okna, klasické otevírání, bílé, dvouvrstvé, 120 x 140 CM

  Návrh, dodávka a montáž PVC oken ze standardních prefabrikovaných vícekomorových profilů, minimálně utěsněné pogumovanými 2. těsněními, minimálně zasklené dvojitým izolačním sklem přibližně 4/18/4 atd. (Min. Ug = 0,90 W / m2K, min. 32 dB) a schematicky otevřené. Profil v barvě dle výběru designéra a investora.


  kus

  Kč/kus

  Plastová okna, klasické otevírání, bílé, dvouvrstvé, 200 x 140 CM

  Návrh, dodávka a montáž plastových oken ze standardních prefabrikovaných vícekomorových profilů a minimálně zasklených dvojitým izolačním sklem přibližně 4/18/4 a podobně.


  kus

  Kč/kus

  Plastová okna, parapet

  Spodní typizovaná TI stěna jako parapetní podklad nebo horní, stranová, vyrobená z PVC prvku identického / podobného plastovým oknům, pouze s hrubou izolací stěny; prvky v šířce okna.


  kus

  Kč/kus

  Venkovní parapety

  Dodávka a montáž venkovních okenních nebo parapetových polic z barevného pozinkovaného plechu tloušťky 0,80 mm, kompletní s okapovou částí jakož i boční tmelení dvousložkovým tmelem; R.š. cca 22-26 cm; 5.ks a délka i šířky okna + L / D 2-3cm.


  m

  Kč/m

  Rolety, nadokenní, PVC

  Dodávka a montáž venkovních typizovaných PVC rolet s nadokenních TI skříňkami, kompletně s roletou, bočními vodítky ss možností částečné regulace a rolietovými brzdami a gumovými tlumiči; barva rolet zvenku šedá, bílá uvnitř; Min. účetní jednotka min. 2m2 / ks


  m2

  Kč/m2

  Interiérové dřevěné dveře, PVC dekor, 9 x 210 cm

  Dodávka a montáž interiérových dřevěných dveří s kováním, násadami a nerezovou klikou střední třídy dle výběru designéra, kvalitní dveře vyrobené z protihlukové dřevotřísky s finálním potahem umělé dýhy z bukového nebo dubového dřeva odolného vůči mechanickému a klimatickému zatížení, pravděpodobně 3. nasazené - viz všechny schémata oken a dveří pro veškerý vestavěný nábytek


  m2

  Kč/m2

  Interiérové dřevěné posuvné dveře, PVC dekor, 80 x 210 cm

  Dodávka a montáž podkonstrukce jednokřídlých posuvných dveří pro montované příčky z kovovou podkonstrukcí; vestavěný komplet z pozinkovaného plechu včetně nosného profilu pro vedení, vodítka a posuvným mechanismem dveřního křídla; jako jsou posuvné dveře Knauf UK 125 mm, tloušťka stěny 125 mm. komplet.


  m2

  Kč/m2

  Interiérové dřevěné posuvné dveře, PVC dekor, 60 x 210 cm

  Dodávka a montáž podkonstrukce jednokřídlých posuvných dveří pro montované příčky z kovovou podkonstrukcí; vestavěný komplet z pozinkovaného plechu včetně nosného profilu pro vedení, vodítka a posuvným mechanismem dveřního křídla; jako jsou posuvné dveře Knauf UK 125 mm, tloušťka stěny 125 mm. komplet.


  m2

  Kč/m2

  Skleněná stěna, sprcha, matná

  Dodávka a montáž skleněné příčky kolem sprchy s kaleným sklem s matnou úpravou skla o tloušťce 8 mm, fixované v nerezových lištách po obvodu ze tří stran přišroubovaného a tmeleného.


  m2

  Kč/m2

  Okenní police, kulaté okno

  Demontáž parapetu a instalace nové parapety, spolu s ohýbáním, nerezovým plechem, natřený nebo broušený.


  m

  Kč/m

  orientační cena
  Zaslat poptávku >

  Vchodové dveře


  Kolik stojí vchodové dveře? Cena vchodových dveří závisí na typu, materiálu, rozměrech, prosklených ...

  Zkontrolovat taktéž: Vchodové dveře Cena

  Hliníková okna


  Kolik stojí hliníková okna? Jsou o něco dražší než okna z PVC a jsou zároveň pevnější a odolnější a ...

  Zkontrolovat taktéž: Hliníková okna Cena

  Panoramatické stěny a okna


  Kolik stojí panoramatická okna? Jedinou nevýhodou překrásných panoramatických oken a stěn je jejich ...

  Zkontrolovat taktéž: panoramatická okna Cena

  Jak jste využili tyto informace?

  Okna - vše, co potřebujete vědět

  1.  Co potřebujete vědět o instalaci oken?

  Správný výběr oken je velmi důležitý. Před výměnou nebo nákupem nových oken vám doporučujeme podrobně se informovat o různých typech oken, jejich vlastnostech a ceně. Věnujte pozornost tomu, zda dodavatelé poskytují kompletní službu: instalaci, údržbu a záruku. Pamatujte, že okna jsou dlouhodobou investicí a měla by trvat 10 až 30 let!

  Pro trvanlivost oken je nejdůležitější správná a profesionální montáž.
  Pro trvanlivost oken je nejdůležitější správná a profesionální montáž.

  1.1. Tepelná izolace

  Kvalitní okna mohou snížit tepelné ztráty až o 30%. Tloušťka a tepelná vodivost rámu spolu s tepelnou vodivostí skla činí celkovou neprostupnost tepla, tj. kvalitu izolace okna. Energetická účinnost většiny z nich je způsobena dobrou vzduchotěsností oken – nejlepší jsou vyrobena z trojskla. Instalace kvalitních oken může snížit náklady na topení o více než třetinu!

  1.2. Zvuková izolace

  Pokud se váš dům nebo byt nachází v městském prostředí, v blízkosti hlučných silnic, železnic, letiště apod. je nepochybně velmi důležitá dobrá zvuková izolace oken. Zvuková izolace oken se vyjadřuje hodnotou „indexu vzduchové neprůzvučnosti“ Rw. Obecně platí, že čím je uváděná hodnota Rw vyšší, tím lepší je zvukově izolace.

  1.3. Údržba

  Na trvanlivost oken má rozhodně vliv jejich pravidelná údržba. V závislosti na materiálu se liší metody a frekvence údržby. Plastová okna se udržují nejsnáze (občasné otření vlhkým hadříkem) podobně jako hliníková. S dřevěnými okny je práce mnohem víc, zejména jsou-li naolejovaná, protože vyžadují každoroční opětovné olejování. Dřevěná okna, která jsou lakovaná nebo natřená, také vyžadují renovaci každých několik let, podle toho, jak moc jsou vystavena povětrnostním vlivům.

  1.4. Harmonický vzhled

  Ať už jde o budovu nebo dům, je zapotřebí myslet na to, jak okna zapadnou do celkového estetického dojmu. Naštěstí dnes máme k dispozici nespočet barev, tvarů a materiálů a sladění s okolím je snadno řešitelným úkolem.

  1.5. Trvanlivost

  Kvalitní a patřičně udržována okna mohou trvat déle než 30 let. Při nákupu věnujte pozornost záruční době, která by neměla být kratší než 10 let.

  1.6. Zabezpečení a ochrana proti vloupání

  Kvalita okenního kování by měla být taková, že okna nelze silou ani zvednout, posunout ani otevřít.

  2. Jak vybrat správného dodavatele oken?

  Koupě oken není zanedbatelnou investicí, proto doporučujeme oslovit několik dodavatelů a zjistit o nich co se dá.

  2.1. Záruka

  Dlouhá záruční doba na zakoupená okna je dobrým ukazatelem kvality. Výrobce nebo dodavatel, který věří v kvalitu svého výrobku, vždy poskytuje víceletou záruku. Po celou dobu platnosti záruky musí být okna při správném používání a údržbě ve výborném stavu.

  2.2. Instalace a údržba

  Jedním z nejdůležitějších faktorů pro optimální trvanlivost okna je správná a profesionální instalace. Jinak vzniknou tzv. tepelné mosty, které anulují všechny výhody dosažené nákupem kvalitních oken. Navrhujeme proto, abyste si vždy vybrali dodavatele, který má své vlastní montéry a opraváře oken.

  2.3. Dokumentace

  Po dokončení montáže by vám prodejce oken měl předat dokumentaci - certifikáty kvality, energetické účinnosti, záruku na provoz a kvalitu ale také technickou specifikaci.

  3. Okna – dělení podle materiálu

  Estetika a účinnost zakoupených oken závisí mimo jiné na materiálu, z něhož jsou vyrobena. Kombinace různých materiálů, stejně jako počet barev a odstínů, ale také tvarů, umožňují oknům zapadnout do téměř jakéhokoliv prostředí.

  3.1. Dřevěná okna

  U dřevěných oken jsou, možná více než u ostatních, zásadní kvalita zpracování a kvalita materiálů (dřevo musí být správně a včas řezáno, vysušeno určitým způsobem atd.). Jinak nebudou okna uspokojivě plnit svůj účel. Doporučujeme vám kvalitní okna z lepeného dřeva, která jsou chráněná prostředky, které nenarušují přirozený vzhled ani vlastnosti materiálu. Kromě vytvoření velmi příjemného a útulného prostředí jsou dřevěná okna vynikajícím tepelným a zvukovým izolátorem. Pokud jsou pravidelně a řádně udržována (bohužel jsou v tomto ohledu náročnější než jiné materiály), mohou vydržet i desítky let. Pokud okna nebudou vyrobena z kvalitního materiálu nebo správně udržována, vlivem povětrnostních podmínek se rychle rozpadnou, prasknou, zdeformují se a začnou propouštět vzduch. Samozřejmě vždy je přítomna i hrozba vlhkosti, plísní a dřevotočů apod. Dřevěná okna nejsou vhodná volba pro protipožární ochranu. Není zanedbatelným faktem, že jsou zhruba o 30% dražší než například hliníková okna.

  3.2. Plastová okna

  Nabídka oken z umělých hmot na trhu je značná a dají se pořídit za velmi přijatelnou cenu. Okna z PVC zároveň poskytují pevnou tepelnou a zvukovou izolaci, stejně jako pevnost a stabilitu ve srovnání s okny z jiných materiálů. Jsou odolné vůči vnějším vlivům, snadno se udržují a mají velmi dlouhou trvanlivost. Na rozdíl od dřevěných oken špatně hoří a jsou tak lepší z hlediska požární ochrany. Vzhledem k tomu, že na trhu existuje nespočet akrylových barev a vzorů (například i imitace dřeva), nebude těžké najít taková, která přesně odpovídají vašim potřebám. Z hlediska životního prostředí jsou plastová okna přijatelná jen částečně, protože některé jejich části nelze recyklovat, protože jsou nerozložitelné a neobnovitelné. Plastová okna reagují na výkyvy teplot.  V létě pod vlivem horka se mohou uvolňovat, v zimě se těžko otevírají a zavírají. UV záření rovněž ovlivňuje trvanlivost plastových oken.

  3.3. Dřevohliníková okna

  Tato okna jsou skvělou kombinací přírodního materiálu a trvanlivosti. Krása přírodního dřeva, která přináší pohodlí a teplo do jakéhokoli prostoru, v kombinaci s ochranným hliníkovým povlakem, poskytuje výhody obou materiálů. Dřevohliníková okna se vyznačují vynikající ochranou před UV zářením, nepropustností, minimální údržbou (příležitostně by měla být vnitřní dřevěná strana okna přelakována) a trvanlivostí. Vnější hliníkové masky najdete ve všech barvách a odstínech RAL vzorníku, tj. napodobeniny dřeva. Tento typ hliníku, stejně jako dřevo, je 100% recyklovatelný. Jedinou slabinou těchto oken je jejich cena, která je až o 60% vyšší než cena oken z PVC.

  3.4. Hliníková okna

  Ze všech okenních materiálů je hliník nejpevnější a nejodolnější. Proto je mnohými považován za nejlepší. I když jsou hliníková okna nejdražší, stojí za každou korunu, protože se v průběhu let prakticky nemění. Jsou velmi stabilní, dobře chrání a snadno se udržují. Používají se často pro zasklení velkých ploch. Po instalaci je lze snadno natřít jakoukoli barvou tak, aby zcela ladila s vaším domem. Jejich jedinou nevýhodou je vysoká cena (ve srovnání s plastovými okny je investice dvojnásobně vyšší) a poněkud slabší tepelná izolace.

  4. Způsob montáže

  4.1. Co ve skutečnosti znamená kvalitní montáž?

  Profesionální montáž oken zajišťuje jejich trvanlivost a energetickou účinnost. V tomto smyslu je nejdůležitější „kontakt“ stěny a okna, protože tento spoj musí být zcela utěsněn. Nesmí existovat žádné poškození okenního rámu ani křídla. Při otevírání a zavírání by se okna nikde neměla zasekávat ani drhnout.

  4.2. Jak montáž probíhá?

  1) Dodavatel dodá vámi objednaná okna.

  2) Řemeslníci vám vysvětlí průběh práce.

  3) Na stěny, podlahy a jiné exponované povrchy se umístí patřičná ochrana.

  4) Stávající okna jsou odstraněna.

  5) Probíhá instalace a vyrovnání rámu do otvorů ve stěně. Stanoví se úhel, výška a hloubka instalace okna.

  6) Okna jsou umístěna do otvoru a utěsněna určitými prostředky v závislosti na zvoleném typu montáže (klasický, ekologický nebo RAL).

  7) Veškeré provedené práce se dobře zkontrolují.

  8) Řemeslníci vám zanechají pokyny pro správné používání a údržbu oken, jakož i příslušné certifikáty a záruku.

  4.3. Druhy montáže

  4.3.1. Klasická montáž

  Nejběžnější způsob  montáže. Spoj mezi stěnou a oknem je vyplněn obyčejnou PUR pěnou.

  4.3.2. Eko - montáž

  Prostor mezi stěnou a oknem je vyplněn ekologickou elastickou pěnou, která neustále „pracuje“ - roztahuje se a smršťuje se podle atmosférických podmínek, čímž zajišťuje vynikající energetickou účinnost. Tato instalace se doporučuje zejména pro starší budovy.

  4.3.3. RAL montáž

  RAL montáž je povinná při instalaci oken v nízkoenergetických a pasivních domech, ale rozhodně se doporučuje pro každou novou budovu, protože poskytuje nejlepší tepelnou izolaci. Možnosti tepelných ztrát je praktický nulová. Z vnitřní strany jsou okna utěsněna paropropustnou hmotou a z vnější strany elastickou polyuretanovou (málo expandující) pěnou, která umožňuje páře opustit prostor, ale nikoliv do něj i vstoupit. RAL montáž tak zabraňuje pronikání vody do stěn a vznik kondenzace.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Okna?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Realizaci okenic na rodinný dům , dřevěné či plastové dle nabídky

  Dobrý den,

  poptáváme okenice lamelové. 23580 Kč do 39300 Kč

  ........

  Dřevěná okna

  Dobrý den,

  poptáváme dřevěná okna v domě. 35370 Kč do 58950 Kč

  ........

  Pririznout na miru a zabudovat nova drevena okna. Upravit vyrezy

  Dobrý den,

  poptáváme upravit, pripadne zvetsit vyrezy pro okna a pririznout okna na miru a zasadit.Okno dřevěné s izolačním dvojsklem dvoukřídlé

  Dvoukřídlé dřevěné okno s izolačním dvojsklem, určené pro roubené chalupy.
  Okno je vyrobeno tradičním postupem ze smrkových nebo borových hranolků. Síla rámu a křídla je 50mm. Izolační dvojsklo 3/12/3 standart.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

  Děkuji

  4716 Kč do 7860 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, Dřevěné okenice s pohyblivými lamelami, 8 m2
  Okna, Brambory

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Servis plastových oken, čtyři okna
  Okna, Mariánské Lázně

  90 Kč do 150 Kč

  Cena, špaletové okno, 1
  Okna, Janov nad Nisou

  117 Kč do 195 Kč

  Cena, Plastová okna, 11
  Okna, Plzeň

  1800 Kč do 3000 Kč

  Cena, 1x Černé vysouvací hliníkové okno, 80
  Okna, Sokolov

  360 Kč do 600 Kč

  Cena, Potřebuji tel.kontakt na p. Urbance,
  Okna, Lovosice

  450 Kč do 750 Kč

  Cena, Venkovní plastové lamelové okenice, 4ks Dvojkřídlé celkem 8m2
  Okna, Žebrák

  1260 Kč do 2100 Kč

  Cena, otevírací venkovní okenice, 4 kusy
  Okna, Plzeň

  1098 Kč do 1830 Kč

  Cena, Osadit plastova okna,prizdit a podezdit, Sest oken,ctyrikrat metr dvacet na metr dvacet a dvakrat 80 na 50
  Okna, Domažlice Město

  540 Kč do 900 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Okna cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  178+ společnostmi pro Okna
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena