V oblasti

  Podlahové krytiny Cena

  Kolik stojí podlahové krytiny? Různé podlahové krytiny samozřejmě mají odlišnou cenu. Záleží na materiálu, způsobu zpracování, velikosti, kvalitě a samozřejmě na dodavateli. Obecně lze říci, že cena závisí i na tom, zda si materiál obstaráváte sami, nebo to dělá dodavatel. Dřevěné podlahové krytiny mohou stát 900-1900Kč / m2 a pokládka nových parket (broušení, tmelení a lakování) stojí cca 700Kč / m2. Cena PVC podlahových krytin se obvykle pohybuje mezi 250 a 500Kč / m2. Textilní podlahové krytiny a metrážové koberce jsou o něco dražší - cca 600Kč / m2. Za samotnou instalaci se účtuje cca 160Kč / m2. Cena pokládky obkladů a dlažeb standardních rozměrů na připravený podklad se pohybuje kolem 600 - 400Kč / m2. Pořízení a pokládka podlahových dlaždic se je zhruba o 100% dražší.

  Komu svěřit podlahové krytiny? Zašlete poptávku vhodným a ohodnoceným dodavatelům podlahových krytin - zdarma a nezávazně! Stačí vyplnit formulář níže.

  Rychlá poptávka - najděte mistra snadno a zdarma!
  Poslat poptávku

  Cena za podlahovou krytinu


  Náklady na podlahovou krytinu. Cena průměrné podlahové krytiny, parkety nebo středně kvalitní dlaždice.

  250.00 Kč/m2

  VELMI NÍZKÁ CENA
  750.00 Kč/m2

  STŘEDNÍ CENA
  2000.00 Kč/m2

  NEJVYŠŠÍ CENA
  Chci nabídku od poskytovatelů

  Ostatní ceny za Podlahové krytiny (2024)

  Jak jste využili tyto informace?

  TEXTILNÍ PODLAHOVÉ KRYTINY - VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  1. Textilní podlahové krytiny - co potřebujete vědět?

  Kromě četných výhod, jako je tepelná a zvuková izolace, přinášejí textilní podlahové krytiny do domova teplo, intimitu a měkkost
  Kromě četných výhod, jako je tepelná a zvuková izolace, přinášejí textilní podlahové krytiny do domova teplo, intimitu a měkkost

  1.1. Kde se používají textilní podlahové krytiny?

  Textilní podlahové krytiny jsou díky své měkké struktuře a textuře výbornou volbou do místností, ve kterých chcete zdůraznit domáckou atmosféru, jemnost, intimitu a pohodlí. Pokud jde o obytné prostory, lidé většinou volí textilní podlahové krytiny do ložnic a dětských pokojů, protože jde o místnosti, kde se většinou pohybují bosí a využívají je pouze rodinní příslušníci, méně často hosté. Různé druhy textilních krytin ze stejných nebo podobných důvodů však najdeme v restauracích, administrativních budovách (zejména v kancelářích), ale i v některých exkluzivnějších prodejnách.

  1.2. Rozdíly mezi textilními podlahovými krytinami

  Přes zdánlivě podobný, ne-li stejný vzhled se podlahové krytiny liší tvarem (role nebo desky), druhem suroviny nebo textilie, ze které jsou vyrobeny (vlna, polyamid, bavlna...) a typem zadní strany / rubu (juta, plsť, bitumen...). Na základě výše uvedeného rozlišujeme koberce bez podkladu, koberce s podkladem a vlněné koberce.

  1.3. Výhody textilních podlahových krytin

  Textilní krytiny jsou jedním z nejuniverzálnějších podlahových materiálů. Kromě široké škály materiálů umožňují výběr textury, vzorů, barev a typů a způsobů výroby (tkaní, všívání, chemicky pojené, pletené, vpichované…) Možnosti kompletního přizpůsobení konkrétním přáním klientů se zdají být větší než u jiných podlahových krytin. Vzhledem k tomu, že vlákna jsou hloubkově probarvena jako příze, je barvivo velmi stabilní a dobře snáší UV záření. I po letech používání zachovává pružnost, plnost a tvar. Textilní podlahové krytiny dokonce umožňují tisknout fotografie nebo grafiku dle vlastního výběru, tedy vzory a šablony. Cena koberce „na míru“ je samozřejmě o něco vyšší, ale pokud si chcete vyzdobit domov zcela unikátními kousky, jsou takové podlahové krytiny tou nejlepší volbou. Velkou výhodou, kterou nabízejí, je dobrá tepelná a zvuková izolace. Textilie skutečně tlumí zvuky, a proto jsou hojně využívány ve veřejných institucích a obchodních prostorách, kde se současně zdržuje velké množství lidí a hygienické podmínky to umožňují. Metrážové koberce jsou obzvláště vhodné, protože kromě tepelné a zvukové ochrany, pokud jsou umístěny ode zdi ke zdi, opticky zvětší prostor a zakryjí všechny případné vady podlah. Ze stejného důvodu se textilní podlahové krytiny používají v ložnicích. Dalším důvodem pro použití v obývacích pokojích je velmi příjemný pocit tepla, měkkosti a pohodlí. Za výhodu moderních textilních potahů se považuje také to, že odvádějí statickou elektřinu, což znamená, že se „nenabíjejí“. Takové krytiny nekloužou a, jelikož jim teplo neubližuje, jsou vhodné i na podlahy s podlahovým vytápěním.

  1.4. Nevýhody textilních podlahových krytin

  Nejzřetelnější nevýhodou textilních podlahových krytin je samozřejmě jejich náročná údržba. Vzhledem k tomu, že se jedná o látku, absorbuje rozlité tekutiny, které zůstávají více či méně viditelné jako fleky. Do smyček a útku padají částečky prachu a všemožné drobky, takže na úklid je potřeba výkonný vysavač nebo parní čistič. Textilní podklady jsou také náchylné k mačkavosti a vlivem UV záření mohou vyblednout, i když dnes proti nim existuje docela dobrá ochrana. Díky všem těmto faktorům je zřejmé, že mají kratší životnost než masivní podlahové materiály, a navíc se při nesprávné údržbě velmi rychle špiní, trhají a trvale poškodí natolik, že je lze pouze vyhodit. Náročnost údržby závisí na typu vazby (textuře) a barvě.

  1.5. Koberce pro alergiky

  Vzhledem k tomu, že klasické koberce zadržují mnoho prachových částic, zvířecích a lidských chlupů, zbytků jídla apod., jsou v nich přítomni roztoči (kteří se nacházejí prakticky na každém textilu v bytě). Alergikům se taková řešení v minulosti nedoporučovala. Lidé se silnými reakcemi na věci, které se obecně vyskytují v textiliích, mohou být netolerantní k takovým povlakům, a proto by se jim měli vyhýbat. Protože jsou náročné na údržbu, museli byste do čištění a likvidaci alergenů investovat příliš mnoho času a energie, abyste se vyhnuli zdravotním potížím. Díky vynálezu antialergických a antibakteriálních prvků a jejich použití při výrobě se však tyto nešvary z velké části eliminovaly, a tak nyní mohou některé koberce s klidem používat i alergici.

  1.6. Jednolitý a neutrální povrch

  Podlahové metrážní koberce se nejčastěji vyskytují v podobě jednolitých neutrálních ploch, které se táhnou po celé místnosti. Jsou to většinou neutrální, zemité barvy jako béžová, šedá a bílá, případně některé pastelové odstíny. Výběr podlahových krytin v tomto případě navazuje a přizpůsobuje se celkovému designu a stylu interiéru.

  1.7. Textilní koberce jako akcenty prostoru

  Koberce lze naopak použít i pro rytmické akcenty interiéru. To znamená, že si schválně vybíráte takové, které na sebe strhnou veškerou pozornost, ať už barvou, typem, způsobem tkaní, texturou, nebo dokonce tvarem. Takové textilní krytiny mohou být skvělou volbou do dětských pokojů, protože je oživí, ale i do kanceláří či jiných obchodních prostor, protože jejich barvy či vzory mohou symbolizovat identitu či logo firmy nebo vlastnost, kterou by firma měla mít. Například červená znázorňuje dravost, zelená spořádanost, černobílá eleganci apod.

  2. Druhy textilních krytin

  2.1. Koberce bez podkladu

  Jeden druh celoplošných, metrážních koberců jsou textilní podlahové krytiny bez podkladu. Od jiných textilních podlahových krytin se liší tím, že nemají podklad a jsou uzlíkové (smyčkové), netkané. Díky tomu je jejich struktura velmi hustá a homogenní. Jejich barvy a vzory jsou jednotné. Obvykle se tkají z jedné vrstvy, méně často ze dvou. Jsou ideální volbou do místností, kde žije velké množství lidí, protože jejich hustě tkaný povrch méně absorbuje skvrny a nečistoty, a proto se do koberců hůře dostává prach. Ze stejného důvodu jsou oblíbenou volbou pro hotelové a dětské pokoje a ložnice, jelikož je v nich potřeba udržovat vysokou úroveň čistoty. Koberce neutralizují statickou elektřinu a tření koleček kancelářských židlí. Jsou odolné i vůči silným čisticím prostředkům a bělidlům. Lze je použít i do místností s podlahovým vytápěním. Životnost i cena těchto koberců je zhruba deset let, vše však závisí na jejich kvalitě, expozici, údržbě a způsobu používání.

  2.2. Koberce s podkladem

  Tyto podlahové krytiny se velmi často používají k pokrytí podlah v obytných budovách. Na první pohled jsou teplé a příjemné, měkké na dotek a lze po nich chodit naboso. Jsou proto ideální pro rodiny s malými dětmi. Absorbují zvuk a tlumí pád těžších předmětů. Jsou antistatické a nehořlavé. Nedoporučují se však do místností, kde se zdržují lidé s dýchacími potížemi nebo alergici, protože nasávají prach. Podklad je vyroben z juty, zatímco vrchní vrstva je tvořena textilní vrstvou. Prodávají se v rolích, které se lépe přepravují a pokládají. Výhodou těchto podlahových krytin je snadná pokládka, nevýhodou je však jejich poněkud náročnější údržba, takže se jejich použití nedoporučuje v místnostech s vysokou frekvencí návštěv.

  2.3. Vlněné koberce

  Vlněné koberce jsou proslulé svou přirozenou elegancí a výrazným proplétáním textilních vláken v přírodních zemitých tónech. Mohou být vyrobeny ručně nebo strojově. Tyto podlahové krytiny mohou být vyrobeny ze 100% vlny, často se kombinují s bavlnou nebo jinými druhy přízí, protože to výrazně snižuje jejich cenu. Dnes, s novými technologickými postupy, se vlněná vlákna pro podlahové krytiny mění na plsť. Vlna jako materiál, potažmo výrobky z ní, dobře reguluje vlhkost a je výborným tepelným izolátorem a nepodstatné není ani to, že ze všech zmíněných podlahovin nejlépe pohlcuje zvuk. Jde o zcela přírodní materiál, který lze zcela recyklovat, i když je kombinován s jinými surovinami, ať už přírodními nebo umělými. Vzhledem k tomu, že vlněná vlákna jsou tlustší, odolnější a pružnější, jsou vlněné podlahové krytiny ze všech výše uvedených nejodolnější a při správné údržbě si zachovají krásný vzhled mnohem déle než koberce nebo předložky (koupelnové i ložnicové). Nevýhodou tohoto typu podlahové krytiny je velmi náročná údržba, která zahrnuje neustálé vysávání a občasné kartáčování a mytí, aby se vlákna nešpinila a nepoškrábala, ale také vysoká cena, za kterou může 100% přírodní materiál.

  3. Výroba a montáž textilních krytin

  3.1. Tkané

  Tento způsob výroby textilních podlahových krytin zahrnuje tkaní smyček. Dělíme je na kelimy (oboustranné s geometrickým vzorem), jednoduché vazební techniky (sisalové, jutové), prutové techniky (velur, buklé, frizé, wilton) a speciální techniky (gobelíny, dvojplyše). Tento proces tkaní umožňuje monochromatickou a polychromatickou práci, různé vzory, šablony a ornamenty, stejně jako povrchový tisk. Tkané podlahové krytiny se obvykle prodávají v širokých rolích (do šířky 5 m) nebo deskách 50x50 cm. Pokud se rozhodnete pro role, díky velkým rozměrům, které dovoluje šířka výrobních strojů, lze některé místnosti pokrýt i z jednoho kusu.

  3.2. Vpichované

  Textilní podlahové krytiny vyráběné touto technikou jsou kompaktnější a robustnější, ale zároveň tenčí a odolnější než tkané podlahové krytiny. Jsou vyrobeny ze syntetických vláken, která jsou do útku zatlačována pod vysokým tlakem. Vyrábí se jedinou operací na jehelném zařízení. Vrchní rouno, které je kvalitnější, je vpichováno do spodního. Z rubní strany se tyto koberce tuží. Slabinou takto vyrobených podlahových krytin je malá šířka role (do 2 m), což znamená, že k pokrytí místnosti je třeba vzít více rolí a tím budou viditelné spoje. Nevadí-li vám to, neváhejte, jelikož jsou levnější než většina ostatních.

  3.3. Tvar

  Textilní podlahové krytiny se vyrábějí ve formě rolí nebo desek. Ty v rolích jsou umístěny jako pásy, které jsou navzájem spojeny různými substráty nebo se zašívají dohromady. Role lze umístit v jednom kuse za předpokladu, že jedna strana místnosti je kratší než 5 m, což je maximální šířka role. V zásadě jsou všechny druhy podlahových krytin dostupné i ve formě desek, které jsou levnější, ale vyžadují spoustu spojování a šití a nejsou tak krásné, protože jejich švy jsou prakticky vždy viditelný.

  3.4. Pokládka

  Všechny typy podlahových krytin umožňují pokládku ode zdi ke zdi a k ​​podkladu se připevňují lepením i bez něj. Bez ohledu na techniku ​​práce se musíte nejprve ujistit, že je povrch suchý a čistý, a že není poškozený nebo popraskaný. Pokud se přeci jen vyskytnou praskliny a nerovnosti, nejprve je potřeba je odstranit, protože po instalaci koberce se již k podkladu nedostanete. Pro tyto typy krytin je v zásadě vhodný jakýkoli podklad, a dokonce i holý beton, tedy cementový potěr. Po dokončení je povrch ihned připraven k použití.

  4. Textilní podlahové krytiny - cena

  Cena textilních podlahových krytin se odvíjí od typu (bytové, zátěžové, běhouny, schodové koberce…), plochy, kvality tkaní (existují i ty netkané nebo ručně vázané) a samozřejmě od jednotlivých dodavatelů. Při výpočtu nákladů nezapomeňte k ceně nátěru přičíst práci řemeslníka - podlaháře. Cena metrážní textilní podlahové krytiny za nákup bez pokládky se pohybuje mezi 250 a 330Kč/m2. Vlněné textilní podlahové krytiny jsou o něco dražší - cca 500Kč / m2. Za pokládku podlahových krytin, která zahrnuje přípravu, tj. broušení podkladu a nanesení stěrkové hmoty a protiskluzového nátěru, se účtuje cca 280Kč / m2.

  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Podlahové krytiny?

  Daibau.cz, pomůžeme Vám s odhadem investice a výběrem dodavatele pro Váš Dům  Chci nabídku od poskytovatelů
  Poslední zveřejněné poptávky

  Pokladka podlahove krytiny linoleum

  Dobrý den,

  poptáváme pokladku podlahove krytiny linoleum.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

  Děkuji
  11790 Kč do 19650 Kč

  ........

  podlaha,vymalovat,kuchynská deska

  Dobrý den,

  poptáváme odstranit sporák, pak vyměnit lino za něco, vymalovat zdi a strop a radiator, odmontovat a položit novou kuchynskou desku (ne linku) (plus vyříznout díru na dřez a varnou desku a zapojit :) vyměnit lustr a sundat garniž.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátila s touto poptávkou.

  Děkuji
  11790 Kč do 19650 Kč

  ........

  Pokládka kamenného koberce na terasu + 5 schodů a cast chodníku

  Dobrý den,

  poptáváme pokládku kamenného koberce a část chodníku + 5 schodů, materiál a pojivo mám frakce 4-8mm.

  V případě možnosti realizace mé poptávky mě, prosím, kontaktujte telefonicky případně přes stavební platformu DAIBAU, kam jsem se obrátil s touto poptávkou.

  Děkuji
  54234 Kč do 90390 Kč

  ........

  Chci nabídku od poskytovatelů

  Cena, rozebrání podlahy lamino, 40m2
  Podlahové krytiny, Praha

  315 Kč do 525 Kč

  Cena, Nová podlaha, sestavení kuchyně , 16 m2
  Podlahové krytiny, Mirošov

  63 Kč do 105 Kč

  Cena, Odstranění staré omítky, vymalování, výměna podlahy cca 30 m2,
  Podlahové krytiny, Přibyslav

  900 Kč do 1500 Kč  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Podlahové krytiny cenník

  Zaslat firmám nezávaznou poptávku

  410+ společnostmi pro Podlahové krytiny
  Bezplatná služba
  Bez provizí
  Získej nabídku
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena