V oblasti
  Komíny je třeba kontrolovat a čistit každý rok před zahájením topné sezóny. Obecně platí, že komín musí být pravidelně udržován, zejména pokud se v něm spalují tuhá nebo kapalná paliva.
  Odborný článek 322
  sanace komina
  Máme 136 realizátorů v oblasti Oprava komínu:

  1. Sanace komína

  Sanace komína je bezpodmínečně nutná, pokud je komín poškozen a poškození je natolik závažné, že narušuje bezpečnost budovy a jejích obyvatel. Měla by být provedena také při změně druhu paliva, např. při přechodu z topného oleje na plyn. Před připojením na plyn je nutné získat souhlas oprávněného kominíka.

  Pokud je však komín poškozen jen částečně, lze problém vyřešit vložením spirály z nerezové oceli. Jedná se o běžný postup, který se provádí i v případě, že komín nesplňuje některé normy. V případě potřeby se stávající komín nejprve zvětší na odpovídající rozměry a poté se do něj vloží trubka. Výhodou vložené spirály z nerezové oceli je, že dokonale zabraňuje kondenzaci. Trubka má na dně komína nádobu na přebytečnou vodu.

  2. Požadavky na opravu nebo výstavbu komína

  Je třeba poznamenat, že nejmenší možný průměr komínové trubky z nerezové oceli je 11 cm a nejmenší průměr spirály pro zděný komín je 13,5 cm. Je také důležité, aby minimální výška komína u spotřebičů na pevná a kapalná paliva byla 5m, a v případě použití plynu 4m.

  Pokud se rozhodnete pro opravu nebo revizi komína, můžete nás také kontaktovat na DaiBau.cz. Na našich stránkách najdete další tipy související s tímto tématem, ale také dodavatele a kominíky, se kterými spolupracujeme a kteří na vaši poptávku odpoví vhodnou nabídkou.

  Informace o ceně si můžete prohlédnout v našem ceníku řemesel.

  Váš tým,

  DaiBau.cz

  Odborný článek 322
  Autor: Daibau casopis

  Jak jste využili tyto informace?


  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Oprava komínu?

  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Máme 136 realizátorů v oblasti Oprava komínu:

  Bezplatná služba
  Hledáme v lokalitě
  Bez provizí
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena