V oblasti
  Nerezová ocel je v posledních desetiletích považována za známý a často používaný materiál, zejména ve stavebnictví a interiérovém designu. Široké využití tohoto materiálu je dáno mnoha pozitivními vlastnostmi, kterými se nerezová ocel vyznačuje. Níže si můžete přečíst vše o vlastnostech, použití, údržbě a v neposlední řadě o ceně nerezových komínů.
  Odborný článek 298
  nerezovy komin
  Máme 175 realizátorů v oblasti Komín:

  1. Vlastnosti nerezové oceli

  Nerezová ocel je materiál odolný proti korozi a má nízkou tepelnou vodivost. Díky svým vlastnostem je vhodný pro použití v interiéru i exteriéru, kde je vystaven všem možným povětrnostním podmínkám. Životnost nerezové oceli je bezpochyby několik desítek let. Po vizuální stránce je nerezová ocel považována za esteticky dokonalý materiál, který lze snadno použít k dekorativním účelům, samostatně i v různých kombinacích.

  2. Vlastnosti komínů z nerezové oceli

  Komíny jsou nepostradatelnou součástí topného systému. Ty nerezové patří do skupiny modernějších prvků, které jsou vyrobeny z odolnějších materiálů. Se změnou vlastností topenišť byla naléhavě nutná modernizace i v oblasti komínů. Jednou z charakteristik nových kotlů bylo rychlé ochlazování a ohřívání, což si vyžádalo výběr vhodného materiálu pro komíny, který by takovým změnám odolal. Komín z nerezové oceli odolává kondenzaci a nezanechává stopy po rzi. Komíny z nerezové oceli jsou necitlivé na změny teploty (nemění své fyzikální ani technické vlastnosti), což je předpokladem delší životnosti.

  3. Sanace starých komínů pomocí nerezových komínových vložek

  Nerezové komínové vložky lze instalovat do starších, zchátralých komínů, aby se odstranily problémy s kondenzací. Tento typ opravy komína je jediným rozumným řešením, ale pokud vám nevyhovuje, druhou možností je zchátralý komín zbourat a postavit nový, což je samozřejmě spojeno s dalšími náklady. Dalším důvodem pro opravu nebo výměnu komína může být změna druhu paliva, protože komín je třeba přizpůsobit novému zdroji energie.

  4. Komíny z nerezové oceli - údržba

  Je důležité, aby pravidelnou údržbu a čištění nerezového komína prováděla kvalifikovaná osoba, tedy kominík. Nerezové komíny by se měly čistit plastovým kartáčem, a to jednou měsíčně, pokud se topí tuhými palivy, a jednou ročně, pokud se topí plynovými palivy. Čistý a pravidelně udržovaný komín umožňuje lepší využití kamen, úsporu paliva a delší životnost komína.

  5. Komíny z nerezové oceli - cena

  Cena nerezového komína závisí na délce a průměru kouřovodu, počtu kolen potřebných k instalaci komína a na výrobci. Komín z nerezové oceli je o něco levnější než keramický komín. Cena třívrstvého kruhového komína z nerezové oceli o průměru 12 cm včetně držáků, rozet, kouřovodů a montáže se pohybuje kolem 26.000Kč. Obecně se cena nerezového komínu pohybuje kolem  2400 - 2800Kč /m.

  Pokud se rozhodnete pro instalaci nerezového komína, můžete nás také kontaktovat na DaiBau.cz. Na našich stránkách najdete další tipy související s tímto tématem, ale také dodavatele a kominíky, se kterými spolupracujeme a kteří na vaši poptávku odpoví vhodnou nabídkou.

  Informace o ceně si můžete prohlédnout v našem ceníku řemesel.

  Váš tým,

  DaiBau.cz

   

  Odborný článek 298
  Autor: Daibau casopis

  Jak jste využili tyto informace?


  Hledáte dobré řemeslníky v oblasti Komín?

  Nápady na úpravu a uspořádání domu

  Časopis se spoustou skvělých nápadů pro úpravu a rekonstrukci Vašeho domu

  Máme 175 realizátorů v oblasti Komín:

  Bezplatná služba
  Hledáme v lokalitě
  Bez provizí
  Podmínky užívání I Politika soukromí I Informace o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všechna práva vyhrazena